Seniūnijų galvos skausmas – miškovežių sugadinti keliai
Įkelta:
2023-03-14
Nuotrauka
keliai
Nuotraukos autorius:
Asociatyvi „Tauragės žinių“ nuotrauka
informacija@taurageszinios.lt
A
A

Prasidėjus malkų ruošimui ateinančiam šildymo sezonui daugiau dėmesio skiriama kertantiems medžius ir vežantiems medieną. Dažnai po apvaliosios medienos vežimo keliai lieka išvažinėti ir lengvuoju automobiliu sunkiai įveikiami. Savivaldybės administracijos direktorei Gintarei Rakauskienei pasirašius įsakymą dėl medienos gabenimo apribojimų primenama, kad, kaip ir kiekvienais metais, apie planuojamą apvaliosios medienos gabenimą miško keliais reikia informuoti seniūniją. Vieni seniūnai džiaugiasi žmonių atsakingumu, o kiti visgi susiduria su problemomis.

Reikia kontroliuoti vežėjus

Gyventojai į seniūnijas neretai kreipiasi dėl nepravažiuojamų kelių ties miškais – vežant medieną sunkiąja technika jie paliekami likimo valiai, galbūt tiksliau – seniūnų valiai. 

Remdamasi galiojančiais teisės aktais Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorė G. Rakauskienė pasirašė įsakymą ir nustatė laikotarpį, kada ypač didelė kelių sugadinimo tikimybė gabenant apvaliąją medieną Tauragės rajono savivaldybės teritorijos vietinės reikšmės viešaisiais ir vidaus (miško) keliais. Siekiant užtikrinti tinkamą kelių eksploataciją ir apsaugoti kelius nuo sugadinimo nustatytas laikotarpis – nuo spalio 1 d. iki gegužės 15 d. 

Administracijos direktorė pavedė seniūnams kontroliuoti šio įsakymo vykdymą ir pagal poreikį riboti sunkiasvorių transporto priemonių (daugiau kaip 8 tonų bendros masės) eismą Tauragės rajono vietinės reikšmės keliuose su žvyro ir grunto danga bei kontroliuoti, kad mediena nebūtų sandėliuojama vietinės reikšmės kelio apsaugos zonoje nesuderinus.

Situacija pagerėjo?

Pasak Žygaičių seniūnijos seniūnės Linos Baziliauskienės, medienos ruošėjams bei vežėjams prieš vykstant vežti medieną reikėtų kreiptis į seniūniją ir pagal nurodytus priedus užpildyti prašymą bei gauti leidimą iš seniūnijos. 

– Iki medienos gabenimo tvarkos apribojimų pasirodymo dažniau sulaukdavome pranešimų dėl išvažinėtų kelių, nors keleto pranešimų sulaukėme ir dabar. Kreipiasi gyventojai, – teigė L. Baziliauskienė. 

Pasak seniūnės, Žygaičių seniūnijoje dažniausiai bėdų kildavo su Dirvėnų kaimo keliukais.

– Įsigaliojus šiai tvarkai gyventojai aktyviai informuoja seniūniją apie ketinimus vykti į miškus, – džiaugėsi Žygaičių seniūnė.

Neinformuoja apie medienos vežimą

Paklaustas, kaip sekasi vykdyti savivaldybės administracijos direktorės įsakymą, Gaurės seniūnas Vidmantas Skirius atviras:

– Neslėpsiu, blogai sekasi. Tai yra tik įsakymas, deja, kad veš medieną, nepraneša nė vienas miško vežėjas.

Kaip teigė seniūnas, seniūnija reaguoja į gyventojų skundus ir vyksta įvertinti situacijos. 

– Daugiausiai pranešimų apie sugadintus kelius seniūnija sulaukė prieš keletą savaičių. Iš Sakalinės kaimo sulaukėme informacijos net Vasario 16-ąją, – teigė V. Skirius. – Stengiamės su vežėjais kalbėtis. Dažniausiai pasitaiko atsakymas „nepykit, vežti medieną paprašė tik vieną kartą“, tačiau po tokių atvejų vis tiek nesistengia sutvarkyti sugadintų kelių. Nė vienas privatus vežėjas nesutvarkė kelių.

Seniūnijos skauduliais tapo Jucaičių, Zaltriškių ir Sakalinės kaimų keliai. 

