Abiturientas Vytautas: „Kartais atrodo, kad įstatymus kuria ne žmonės, o ufonautai“
Įkelta:
2010-02-19
Nuotrauka
Aprašymas
Vytautas tikisi, kad užsienyje užgyventa patirtis padės apsispręsti dėl ateities planų. Autorės nuotrauka

Prieš keletą dienų gimnazijose nuskambėjęs šimtadienis privertė atsitokėti net ir tuos abiturientus, kurie dar tvirtai neapsisprendę dėl savo gyvenimo kelio. Dviprasmišką ateities galvosūkį, susidedantį iš dviejų pasirinkimų: likti studijuoti Lietuvoje ar semtis žinių užsienyje sprendžia ir devyniolikmetis Vytautas Beišys, Žalgirių gimnazijos abiturientas. Su juo kalbamės apie tai, kad šiandien labiausiai neramina dvyliktokus.

Paauglystės svajonėse – muzika

Nuošusį šimtadienį Vytautas atšventė ramiai – dalyvavo oficialioje šventės dalyje, vėliau nuvežė klasės draugus į šimtadienio pratęsimą kavinėje. Pats linksmybių kavinėje atsisakė, kadangi šimtadienio „bilietas“ pasirodė esantis per brangus:

– Šventė buvo labai smagi. Draugų teigimu, jos pratęsimas taip pat buvo nusisekęs. Tačiau jau iš anksto buvau suplanavęs jame nedalyvauti, kadangi man tai pasirodė gana brangus malonumas. Prisidėjau dar šimtą litų ir nusipirkau bilietą į „Metallica“ koncertą, – šelmiškai nusišypsojo abiturientas.

Jau pokalbio pradžioje Vytautas išsidavė, kad didžiausia jo gyvenimo aistra – muzika. Šeštoje klasėje pradėjęs lankyti „Šaltinio“ pagrindinės mokyklos pučiamų orkestrą, šiandien vaikinas dalyvauja jau keturių muzikos kolektyvų veikloje: būgnija jaunimo roko grupėje „Easy jamm“, Tauragės kultūros rūmų pučiamųjų orkestre, grupėje „Gentleman band“, neapleido ir „Šaltinio“ pučiamųjų orkestro.

Viena vaikino svajonių dar nuo paauglystės kaip tik ir buvo groti roko grupėje. Todėl vyresnėse klasėse, kai visi pradėjo klausinėti, kur Vytautas stos mokytis, vaikinas pradėjo mąstyti apie muzikos mokslus.

– Apie muziką svajojau ilgai, tačiau netrukau suprasti, kad muzikanto, kaip ir apskritai menininko, dalia mūsų valstybėje ne iš lengvųjų. Pradėjau svajoti apie renginių vadybą – vis tiek arti scenos, – teigė jaunuolis.

Užsienyje tikisi suguldyti mintis

Noras studijuoti renginių vadybą Vytauto pažįstamiems nebuvo netikėtas. Dalyvaujant gausybėje muzikos renginių, Vytautui ne kartą teko stebėti gyvenimą už kulisų. Ir jam jis patiko.

– Man įdomu visa, kas vyksta prieš renginį. Šią vasarą ir pačiam teko padėti konstruoti scenas, atlikti kitus techninius darbus. Renginių vadyba vilioja tuo, kad tai nėra nuobodus aštuonių valandų darbas.Tai darbas, kai gali dalyvauti, judėti, susipažinti ir bendrauti, pakeliauti, – tikino Vytautas.

Tačiau 2009-aisiais priimta aukštojo mokslo reforma pakoregavo daugybės jaunų žmonių planus. Tarp jų ir Vytauto. Nors renginių vadybos studijos vienos pigesnių, kainuoja per keturis tūkstančius litų per metus, abiturientas nelinkęs leisti tėvams mokėti tokių pinigų už tai, kas galbūt neišpildys lūkesčių. Todėl dar prieš reformą austa mintis baigus mokyklą metus ar kelerius padirbėti Anglijoje, panašu, kad gali virsti realybe:

– Nenoriu stoti tik dėl paties fakto, mokytis dėl popieriaus. Vadinasi, arba renginių vadyba, arba nieko. Tačiau jei studijos nepatiks, tėvai bus išleidę vėjais tokius pinigus. Todėl ir mąstau apie metus užsienyje, kur galbūt susigulės mintys, – savo planus atskleidė vaikinas.

