Senelių namai Lomiuose: iki idėjos įgyvendinimo dar toli
Įkelta:
2022-11-16
Nuotrauka
lomiai
Nuotraukos autorius:
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Aprašymas

Lomiškiai norėtų, kad buvusios mokyklos pastate būtų įkurti globos namai

 

 

 

Lomiuose jau daugiau nei metus sklando idėja buvusiame mokyklos pastate įkurti globos namus. Deja, nors visi kaimo gyventojai šiam sumanymui pritaria, toliau diskusijų kol kas  nepasistūmėta. Savivaldybės administracijos direktorė mano, kad savivaldybė lėšų tokiam planui įgyvendinti neturi, taigi bendruomenė pati turėtų ieškoti finansavimo šaltinio. 

Pritaria visa bendruomenė 

Buvusi Lomių bendruomenės pirmininkė Elena Bazinienė, vis dar aktyviai dalyvaujanti jos veikloje, „Tauragės žinioms“ pasakojo, kad idėja mokykloje įkurti senelių namus gimė dar pernai.

– Buvome labai užsidegę šia idėja, – sako ji. – Surengėme gyventojų apklausą, visi 100 proc. tam  pritarė. 

Paskui praėjusių metų pabaigoje Lomių kaimo bendruomenė rinkosi į visuotinį susirinkimą. Pagrindinis ir vienas svarbiausių klausimų buvo buvusios mokyklos pastato likimas. Lomiškiai tada apsisprendė: jie pageidauja, kad gimtajame kaime būtų steigiama socialinės globos įstaiga. Visuotinio susirinkimo dalyviai vieningai balsavo teikti siūlymą Tauragės rajono savivaldybės administracijai atlikus rekonstrukciją steigti socialinės globos namus.

„Padarytas pirmas mažytis žingsnelis dėl pastato likimo ir kaimo ateities. Gyventojai lauks tolesnio savivaldybės sprendimo atsižvelgiant į vietos gyventojų siūlymą“, – tada skelbė bendruomenė. 

Kliūčių daug

Iš tiesų, pasak E. Bazinienės, kaimui tai būtų labai gerai – būtų suremontuotas mokyklos pastatas, sukurta naujų darbo vietų, o vieniši seneliai galėtų ten patogiai leisti dienas. Juo labiau, kad kaimas sensta, pagyvenusių vienišų žmonių vis daugiau.

Beje, laukiančių eilės patekti į socialinės globos namus vis ilgėja – mero patarėjas Kasparas Bertašius pateikė redakcijai savivaldybės Socialinės paramos skyriaus informaciją, kad eilėje į Lauksargių globos namus laukia 18 žmonių, o į Pagramančio – 14.

Mažonų seniūnas Egidijus Jurgilas metų pradžioje  „Tauragės žinioms“ yra sakęs, kad realiausia galimybė – jei įgyvendinant Lomių bendruomenės pageidavimą globos namai būtų steigiami kaip Pagramančio socialinės globos namų padalinys ar skyrius. 

Deja, paaiškėjo, kad kliūčių šiai idėjai įgyvendinti daug: visų pirma, tam reikia didžiulių investicijų, nes pastatas labai apleistas, jame nėra centralizuoto šildymo – buvo šildomas krosnimis, reikėtų įrengti ir vandentiekį bei kanalizaciją. Dabartinėmis kainomis visa tai kainuotų labai daug. Be to, pastatas vis dar priklauso savivaldybei, jis dar neperduotas seniūnijai. Pasak E. Bazinienės, savivaldybėje suabejota, ar vienai seniūnijai reikia dviejų globos namų. Taigi diskusijos apie tai buvo pritilusios.

Diskusijos vėl atgimė

Tačiau dabar jos vėl atgimė. Seniūnaitis Algimantas Ramanauskas spalio 20-ąją net buvo paskelbęs apklausą feisbuke klausdamas: „Ar norėtumėte, kad Mažonų sen. Lomių gyv. mokyklos pastate įsikurtų socialiniai vienišų senelių gyvenimo namai. Parašykite nuomonę“ ir sulaukė visiško palaikymo – komentaruose žmonės rašė, kad tai puikus sumanymas. 

Pasak E. Bazinienės, šia tema nuolat diskutuoja ir bendruomenės aktyvas. 

