2017 Gegužės 24 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Šiandien iš pat ryto iš kolegų internetinėje erdvėje gavome piktdžiugos persmelktą atvirą laišką, kupiną senų nuoskaudų ir asmeniškumų. Supyko dėl to, kad „Tauragės žinios“ užkabino jiems artimas politines jėgas kitoje publikacijoje? Taigi, kolegos, pasinaudoję technine „Tauragės žinių“ klaida, nusprendė pasitelkti fantaziją ir viešai išsakyti prielaidas, kaip, jų nuomone, dirba „Tauragės žinios“. 

Naujausiame numeryje skaitykite: kodėl geriausio RKL trenerio trofėjaus atsiimti negalėjo treneris E. Žemgulis, kokią šiukšlių surinkimo tvarką galiausiai patvirtino valdžia, kaip baigėsi G. Ramanausko byla prieš savivaldybę, taip pat interviu su jauna ir ambicinga būsimąja režisiere Auguste Zarembaite ir dar daug gerų žinių. Taip pat sužinokite, kokie renginiai Jūsų  laukia artėjančios miesto šventės „Tauro ragas 2017“ metu.

Šiandien 10 val. prasidėjo rajono Tarybos posėdis, kuriame bus priimta per 50 tauragiškiams aktualių sprendimų. Savivaldybės valdomų įmonių vadovai pristato 2016-ųjų veiklos ataskaitas bei atsako į politikų klausimus, galutinai apsispręsti ketinama dėl dvinarės šiukšlių surinkimo apmokestinimo tvarkos.

UAB Tauragės butų ūkis kreipėsi į Tauragės rajono apylinkės teismą ir prašo priteisti žalą dėl patirtų nuostolių. Esą buvusi įmonės vadovė Edita Vaitkutė-Zinkė nesiėmė tinkamų veiksmų, kas įmonei kainavo 38 tūkst. Eur.

Vaikų vasaros stovykloms Tauragės rajono savivaldybė šiemet numatė skirti beveik dvigubai daugiau lėšų negu pernai. Vasaros poilsio programų viešojo konkurso sąlygas atitinkančios stovyklų programos gaus 60 000 eurų savivaldybės lėšų. Iš viso šiemet bus finansuojamos 34 stovyklos. Tarp jų ir išvykos į pajūrį, sporto stovyklos, ir patriotų ugdymas karių batalione.

Savivaldybės valdomoms įmonėms skaičiuojant praėjusių metų pelnus ir nuostolius,  pasigirdo siūlymas privatizuoti dvi iš 5-ių: Tauragės butų ūkį ir UAB „Dunokai“. Esą įmonės nepajėgios konkuruoti verslo sąlygomis ir laimėti viešųjų konkursų, pasiūlyti mažiausios kainos gyventojams, jų techninė bazė nugyventa. Siūloma remtis kitų savivaldybių patirtimi, kur daugiabučių administravimu mieste užsiima net keletas stambių privataus verslo žaidėjų, sudarydami konkurencinę aplinką, palankią gyventojams kainos ir kokybės prasme.

Meilės alėjos šlaito tvirtinimo projekto parengiamieji darbai eina į pabaigą. Trečiadienį Tauragės rajono savivaldybėje viešėjo Aleksandro Stulginskio universiteto dėstytojai, modeliuojantys moksliškai pagrįstus pasiūlymus projektuotojams. Remdamiesi atliktais geologiniais tyrimais, mokslininkai pateikė veiksmų planą, kaip, jų nuomone, būtų galima sutvirtinti slenkantį Jūros krantinės šlaitą ir sustabdyti jo eroziją. Tiesa, kiek tai kainuos, kol kas pasakyti niekas negali. Darbus vykdyti tikimasi pradėti jau šią vasarą, tačiau miesto šventės metu į Vasaros estradą greičiausiai teks kulniuoti J. Tumo-Važganto gatve – griūvantį taką dėl saugumo planuojama užtverti.

Penktadienį į Tauragę atvyko aplinkos ministras Kęstutis Navickas. Vizito metu aptarti šiuo metu itin aktualūs atliekų ir vandentvarkos klausimai.