– Dažniausiai medieną veža įmonės. Dirbu jau 15 metų ir kiekvienais metais tas pats – čia kova su vėjo malūnais… – kalbėjo V. Skirius.

Trūksta įsakymo viešinimo

Pasak Gaurės seniūno, tokiems įsakymams trūksta viešinimo ir informavimo. Kai kurių įmonių galbūt net nepasiekė informacija, kad privaloma pranešti seniūnijoms apie medienos vežimą iš miškų. Jis siūlė, kad reikėtų informuoti įmones, pavyzdžiui, elektroniniais laiškais.

– Šis įsakymas galioja ir visiems medieną vežantiems asmenims, ne tik įmonėms, – primena seniūnas, pažymėdamas, kad privatūs asmenys kaip tik dažniau stengiasi saugoti keliukus nei įmonės.

Itin opią problemą dėl kelių spręsti padės ir tai, kad, kaip teigė V. Skirius, administracijos direktorė pasirašė susitarimą, jog bus galima kelio dangas greideriuoti bei žvyruoti praėjusių metų įkainiais. 

– Tiesa, ta suma seniūnijos tikrai neišgelbės. Šiais metais gausim greideriavimui ir žvyrui 41 tūkst. eurų, – vardijo seniūnas.

Miškininkai kelius susitvarko patys

Apie apvaliosios medienos vežimą ir išvažinėjamus kelius „Tauragės žinios“ teiravosi ir Valstybinių miškų urėdijos Tauragės regioninio padalinio vadovo pareigas laikinai einančio Bronislovo Ambrozos.

– Kai žinome, kur vešime ir kur gadinsime kelius, tai palaikome ryšį su seniūnijomis. Mes turime galimybes, su kuo sutvarkyti tuos kelius, kuriuos išvažinėjame. O kai veža privačių miškų savininkai, jiems yra tokia pat pareiga, kaip ir mums, informuoti seniūniją, – teigė jis.

Paklaustas, ar pastebi paliktų sugadintų kelių, pašnekovas sakė, kad urėdijai problemų nekyla, jei kažkas ir sugadina kelius:

– Mes esame pakankamai pravažūs, tad mums yra vienokia situacija, o gyventojams, kurie neturi visureigių, gali būti sunkiau pravažiuojamų kelių. 

Pasak B. Ambrozos, urėdija palaiko ryšį su seniūnijomis, vietos gyventojais, kurie kartais iš anksto pasiprašo, kad sunkiąja technika jų keliais nebūtų važiuojama.