Jaunuolio nuomone, tikras darbas – geriausia išeitis neapsisprendėliams. Jei darbas patiks, gali tobulėti, siekti aukštesnių rezultatų, jei nepatiks – apsispręsti dėl aukštojo mokslo studijų.

– Mano sesuo jau daugiau kaip dešimtmetį gyvena Anglijoje. Beje, tai jos namai būtų mano prieglobstis, jei apsispręsčiau vykti užsienin. Anglijoje ji pradėjo nuo paprasčiausių darbelių. Ilgiau užsibuvo notaro kontoroje, kur dirbo administracinį darbą. Jos viršininkai, pastebėję, kad sesuo labai stengiasi, ne tik laipsniškai kėlė ją pareigose ir mokėjo solidesnį atlyginimą, tačiau vieną dieną pasiūlė sumokėti už jos teisės studijas. Dabar ji – diplomuota teisininkė, dirba su testamentų bylomis, – pasakojo jaunuolis.

Dvejonės išsisklaidys vasarą

Vytauto planuose šiuo metu vienas tikslas – gerai baigti mokslus. Vaikino mama, laimei, supranta sūnaus dvejones, todėl pataria susikoncentruoti į mokslą, o mintis apie ateitį atidėti vasarai. Šiai idėjai pritaria ir pats dvyliktokas – viską spręs, kai paaiškės stojimo rezultatai. Vis dėlto šiuo metu, kai valstybė siūlo tiek nedaug finansuojamų vietų, rezultatai gali ir nuliūdinti.

– Kartais atrodo, kad įstatymus kuria ne žmonės, o ufonautai. Vietoj to, kad politikai padėtų jaunimui, jį skatintų, jie jaunimą tik žlugdo. Pasak jų, visada yra paskolos galimybė, tačiau ar jie pagalvoja, koks jausmas savarankišką gyvenimą pradėti su minusu sąskaitoje? – retoriškai klausė Vytautas.

Anot Vytauto, tai, kad jis svarsto apie emigraciją, nereiškia, kad vaikinui nerūpi tėvynė. Jis yra ir sako būsiąs šalies patriotas:

– Manau, jaunimas išvažiuoja ne todėl, kad nemyli savo šalies, tačiau todėl, kad čia sunku išgyventi. Kiekvienas emigrantas pasiilgsta savo tėvynės, bet kartais tenka išgirsti pasakymą, kad čia smagu atostogauti, tačiau gyventi sunku.

