2020 Balandžio 08 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Tauragėje koronavirusas patvirtintas moksleiviui, socialiniame tinkle skelbia savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis. Moksleivis esą jaučiasi gerai, laukiama platesnės informacijos. Apie Tauragės ligoninėje dirbančią medikę, kuriai patvirtinta infekcija, pranešė Jurbarko rajono meras Skirmantas Mockevičius. Moteris yra Viešvilės miestelio gyventoja. 

Karantino metu išaugę LP Express savitarnos terminalų siuntų kiekiai jau kelias savaites muša kalėdinius rekordus. Šioje statistikoje yra ir daugiau netikėtumų. Pasak AB Lietuvos paštas, didžiausi pokyčiai pastebimi mažuosiuose Lietuvos miestuose – karantino laikotarpiu kai kuriuose terminalais siunčiamų siuntų kiekiai išaugo net 75 proc., o lyginant su pernai metais, augimas siekia beveik 3 kartus. Tarp pačių aktyviausių regionuose rikiuojasi atitinkamai Raseiniai, Tauragė, Kretinga, Jonava, Marijampolė bei Garliava ir Alytus. Žiūrint visos šalies mastu, visgi daugiausiai siuntų keliauja didžiuosiuose miestuose, o absoliutus kiekių lyderis yra Vilnius. 

Nacionalinio sveikatos centro specialistai atliko  epidemiologinius pastarųjų patvirtintų užsikrėtimų Tauragės rajone tyrimus. Paaiškėjo, jog viešoje vietoje lankėsi tik vienas iš jų. 
NVSC informaciją pateikia patys infekuotieji. 

Šiandien ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pranešė, jog karantinas bus pratęstas dar 14 dienų. Premjeras neatmetė, kad jo sąlygos gali būti švelninamos atsižvelgiant į smulkaus ir vidutinio verslo patiriamus finansinius sunkumus. Vis dėlto, jis akcentavo, kad lemiamas bus artėjantis savaitgalis – švelnesni ribojimai bus galimi, jei pavyks suvaldyti viruso plitimą per Velykas. 

 

Antradienio rytą nustatytų koronaviruso infekcijos atvejų skaičius pasiekė 880. Per pastarąją parą patvirtinti 37 nauji atvejai.

Posūkyje nulėkė nuo kelio
  • Įkelta: prieš 1 d.

Šįvakar apie 20 val. Tremtinių kelio – Vytauto gatvių sankryžoje nuo kelio nuvažiavo automobilis. Nors žala transporto priemonei padaryta didelė, nukentėjusiųjų nėra.

Konkursą „Tauragės metų knyga“ jau galima vadinti  tradiciniu – jis rengiamas septintą kartą. Tiesa, šiemet rinkimai vyks kiek kitaip nei anksčiau.

Nuo penktadienio Tauragės policijos pareigūnai sučiupo du neblaivius vairuotojus, vienas jų vairavo dar ir neturėdamas tam teisės. Policija informuoja, jog nepaisant karantino, prevencinės priemonės nėra nutrauktos, tačiau vykdomos laikantis papildomų saugumo priemonių. Blaivumo tikrinimui naudojami alkotesteriai su vienkartiniais kandikliais.

SAM ministro Aurelijaus Verygos nurodymu visoje Lietuvoje mobilieji patikros dėl koronaviruso punktai šią savaitę dirba tik viena pamaina. Ne išimtis ir Tauragės punktas – jau nuo penktadienio jis dirba nuo 8 iki 12 valandos. Gera žinia ta, kad Tauragę šiandien pasiekė daugumos paimtų mėginių rezultatai. Naujų užsikrėtimo atvejų nenustatyta.

Nei mūsų valstybė, nei verslas su tokio pobūdžio krize dar nebuvo susidūrę – ji daugiau ar mažiau palietė visas įmones, privertė imtis pokyčių. Daugeliui neaišku, kaip elgtis sustojus arba apribojus veiklas, kaip spręsti su darbo teise susijusius klausimus, ką daryti, jei negali vykdyti sutartinių įsipareigojimų. O kai kuriems verslams, kurie dabar visiškai sustojo, ir apskritai į akis žvelgia bankrotas.