Svetimos bėdos Kęstučiui rūpi kaip savo
Įkelta:
2010-02-08
Nuotrauka
Aprašymas
Tauragės rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkas K. Petkus. Autorės nuotrauka.

LNK televizija ir interneto portalas „Delfi“ bei Savanorių centras renka šalies auksaširdžius, kurie ne vienerius metus pasišventė geriems darbams, nereikalaudami jokio atlygio. Tauragės rajono neįgaliųjų draugijos nariai įsitikinę, kad jų pirmininkas Kęstutis Petkus vertas Auksinės širdies titulo.


Vertas auksinės širdies titulo

– Jis moka prieiti prie kiekvieno žmogaus, išklausyti, patarti. Kęstutis ne tik plačios, geros širdies, bet ir auksinių rankų žmogus. Jei reikia, ne tik paveš, bet ir suremontuos, ką sugeba. O sugeba tikrai daug. Pasiremdamas ramentu remontavo savo namus. Man pačiai ne kartą yra buityje padėjęs. Pats būdamas neįgalus Kęstutis stengiasi dėl kitų likimo nuskriaustų žmonių, neskaičiuoja savo laiko, nežiūri darbo valandų. Gaila, kad nespėjome jo užregistruoti į „Auksinės širdies“ rinkimus, tačiau esu įsitikinusi, kad jis vertas būti paminėtas geru žodžiu. Kitaip nė neišmanome, kaip jam atsidėkoti, – kalbėjo į „Tauragės žinių“ redakciją paskambinusi tauragiškė Filomena Strainienė.
Stuburo traumą Kęstutis Petkus patyrė prieš 29 metus, dar neturėdamas nė dvidešimties metų. Tą dieną, kai įvyko nelaimė, buvusioje autotransporto įmonėje jis remontavo sunkvežimį. Keltuvui neatlaikius automobilio svorio, mašina užvirto ant Kęstučio. Vienas stuburo slankstelis buvo visiškai sutrupintas. Klaipėdos ligoninėje vaikinas praleido 11 mėnesių. Medikai daug vilčių neteikė, sakė visam likusiam gyvenimui prireiksią vežimėlio. Tačiau didelių pastangų, atkalumo ir mankštos dėka K.Petkus ėmė vaikščioti. Tačiau ramento jam reikia lig šiol. Net ir gavęs pirmąją neįgalumo grupę Kęstutis dirbo – Skaičiavimo mašinų elementų gamykloje, gręžimo ceche, kepykloje elektriku-operatoriumi, vėliau ir siuvykloje.
Po traumos pakviestas pažįstamų žmonių K.Petkus įstojo į tuometinę Invalidų draugiją, nuo 2008-ųjų lapkričio jai vadovauja. K.Petkus į Neįgaliųjų draugiją įstojo vos atgavęs jėgas po nelaimės, iš pradžių nebuvo aktyvus jos narys. Vėliau įsitikino, kad užimtumas padeda užmiršti bėdas ir atsipalaiduoti. Dėl to jis ir kitus neįgalius žmones kviečia įstoti į draugiją.

Neįgaliųjų draugijoje per 400 tauragiškių

K.Petkaus žiniomis, rajone yra iš viso apie 5000 žmonių, turinčių įvairaus sunkumo negalias. Iš jų apie 2000 turi pirmosios grupės invalidumą. 2009 metų pabaigos duomenimis Tauragės rajono neįgaliųjų draugijoje buvo 420 judėjimo negalią turinčių narių iš viso rajono.
Tauragės rajono neįgaliųjų draugija turi gana dideles – 70 kv. metrų ploto patalpas Gedimino gatvėje. Patalpos priklauso Lietuvos neįgaliųjų draugijai, Tauragės rajono neįgalieji jomis naudojasi pagal panaudos sutartį.
Pirmadieniais–ketvirtadieniais nuo 8.30 iki 13 valandos draugijos patalpose dirba pirmininkas. Ten yra skalbimo mašina. Socialinė darbuotoja neįgaliesiems, neturintiems namuose skalbimo mašinos, išskalbia drabužius. Jei reikia, pirmininkas nuvažiuoja jų paimti ir nuveža atgal. Tiesa, skalbinius grąžina šlapius, nes nėra kur džiovinti. Draugija taip pat turi siuvimo mašiną, jei kam ką reikia susisiūti, gali ja pasinaudoti.

