Jaunimas pradeda naują sezoną: dėmesys – emocinei sveikatai gerinti
Įkelta:
2023-09-25
Nuotrauka
saje
Nuotraukos autorius:
Skaudvilės atviros jaunimo erdvės nuotrauka
,
Nuotrauka
taje
Nuotraukos autorius:
TAJE feisbuko nuotrauka 
Aprašymas

Tauragės atvira jaunimo erdvė Rugsėjo 1-osios šventėje Pilies aikštėje 

 

 

Palydėję vasarą moksleiviai naujais darbais ryžtingai pradėjo naujus mokslo metus. Naujam sezonui ruošiasi ir Tauragės bei Skaudvilės atviros jaunimo erdvės (AJE), besirūpinančios jaunimo emocine gerove bei užimtumu.

Tęsiami projektai

Tauragės AJE jaunimo darbuotojos Tomos Mockuvienės teigimu, jiems ruduo asocijuojasi su anksčiau pradėtų projektų tęsimais.

Vienas jų – „Kompleksinis pilietiškumo ugdymas moksleiviams Tauragėje“. Projekto tikslas – interaktyviai, įtraukiančiai šviesti moksleivius krašto apsaugos temomis. Veiklos supažindina jaunuolius su Lietuvos laisvės istoriniais momentais ir pasiruošimu ekstremalioms situacijoms. Į vieną iš užsiėmimų įtraukta net ir kovinės savigynos pagrindų treniruotė. 

– Mokiniai grįžta iš darbų ir atostogų į erdvės veiklas. Kaip grįžta į mokyklas, taip grįžta ir pas mus. Vėl planuojame prisitraukti savo jaunimą, ruošiame paraiškas. Generuojame idėjas Helovynui, kalėdiniam laikotarpiui, – taip dabartinį laikotarpį apibūdina centro koordinatorė. 

Nuotrauka
taje
TAJE feisbuko nuotrauka 

Kitas labai svarbus projektas, vykdomas Tauragės AJE – „Stiprybė skirtumuose – dvimetė.“ Šis projektas yra tęsiamas jau antrus metus. Orientuojamasi į socialinę atskirtį patiriantį jaunimą, jo įtraukimą į atvirąjį darbą. Stengiamasi atsižvelgti į karantino metu išaugusį emocinės ir fizinės sveikatos gerinimo poreikį. Bus organizuojami edukaciniai renginiai globoje esančio jaunimo grupėms. 

– Šis sezonas mums ypatingas tuo, jog su mažesniais pajėgumais dirbame tokiu pat tempu, tęsiame bendradarbiavimus, generuojam idėjas, jos kyla iš aplinkos, taip pat atsižvelgiame į jaunimo siūlomas idėjas. Ypatingą dėmesį skiriame jaunimo emocinei sveikatai, – džiaugiasi T. Mockuvienė.

Tarptautinis pripažinimas 

Centro koordinatorės bei asociacijos Tauragės jaunimo ir jaunimo organizacijų sąjungos Tauragės apskritasis stalas (TAS) pirmininko Lauryno Kryžausko teigimu, laukia ir gana reikšmingas pokytis – Tauragės atviros jaunimo erdvės plėtimasis veiklų ir savanorystės atžvilgiu. 

– Teikiame daug įvairių paraiškų Jaunimo reikalų agentūrai, Tauragės rajono savivaldybei, Kultūros tarybai plėtojant įvairius edukacinius projektus. Tikimės, kad laimėsime šiuos projektus ir galėsime juos įgyvendinti ir dirbti jaunimo naudai, – teigia jis.

Pasak L. Kryžausko, TAS neseniai gavo Europos solidarumo korpuso kokybės ženklą.

– Tai reiškia, kad nuo šiol mes galime teikti projektus Europos solidarumo korpusui ir vykdyti savanorišką veiklą tiek kviečiant savanorius iš Europos ir už jos ribų, tiek siunčiant savus savanorius, – teigia TAS pirmininkas, pridūręs, kad šis laimėjimas atveria ne tik Tauragės jaunimo erdvei bet ir Tauragei naujų galimybių.

– Galime teikti projektus, o tarptautinių savanorysčių projektai – didelio masto. Mūsų pagrindinis tikslas, gavus šį kokybės ženklą – kitais metais į Tauragę pakviesti tarptautinius, nuolatinius savanorius, kurie dirbtų su jaunimu, propaguotų europines vertybes, dalintųsi tarpkultūriniu pažinimu su jaunimu. 

Rūpinasi bendruomeniškumu 

Įvairiomis geranoriškomis, įtraukiančiomis veiklomis naujojo sezono metu rūpinasi ir Skaudvilės atvira jaunimo erdvė (SAJE). Jaunimo erdvės vadovė Agnė Gailienė aptaria praėjusias ir dar įvyksiančias iniciatyvas.

