2018 Vasario 24 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Be tėvų globos likusių vaikų ir neįgaliųjų gyvenimuose bręsta pokyčiai – Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vykdoma institucinės globos pertvarka paliečia ir Tauragę. Jos vykdymą mūsų regione koordinuoja ekspertė Marijona Janavičienė. Rajono meras Sigitas Mičiulis teigia, jog ši iniciatyva džiugina ir teikia vilties, kad bendromis savivaldybių ir vyriausybės institucijų pajėgomis netolimoje ateityje pasieksime, jog be tėvų globos likę vaikai augtų šeimai artimoje aplinkoje. Kartu vykdomas intensyvus darbas su šeimomis, auginančiomis vaikus, teikiant kompleksines paslaugas, kurios stiprina tėvų gebėjimus rūpintis savo vaikais. Apie tai ir kalbamės su meru.

Trečiadienį rajono Taryba susirinko į mero Sigito Mičiulio teigimu – neeilinį posėdį – pirmąjį po Valstybės atkūrimo šimtmečio. Darniai sugiedoję Tautišką giesmę politikai kibo vienas kitam į atlapus. Šį kartą ietys buvo suremtos dėl posėdžio darbotvarkės, tiksliau, dėl 10 ir 11 klausimo, kurių metu turėjo būti pristatomos mero ir Tarybos bei administracijos direktoriaus 2017 metų veiklos ataskaitos. Opozicija prašė šį klausimą svarstyti kitame posėdyje, esą per šventinį savaitgalį į jos turinį įsigilinti nespėjo. Nesulaukę tokios valdančiųjų „malonės“, paliko posėdžių salę ir šnekučiuodamiesi gurkšnojo kavą Tauragės rajono savivaldybės darbuotojų virtuvėlėje.

Naujausiame numeryje skaitykite: šalyje vis dar siaučiant gripui, viena tauragiškių šeima pateko į nemalonią situaciją. Antradienį kviesta greitoji medicinos pagalba atvyko, tačiau, kaip pasakojo sirgusią mamą slauganti mergina, įvykiai klostėsi ne taip, kaip galima būtų tikėtis. Laikraštyje taip pat skaitykite trečiadienį vykusio Tarybos posėdžio naujienas. Šį kartą ietys buvo suremtos dėl posėdžio darbotvarkės, virė diskusijos dėl asfaltuojamų gatvių ir dėl Etikos komisijos veiklos. Taip pat sužinokite, kurių Tauragės įmonių pavadinimai pripažinti, kaip patys gražiausi Lietuvoje.

Šiandien rajono Taryba susirinko į mero Sigito Mičiulio teigimu – neeilinį posėdį – pirmąjį po Valstybės atkūrimo šimtmečio. Jame numatyta svarstyti 29 klausimus, tarp kurių gatvių asfaltavimo eiliškumo sąrašo tvirtinimas bei mero ir Tarybos bei administracijos direktoriaus ataskaitos. 

Kraštotyrininkas, garsus bandonijos virtuozas, knygų autorius, Žemaičių kultūros draugijos narys, Lietuvos žurnalistų sąjungos narys, Lietuvos teatro sąjungos narys, lietuvių liaudies muzikos puoselėtojas, Tauragės rajono Garbės  pilietis. Jeigu manote, kad tokia plati veikla tinka mažiausiai dešimčiai žmonių, bet jokiu būdu ne vienam, apsirinkate. Visi šie titulai ir veikla – kraštiečio, žinomo ir gerbiamo visoje mūsų šalyje, Albino Batavičiaus barai.  Dėl minėtų titulų nė kiek neišpuikęs, buvęs ir likęs kuklus, šiuo metu Vilniuje gyvenantis A. Batavičius Lietuvos šimtmečio išvakarėse rado laiko atsakyti į keletą „Tauragės žinių“ klausimų.

Ilgasis šventinis savaitgalis vienai tauragiškei ne tik leido pailsėti nuo darbų, jai pavyko laimėti 12 500 Eur. Tokią sumą jauna moteris susižėrė naujoje momentinėje e-loterijoje.

Trečiadienį šaukiamas Tauragės rajono tarybos posėdis. Jame be kitų klausimų bus tvirtinamas ir gatvių asfaltavimo eiliškumo planas. Nors komisija jį sudarė tardamasi su miesto bendruomenėmis, o žiniasklaida šį sąrašą paskelbė dar prieš dvi savaites, pirmadienį vykusiame jungtiniame Tarybos komitetų posėdyje paaiškėjo, jog vieningos nuomonės šiuo klausimu toli gražu nėra. Į mažojoje savivaldybės posėdžių salėje vykusį komiteto posėdį pasisakyti atvyko ir bendruomenių atstovai.