Neįgaliesiems organizuoja renginius

Negalią turintiems žmonėms draugijos aktyvas rengia įvairius renginius, net sporto varžybas. Vasaros pradžioje vyksta kasmetinės apskrities sporto šventės, neįgalieji varžosi šaškių, šachmatų, smiginio, figūrinio važiavimo vežimėliuose, krepšinio baudų metimo rungtyse.
Negalią turintys žmonės kartu važiuoja į ekskursijas. Pernai būrys neįgaliųjų važiavo į Šventosios poilsio stovyklą, Druskininkų skulptūrų parką, vandens parką. Metų pabaigoje susitiko su žolininke Adele Karaliūnaite.
Tauragės neįgalieji turi savo kapelą „Svaja“, kuriai jau keturiolika metų vadovauja Vytautas Valiukas. Pernai ši kapela Tauragės ir Kauno apskričių kapelų konkurse iškovojo antrąją vietą ir dalyvavo respublikinėje atrankoje, kur iš 57 kolektyvų užėmė 5-ąją vietą.
Vasarį Tauragės rajono draugijos patalpose neįgalieji drauge švęs Užgavėnes.

Į draugiją – gero žodžio ar patarimo

Seniau Neįgaliųjų draugija rūpindavosi neįgaliųjų vežimėliais, ramentais, liftų, įvažų įrengimu. Dabar dėl to reikia kreiptis į savivaldybės Socialinės paramos skyrių. Draugija turi keletą vežimėlių ir ramentų, kuriuos galima išsinuomoti, kol šias priemones skirs Paramos skyrius.
Į klausimą, kuo gi draugija gali padėti savo nariams, Tauragės rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkas K.Petkus atsakė:
– Materialiai nelabai kuo galime padėti, tačiau moraliai – geru žodžiu, o jei reikia ir patarimu – būtinai. Neįgalūs žmonės į draugijos patalpas ateina išsikalbėti, pasidalyti problemomis, pabūti su to paties likimo žmonėmis.
Šių metų sausį ir vasarį, kaip ir pernai tuo pačiu metu, rajono Neįgaliųjų draugijos pirmininkas dirba be atlygio, mat Lietuvos neįgaliųjų draugija pirmiesiems metų mėnesiams atlyginimams neskiria lėšų. Pirmininkas galėtų tiesiog užrakinti duris ir sėdėti namuose, tačiau jis ir toliau eina į darbą.
– Tai kad žmonės ateina į draugiją, kaip gali uždaryti, – paprastai paaiškino neįgaliųjų auksinės širdies žmogumi vadinamas K.Petkus.