Nuotrauka
anele
Įkelta:
prieš 1 dieną
Tauragės „Versmės“ gimnazijoje besimokanti Anelė Matrosovaitė kuria dainas ir groja gitara. Kūrybinga 18-metė interviu „Tauragės žinioms“ papasakojo apie vingiuotą savo kaip muzikantės kelią, kuriame buvo tiek stiprių muzikinių išgyvenimų, tiek ir nusivylimų muzikos pasauliu. Abiturientė žino, ką baigusi mokyklą norėtų studijuoti. Psichologės kelią besirenkanti menininkė teigė, kad psichologija ir muzika labai panašios sritys – jas pasitelkus galima padėti žmonėms. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-03-25
Šiandien sukanka 17 metų, kai Tauragės Švč. Trejybės parapijos klebonas Marius Venskus keliauja kunigystės keliu. Šia proga kunigą pasveikino Tauragės „Carito“ savanoriai, linkėdami drąsiai eiti pirmyn, neprarasti pusiausvyros slegiant sunkumams.
Nuotrauka
Tauragės VSB nuotrauka
Tauragės VSB nuotrauka
Įkelta:
2021-03-05
Vakar Tauragės visuomenės sveikatos biuro (VSB) visuomenės sveikatos specialistei Gemai Nairanauskaitei, atliekančiai sveikatos priežiūrą mokykloje, įteiktas Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos (SVSBA) apdovanojimas „2020 metų specialistas“. Jį drauge su Tauragės rajono savivaldybės mero padėka įteikė rajono meras Dovydas Kaminskas.
Nuotrauka
Žvynakienė
Įkelta:
2021-03-02
Ko gero, sunkiai rasime tauragiškių, o ypač jaunosios kartos atstovų, kurie nepažinotų visada besišypsančios policijos pareigūnės Raimondos Žvynakienės. O jei neteko girdėti, tai susipažinkite – 22 metus policijos sistemoje dirbanti moteris myli savo darbą, o savaitgaliais duoklę atiduoda vienišiems seneliams. Juos lankydama kaip Maltos ordino savanorė dažnai yra tas vienintelis žmogus, kuriam senjoras gali išsipasakoti.
Nuotrauka
vaitkus
Įkelta:
2021-02-26
Vasario 20 d. sukanka 100 dienų, kai dirba naujai išrinktas Seimas. Tauragėje išrinktas Seimo narys Romualdas Vaitkus, kuriam kassavaitinės kelionės į Vilnių ir atgal jau tapo įprastos, sako net ir jų metu neleidžiąs laiko veltui: klauso įvairių laidų aplinkosaugos klausimais – apie ekologiją, gamtosaugą, atliekų tvarkymą ir t.t., aiškinasi daugybę klausimų telefonu. Jis teigia net nepajuntąs, kaip prabėga laikas kelyje. Paklaustas, kaip prabėgo tas šimtas dienų, jis vieną po kito vardija nuveiktus darbus.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-01-31
Šiandien, sausio 31-ąją, netekome Jono Šilerio, ilgamečio badmintono trenerio, per savo gyvenimą meilę šiam sportui įskiepijusio daugybei vaikų, išugdžiusio ne vieną sportininką. Jam buvo 73-eji.
Nuotrauka
Songaila
Įkelta:
2021-01-22
Netektis: sausio 20-ąją mirė pedagogas, buvęs tuometinės Tauragės 1-osios vidurinės mokyklos direktorius Romanas Juozapas Songaila. Jis yra vadovavęs ir Tauragės rajono švietimo skyriui. R. Songaila ėjo 91-uosius metus.
Nuotrauka
saulius
Įkelta:
2021-01-01
Jau tradicija tapusią, šiemet penkioliktą kartą vykstančią senelių paramos akciją „Maltiečių sriuba“ karantinas pakeitė – sriubos paragauti neteks, tačiau noro padėti vargstantiems tai nestabdo. Seniems vienišiems žmonėms reikia paramos, ir nors dabar ją suteikti tapo sudėtingiau, Tauragės maltiečiai rankų nenuleidžia. Saulius Oželis, vadovaujantis Tauragės maltiečiams, šiemet buvo pripažintas geriausiu Lietuvoje. Jo vadovaujami savanoriai ir dabar triskart per savaitę veža karštą maistą 60-čiai senolių, globoja nepasiturinčias šeimas. Saulius neslepia – darbo per karantiną padaugėjo. Toks panašus į Kalėdų senelį, jis dalija ne dovanas, o savo širdies šilumą ir yra įsitikinęs, kad aukodamas savo laiką kitam žmogui, padėdamas jam, esi apdovanojamas – šypsena, geromis emocijomis, gražiu žodžiu ar net džiaugsmo ašara.
