Autobusų parkas: žengiama žingsniu priekyje
Įkelta:
2023-06-06
Nuotrauka
Autobusas
Nuotraukos autorius:
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Į posėdį susirinkę naujosios savivaldybės tarybos nariai išklausė kelių įmonių ataskaitas. UAB Autobusų parko ataskaitą pateikė laikinai Autobusų parko direktoriaus pareigas einantis direktoriaus pavaduotojas Rimantas Martinavičius. Pasak jo, įmonė praėjusius metus baigė su 14 tūkst. eurų pelnu. „Pernai susidūrėme su tikai nemažai iššūkių, tačiau matom labai daug pozityvo“, – teigė įmonės vadovas. Taryba ataskaitą praėjusį antradienį patvirtino.

Pristatydamas įmonę R. Martinavičius pasakojo, kad bendrovė eksploatuoja 31 autobusą, iš jų 21 skirtas miesto ir priemiesčio maršrutams, 10 – tolimojo susisiekimo. Bendrovė eksploatavo 5 elektrinius autobusus, pagal paslaugų sutartis – 9 mokyklinius autobusus. Visi autobusai naudojami užsakomiesiems reisams pagal atskirus poreikius. Autobusų amžiaus vidurkis – 8,18 metų. Didžiąją dalį (71 proc.) sudaro autobusai iki 5 metų. Bendrovė aptarnauja 8 miesto ir 39 priemiesčio maršrutus. Nuo 2021 iki 2022 m. padidėjo rida 62 proc. Rida išaugo iki 918 tūkst. km – prisidėjo naujas regioninių maršrutų paketas, kuris dar labiau paskatino regioninį susisiekimą, įsitraukė ir kiti rajonai. 

– Matom labai daug pozityvo – žmonės atranda naujus maršrutus, kurie per nepilnus metus tapo labai priimtini keleiviams, – pristatydamas ataskaitą teigė R. Martinavičius. – Keleivių skaičius irgi ryškiai didėjo, taigi visi sprendimai pasiteisino ir davė rezultatą. Pajamos, aišku, galėtų būti didesnės, tačiau tai „trumpi“ keleiviai – važiuojantys neilgais maršrutais. Taigi reikia kompensacijų – jos sudarė 646 tūkst. eurų. Dėl ridos jos šiek tiek išaugo, kitaip neįmanoma. Transportas nemokamas, taigi iš keleivių nieko nesusirenkam.

Pasak jo, labai gaila, kad traukiasi tolimasis susisiekimas, buvusi stiprioji įmonės pusė, kažkada įmonės autobusai nuvažiuodavo daugiau nei milijoną kilometrų. Šis segmentas „nusodintas“ dėl ministerijos pozicijos neaiškumo, dėl kompensacijų už nuostolius negavimo. 

– Vis dėlto 2022 m. tolimojo susisiekimo maršrutų rida šiek tiek didėjo ir ties tokia rida Autobusų parkas apsistos, – teigė R. Martinavičius, – Praėjusiais metais kalbėjom apie iššūkius tolimajam susisiekimui, buvo konkurso paskelbimo situacija, dabar jau Seimas patvirtino naują Kelių transporto kodeksą ir nuo liepos 1-osios startuojam su liberalia procedūra. Kas išeis – matysim. Turėsim pusantrų metų pereinamąjį laikotarpį. Neaiškumų dar išlieka, bet tikimės išlaikyti bent tuos tris tolimojo reguliaraus susisiekimo maršrutus, kurie duoda arti pusės milijono kilometrų ridos ir mažina savikainą bendrame kontekste, nes paėmus bendrą važiavimą mes pravažiuojam per pusantro milijono kilometrų. 

Pasak vadovo, pernai gerokai didėjo ir užsakomųjų reisų pajamos. Didesnės buvo ir autobusų veiklos pajamos, iš jų – tarpininkavimo paslaugos. Ypač džiugu, kad didėja siuntų vežimo pajamos, tai žmonėms labai patogi paslauga, labai operatyvi – per 1–3 valandas pasiekia bet kurį Lietuvos tašką. Bendrosios pajamos irgi augo, tačiau automatiškai didėjo ir savikaina:

– Tai neišvengiama, nes pernai susidūrėme su tikrai nemažai iššūkių. Džiaugiamės, kad situacija stabilizavosi. Buvo netgi laikotarpis, kai elektrinių autobusų važiavimo eksploatacinės sąnaudos buvo didesnės negu dyzelinių autobusų. Tai neramino, bet tai buvo gal 2–3 mėnesius. Dabar situacija jau visiškai kitokia, ji mus tenkina, ekonomine prasme rodikliai labai geri, jau nekalbant apie ekologiją. Su ekologija Tauragė labai stipriai žengia priekyje. 