Nuotrauka
saugi vasara
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
prieš 4 valandas
Kad galėtum džiaugtis saugia vasara, reikia prisiminti svarbiausias taisykles, kaip elgtis prie vandens bei nutikus nelaimei gelbėti skęstančius ir suteikti pirmąją pagalbą. Šiuo tikslu Tauragės visuomenės sveikatos biuras (VSB) kviečia į prevencinį renginį.
Nuotrauka
draudeniai
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
prieš 7 valandas
Gegužės 31 d. Tauragės rajono savivaldybė su UAB „Šilutės polderiai“ pasirašė sutartis dėl vandens transporto priemonių nuleidimo ir iškėlimo vietos (slipo) įrengimo Draudenių ežere.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
prieš 19 valandų
516-ąjį gimtadienį Tauragė šiemet švenčia ypatingai – Lietuvos kultūros sostinės vėliavą nešdamas gimtasis miestas dešimt dienų pilnas šurmulio, dainų ir šokių ritmo, parodų po atviru dangumi, šiltų pabendravimų. Nuskambėjo ir įspūdingas dainų ir šokių ansamblių vakaras „Gyvybės medis“, užbūręs teatralizuotu koncertu, apjungusiu liaudiškus šokius, dainas ir įspūdingą šviesos dailę. Jo metu Garbės piliečio regalijos įteiktos dviem tauragiškiams. Miesto šventė dar nesibaigia – laukia įspūdingas savaitgalis. Plačiau skaitykite laikraščio vedamajame. 
Nuotrauka
greitoji
Autorės nuotrauka 
Įkelta:
prieš 1 dieną
Nuo liepos 1-osios veiklą pradeda naujoji Greitosios medicinos pagalbos (GMP) įstaiga, apjungsianti visas šalies GMP stotis. Į bendrą sistemą jungiasi ir Tauragės GMP, vis dar priklausanti Tauragės rajono pirminės sveikatos pagalbos centrui (PSPC). Apie šią pertvarką kalbėjo ir sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, metų pradžioje lankęsis Tauragėje. Šios reformos įgyvendinimui reikalingus sprendimus antradienį svarstė ir Tauragės savivaldybės taryba – naujajai įstaigai perduotos patalpos, kuriose veikia GMP stotis, ir visa įranga bei kitas turtas. 
Nuotrauka
batakiu stovykla
Batakių stovyklos archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-06-06
Mokslo metų pabaiga ir prasidedanti vasara vaikams žada poilsį ir linksmybes. Vasaros stovyklose siūlomų veiklų įvairovė, įgūdžių lavinimas ir bendravimas su bendraamžiais – dalis smagaus vaikų laisvalaikio. Šiemet vaikų ir jaunimo socializacijos (vasaros poilsio) programoms Tauragės rajono savivaldybė skyrė 70 000 Eur. 
Nuotrauka
Autobusas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-06-06
Į posėdį susirinkę naujosios savivaldybės tarybos nariai išklausė kelių įmonių ataskaitas. UAB Autobusų parko ataskaitą pateikė laikinai Autobusų parko direktoriaus pareigas einantis direktoriaus pavaduotojas Rimantas Martinavičius. Pasak jo, įmonė praėjusius metus baigė su 14 tūkst. eurų pelnu. „Pernai susidūrėme su tikai nemažai iššūkių, tačiau matom labai daug pozityvo“, – teigė įmonės vadovas. Taryba ataskaitą praėjusį antradienį patvirtino.
Nuotrauka
ŠMSM inform.
Įkelta:
2023-06-05
Nuo rugsėjo 1-osios 1, 3, 5, 7, 9 ir III gimnazijos klasių mokiniai mokysis pagal atnaujintas ugdymo programas. Kitose klasėse dar bus tęsiamos ir užbaigiamos dabartinės programos. Taip pereiti prie atnaujinto turinio apsispręsta dėl to, kad būtų išlaikytas mokinių ugdymo nuoseklumas, prie atnaujintų ugdymo programų būtų pereinama laipsniškai, be to, tai ir mažesnė apkrova mokykloms. Dar kitais mokslo metais, 2024–2025 m. m., jau visos klasės dirbs pagal atnaujintas programas.
Nuotrauka
vaikų taryba
Įkelta:
2023-06-05
Dvejus metus vaiko teisių gynėjų patariamasis balsas – Vaikų taryba – diskutavo svarbiausiais vaiko teisių apsaugos klausimais, susitiko su įvairių sričių ekspertais bei originaliais pasiūlymais ir jaunatviškomis idėjomis atkreipė institucijų bei visuomenės dėmesį. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Ilma Skuodienė džiaugiasi pasiektu rezultatu, jog vaikų balsas Lietuvoje yra girdimas, o temos, kuriomis norėjo diskutuoti patys vaikai – sudėtingos, bet svarbios ir aktualios kiekvienam žmogui.
Nuotrauka
nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-04
Lietuvos Raudonasis Kryžius (RK) aktyviai veikia 16 miestų Lietuvoje, tarp jų ir Tauragėje. Jis įsikūręs V. Kudirkos g. 2A. Tauragės skyrius gali pasigirti ilga ir garbinga istorija. Nuo balandžio 18 dienos jam vadovaujančiai Danguolei Jatautienei problemos, kurias siekia spręsti RK, nesvetimos – daugiau nei tris dešimtmečius ji vadovavo Tauragės kaimiškajai seniūnijai. „Gebėti dalintis yra labai svarbu. Jeigu kiekvienas iš mūsų išmoktų pasidalinti, gyvenimas taptų prasmingesnis“, – įsitikinusi ji.