– Gyvenome stovyklomis, kurias rengė Skaudvilės kultūros namai, Skaudvilės gimnazija, Skaudvilės ugdymo ir vaiko gerovės centras, – dalijasi ji. 

Skaudvilės jaunimo erdvės darbuotoja taip pat inicijuoja veiklas, kurios mažina socialinę atskirtį ir plėtoja bendruomeniškumą. 

– Kartu su Ukrainos jaunimu leidžiame nemažai laiko – važiavome pas kaimynus, į Tauragę, supažindinome jaunimą su įvairiomis veiklomis Tauragėje. Bendradarbiaudami kartu su vandenlenčių parku „Liberty Beach“ leidome laiką pramogaudami, – džiaugiasi A. Gailienė. 

Pašnekovė dalijasi ir planais – dar daugiau dirbti kartu su Skaudvilės ugdymo ir vaiko gerovės centru. 

– Nuo 2024-ųjų prasideda tokių įstaigų integracija į veiklas, į bendruomenę, o kartu ir tokių įstaigų naikinimas. Norisi vaikus kuo labiau įtraukti į jaunimo, bendruomenės veiklas. Drąsinome jaunimą prisidėti ir prie Skaudvilės miesto šventės organizavimo, skatinome įsitraukti į veiklas, – teigia Skaudvilės AJE vadovė.

Kviečia prisijungti 

Tauragės ir Skaudvilės atviros jaunimo erdvės rūpinasi jaunuolių užimtumu ir jų pačių idėjų įgyvendinimu. Kiekvienas jaunas žmogus, pravėręs erdvių duris, gali jaustis savas. Tauragės rajono jaunimo erdvės rūpinasi ne tik smagiomis veiklomis – filmų peržiūromis, įvairiais lauko žaidimais – ieškoma sprendimų, kaip rajono jaunimas galėtų rasti ne tik naujų draugų, bet ir pažinti save bei juos supančią aplinką. Jaunimo erdvių veiklas ir iniciatyvas galima sekti socialiniuose tinkluose ar užsukus į Tauragės ir Skaudvilės atviras jaunimo erdves.  

