2018 Gruodžio 11 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Sekmadienį Švč. Trejybės bažnyčios šventoriuje žmonės, ryšintys raudonas prijuostes ar šalikus, pažymėtus savitu baltu kryžiumi, dalijo dubenėlius garuojančios sriubos – ten vyko Maltos ordino akcija „Maltiečių sriuba“. Iš bažnyčios po mišių išėję tauragiškiai ragavo sriubą ir negailėdami atvėrė pinigines – surinkta 700 eurų aukų.
 

Iki savivaldybių tarybų rinkimų liko 83 dienos. Šiuo metu Vyriausiosios rinkimų komisijos tinklalapyje Tauragės apygardoje registruoti 5 politinės kampanijos dalyviai – trys politinių partijų sąrašai, vienas kandidatas į merus ir vienas visuomeninis rinkimų komitetas – „Nepartinė Tauragė“. Deklaratyviai  pasivadinusio komiteto sąraše mirga buvusių partinių pavardės.

Spalio 1 dieną veiklą pradėjo Užimtumo tarnyba, kurią sudaro septyni Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio klientų aptarnavimo departamentai, taip pat Darbo rinkos ir užimtumo politikos įgyvendinimo departamentas bei Finansų, teisės ir pirkimų departamentas. Reforma palietė ir Tauragę, kurioje šiuo metu registruota 2710 bedarbių (8,9 proc. nedarbas). Kaip pasikeitė tarnybos programų įgyvendinimo strategija, „Tauragės žinios“ teiraujasi Užimtumo tarnybos Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento patarėjos Andželos Jakienės.  

Šią savaitę Danijos kapitalo bendrovėje „Elka Rainwear“, gamybą vykdančioje Tauragės industriniame parke, lankosi įmonės darbuotojų ir aukščiausių vadovų delegacija. Prieš Kalėdas į Tauragę danai atvyksta ne šiaip sau – įmonė mini 60-ies metų jubiliejų. Tauragėje gamyba organizuojama jau 23-ejus metus. Įmonės vadovė Rima Zeringienė teigė, jog Lietuvoje danai ypač vertina žmogiškąjį kapitalą ir patikimumą.

Švietimo sistemoje – nepasitenkinimo vėjai. Nors šią savaitę iš pareigų atleista ministrė Jurgita Petrauskienė, pedagogai nusileisti dėl etatinio apmokėjimo tvarkos neketina. Kartu su žinomu žurnalistu Andriumi Tapinu sekmadienį profsąjungų atstovai ir mokytojai ketina burtis į protesto akciją „Paskutinis skambutis“. „Tauragės žinių“ duomenimis, ten vyks ir pavieniai Tauragės pedagogai, tačiau masinio nepasitenkinimo banga čia neatsirito. Kol politikai ir visuomenės veikėjai ieško kaltų ir bendro sutarimo, alternatyvą švietimo sistemai siūlo Laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas, ketvirtadienį apsilankęs Tauragėje. 24,7 mln. eurų – mažiausiai tiek per metus būtų galima sutaupyti efektyviau naudojant mokyklų infrastruktūrą