Nuotrauka
ugniagesiai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-06-03
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas šeštadieniais nuo 10 iki 12 val. kviečia šeimas su vaikais, jaunimą ir vyresnius žmones apsilankyti šalies gaisrinėse, susipažinti su ugniagesių gelbėtojų darbu ir saugios gyvensenos pagrindais. Užsukti pas ugniagesius į svečius bus galima kiekvieną šeštadienį visus šiuos metus.
Nuotrauka
Elektromobilis
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-02
Šiandien devintą kartą vyksiančių elektromobilių varžybų „Ignitis ON: pažink Lietuvą!“ dalyviai, vairuojantys naujausius elektromobilius, šiemet aplankys naujas vietas ir miestus.
Nuotrauka
paspirtukas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-06-02
Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) atliktas eksperimentas rodo, kad daugiau nei pusė visų elektrinių paspirtukų vairuotojų nepaiso  Kelių eismo taisyklių. Akivaizdu, kad dauguma paspirtukininkų nėra susipažinę su jiems taikomomis taisyklėmis, o dalyvaudami eisme nesirūpina savo ir kitų eismo dalyvių saugumu.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2023-06-01
Į posėdį susirinkę naujosios Tauragės rajono savivaldybės tarybos politikai svarstė savivaldybės įmonių praėjusių metų veiklos ataskaitas. Iš jų paaiškėjo, kad daugiausiai nuostolių – per 600 tūkst. eurų – pernai patyrė UAB Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras (TRATC). Bendrovės vadovo Virginijaus Noreikos paaiškinimai tarybos narių neįtikino – už tai, kad ataskaita būtų patvirtinta, balsavo tik trys tarybos nariai iš 24-ių. Išsamiau apie tai skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
LRV nuotrauka
LRV nuotrauka
Įkelta:
2023-06-01
Šeimos, žmonės su negalia ir jų artimieji, kiti pažeidžiami asmenys greičiau gaus socialines paslaugas, už jas reikės mokėti mažiau, o dalis socialinių paslaugų krizinėje situacijoje atsidūrusiems žmonėms bus teikiamos nemokamai. Taip pat plėsis socialinių paslaugų teikėjų ratas prižiūrintiems artimuosius su negalia, įteisinamas nuolatinis globotojas likusiems be tėvų globos vaikams. Vyriausybė pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos teikiamiems Socialinių paslaugų įstatymo  pakeitimams.
Nuotrauka
Įkelta:
2023-05-30
Nuo birželio 1 iki liepos 31 d. laukiama paraiškų pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) priemonės „Bendradarbiavimas“ veiklos sritį „Parama trumpoms tiekimo grandinėms ir vietos rinkoms skatinti vietos lygmeniu“. Yra remiamas ir skatinamas paramos gavėjų bendradarbiavimas, todėl paraišką būtina teikti kartu su partneriais. Šio paraiškų teikimo etapo biudžetas – 4 870 243 Eur paramos lėšų.
Nuotrauka
kelias
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-05-30
Vykstant migracijai, susidūrimai su laukiniais gyvūnais – vienas dažniausių pavojų vairuojant, ypač užmiesčio aplinkoje. AB Lietuvos automobilių kelių direkcija pataria vairuotojams būti atidiems keliuose, ypač kelio ženklu „Laukiniai žvėrys“ pažymėtuose ruožuose. Taip pat patariama labiau sutelkti dėmesį važiuojant keliu, kuris kerta ne tik mišką, bet ir pievas. Laukiniai gyvūnai kelyje gali atsirasti ištisus metus. Gyvūnai keliuose dažniausiai pasirodo prietemoje ir naktį, 17–23 valandomis, taip pat anksti ryte.
Nuotrauka
tarsa
Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-30
Aplinkos ministerija parengė Pavojingųjų atliekų identifikavimo ir klasifikavimo metodikos projektą, kuris nustato atliekų pavojingųjų savybių vertinimo, nustatymo ir atliekų priskyrimo pavojingosioms atliekoms tvarką. Taip pat parengti ir Atliekų tvarkymo taisyklių pakeitimai, numatantys reikalavimus namų ūkiuose susidarančioms pavojingųjų medžiagų atliekoms.
Nuotrauka
Egzaminai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-05-30
Abiturientams – įtemptas metas. Jau po kiek daugiau nei savaitės valstybiniu lietuvių kalbos ir literatūros egzaminu prasidės didžioji brandos egzaminų sesija. Baigsis ji birželio 26-ąją fizikos egzaminu. Tiesa, užsienio kalbos egzamino kalbėjimo dalis vyko dar balandžio mėnesį.