Tauragės rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkas Kęstutis Petkus džiaugiasi galėdamas nors moraliai padėti likimo broliams
Autorės nuotrauka
Nuotrauka
anele
Įkelta:
prieš 1 dieną
Tauragės „Versmės“ gimnazijoje besimokanti Anelė Matrosovaitė kuria dainas ir groja gitara. Kūrybinga 18-metė interviu „Tauragės žinioms“ papasakojo apie vingiuotą savo kaip muzikantės kelią, kuriame buvo tiek stiprių muzikinių išgyvenimų, tiek ir nusivylimų muzikos pasauliu. Abiturientė žino, ką baigusi mokyklą norėtų studijuoti. Psichologės kelią besirenkanti menininkė teigė, kad psichologija ir muzika labai panašios sritys – jas pasitelkus galima padėti žmonėms. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-03-25
Šiandien sukanka 17 metų, kai Tauragės Švč. Trejybės parapijos klebonas Marius Venskus keliauja kunigystės keliu. Šia proga kunigą pasveikino Tauragės „Carito“ savanoriai, linkėdami drąsiai eiti pirmyn, neprarasti pusiausvyros slegiant sunkumams.
Nuotrauka
Tauragės VSB nuotrauka
Tauragės VSB nuotrauka
Įkelta:
2021-03-05
Vakar Tauragės visuomenės sveikatos biuro (VSB) visuomenės sveikatos specialistei Gemai Nairanauskaitei, atliekančiai sveikatos priežiūrą mokykloje, įteiktas Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos (SVSBA) apdovanojimas „2020 metų specialistas“. Jį drauge su Tauragės rajono savivaldybės mero padėka įteikė rajono meras Dovydas Kaminskas.
Nuotrauka
Žvynakienė
Įkelta:
2021-03-02
Ko gero, sunkiai rasime tauragiškių, o ypač jaunosios kartos atstovų, kurie nepažinotų visada besišypsančios policijos pareigūnės Raimondos Žvynakienės. O jei neteko girdėti, tai susipažinkite – 22 metus policijos sistemoje dirbanti moteris myli savo darbą, o savaitgaliais duoklę atiduoda vienišiems seneliams. Juos lankydama kaip Maltos ordino savanorė dažnai yra tas vienintelis žmogus, kuriam senjoras gali išsipasakoti.
Nuotrauka
vaitkus
Įkelta:
2021-02-26
Vasario 20 d. sukanka 100 dienų, kai dirba naujai išrinktas Seimas. Tauragėje išrinktas Seimo narys Romualdas Vaitkus, kuriam kassavaitinės kelionės į Vilnių ir atgal jau tapo įprastos, sako net ir jų metu neleidžiąs laiko veltui: klauso įvairių laidų aplinkosaugos klausimais – apie ekologiją, gamtosaugą, atliekų tvarkymą ir t.t., aiškinasi daugybę klausimų telefonu. Jis teigia net nepajuntąs, kaip prabėga laikas kelyje. Paklaustas, kaip prabėgo tas šimtas dienų, jis vieną po kito vardija nuveiktus darbus.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-01-31
Šiandien, sausio 31-ąją, netekome Jono Šilerio, ilgamečio badmintono trenerio, per savo gyvenimą meilę šiam sportui įskiepijusio daugybei vaikų, išugdžiusio ne vieną sportininką. Jam buvo 73-eji.
Nuotrauka
Songaila
Įkelta:
2021-01-22
Netektis: sausio 20-ąją mirė pedagogas, buvęs tuometinės Tauragės 1-osios vidurinės mokyklos direktorius Romanas Juozapas Songaila. Jis yra vadovavęs ir Tauragės rajono švietimo skyriui. R. Songaila ėjo 91-uosius metus.
Nuotrauka
saulius
Įkelta:
2021-01-01
Jau tradicija tapusią, šiemet penkioliktą kartą vykstančią senelių paramos akciją „Maltiečių sriuba“ karantinas pakeitė – sriubos paragauti neteks, tačiau noro padėti vargstantiems tai nestabdo. Seniems vienišiems žmonėms reikia paramos, ir nors dabar ją suteikti tapo sudėtingiau, Tauragės maltiečiai rankų nenuleidžia. Saulius Oželis, vadovaujantis Tauragės maltiečiams, šiemet buvo pripažintas geriausiu Lietuvoje. Jo vadovaujami savanoriai ir dabar triskart per savaitę veža karštą maistą 60-čiai senolių, globoja nepasiturinčias šeimas. Saulius neslepia – darbo per karantiną padaugėjo. Toks panašus į Kalėdų senelį, jis dalija ne dovanas, o savo širdies šilumą ir yra įsitikinęs, kad aukodamas savo laiką kitam žmogui, padėdamas jam, esi apdovanojamas – šypsena, geromis emocijomis, gražiu žodžiu ar net džiaugsmo ašara.
