Kalėdų belaukiant: eglutė, šeimadieniai, koncertai ir traukinukas
Įkelta:
2022-12-03
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

Pilies aikštėje šeštadienio vakarą sužibs kalėdinė eglė. Aušros Augustytės nuotrauka

,
Nuotrauka
kaledos
Nuotraukos autorius:
Aušros Augustytės nuotrauka
Aprašymas

Mieste jau pakabintos kai kurios kalėdinės dekoracijos

 

 

 

Artėjant gražiausioms metų šventėms Pilies aikštėje šį vakarą bus įžiebta Kalėdų eglė, tauragiškių ir svečių laukia graži ir prasminga šventė. Visą ikikalėdinį laikotarpį tauragiškiai bus kviečiami į adventinius renginius, o gruodžio viduryje Pilies aikštėje bus galima pasivažinėti traukinuku. 

Eglės įžiebimas ir koncertas

Kalėdinės eglės įžiebimo šventė Pilies aikštėje prasidės gruodžio 3 d., 17 val. Susirinkusiųjų lauks kalėdinė animuota pasaka visai šeimai pilies sienų plyšiuose, atlikėjų Lauros Remeikienės, Irūnos ir Mariaus Jampolskio koncertinės programos.

Vyks šventinė prekyba bendruomenių kalėdiniais gaminiais. Pasak savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjos Šarūnės Stasytienės, išnuomotos trys palapinės, kuriose ir įsikurs bendruomenės. 

– Bus prekiaujama gaminiais tik Kalėdų tema, pavyzdžiui, meduoliais, sausainiais, kalėdiniais nameliais, kad būtų galima pajusti šventinę nuotaiką. Komercinės prekybos nebus, – vardijo savivaldybės atstovė.   

Jau tradiciškai Bažnyčių gatvę papuošė ir kalėdinių eglučių alėja

Sekmadienio akordai

Tris gruodžio sekmadienius tauragiškių ir miesto svečių lauks koncertų ciklas „Sekmadienio akordai“ Švč. Trejybės bažnyčioje. Gruodžio 4 d., 13 val., bažnyčioje koncertuos Klaipėdos brass kvintetas ir vokalinis kvartetas: R. Ultaravižiūtė, B.Ignatavičiūtė, T.Jakas ir V.Kazlauskas. Gruodžio 11 d. tuo pačiu laiku koncertuos Palangos orkestras su programa „Kalėdinės muzikos valanda“, po savaitės, gruodžio 18 d., „Sekmadienio akorduose“ – ansamblis „Chiaroscuro“ su programa „Stebuklai: Marija ir Eucharistija“. 

Pasak Š. Stasytienės, renkant atlikėjus koncertams orientuotasi į advento laikotarpį ir koncerto vietą.  

Šeimadieniai 

Gruodžio 9 d., nuo 17 val., tauragiškiai kviečiami į šeimadienį „Kalėdų stebuklo belaukiant!“ Kartų parke. Kaip pasakojo Š. Stasytienė, šiemet gimė labai graži iniciatyva tankiai apgyvendintame Žalgirių mikrorajone, Kartų parke, įžiebti Kalėdų eglę. Tai bus šeimų ir kartų susibūrimo šventė. 

– Norisi, kad šeimos susirinktų į linksmą vakaronę su eglės įžiebimu. Linksmins animatoriai ir, aišku, aplankys Kalėdų senelis. Smagu, kad taip greit pavyko dovanų gauti eglutę, kuri stovės parko saloje, – vardijo Š. Stasytienė, pridurdama, kad šiemet orientuojamasi į ne pernelyg ilgas pramogas – visgi artėja šaltasis periodas.  

Gruodžio 17 d., 11 val., sumanytas Kalėdinis šeimų bėgimas Pilies aikštėje. Veiks ir mugė. 

– Šis bėgimas – Sporto centro idėja. Tai bus popietė šeimoms pabūti kartu, bėgimas bus simbolinis, ilgų distancijų nebus. Norisi pažadinti Kalėdų laukimo emociją, – vardijo Š. Stasytienė. – Visų šiųmečių renginių tikslas – kad susitiktume, paminėtume, pamatytume, smagiai praleistume laiką su viltimi, kad kiti metai bus dosnūs, bet ne per daug siautulingi. 

Šventinio laikotarpio renginių programoje – ir Lėlių teatro spektaklis B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje gruodžio 21 d., 10 val.

Koncertas ir traukinukas

Po Kalėdų šurmulio tauragiškiai bus pakviesti į priešnaujametinį koncertą gruodžio 28-ąją, 18 val., Tauragės kultūros rūmuose. Jame dalyvaus vietiniai atlikėjai – Tauragės kultūros centro lengvosios muzikos orkestras ir kalėdiniais koncertais garsėjantis Tauragės gospelo choras „Gloria“.  

Ir, ko gero, viena smagiausių atrakcijų dar iki Kalėdų, – galimybė pasivažinėti kalėdiniu traukinuku Pilies aikštėje gruodžio 16–18 dienomis, nuo 15 val. iki 20 val. 