Vis dėlto Lomių bendruomenės pirmininkė Rasa Laurinaitienė apie galimybę buvusioje mokykloje įrengti globos namus kalba atsargiai – pasak jos, kol kas tai tik svajonė, o iki jos išsipildymo teks nueiti ilgą kelią. 

– Organizuosime susirinkimą, kviesime seniūną, savivaldybės atstovą. Dabar kol kas nieko naujo pasakyti negalim. Domėjomės ir VVG galimybėmis padėti, tačiau projekto dar neturim, – sakė ji.

Savivaldybė tokių lėšų neturi

Paklausta, ką mano apie šią idėją, Tauragės savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė teigė, kad mintis įveiklinti mokyklos pastatą gera, tačiau pirmiausia bendruomenė turėtų susirasti finansavimo šaltinį. Tam ji turėtų kreiptis į Vietos veiklos grupę (VVG), rašyti projektą. 

– Nesakau, kad apskritai šiai idėjai nepritariame, tačiau bent jau dabar lėšų tam tikrai nėra, – sakė ji.

Pasak direktorės, buvusios mokyklos pastatas apleistas, jį suremontuoti ir pritaikyti globos namams atsieitų labai brangiai.

Globos paslaugos planuojamos plėsti Pagramantyje, buvusios mokyklos pastate. Jau parengtas techninis projektas dėl pastato kapitalinio remonto, pritaikant patalpas socialinės globos paslaugų teikimui. 

Planuojama socialinių paslaugų plėtra ir Lauksargiuose. Paklausta apie tai, administracijos direktorė sakė:

– Buvusi Lauksargių mokykla daug geresnės būklės, be to, šalia veikia socialinės globos namai, taigi visa infrastruktūra jau yra. Šis planas kur kas realesnis. Tačiau ir jis nebus įgyvendintas greit, tam prireiks kelerių metų.  

VVG: paramą būtų galimą gauti, bet nedidelę

Paklausta apie galimybė padėti įgyvendinti lomiškių norą Tauragės rajono VVG pirmininkė Laima Šveikauskienė „Tauragės žinioms“ teigė, kad šiuo etapu VVG jau baigė įgyvendinti strategiją ir padėti niekaip negalėtų.

– Tačiau žiūrint į ateitį nuo 2025 metų pradės veikti nauja strategija. Ją patvirtinus jie tikrai turėtų galimybę gauti paramą. Šiuo metu vyksta apklausos, renkam informaciją, ko reikia mūsų kaimams, bendruomenėms, ir atsižvelgdami į tai kuriame strategiją. Ten būtų socialinis verslas, reikėtų eiti į tą sritį, pagal šitą priemonę. Mes tikrai jos neišbrauksim iš naujos strategijos, nes ši priemonė pasiteisino. Taigi paramą tikrai būtų galimą gauti, tiesa, mes neturime kosminių pinigų – gauname 1,4 mln. Eur visam rajonui, taigi Lomiams gal tik kokį dešimtadalį reikalingos sumos galėtume skirti. Juk turime viso rajono bendruomenes, turime paremti ir jų idėjas, negalime visų pinigų skirti vienai bendruomenei, – sakė L. Šveikauskienės.       