Pernai įmonė parengė ir įgyvendino Aplinkos ministerijos saulės modulio elektrinės projektą atsinaujinančios energijos išteklių panaudojimui – įrengta 96 kW saulės elektrinė, kuri per metus pagamins iki 90 000 kWh elektros energijos, ta elektra bus galima krauti elektrinius autobusus. Pasirašytos sutartys dėl septynių naujų elektrinių autobusų įsigijimo iš Europos Sąjungos ir savivaldybės lėšų. 

Nuo sausio 1-osios pradėti eksploatuoti du nauji maršrutai – tai Darnaus judumo plano vystymosi kryptis. Jie skirti patenkinti mikrorajono, Beržės, Bernotiškės g. ir Norkaičių kaimo gyventojų poreikius, taip skatinant naudojimąsi viešuoju transportu, ir ženkliai pagerino susisiekimą tarp miesto centro ir stadiono, baseino.

2022 m. buvo pasirašyta sutartis dėl dar 7 naujų elektrinių autobusų įsigijimo. Finansavimą transporto priemonėms įsigyti skyrė Europos Sąjungos fondai. Planuojama, kad iki šių metų pabaigos mieste važinės 13 elektra varomų autobusų, atsiras papildomų maršrutų: Pramonės rajonas, Butkeliai.

– Apie problemas galima kalbėti daug, jų turim kiekvieną dieną, pagrindinės – seni dirbtuvių pastatai neleidžia įrengti patogių ir šiuolaikiškų darbo vietų darbuotojams ir labiau išplėsti teikiamų remonto paslaugų, nepavyksta pritraukti lėšų plovyklos su valymo įrenginiais kapitaliniam remontui, nekonkurencingi atlyginimai neleidžia pritraukti jaunų aukštos kvalifikacijos specialistų, sena asfalto danga, kuriai būtinas atnaujinimas teritorijoje Pramonės g. 30, nepakankamas turimos technikos kiekis bei jos kokybė trukdo dalyvavimui tolimojo susisiekimo konkursuose. Tai reiškia, kad autobusai turėtų būti pritaikyti neįgaliesiems, turėtų būti ne senesni nei 14 m. (po pusantrų metų negalės būti senesni nei 10 m.). Tai nauji iššūkiai, kuriems bendrovė ruošiasi, planuoja, tikimės, kad pavyks juos įveikti, – sakė vadovas. 

Įvardijo R. Martinavičius ir išorės problemas: tai kylančios kuro kainos ir didėjantys mokesčiai (kelių mokesčiai, draudimo kainos ir pan.), neaiški situacija dėl tolimojo susisiekimo maršrutų sutarčių, itin aukšti reikalavimai technikai tolimojo susisiekimo maršrutų konkursams, infrastruktūros trūkumas autobusų maršrutų tinklo plėtrai. Kaip problemą jis įvardijo ir tai, kad profesinės mokyklos neruošia D kategorijos vairuotojų pagal valstybės finansuojamas programas. 

Tarybos ekonomikos komiteto nariai turėjo ataskaitą pristačiusiam R. Martinavičiui nemažai  klausimų. 

– Kada bus apmokestintas važiavimas autobusais – tarybos kompetencijos klausimas. Liepos pabaigoje–rugpjūtį startuos elektroninis bilietas, buvo kalbama, kad jis kainuos 12 eurų metams, atsiskaityti už važiavimą bus galima ir per vadinamąjį „appsą“, – sakė R. Martinavičius. –

Kortelių skaitytuvai numatyti „Žaliojo regiono“ strategijoje, rajonui tai nekainuos, tik visos keturios savivaldybių tarybos turės pasirašyti dokumentus vienu metu. Projektas turi būti baigtas iki spalio.   

Paklaustas, ar elektrinis autobusas važiuos ir į Skaudvilę, vadovas patvirtino:

 – Elektrinis autobusas į Skaudvilę važiuos, kaip ir į Šilutę.