Nuotrauka
senelis
Įkelta:
2020-12-31
Kasmet artėjant Kalėdoms Dacijonuose, kaip sako kultūrinių renginių organizatorė Rasa Didorienė, užsikuria naminių žaisliukų gamybos fabrikėlis. Bendruomenės nariai renkasi gaminti papuošimus šventinei eglutei. Šiemet prasidėjus antrajam karantinui fabrikėlis neužsikūrė, tiksliau, užsikūrė tik renginių organizatorės namuose. Padedant vyrui ir kaimynams gimė kaimą puošianti Nykštukų alėja, o kadangi renginių vykti negali, namuose įkurtas ir R. Didorienės Mamauzių teatras vaikams. Pasirodymai transliuojami feisbuke. Beje, net ir čia kūrybiškai moteriai talkina jos vyras Egidijus.
Nuotrauka
rasa
Įkelta:
2020-12-16
Skaudvilės renginių organizatorė Rasa Bartkuvienė apdovanota Žemaitijos kunigaikščių medalių kolekcija. Toks įvertinimas jai skirtas už etninės kultūros puoselėjimą. Folklorą Skaudvilės krašte renginių organizatorė-pedagogė propaguoja jau daugiau nei dvidešimtmetį. Jos vadovaujamas vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Inkstiliuks“ Skaudvilę garsina lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų konkurse „Tramtatulis“, be instrumentinės ansamblio grupės neapsieina valstybinės bei kalendorinės šventės, savo pasirodymais džiugina ir moters vadovaujama liaudiškos muzikos kapela „Dobilas“.
Nuotrauka
Rugilė Norbutaitė
Įkelta:
2020-12-15
Muziką kurianti 18-metė tauragiškė Rugilė Norbutaitė savo klausytojams geriau žinoma „thelastsunday“ pseudonimu. Netrukus dar vieną naują kūrinį pristatysianti mergina kalba, kad jaunas, savo tikslų ir svajonių siekiantis žmogus neretai pasiduoda pusiaukelėje, kai susiduria su gausybe jo laukiančių iššūkių. Anot jos, kovoti už vietą po saule tenka visiems, nepriklausomai nuo to, ar jie gyvena Tauragėje, ar Vilniuje. Rugilė ragina nepasiduoti. Kalbėdama su „Tauragės žiniomis“ jaunoji atlikėja atskleidė, kaip savyje atrado menininkės gyslelę, kokią įtaką jai padarė šeima, mokykla ir bendraamžiai.
Nuotrauka
alijosius 2
Įkelta:
2020-12-12
Tomą Alijošių tauragiškiai pažįsta kaip sėkmingą verslininką, politiką, ir tuo pat metu – kuklų ir mažakalbį žmogų. Kad jis išties daug apie save kalbėti nemėgsta, akivaizdu ir iš šio interviu: gruodžio 7-ąją 70-ąjį gimtadienį pasitikęs verslininkas į klausimus atsakė netuščiažodžiaudamas – trumpai ir aiškiai.  
Nuotrauka
Karina Matulytė
Įkelta:
2020-12-08
Sekmadienį Vilniaus Algirdo muzikos mokykloje įvyko III-sis tarptautinis muzikos ir bendrojo ugdymo mokyklų meninis edukacinis projektas-konkursas „Muzikos spalvos“. Į jo antrąjį turą pateko ir Tauragės meno mokyklos ugdytinė.
Nuotrauka
Jokūbas Kurlinkus
Įkelta:
2020-12-04
18-metis tauragiškis Jokūbas Kurlinkus – aktyvus jaunimo organizacijų narys, jį galima pamatyti įvairiuose renginiuose, visai neseniai jo kūrybos rašinį „Žmogus“ išspausdino kūrybos žurnalas „Slemas su ragais“. Vaikinas drąsiai reiškia savo mintis jaunimo, švietimo ir politikos klausimais. Nieko nuostabaus – jis planuoja studijuoti istoriją ir yra įsitikinęs, kad pasaulį būtina matyti itin plačiai. Tačiau kartu J. Kurlinkus neslepia, kaip pats sako, esantis nacionalistas, o jo požiūris į Lietuvą – toks pat, kaip antrajai kadencijai neišrinkto JAV prezidento Donaldo Trumpo požiūris į Jungtines Amerikos Valstijas.
Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-18