Nuotrauka
LR Aplinkos ministerijos nuotrauka
LR Aplinkos ministerijos nuotrauka
Įkelta:
prieš 22 valandas
Aplinkos ministras kartu su sveikatos apsaugos ministru vienam kenksmingiausių sveikatai teršalų – kietosioms dalelėms KD2,5 – nustatė griežtesnes ribines vertes, atitinkančias Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijas. Jos bus taikomos miestuose ir miesteliuose planuojamai ūkinei veiklai, pagal Planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai įstatymą atliekant poveikio aplinkai (orui) vertinimą. Tauragės apskrityje dėl oro taršos kietosiomis dalėlėmis KD2,5 priešlaikinių mirčių skaičius 100 tūkst. gyventojų buvo 81.
Nuotrauka
donorystes akcija
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 22 valandas
Nacionalinis kraujo centras atvyksta į Tauragė ir kviečia geriems darbams.
Nuotrauka
radarom
Įkelta:
prieš 23 valandas
Pasitinkant tragiško karo Ukrainoje metines LRT kviečia susivienyti Ukrainai paramą renkančias organizacijas „Blue/Yellow“, „Laisvės TV“, „1K fondas“ ir „Stiprūs kartu“ ir inicijuoja paramos akciją „Radarom!“
Nuotrauka
Archyvo nuotrauka
Archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Lietuvos regionuose daugėja elektrinių autobusų – per pastaruosius dvejus metus Druskininkų, Jonavos ir Tauragės rajonų savivaldybėms papildomai skirta 4,9 mln. eurų Europos Sąjungos fondų investicijų, kurios suteikė galimybę įsigyti dar 17 naujų autobusų. Ateinantį rudenį šiose savivaldybėse iš viso galės kursuoti 23 elektriniai autobusai, nupirkti panaudojant ES fondų lėšas.
Nuotrauka
dulkys
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Šiandien, sausio 30-ąją, Tauragėje lankosi sveikatos ministras Arūnas Dulkys. Vizito tikslas – apžiūrėti gydymo įstaigas, susipažinti su jų darbu, išklausyti problemas, su kuriomis susiduria ir medikai, ir pacientai.  
Nuotrauka
Masina
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Senjorai sunerimo dėl naujos tvarkos, kad laiku nepasitikrinusiems sveikatos „Regitra“ automatiškai sustabdys vairuotojų pažymėjimų galiojimą. Vairuotojo pažymėjimas visada pratęsiamas dešimčiai metų, tačiau medicininė pažyma vyresniems žmonėms pratęsiama trumpesniam laikotarpiui. Tokia tvarka patinka ne visiems.
Nuotrauka
duobes
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-30
Gatvėse atsiradusios duobės – galvos skausmas ne tik vairuotojams, bet ir kelius prižiūrintiems darbuotojams. Neretai žiemą lauko temperatūrai svyruojant tarp teigiamos ir neigiamos gatvėse pastebimi atsiradę asfalto dangos įtrūkimai, duobės. Pasak savivaldybės, trūkumus, nors ir laikinai, stengiamasi ištaisyti iškart. 
Nuotrauka
Scenos Pilies kiemelyje vizualizacija
Įkelta:
2023-01-29
Vasario mėnesį Tauragėje vėl startuos dalyvaujamojo biudžeto projektas – gyventojai galės siūlyti idėjas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti, bei balsavimo būdu nuspręsti, kurios idėjos turi būti įgyvendintos.
Nuotrauka
Įkelta:
2023-01-27
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kviečia šalies gyventojus būti dėmesingais jungiantis prie SPIS – socialinės paramos šeimai informacinės sistemos. Ministerija gavo duomenų, jog nelegalią veiklą vykdo SPIS svetainės kopija, labai panašiu internetiniu adresu ir titulinio puslapio grafiniu dizainu.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2023-01-26
Iš ramios ir saugios Tauragės – į karo niokojamą šalį. Tokį sprendimą priėmė nuo praėjusios vasaros mūsų mieste gyvenanti jauna moteris, nepabūgusi ten vežtis ir vaikus. Jai be galo norėjosi, kad Kijive likęs vyras pamatytų Tauragėje gimusią dukrelę ir ji būtų pakrikštyta. Pamatyti vaizdai, išgirsti pasakojimai ją sukrėtė iki širdies gelmių. Išsamus Natalijos pasakojimas – „Tauragės žinių“ vedamajame.  
Nuotrauka
vaiko teises
Asociatyvi vaikoteises.lrv.lt nuotrauka
Įkelta:
2023-01-25
Vaiko teisių gynėjai pastebi, jog kasmet augantis gaunamų pranešimų skaičius dėl vaikų patiriamo smurto, ne tik dėl fizinio, bet ir sunkiau atpažįstamo – seksualinio – rodo visuomenės nepakantumą smurtui prieš vaikus. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Ilma Skuodienė sako, jog pastaruoju metu viešojoje erdvėje plačiai aptariami seksualinio smurto atvejai tik įrodo, jog mūsų šalyje vis dar yra vaikų, kurie patiria seksualinį smurtą, tik galbūt ne visuomet apie tai išdrįsta prabilti ir paprašyti pagalbos, o suaugusiesiems galimai pritrūksta atidumo pastebėti vaiko siunčiamus pavojaus ženklus.