Nuotrauka
valgykla
Autorės nuotrauka
Įkelta:
prieš 48 minutes
Kiek anksčiau skelbėme, kad Tauragėje steigiama socialinė valgykla. Tiesa, rugsėjo 18-ąją planuotas atidarymas dėl techninių kliūčių neįvyko. „Maisto banko“ atstovų teigimu, pasiruošimo darbai vyksta ir atidarymas planuojamas spalio pradžioje.  
Nuotrauka
kariai
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 23 valandas
Lietuvos kariuomenė praneša apie pirmadienį bei antradienį planuojamas karines pratybas Tauragėje ir aplinkiniuose miestuose.
Nuotrauka
mokykla
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Mokytojų atlyginimai kitąmet augs vidutiniškai 21 proc.: nuo sausio 1 d. darbo užmokestis didės 10 proc., nuo rugsėjo 1 d. – likusia dalimi iki 21 proc. Bendrojo ugdymo mokytojų, dirbančių pagal atnaujintas programas, darbo užmokesčiui skiriama dar 3 proc. Šie siūlymai pristatyti susitikime su profesinėmis sąjungomis.
Nuotrauka
darzelis
Asociatyvi „Tauragės žinių“ nuotrauka
Įkelta:
2023-09-22
Nuo rugsėjo 11 d. Tauragės rajono tėveliai gali savo vaikus „supažindinti“ su darželiu – į Tauragės „Aušros“ progimnazijos Mažonų skyriaus grupę vaikai priimami vaikai nuo vienerių iki pusantrų metų amžiaus. Pasak Švietimo ir sporto skyriaus vyriausiosios specialistės Linos Oželytės, tai nėra nauja idėja.
Nuotrauka
elta
Asociatyvi „Tauragės žinių“ nuotrauka
Įkelta:
2023-09-22
Švietimo darbuotojų profsąjungos pirmininkas Andrius Navickas sako, kad mokytojai, trečiadienį įvertinę ministerijos pateiktą pasiūlymą kitais metais atlyginimus didinti 20,5 proc., neatsitraukia nuo ketinimų streikuoti. Jo teigimu, po šio pasiūlymo dar daugiau mokytojų nusprendė prisijungti prie streiko.
Nuotrauka
Anonsas
Įkelta:
2023-09-21
Tauragei šiemet tapus šalies Kultūros sostine, miestas nuolat gražėja – viešąsiais erdves puošia įvairios lauko parodos, akis džiugina puoselėjami gėlynai. Štai trečiadienį akylesni galėjo pastebėti gėlyno greta Tauragės rajono savivaldybės pastato pasikeitimus. Pasak Tauragės miesto seniūno Žilvino Majaus, apie pokyčius svarstyta jau anksčiau, tačiau jie kasmet buvo vis atidedami. O štai anksčiau apleista erdvė tarp savivaldybės ir pašto pastato – neatpažįstama. Apie ten atsirasiantį naują lankytojų traukos objektą papasakojo savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Šarūnė Stasytienė. Plačiau skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
sam
SAM nuotrauka
Įkelta:
2023-09-21
Prasidėjus naujiems mokslo metams, gydymo įstaigos pastebi, kad mokinių tėvai vėl kreipiasi į gydytojus dėl pažymų praleistoms pamokoms pateisinti. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad tokios pažymos nebeišduodamos nuo 2019 m., o patvirtinimą, kad lankėsi pas gydytoją, pacientai gali rasti savo E. sveikatos paskyroje.
Nuotrauka
draudziamas eismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-09-19
Šį penktadienį, rugsėjo 22 d., nuo 10 iki 17 val., Bažnyčių gatvėje bus ribojamas eismas, skelbia Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
zaliosios
Skaitytojo nuotrauka
Įkelta:
2023-09-19
Ne iš vieno tauragiškio teko išgirsti pastebėjimų, kad po žaliųjų atliekų konteinerių išvežimo gatvėse lieka tamsios balos skysčio, kuris  išbėga iš šiukšliavežių, ir, kas baisiausia, nepakenčiamas dvokas.   
Nuotrauka
skaudvile
Vido Bičkaus nuotrauka 
Įkelta:
2023-09-18
Likus kiek daugiau nei metams iki kitų metų rudenį vyksiančių šalies Seimo rinkimų, rugsėjo 11-ąją Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) Seime pristatė esamos Seimo rinkimų apygardų ribų situacijos ir numatomų pokyčių kai kuriose apygardose projektą. Šis stipriai liečia ir Tauragės rinkimų apygardą – Skaudvilės, Trepų ir Adakavo rinkimų apylinkes norima prijungti prie Jurbarko rinkimų apygardos. Su šiuo VRK pasiūlymu kategoriškai nesutinka Skaudvilės krašto bendruomenės, jau patyrusios, ką reiškia būti ne savo rajono rinkimų apygardoje.   
Nuotrauka
miegas
Asociatyvi „Tauragės žinių“ nuotrauka
Įkelta:
2023-09-18