Nuotrauka
LR Aplinkos ministerijos nuotrauka
LR Aplinkos ministerijos nuotrauka
Įkelta:
prieš 12 valandų
Aplinkos ministras kartu su sveikatos apsaugos ministru vienam kenksmingiausių sveikatai teršalų – kietosioms dalelėms KD2,5 – nustatė griežtesnes ribines vertes, atitinkančias Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijas. Jos bus taikomos miestuose ir miesteliuose planuojamai ūkinei veiklai, pagal Planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai įstatymą atliekant poveikio aplinkai (orui) vertinimą. Tauragės apskrityje dėl oro taršos kietosiomis dalėlėmis KD2,5 priešlaikinių mirčių skaičius 100 tūkst. gyventojų buvo 81.
Nuotrauka
donorystes akcija
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 12 valandų
Nacionalinis kraujo centras atvyksta į Tauragė ir kviečia geriems darbams.
Nuotrauka
radarom
Įkelta:
prieš 13 valandų
Pasitinkant tragiško karo Ukrainoje metines LRT kviečia susivienyti Ukrainai paramą renkančias organizacijas „Blue/Yellow“, „Laisvės TV“, „1K fondas“ ir „Stiprūs kartu“ ir inicijuoja paramos akciją „Radarom!“
Nuotrauka
Archyvo nuotrauka
Archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 17 valandų
Lietuvos regionuose daugėja elektrinių autobusų – per pastaruosius dvejus metus Druskininkų, Jonavos ir Tauragės rajonų savivaldybėms papildomai skirta 4,9 mln. eurų Europos Sąjungos fondų investicijų, kurios suteikė galimybę įsigyti dar 17 naujų autobusų. Ateinantį rudenį šiose savivaldybėse iš viso galės kursuoti 23 elektriniai autobusai, nupirkti panaudojant ES fondų lėšas.
Nuotrauka
dulkys
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Šiandien, sausio 30-ąją, Tauragėje lankosi sveikatos ministras Arūnas Dulkys. Vizito tikslas – apžiūrėti gydymo įstaigas, susipažinti su jų darbu, išklausyti problemas, su kuriomis susiduria ir medikai, ir pacientai.  
Nuotrauka
Masina
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Senjorai sunerimo dėl naujos tvarkos, kad laiku nepasitikrinusiems sveikatos „Regitra“ automatiškai sustabdys vairuotojų pažymėjimų galiojimą. Vairuotojo pažymėjimas visada pratęsiamas dešimčiai metų, tačiau medicininė pažyma vyresniems žmonėms pratęsiama trumpesniam laikotarpiui. Tokia tvarka patinka ne visiems.
Nuotrauka
duobes
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Gatvėse atsiradusios duobės – galvos skausmas ne tik vairuotojams, bet ir kelius prižiūrintiems darbuotojams. Neretai žiemą lauko temperatūrai svyruojant tarp teigiamos ir neigiamos gatvėse pastebimi atsiradę asfalto dangos įtrūkimai, duobės. Pasak savivaldybės, trūkumus, nors ir laikinai, stengiamasi ištaisyti iškart. 
Nuotrauka
Scenos Pilies kiemelyje vizualizacija
Įkelta:
2023-01-29
Vasario mėnesį Tauragėje vėl startuos dalyvaujamojo biudžeto projektas – gyventojai galės siūlyti idėjas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti, bei balsavimo būdu nuspręsti, kurios idėjos turi būti įgyvendintos.
Nuotrauka
Įkelta:
2023-01-27
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kviečia šalies gyventojus būti dėmesingais jungiantis prie SPIS – socialinės paramos šeimai informacinės sistemos. Ministerija gavo duomenų, jog nelegalią veiklą vykdo SPIS svetainės kopija, labai panašiu internetiniu adresu ir titulinio puslapio grafiniu dizainu.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2023-01-26
Iš ramios ir saugios Tauragės – į karo niokojamą šalį. Tokį sprendimą priėmė nuo praėjusios vasaros mūsų mieste gyvenanti jauna moteris, nepabūgusi ten vežtis ir vaikus. Jai be galo norėjosi, kad Kijive likęs vyras pamatytų Tauragėje gimusią dukrelę ir ji būtų pakrikštyta. Pamatyti vaizdai, išgirsti pasakojimai ją sukrėtė iki širdies gelmių. Išsamus Natalijos pasakojimas – „Tauragės žinių“ vedamajame.  
Nuotrauka
vaiko teises
Asociatyvi vaikoteises.lrv.lt nuotrauka
Įkelta:
2023-01-25
Vaiko teisių gynėjai pastebi, jog kasmet augantis gaunamų pranešimų skaičius dėl vaikų patiriamo smurto, ne tik dėl fizinio, bet ir sunkiau atpažįstamo – seksualinio – rodo visuomenės nepakantumą smurtui prieš vaikus. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Ilma Skuodienė sako, jog pastaruoju metu viešojoje erdvėje plačiai aptariami seksualinio smurto atvejai tik įrodo, jog mūsų šalyje vis dar yra vaikų, kurie patiria seksualinį smurtą, tik galbūt ne visuomet apie tai išdrįsta prabilti ir paprašyti pagalbos, o suaugusiesiems galimai pritrūksta atidumo pastebėti vaiko siunčiamus pavojaus ženklus.
