2018 Gegužės 26 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Šiandien šalies ir rajono abiturientams skamba paskutinis skambutis. Mokyklos suolą palieka per 25 tūkst. mokinių, su Tauragės rajono gimnazijomis atsisveikina beveik 500 abiturientų. Pasibaigus šventei, jaunuoliams teks vėl kibti į brandos egzaminus.

Paskutiniame pavasario numeryje skaitykite: rajono Taryboje – vėl rokiruotė. kodėl Tarybos nario mandato atsisakyti nusprendė liberalas Linas Stankus ir kas jį pakeis? Kokie specialistai atrinkti darbui savivaldybėje bei kokius patarimus tauragiškiams dalijo Žemės ūkio ir komercijos atašė Vašingtone Vaidotas Ašmonas? Atsakymai į šiuos klausimus – jau rytoj. Laikraštyje džiugios žinios ligoniams – Tauragės ligoninė įsigijo naujos įrangos maisto ruošimui, kuri pagerins įstaigos pacientams tiekiamo maisto kokybę. Naudinga informacija ir moksleivių tėveliams – jau paskelbtas Tauragės rajono savivaldybės iš dalies finansuojamų vasaros stovyklų sąrašas bei kas siūs uniformas vaikams. O taip pat – kiek kainuoja pirmosios braškės, kas kursis šalia statomo baseino, kokių įdomybių atrado gamtos fotografas Eugenijus Kavaliauskas bei kaip istorinį atminimą puoselėja vis dar tvirti ir stiprūs tremtiniai. 

Antroje savaitės pusėje šalyje įsivyraus vasariškai karšti orai. Debesuotumas sumažės, kritulių tikimybė bus menka. Visgi, karščio banga neatslūgs net ir ateinančią savaitę, tuo metu temperatūra vietomis, tikėtina, pasieks 30 laipsnių.

Šiandien, 17 val., Tauragės rajono B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje viešės psichologė-psichoterapeutė Agnė Matulaitė. Jos leidinys, kurį tauragiškiams pristatys – „Žali sausainiai: knyga sveikiems neurotikams“, knygynuose graibstomas, per pusmetį išleistas jau trečias jo tiražas. Autorė teigia, kad susitikimų su skaitytojais metu dažniausiai kalba apie tai, kas paskaičius ar pavarčius knygą rūpi jiems.

Gegužės 19–20 dienomis Dubingiuose (Molėtų raj.) vyko Lietuvos vaikų, jaunučių ir jaunių „žaibo“ ir greitųjų šachmatų čempionatai, kuriuose rungėsi virš penkių šimtų įvairaus amžiaus moksleivių iš visos Lietuvos. Varžybose puikiai žaidė Tauragės vaikų ir jaunių sporto mokyklos jaunieji šachmatininkai, iškovoję dvi antrąsias ir dvi trečiąsias vietas.

Dilema, kur iškeldinti ilgus metus Prezidento gatvėje veikusią teritorinę ligonių kasą, pagaliau išspręsta. Klaipėdos teritorinės ligonių kasos Tauragės padalinys ketina persikelti į Vasario 16-osios gatvę. Atsilaisvinusiose patalpose Tauragės ligoninė įkurdins papildomas slaugos ir invazinio skausmo malšinimui skirtas palatas. Nors išsikraustymui skirtas terminas jau ant nosies, Ligonių kasa neskuba, motyvuodama vis dar tvarkomais dokumentais ir mojuodama dar praeitos valdžios kadencijos pasirašyta patalpų nuomos sutartimi, galiojančia iki 2022 m.

Praėjusį sekmadienį lrytas.tv pasirodė vaizdo įrašas apie Žygaičių kleboną Egidijų Jurgelevičių. Teigiama, esą kelerius metus Žygaičių Šventų apaštalų Petro ir Pauliaus parapijoje mišias laikantis dvasininkas jau dešimtmetį gyvena dvigubą gyvenimą. Gyveno su moterimi, su ja susilaukė trijų vaikų ir užgyveno bendrą namą. Į turto dalybas turėjo įsikišti teismai, o žiniasklaidoje nuskambėjusį E. Jurgelevičių Žygaičių parapijoje jau pakeitė kitas dvasininkas. 

Tauragės rajono savivaldybės delegacija nuo vakar vieši Ukrainoje. Šiandien tauragiškiai susitiko su Lutsko miesto meru, rytoj lankysi Ternopilyje, su kuriuo Tauragės rajono savivaldybė yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį.

Kol kas dar neaišku, kas teiks dušo paslaugas vargingiau gyvenantiems tauragiškiams. Tauragės rajono savivaldybės skelbtą viešųjų paslaugų pirkimo konkursą laimėjusi Švč. Trejybės parapijos organizacija „Caritas“ persigalvojo. „Paskaičiavome, kad nusipiginome, todėl siūlymą atsiėmėme,“ – teigė „Carito“ Tauragėje vadovė Vitalija Šlepavičienė.