Nuotrauka
senelis
Įkelta:
2020-12-31
Kasmet artėjant Kalėdoms Dacijonuose, kaip sako kultūrinių renginių organizatorė Rasa Didorienė, užsikuria naminių žaisliukų gamybos fabrikėlis. Bendruomenės nariai renkasi gaminti papuošimus šventinei eglutei. Šiemet prasidėjus antrajam karantinui fabrikėlis neužsikūrė, tiksliau, užsikūrė tik renginių organizatorės namuose. Padedant vyrui ir kaimynams gimė kaimą puošianti Nykštukų alėja, o kadangi renginių vykti negali, namuose įkurtas ir R. Didorienės Mamauzių teatras vaikams. Pasirodymai transliuojami feisbuke. Beje, net ir čia kūrybiškai moteriai talkina jos vyras Egidijus.
Nuotrauka
rasa
Įkelta:
2020-12-16
Skaudvilės renginių organizatorė Rasa Bartkuvienė apdovanota Žemaitijos kunigaikščių medalių kolekcija. Toks įvertinimas jai skirtas už etninės kultūros puoselėjimą. Folklorą Skaudvilės krašte renginių organizatorė-pedagogė propaguoja jau daugiau nei dvidešimtmetį. Jos vadovaujamas vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Inkstiliuks“ Skaudvilę garsina lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų konkurse „Tramtatulis“, be instrumentinės ansamblio grupės neapsieina valstybinės bei kalendorinės šventės, savo pasirodymais džiugina ir moters vadovaujama liaudiškos muzikos kapela „Dobilas“.
Nuotrauka
Rugilė Norbutaitė
Įkelta:
2020-12-15
Muziką kurianti 18-metė tauragiškė Rugilė Norbutaitė savo klausytojams geriau žinoma „thelastsunday“ pseudonimu. Netrukus dar vieną naują kūrinį pristatysianti mergina kalba, kad jaunas, savo tikslų ir svajonių siekiantis žmogus neretai pasiduoda pusiaukelėje, kai susiduria su gausybe jo laukiančių iššūkių. Anot jos, kovoti už vietą po saule tenka visiems, nepriklausomai nuo to, ar jie gyvena Tauragėje, ar Vilniuje. Rugilė ragina nepasiduoti. Kalbėdama su „Tauragės žiniomis“ jaunoji atlikėja atskleidė, kaip savyje atrado menininkės gyslelę, kokią įtaką jai padarė šeima, mokykla ir bendraamžiai.
Nuotrauka
alijosius 2
Įkelta:
2020-12-12
Tomą Alijošių tauragiškiai pažįsta kaip sėkmingą verslininką, politiką, ir tuo pat metu – kuklų ir mažakalbį žmogų. Kad jis išties daug apie save kalbėti nemėgsta, akivaizdu ir iš šio interviu: gruodžio 7-ąją 70-ąjį gimtadienį pasitikęs verslininkas į klausimus atsakė netuščiažodžiaudamas – trumpai ir aiškiai.  
Nuotrauka
Karina Matulytė
Įkelta:
2020-12-08
Sekmadienį Vilniaus Algirdo muzikos mokykloje įvyko III-sis tarptautinis muzikos ir bendrojo ugdymo mokyklų meninis edukacinis projektas-konkursas „Muzikos spalvos“. Į jo antrąjį turą pateko ir Tauragės meno mokyklos ugdytinė.
Nuotrauka
Jokūbas Kurlinkus
Įkelta:
2020-12-04
18-metis tauragiškis Jokūbas Kurlinkus – aktyvus jaunimo organizacijų narys, jį galima pamatyti įvairiuose renginiuose, visai neseniai jo kūrybos rašinį „Žmogus“ išspausdino kūrybos žurnalas „Slemas su ragais“. Vaikinas drąsiai reiškia savo mintis jaunimo, švietimo ir politikos klausimais. Nieko nuostabaus – jis planuoja studijuoti istoriją ir yra įsitikinęs, kad pasaulį būtina matyti itin plačiai. Tačiau kartu J. Kurlinkus neslepia, kaip pats sako, esantis nacionalistas, o jo požiūris į Lietuvą – toks pat, kaip antrajai kadencijai neišrinkto JAV prezidento Donaldo Trumpo požiūris į Jungtines Amerikos Valstijas.
Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-18