Nuotrauka
kraujo donoryste
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
48 minutes po
Gruodžio 11 dieną Tauragės kultūros rūmuose vyks neatlygintina kraujo donorystės akcija. Nacionalinis kraujo centras (NKC) labai laukia ir esamų, ir būsimų kraujo donorų. NKC atstovė Rūta Ramanauskienė džiaugiasi, kad Tauragėje gyvena labai daug gerų žmonių, kurie, dovanodami dalelę savęs – savo kraujo – prisideda prie gyvybių gelbėjimo.
Nuotrauka
sukciai
Įkelta:
prieš 2 valandas
Sukčiaus gyvenimas liūdnas – jame nėra nei švenčių, nei laisvadienių. Netgi atvirkščiai – kol ruošiamės Kalėdoms, piktavaliai kibte kimba į darbus, bandydami pavogti ir mūsų šventinę nuotaiką, ir pinigus. Todėl šiuo metu ypač svarbu suprasti, kaip veikia nusikaltėliai ir kokiomis istorijomis jie gali bandyti įtikinti savo aukas.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
prieš 18 valandų
Kalbėti su Irina Sadauskiene nuostabiai paprasta ir įdomu. Ji turi tiek daug ką pasakoti! Irina iš tų žmonių, kurie ne tik daug kuo domisi, turi sukaupusi daug žinių, bet ir turi noro visu tuo savo turtu dalintis. Sako, kad tokie žmonės būtų geri mokytojai... Nors dirba mokykloje, Irina – ne mokytoja. Vis dėlto savo žiniomis dosniai dalijasi su visais, kurie nori klausytis. Kaip jai pavyko suderinti tris didžiausius savo norus: norą keliauti, norą mokytis ir norą pasakoti istorijas? Apie tai skaitykite šio numerio vedamajame. 
Nuotrauka
pastas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Neseniai paskelbta, kad laiškininkų tinklą pertvarkanti ir iš viso apie 400 darbuotojų žadanti atleisti bendrovė Lietuvos paštas apie atleidimą įspėjo dar 72 darbuotojus. Įdomu, ar šie pertvarkymai palies ir Tauragės paštą. Į šį klausimą atsakė Lietuvos pašto Komunikacijos projektų vadovas Lukas Zadarackas.
Nuotrauka
apylanka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-06
Gruodžio 12–13 d. UAB „Tauragės agrotechnika“ planuoja vykdyti remonto darbus J. Tumo-Vaižganto gatvėje, kurių metu bus keičiamas šulinys.
Nuotrauka
Ziema
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-06
Sudėtingesnės eismo sąlygos Kaišiadorių rajone, kur eismo sąlygas sunkina šarma ir rūkas, matomumas vietomis sumažėjęs iki 50 m.
Nuotrauka
zygaiciu gimnazija
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-05
Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) antradienį atnaujina mokytojų streiką. Streikuojantys mokytojai planuoja stebėti Seimo posėdį, kurio metu ketinama tvirtinti kitų metų valstybės biudžetą. Prie šalyje streikuojančių mokytojų jungiasi ir Tauragės rajono Žygaičių gimnazijos mokytojai.
Nuotrauka
med punktai
Raimondos Alysienės nuotrauka 
Įkelta:
2023-12-04
Lapkričio viduryje į savivaldybę sukviestiems kaimiškųjų seniūnijų seniūnams, seniūnaičiams, bendruomenių pirmininkams ar atstovams pristatytas Tauragės pirminiam sveikatos priežiūros centrui (PSPC) priklausančių medicinos punktų reorganizavimo planas – iš 18-os dabar veikiančių punktų 11 siūloma uždaryti. Medikai pateikė ir argumentus. Ar bus išgirsti gyventojai, ypač vyresni, kurie džiaugiasi galėdami slaugytoją turėti savo kaime, parodys laikas.   
Nuotrauka
stovykla
VSB nuotrauka
Įkelta:
2023-12-01
Į Tauragės visuomenės sveikatos biuro įgyvendintų veiklų sąrašą „įkrenta“ ketvirtoji suaugusiųjų sveikatinimo stovykla! Baltą ir žiema dvelkiantį, paskutinį rudens savaitgalį net 40 Tauragės rajono gyventojų atkeliavo į Skaudvilę, kur Tauragės visuomenės sveikatos biuras organizavo suaugusiųjų stovyklą. Į ją buvo kviečiami 40–60 metų vyrai ir moterys, atitinkantys širdies ir kraujagyslių prevencinės programos amžiaus grupę. Pagrindinis sveikatinimo stovyklos siekis – suteikti bazinių žinių, reikalingų keisti gyvenimo būdą ir elgseną bei formuoti sveikatai palankius įgūdžius ir įpročius.
Nuotrauka
maisto atliekos
Autorės nuotrauka 
Įkelta:
2023-12-01
Nuo 2024-ųjų Lietuvos, kaip ir kitų Europos Sąjungos (ES) valstybių narių, laukia atskiras maisto ir virtuvės atliekų surinkimas. Gyventojai turės jas atskirti susidarymo vietoje ir nemaišyti su kitų rūšių atliekomis. Šiuo metu maisto ir virtuvės atliekos daugeliu atvejų yra renkamos kartu su mišriomis komunalinėmis atliekomis. Seimo tyrimų skyriaus atlikta apklausa rodo, kad dauguma Lietuvos savivaldybių atskirą maisto ir virtuvės atliekų surinkimą didesniu ar mažesniu mastu ir planuoja pradėti 2024 m., vis dėlto ne visos savivaldybės pokyčiams yra tinkamai pasiruošusios. Kaip pasiruošusi Tauragė? Apie tai papasakojo Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro (TRAC) direktoriaus pavaduotoja Rimantė Gailienė.   
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2023-11-30