Nuotrauka
autobusai
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-24
Praėjusią savaitę rajono savivaldybė pasirašė sutartį dėl 4 elektrinių autobusų įsigijimo. Artimiausiu metu tikimasi sulaukti dar 3 autobusų, kurie papildys turimų 5 elektrobusų parką. 
Nuotrauka
šildymas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-01-24
Tauragės rajono savivaldybė dalijasi Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) paskelbtais duomenimis, kuriuose sausio mėnesį šilumos kaina Tauragėje yra viena mažiausių tarp Lietuvos miestų. Visos Lietuvos mastu Tauragės rajono savivaldybė rikiuojasi trečioje vietoje, kur šilumos kaina yra 8,26 ct/kWh.
Nuotrauka
dviraciai
Asociatyvi Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-24
Nuo sausio 17 d. iki kovo 11 d. visos Lietuvos gyventojai kviečiami Ukrainos žmonėms dovanoti naujus ir naudotus (be didelių defektų) dviračius, skirtus tiek suaugusiesiems, tiek vaikams. Ukrainiečiams reikalingi ir dviračių aksesuarai – šalmai, liemenės, atšvaitai, žibintai ir bagažinės. Dviračiai renkami ir Tauragėje.
Nuotrauka
spis
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-24
Kompensacijos šildymo išlaidoms padengti šiemet gerokai didesnės nei ankstesniais metais, be to,  jas gauna daugiau žmonių. Vis dėlto ir klausimų dėl jų kyla nemažai. Redakciją pasiekė skaitytojos skambutis. Ji skundėsi, kad sunku suprasti, kaip kompensacijos skiriamos. Pavyzdžiui, kodėl vieni gauna kompensacijas ir už spalį, o kiti – tik nuo lapkričio? Be to, vieniems kompensacijos skirtos iš karto visam šildymo sezonui, o kitiems – tik trims mėnesiams, po to teks vėl rašyti prašymą, pateikti visus dokumentus iš naujo. O ir išmokamos jos skirtingai – vieni gauna visą sumą iš karto, kiti – kas mėnesį. Kodėl taip yra? Atsakyti į šiuos klausimus paprašėme Tauragės savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjos Ligitos Rimkuvienės.
Nuotrauka
turgus
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-23
Analizuojant socialiniame tinkle „Facebook“ veikiančių parduotuvių ir prekeivių duomenis nustatyta atvejų, kai įsigydami prekes turgavietėje perpardavėjai nepaprašo pirkimą įrodančių dokumentų, dėl to po atliktų kontrolės veiksmų išauga jų mokesčių sumos. Apie tai informuoja Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI). VMI dėmesio sulaukę prekiautojai, neturėję patirtas išlaidas pagrindžiančių prekių įsigijimo dokumentų ir nustačius kitų pažeidimų, papildomai sumokės beveik 600 tūkst. eurų. 
Nuotrauka
duobes
Gretos Savickienės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-23
Šiltas sausis atvėrė didžiulį miesto skaudulį – duobėtos, o neretai ir sunkiai pravažiuojamos žvyruotos miesto gatvės piktina gyventojus, o miesto seniūnas sako, kad dar niekas nepasiūlė recepto, kaip nugreideriuoti tokias gatves, kai lyja ir šąla.  
Nuotrauka
nuotrauka
„Žaliojo regiono“ nuotrauka
Įkelta:
2023-01-20
„Adventur 2023“, vienintelė tarptautinė turizmo, kelionių ir aktyvaus laisvalaikio paroda Lietuvoje, skatinanti turizmo paslaugų populiarinimą ir aktyvų gyvenimo būdą, šįkart jubiliejinė – 10-oji. Joje po vienu stogu – visi sėkmingo turizmo verslo elementai: gausūs atostogoms ir poilsiui neabejingų lankytojų srautai, galimybės užmegzti verslo kontaktus, susirasti verslo partnerių. Parodoje, rengiamoje sausio 27–29 dienomis, Tauragės regionui atstovaus Tauragės turizmo informacijos centras, priklausantis regioninei keturių savivaldybių – Jurbarko, Šilalės, Tauragės rajonų ir Pagėgių – viešajai įstaigai „Žaliasis regionas“. Jos vadovė Gaiva Mačiulaitienė žada – naujovių tikrai netrūks.
Nuotrauka
Raimondas Vaitkevičius
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-01-20
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) viršininku nuo sausio 17-osios laikinai paskirtas vyresnysis komisaras Raimondas Vaitkevičius, kuris eina Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojo pareigas.
Nuotrauka
butu ukis
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-20
UAB Tauragės butų ūkis, siekdamas palaikyti „Žaliosios Tauragės“ iniciatyvą, kviečia prisijungti prie gamtos saugojimo ir atsisakyti popierinių sąskaitų.