2020 Rugsėjo 30 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Antradienį, apie 16.30 val., kelyje Ryga-Šiauliai-Tauragė-Kaliningradas buvo stabdomas automobilis „Audi A6 Avant“, kuris nepakluso reikalavimui sustoti ir nuvažiavo. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pagėgių policijos komisariato pareigūnai nedelsdami pradėjo persekioti automobilį.

Pernai mieste pastatyti tekstilės konteineriai kaip mat sulaukė tauragiškių dėmesio. Ištuštinti konteineriai netrukdavo prisipildyti, nelikus juose vietos drabužių prikimšti maišai būdavo statomi šalia. Dėl tokio šių atliekų konteinerių poreikio jų mieste pastatyta dar dvylika.

Vakar B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pristatyta filosofijos daktaro, žurnalisto, politiko, religijotyrininko Andriaus Navicko knyga „Babelis“.

Įtampa, stresas, dideli darbo ar mokslo krūviai, dienos režimo nesilaikymas – tai kokybiško miego priešai, kurių nekoreguojant, prasideda  sveikatos sutrikimai. „Miegą galima laikyti geriausiu nemokamu vaistu, kuris padeda sustiprinti mūsų organizmą, – sako VUL Santaros klinikų gydytoja neurologė dr. Eglė Sakalauskaitė-Juodeikienė.

Mokytojams, mokyklų administracijoms atsipūsti nėra kada: nė viena mokykla nenori būti pirmoji, kurioje pradėtų plisti koronavirusas. Priemonių imamasi įvairių: matuojama temperatūra, koridoriuose mokiniai ir mokytojai dėvi kaukes, reguliuojami srautai pertraukų metu, mokytojai atidžiai stebi kiekvieną kostelėjusį ar šniurkščiojantį vaiką. Pasirodo, mokinys namo gali būti parsiųstas ir dėl slogos, mat vaikui, skirtingai nei suaugusiajam, ji gali signalizuoti apie koronavirusą. Į „Tauragės žinių“ klausimus apie koronavirusą ir vaikų sveikatą sutiko atsakyti Justina Kavaliauskienė, klinikos „Medicinos namai“ pediatrė.

Kaip Lietuvą pakeitė prabėgę ketveri šalies politinio gyvenimo metai? Apie tai kalbamės su Seimo nare Aušrine Norkiene, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko pavaduotoja, Tauragės rajono skyriaus pirmininke, Seimo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūno pavaduotoja. 

Nepriklausoma savanorių komanda sukūrė internetinį puslapį, kuriame rasite testą, skirtą pasitikrinti, kurių partijų politinės pažiūros labiausiai atitinka jūsiškes. Iš aktualiausių ir plačiai žiniasklaidoje nuskambėjusių klausimų sudarytas testas jį išspręndusiam parodo penkias, labiausiai jo pažiūras atitinkančias partijas. Projektas parengtas savanoriška iniciatyva, norint paskatinti piliečius balsuoti ir būti politiškai aktyviais.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 88 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 43 iš jų registruoti Šiaulių, 29 Kauno, 15 Vilniaus bei 1 Telšių apskrityse.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius siekia 105. Tauragė nebepatenka į savivaldybių, kuriose fiksuojamas didesnis negu kitose Lietuvos savivaldybėse sergamumas sąrašą.

Ilgą laiką lepinusi vasariška šiluma atslūgs, tad šiomis dienomis sulauksime vėsesnių orų gūsio, taip pat ir kritulių bei smarkesnio vėjo. Dienos bus rudeniškos.