Tauragės LDK Kęstučio šaulių 7-oji rinktinė, įkurta 1919 m. lapkričio 4 dieną, neseniai minėjo 101-ąsias metines. Planuota naujų narių priesaika bažnyčios skverelyje, paskelbus karantiną įvykti negalėjo. Tačiau šaulių pilietiškumo dvasios koronaviruso grėsmė nepalaužia – anot rinktinės vado Kęstučio Baužos, šaulys – tai tas žmogus, kuris visada pasiruošęs ginti Tėvynę, nesvarbu, kokia iškiltų grėsmė – ginkluotas priešas ar pandemija.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-14

„Tauragės žinių“ žurnalistę Zenonas Radvila į jųdviejų su žmona Agota išpuoselėtą sodybą pasikvietė dar prieš paskelbiant antrąjį karantiną. Tautodailės meistras tikino norintis pasidalyti, ką jam pavyko nuveikti šiemet, kai pasaulį sukausčius pandemijai buvo atšauktos mugės, apribotos kelionės ir renginiai. Kuklumu pasižymintis menininkas neužsiminė, kad namuose jau turi įrengęs tikrą muziejų, o atvykus laukė dar viena staigmena – kaip tik lapkričio pirmąjį savaitgalį jiedu su žmona Agota minėjo auksinių vestuvių jubiliejų. 

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-06

Tauragės evangelikų liuteronų parapijos klebonas Mindaugas Dikšaitis viešojoje erdvėje džiaugiasi ir žinia dalijasi su kitais: „Čia tas atvejis, kai Dievą mylintiems karantinas išeina į gera. Turbūt dvejus metus užtruko vertimas, redagavimas, skaitymas, redagavimas, maketavimas, redagavimas...  Stojus karantinui atsirado daugiau galimybių paspartinti šios knygos gimimą lietuvių kalba, ir atspausdinta knyga pasiekė Tauragę“. O kalbama apie iš anglų kalbos verstą septynių istorikų knygą „Bažnyčios istorija“.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-05

16-metė Meda Pikčiūnaitė šiais mokslo metais tapo Tauragės „Versmės“ gimnazijos mokinių prezidente. Bendraamžių pasitikėjimą įgavusi mergina pasakojo, su kokiais rūpesčiais susiduria moksleiviai ne tik Tauragėje, bet ir visoje Lietuvoje. Ji turi palinkėjimą ir būsimam švietimo, mokslo ir sporto ministrui, kuris netrukus turėtų būti patvirtintas po įvykusių Seimo rinkimų. „Tauragės žinioms“ ji kalbėjo, kad pandemijos, kuri sujaukė mūsų gyvenimus, akivaizdoje mokymo įstaigose itin svarbu palaikyti mokinių ir mokytojų draugiškumą bei toleranciją.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-02

Iniciatyvos „Draugystė veža“ kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuotas turas per Lietuvą „Stiprybė tavyje“ baigėsi. Buvo daug juoko, po to apsikabinimų, o po to ir ašarų suvokus, kad reikia atsisveikinti.  Bet kiekviena pabaiga turi naują pradžią. Turo sumanytoja Žydrė Gedrimaitė, matydama žmonių, atėjusių į renginius, reakcijas ir išgirdusi partnerių, rėmėjų ir dalyvių atsiliepimus, sako esanti u laimingas žmogus. „Draugystė veža“ organizatoriai sako: „Iki kitų kartų. Mes dar tikrai draugausim...“ ir dalijasi mintimis žmonių, vienaip ar kitaip prisidėjusių prie to, kad turas įvyko, supurtė ir suartino...

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-20

Mūsų kraštietė dailininkė Jadvyga Lengvinaitė spalio 13-ąją būtų minėjusi 90-ąjį gimtadienį. Deja, tarp mūsų jos nebėra, tačiau liko jos kūriniai: lyriški, simboliniai, netgi siurrealistiniai, kartais ir labai tiesmukai skleidžiantys skausmą. Neįprasti, filosofiniai, pastele pirštais tapyti paveikslai buvo suprantami ir paprastiems žmonėms. Tik tuometinei valdžiai ir dailininkė, ir jos darbai neįtiko.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-16

Sveikata ir dailios kūno linijos šiais laikais rūpi ne tik moterims, bet ir vyrams – sulieknėti be pastangų tikriausiai norėtų dažnas. Deja, tai neįmanoma: kad sulieknėtum nepakenkdamas sveikatai, nepakaks, tarkim, mėnesiui atsisakyti saldumynų. Tam reikia iš esmės pakeisti gyvenimo būdą. Kaip tai padaryti? Per nepilnus metus kone trečdalio savo svorio atsikratęs Vilius Stumbra sako, kad tai reikalauja be galo daug pastangų.