Prasidėjus naujiesiems mokslo metams vėl sugrįžta prie pavasarį kilusios aktyvios diskusijos, ar darželiuose visi vaikai privalo miegoti pietų? Jokie dokumentai neapibrėžia prievolės darželyje miegoti – ugdymo įstaigos privalo užtikrinti poilsį ir miegantiems, ir nemiegantiems vaikams. Kad toks poilsis būtų užtikrintas, reikalauja Šeimų asociacija, atsiuntusi paklausimą apie poilsio užtikrinimą darželiuose visoms šalies savivaldybių administracijoms. Komentuodama gautą raštą savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėja sako, kad tėvų skundų šiuo klausimu negauta. O kai kuriuose darželiuose grupės nemiegantiems vaikams jau veikia keletą metų. 
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-16
Didžiausia pasaulyje tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje, į kurią jungiasi ir Tauragė, startuoja rugsėjo 17-ąją. Visą savaitę planuojamos įtraukiančios ir praturtinančios veiklos, kurios skatina naudojimąsi aplinkai draugiškomis transporto priemonėmis ir mąstymą apie tvaresnes idėjas. Pageidaujantieji galės sudalyvauti ne viename renginyje ar miesto gatvėmis būti pavėžėti rajono mero. 
Nuotrauka
zaidimo aikstele
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-16
Trečiadienį Tauragės rajono savivaldybė kvietė išbandyti atnaujintą žaidimų erdvę Pilies aikštėje. Neatpažįstamai pasikeitusioje aikštelėje vaikus pasitiko linksmieji „Žalia vaikų Kūdra“ paukštukai. Vaikų laukia naujos, smagios laipiojimo erdvės, batutai, sūpynės ir čiuožyklos.
Nuotrauka
pakrantes valymas
Organizatorių archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-09-15
Jau antrą kartą Jaunimo Europos komanda kartu su „Europe Direct Tauragė“ centru Tauragėje organizuoja  #EUBeachCleanup (ES paplūdimio valymas – liet.) akciją, kurios metu dalyviai valo vandens telkinių – jūrų, vandenynų, upių ir ežerų – pakrantes. Šeštadienį jaunimas tauragiškius kviečia į talką, kurios metu planuojama sutvarkyti upės Jūros pakrantė nuo paplūdimio iki Vasaros estrados.
Nuotrauka
streikas
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-15
Šiandien šalies mokyklose surengtas įspėjamasis mokytojų streikas, prie kurio prisijungė  ir  trys mūsų rajono ugdymo įstaigos. Streikas truks dvi valandas, o po jų ugdymo procesas toliau tęsis.
Nuotrauka
Anonsas
Įkelta:
2023-09-14
Likus kiek daugiau nei metams iki kitų metų rudenį vyksiančių šalies Seimo rinkimų, rugsėjo 11-ąją Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) Seime pristatė esamos Seimo rinkimų apygardų ribų situacijos ir numatomų pokyčių kai kuriose apygardose projektą. Šis stipriai liečia ir Tauragės rinkimų apygardą – Skaudvilės, Trepų ir Adakavo rinkimų apylinkes norima prijungti prie Jurbarko rinkimų apygardos. Su šiuo VRK pasiūlymu kategoriškai nesutinka Skaudvilės krašto bendruomenės, jau patyrusios, ką reiškia būti ne savo rajono rinkimų apygardoje. Daugiau skaitykite laikraščio vedamajame „VRK planai: Skaudvilės kraštą prijungti prie kaimyninės rinkimų apygardos“.
Nuotrauka
valgykla
Aušros Augustytės nuotrauka 
Įkelta:
2023-09-14
Keičiasi numatyta socialinės valgyklos atidarymo Tauragėje data. Dėl techninių kliūčių, rugsėjo 18 dieną numatytas valgyklos atidarymas neįvyks, skelbia Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
vr edukacija
„Magic calf“ nuotrauka
Įkelta:
2023-09-13
Tauragiškis Vytautas Merkelis su bendraminčių komanda iš Ukrainos šią savaitę pristatė virtualios realybės (VR) edukaciją  „Žalioji žinutė“. Tai jau antroji edukacija, skirta mokiniams. Pasak tauragiškio, virtualios realybės užsiėmimai dažniau siejami su pramoga, bet puikiai tinka ir ugdomųjų tikslų siekti.   
Nuotrauka
pasas
Įkelta:
2023-09-12
Nuo spalio 1 d. Migracijos departamentas keičia asmenų aptarnavimo tvarką visuose savo teritoriniuose padaliniuose. Naują pasą arba asmens tapatybės kortelę pageidaujantys užsisakyti Lietuvos piliečiai vizitus į klientų aptarnavimo skyrius turės iš anksto rezervuoti internetu arba telefonu, o gyva eile asmenys bus aptarnaujami tik tam tikrais išimtinais atvejais.