Tauragės LDK Kęstučio šaulių 7-oji rinktinė, įkurta 1919 m. lapkričio 4 dieną, neseniai minėjo 101-ąsias metines. Planuota naujų narių priesaika bažnyčios skverelyje, paskelbus karantiną įvykti negalėjo. Tačiau šaulių pilietiškumo dvasios koronaviruso grėsmė nepalaužia – anot rinktinės vado Kęstučio Baužos, šaulys – tai tas žmogus, kuris visada pasiruošęs ginti Tėvynę, nesvarbu, kokia iškiltų grėsmė – ginkluotas priešas ar pandemija.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-14

„Tauragės žinių“ žurnalistę Zenonas Radvila į jųdviejų su žmona Agota išpuoselėtą sodybą pasikvietė dar prieš paskelbiant antrąjį karantiną. Tautodailės meistras tikino norintis pasidalyti, ką jam pavyko nuveikti šiemet, kai pasaulį sukausčius pandemijai buvo atšauktos mugės, apribotos kelionės ir renginiai. Kuklumu pasižymintis menininkas neužsiminė, kad namuose jau turi įrengęs tikrą muziejų, o atvykus laukė dar viena staigmena – kaip tik lapkričio pirmąjį savaitgalį jiedu su žmona Agota minėjo auksinių vestuvių jubiliejų. 

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-06

Tauragės evangelikų liuteronų parapijos klebonas Mindaugas Dikšaitis viešojoje erdvėje džiaugiasi ir žinia dalijasi su kitais: „Čia tas atvejis, kai Dievą mylintiems karantinas išeina į gera. Turbūt dvejus metus užtruko vertimas, redagavimas, skaitymas, redagavimas, maketavimas, redagavimas...  Stojus karantinui atsirado daugiau galimybių paspartinti šios knygos gimimą lietuvių kalba, ir atspausdinta knyga pasiekė Tauragę“. O kalbama apie iš anglų kalbos verstą septynių istorikų knygą „Bažnyčios istorija“.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-05

16-metė Meda Pikčiūnaitė šiais mokslo metais tapo Tauragės „Versmės“ gimnazijos mokinių prezidente. Bendraamžių pasitikėjimą įgavusi mergina pasakojo, su kokiais rūpesčiais susiduria moksleiviai ne tik Tauragėje, bet ir visoje Lietuvoje. Ji turi palinkėjimą ir būsimam švietimo, mokslo ir sporto ministrui, kuris netrukus turėtų būti patvirtintas po įvykusių Seimo rinkimų. „Tauragės žinioms“ ji kalbėjo, kad pandemijos, kuri sujaukė mūsų gyvenimus, akivaizdoje mokymo įstaigose itin svarbu palaikyti mokinių ir mokytojų draugiškumą bei toleranciją.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-02

Iniciatyvos „Draugystė veža“ kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuotas turas per Lietuvą „Stiprybė tavyje“ baigėsi. Buvo daug juoko, po to apsikabinimų, o po to ir ašarų suvokus, kad reikia atsisveikinti.  Bet kiekviena pabaiga turi naują pradžią. Turo sumanytoja Žydrė Gedrimaitė, matydama žmonių, atėjusių į renginius, reakcijas ir išgirdusi partnerių, rėmėjų ir dalyvių atsiliepimus, sako esanti u laimingas žmogus. „Draugystė veža“ organizatoriai sako: „Iki kitų kartų. Mes dar tikrai draugausim...“ ir dalijasi mintimis žmonių, vienaip ar kitaip prisidėjusių prie to, kad turas įvyko, supurtė ir suartino...

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-20

Mūsų kraštietė dailininkė Jadvyga Lengvinaitė spalio 13-ąją būtų minėjusi 90-ąjį gimtadienį. Deja, tarp mūsų jos nebėra, tačiau liko jos kūriniai: lyriški, simboliniai, netgi siurrealistiniai, kartais ir labai tiesmukai skleidžiantys skausmą. Neįprasti, filosofiniai, pastele pirštais tapyti paveikslai buvo suprantami ir paprastiems žmonėms. Tik tuometinei valdžiai ir dailininkė, ir jos darbai neįtiko.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-16

Sveikata ir dailios kūno linijos šiais laikais rūpi ne tik moterims, bet ir vyrams – sulieknėti be pastangų tikriausiai norėtų dažnas. Deja, tai neįmanoma: kad sulieknėtum nepakenkdamas sveikatai, nepakaks, tarkim, mėnesiui atsisakyti saldumynų. Tam reikia iš esmės pakeisti gyvenimo būdą. Kaip tai padaryti? Per nepilnus metus kone trečdalio savo svorio atsikratęs Vilius Stumbra sako, kad tai reikalauja be galo daug pastangų.