Nuotrauka
autobusai
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-24
Praėjusią savaitę rajono savivaldybė pasirašė sutartį dėl 4 elektrinių autobusų įsigijimo. Artimiausiu metu tikimasi sulaukti dar 3 autobusų, kurie papildys turimų 5 elektrobusų parką. 
Nuotrauka
šildymas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-01-24
Tauragės rajono savivaldybė dalijasi Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) paskelbtais duomenimis, kuriuose sausio mėnesį šilumos kaina Tauragėje yra viena mažiausių tarp Lietuvos miestų. Visos Lietuvos mastu Tauragės rajono savivaldybė rikiuojasi trečioje vietoje, kur šilumos kaina yra 8,26 ct/kWh.
Nuotrauka
dviraciai
Asociatyvi Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-24
Nuo sausio 17 d. iki kovo 11 d. visos Lietuvos gyventojai kviečiami Ukrainos žmonėms dovanoti naujus ir naudotus (be didelių defektų) dviračius, skirtus tiek suaugusiesiems, tiek vaikams. Ukrainiečiams reikalingi ir dviračių aksesuarai – šalmai, liemenės, atšvaitai, žibintai ir bagažinės. Dviračiai renkami ir Tauragėje.
Nuotrauka
spis
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-24
Kompensacijos šildymo išlaidoms padengti šiemet gerokai didesnės nei ankstesniais metais, be to,  jas gauna daugiau žmonių. Vis dėlto ir klausimų dėl jų kyla nemažai. Redakciją pasiekė skaitytojos skambutis. Ji skundėsi, kad sunku suprasti, kaip kompensacijos skiriamos. Pavyzdžiui, kodėl vieni gauna kompensacijas ir už spalį, o kiti – tik nuo lapkričio? Be to, vieniems kompensacijos skirtos iš karto visam šildymo sezonui, o kitiems – tik trims mėnesiams, po to teks vėl rašyti prašymą, pateikti visus dokumentus iš naujo. O ir išmokamos jos skirtingai – vieni gauna visą sumą iš karto, kiti – kas mėnesį. Kodėl taip yra? Atsakyti į šiuos klausimus paprašėme Tauragės savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjos Ligitos Rimkuvienės.
Nuotrauka
turgus
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-23
Analizuojant socialiniame tinkle „Facebook“ veikiančių parduotuvių ir prekeivių duomenis nustatyta atvejų, kai įsigydami prekes turgavietėje perpardavėjai nepaprašo pirkimą įrodančių dokumentų, dėl to po atliktų kontrolės veiksmų išauga jų mokesčių sumos. Apie tai informuoja Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI). VMI dėmesio sulaukę prekiautojai, neturėję patirtas išlaidas pagrindžiančių prekių įsigijimo dokumentų ir nustačius kitų pažeidimų, papildomai sumokės beveik 600 tūkst. eurų. 
Nuotrauka
duobes
Gretos Savickienės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-23
Šiltas sausis atvėrė didžiulį miesto skaudulį – duobėtos, o neretai ir sunkiai pravažiuojamos žvyruotos miesto gatvės piktina gyventojus, o miesto seniūnas sako, kad dar niekas nepasiūlė recepto, kaip nugreideriuoti tokias gatves, kai lyja ir šąla.  
Nuotrauka
nuotrauka
„Žaliojo regiono“ nuotrauka
Įkelta:
2023-01-20
„Adventur 2023“, vienintelė tarptautinė turizmo, kelionių ir aktyvaus laisvalaikio paroda Lietuvoje, skatinanti turizmo paslaugų populiarinimą ir aktyvų gyvenimo būdą, šįkart jubiliejinė – 10-oji. Joje po vienu stogu – visi sėkmingo turizmo verslo elementai: gausūs atostogoms ir poilsiui neabejingų lankytojų srautai, galimybės užmegzti verslo kontaktus, susirasti verslo partnerių. Parodoje, rengiamoje sausio 27–29 dienomis, Tauragės regionui atstovaus Tauragės turizmo informacijos centras, priklausantis regioninei keturių savivaldybių – Jurbarko, Šilalės, Tauragės rajonų ir Pagėgių – viešajai įstaigai „Žaliasis regionas“. Jos vadovė Gaiva Mačiulaitienė žada – naujovių tikrai netrūks.
Nuotrauka
Raimondas Vaitkevičius
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-01-20
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) viršininku nuo sausio 17-osios laikinai paskirtas vyresnysis komisaras Raimondas Vaitkevičius, kuris eina Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojo pareigas.