Sekmadienį prasidės bene prasmingiausias ir jaukiausias gražiausių metų švenčių laukimas – adventas. Daugelio žmonių namai puošis advento vainikais, bus degamos advento žvakelės. Neretai, susėdę prie žvakių šviesos, žmonės tampa atviresni, nuoširdžiai bendrauja su draugais, artimaisiais. Bendrystei kviečia ir Tauragės „Carito“ komanda – ketvirtadieniais pietums kviečia užsukti ne į kavinę, o į Gintaro gatvėje įsikūrusius parapijos namus, kuriuose nuo pat ryto pluša savanoriai ir „Carito“ bičiuliai. Išsamiau apie tai – šio numerio vedamajame.
Nuotrauka
pinig
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-11-30
Savo vaikų neišlaikantys tėvai vidutiniškai skolingi „Sodrai“ iki 5 tūkstančių eurų, o didžiausia vieno žmogaus skola siekia 60 tūkstančių eurų. Yra žinomas atvejis, kai vaiko išlaikymo išmokų skolininkas nemoka alimentų 8 savo vaikams.
Nuotrauka
raktai, seima
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-11-30
Siekiant taikliau ir efektyviau panaudoti mokesčių mokėtojų lėšas, labiau skatinti savivaldybes prisidėti finansiškai prie valstybės teikiamos jaunų šeimų įsigyti būstus paskatos, keičiamas finansinės paramos jaunoms šeimoms teikimo modelis. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtam įstatymo projektui pritarė Vyriausybė. Jam dar turės pritarti Seimas.
Nuotrauka
foto
„Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-11-29
Antrą kartą organizuoto Nacionalinio aplinkosaugos egzamino rezultatai rodo, kad visuomenės aplinkosaugos žinių lygis vis dar nėra pakankamas. Kaip ir pernai, šiemet dalyvių gautų pažymių vidurkis siekia 5 balus iš 10. Organizatorių duomenimis, egzaminą laikė 232 Tauragės rajono savivaldybės gyventojai. Pažymių, kuriuos gavo tauragiškiai, vidurkis yra mažesnis nei Lietuvos ir siekia 4 balus iš 10.
Nuotrauka
VVTAT nuotrauka
VVTAT nuotrauka
Įkelta:
2023-11-29
Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) užbaigė Gleivių žaislų (angl. slime) tikrinimo programą, kurios tikslas – užtikrinti, kad į Lietuvos rinką tiekiami šios kategorijos žaislai būtų saugūs ir atitiktų numatytus reikalavimus.
Nuotrauka
rentgenas
Tauragės ligoninės iliustracija
Įkelta:
2023-11-29
Įgyvendinant Rentgeno diagnostikos paslaugų kokybės gerinimo programos III etapą, iš valstybės biudžeto lėšų, skirtų ilgalaikiam materialiajam ir nematerialiajam turtui įsigyti, Tauragės ligoninės operacinėje sumontuota nauja skaitmeninė rentgeno sistema su C lanku „Vision, RFD“. 
Nuotrauka
batakiu seniunija
Vikipedija nuotrauka
Įkelta:
2023-11-28
Konkursą Batakių seniūnijos seniūno pareigoms užimti Tauragės rajono savivaldybės administracija paskelbė lapkričio 16-ąją. Jis baigsis lapkričio 30-ąją.   
Nuotrauka
pratybu marsrutas
Įkelta:
2023-11-27
Lietuvos kariuomenės Pulkininko Juozo Vitkaus inžinerijos batalionas informuojame, kad bataliono kariai kartu su sąjungininkų kariais iš Nyderlandų Karalystės lapkričio 28–gruodžio 1 ir gruodžio 4–8 d. vykdys inžinerinę maršruto žvalgybą pagal pridedamą schemą.
Nuotrauka
apygarda
Vido Bičkaus nuotrauka
Įkelta:
2023-11-27
Prieš porą mėnesių Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) Seime pristatė esamos Seimo rinkimų apygardų ribų situacijos ir numatomų pokyčių kai kuriose apygardose projektą. Spalio 30-ąją VRK pateikė pakoreguotą Seimo rinkimų apygardų ribų pokyčio variantą. Deja, abu variantai nepalankūs Tauragės rinkimų apygardai – Skaudvilės, Trepų ir Adakavo rinkimų apylinkes norima prijungti prie Karšuvos (Jurbarko) rinkimų apygardos. Su šiuo VRK pasiūlymu kategoriškai nesutinka Skaudvilės krašto bendruomenės, jau žinančios, ką reiškia būti ne savo rajono rinkimų apygardoje.  
Nuotrauka
referendumas
James Leask Frazer nuotrauka
Įkelta:
2023-11-24
Kitąmet gegužės 12 d. kartu su prezidento rinkimais vyksiantis referendumas dėl LR Konstitucijos 12 straipsnio keitimo kelia nemažai diskusijų. Jei dauguma balsavimo teisę turinčių Lietuvos piliečių pritartų, Lietuvai draugiškų šalių pilietybes įgyjantys lietuviai galėtų išsaugoti Lietuvos pilietybę. Tačiau dažnam kyla klausimas – kokias pilietines teises ir pareigas turėtų Lietuvos pilietybę išsaugantys asmenys? Dvejojama ir dėl to, kokį ryšį su gimtine išlaiko užsienyje gyvenantys lietuviai ir kaip jie gali būti naudingi Lietuvos vystymuisi. 
Nuotrauka
kariai
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-24
Lapkričio 23-iąją minėjome Lietuvos kariuomenės dieną. Šia proga Tauragėje šiandien prasidėjo Lietuvos kariuomenės dienai paminėti skirtas renginys.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2023-11-23
Lapkričio viduryje į savivaldybę sukviestiems kaimiškųjų seniūnijų seniūnams, seniūnaičiams, bendruomenių pirmininkams ar atstovams pristatytas Tauragės pirminiam sveikatos priežiūros centrui (PSPC) priklausančių medicinos punktų reorganizavimo planas – iš 18-os dabar veikiančių punktų 11 siūloma uždaryti. Medikai pateikė ir argumentus. Ar bus išgirsti gyventojai, ypač vyresni, kurie džiaugiasi galėdami slaugytoją turėti savo kaime, parodys laikas. Išsamiau apie tai skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame.