Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis – Lauksargiuose ruošiama apgyvendinti iki 100 ukrainiečių
Įkelta:
2022-11-21
Nuotrauka
lauksargiai
Aprašymas

Lauksargių pradinės mokyklos pastate ruošiamasi įkurdinti pabėgėlius iš Ukrainos 

Autorės nuotrauka

 

Tauragės savivaldybės taryboje trečiadienį pritarta savivaldybės bendradarbiavimo su Pabėgėlių priėmimo centru sutarties sudarymui. Nors visi politikai išreiškė pritarimą tokio centro įkūrimui, opozicija piktinosi, kad net tarybos nariai apie pasitraukusiųjų nuo karo apgyvendinimui reikalingus vežamus daiktus į Lauksargius sužinojo tik iš žiniasklaidos.

Tarybos bendrajame komitetų posėdyje pirmadienį administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Ligita Rimkuvienė pristatė sprendimo projektą dėl pritarimo pasirašyti bendradarbiavimo sutartį su Pabėgėlių priėmimo centru. Kaip skelbta anksčiau, artėjant žiemai besitraukiantys nuo karo ukrainiečiai mūsų savivaldybėje būtų apgyvendinami Lauksargiuose, antrajame Jovarų pagrindinės mokyklos Lauksargių skyriaus aukšte. 

Pasak specialistės, bendradarbiavimo sutartyje yra numatyti savivaldybės ir Pabėgėlių apgyvendinimo centro įsipareigojimai dėl bendradarbiavimo, materialinio aprūpinimo ir kitų klausimų. Numatoma, kad sutartis įsigalioja, kai ją pasirašo savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, ji galiotų 12 mėnesių. 

Pasak L. Rimkuvienės, Lauksargiuose planuojama apgyvendinti iki 100 žmonių.

Svarstant klausimą tarybos nariui Pranui Petrošiui buvo neaišku, kodėl prieš pradedant ruoštis galimam ukrainiečių atvykimui dėl to nesitarta su taryba. Pasak jo, šis klausimas buvo žinomas dar  rugsėjo mėnesį.

 – Kodėl su rajono tarybos nariais visiškai nediskutuojama, jie neinformuojami? – klausė tarybos narys. 

Meras Dovydas Kaminskas pripažino, kad šįsyk biurokratija vejasi gyvenimo realybę, panašių situacijų dar niekada nebuvo.

– Nežinome, kokie sprendimai, kada ir kaip turi būti priiminėjami, todėl dabar ta biurokratija eina iš paskos. Tokios situacijos niekada nebuvo nei Pabėgėlių centre, nei Tauragės rajono savivaldybėje. Tokia gyvenimo realybė. Kai tik sužinome, ką reikia padaryti, iš karto ir darome, o ne kažkur kažką slepiame, – teigė meras.

Į bendrąjį tarybos komitetų posėdį pirmadienį prisijungė ir Irmantas Gudonavičius, Ruklos pabėgėlių centro apgyvendinimo ir aprūpinimo skyriaus vadovas, atsakingas už būsimą ukrainiečių srautą, kurio tikimasi sulaukti dar labiau atšalus.

– Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai (SADM) buvo duota užduotis paruošti tam tikrą skaičių vietų. Vasarą buvo pravažiuotos visos savivaldybės, kurios pasiūlė arba tiesiog buvo priimtas sprendimas panaudoti tinkamus apgyvendinimui pastatus, tad ir buvo pasirinktos mokyklos. Tauragės rajone pravažiuota ne viena mokykla, – kalbėjo I. Gudonavičius. 

Pabėgėlių centro atstovas akcentavo, kad savivaldybė turto centrui neperduoda.

– Mes pasirašome tik bendradarbiavimo sutartį, kurią administruos savivaldybė, SADM aprūpina apgyvendinimo vietas visa būtina infrastruktūra nuo elementarių baldų, lovų, sanitarinių mazgų, kurie bus pastatyti šalia mokyklos, – teigė I. Gudonavičius. 

Jis patvirtino, kad šie darbai po truputį vyksta. Reikalingi daiktai vežami iš visos Europos. 

Iš viso šalyje kaip galimos vietos apgyvendinti ukrainiečius pasirinktos 26 mokyklos, 20 pirmųjų sąraše po truputį yra pradėtos ruošti, vežami reikalingi baldai. Trys mokyklos jau paruoštos visiškai, belikę atvežti tik sanitarinius mazgus.

Pabėgėlių priėmimo centras pagal sutartį įsipareigoja esant poreikiui ir galimybėms aprūpinti apgyvendinimo vietas reikalingomis lovomis, čiužiniais, patalyne, buitine technika, indais ir kitais būtinais daiktais, organizuoti sanitarinių (dušų, tualetų) konteinerių pastatymą ir įrengimą šalia apgyvendinimo vietų. Tauragės rajono savivaldybė įsipareigoja suteikti leidimus šalia apgyvendinimo vietų įrengti sanitarinius konteinerius bei leisti juos prijungti prie inžinerinių tinklų. Bendradarbiavimo sutarties šalys pagal galimybes ir kompetenciją dalintųsi gerąja praktika, susijusia su užsieniečių apgyvendinimu ir aprūpinimu, keistųsi aktualia informacija.

Sutartys dėl savivaldybės bendradarbiavimo su valstybės institucijomis negali būti sudaromos be išankstinio savivaldybės tarybos pritarimo, todėl sprendimo projektas dėl pritarimo pasirašyti bendradarbiavimo sutartį su Pabėgėlių centru ir svarstytas taryboje.

 

 

Nuotrauka
nuoteku valymo irenginys
Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos nuotrauka
Įkelta:
prieš 7 valandas
Nuo šiol visiems gyventojams, norintiems įsirengti vietines nuotekų valyklas nereikės gauti statybą leidžiančio dokumento ir vykdyti statybų užbaigimo procedūrų. Išskyrus atvejus, kai jos statomos miestų, saugomose ar kultūros paveldo objektų teritorijose, kur pirmenybė turi būti teikiama jungimuisi prie centralizuotų tinklų.
Nuotrauka
kraujo donoryste
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
prieš 9 valandas
Šiandien Tauragės kultūros centre vyko neatlygintina kraujo donorystės akcija. Iš viso sulaukta 77 kraujo donorų, tačiau kraujo galėjo duoti 64 asmenys. 8 –iems žmonėms ši kraujo donorystės akcija buvo pirmoji.
Nuotrauka
Scenos Pilies kiemelyje vizualizacija
Įkelta:
prieš 1 dieną
Nuo šiandien Tauragėje startuoja dalyvaujamojo biudžeto projektas – gyventojai galės siūlyti idėjas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti, bei balsavimo būdu nuspręsti, kurios idėjos turi būti įgyvendintos.
Nuotrauka
veliava
Lauksargių seniūnijos nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
2023 metus Seimas paskelbė Mažosios Lietuvos metais. Sukanka 100 metų nuo 1923 m. sukilimo, po kurio Klaipėdos kraštas (Mažoji Lietuva) buvo prijungtas prie Lietuvos. Lauksargiai priklausė Mažajai Lietuvai, tad seniūnijoje iškelta istorinė Mažosios Lietuvos vėliava. 
Nuotrauka
LR Aplinkos ministerijos nuotrauka
LR Aplinkos ministerijos nuotrauka
Įkelta:
2023-01-31
Aplinkos ministras kartu su sveikatos apsaugos ministru vienam kenksmingiausių sveikatai teršalų – kietosioms dalelėms KD2,5 – nustatė griežtesnes ribines vertes, atitinkančias Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijas. Jos bus taikomos miestuose ir miesteliuose planuojamai ūkinei veiklai, pagal Planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai įstatymą atliekant poveikio aplinkai (orui) vertinimą. Tauragės apskrityje dėl oro taršos kietosiomis dalėlėmis KD2,5 priešlaikinių mirčių skaičius 100 tūkst. gyventojų buvo 81.
Nuotrauka
radarom
Įkelta:
2023-01-31
Pasitinkant tragiško karo Ukrainoje metines LRT kviečia susivienyti Ukrainai paramą renkančias organizacijas „Blue/Yellow“, „Laisvės TV“, „1K fondas“ ir „Stiprūs kartu“ ir inicijuoja paramos akciją „Radarom!“
Nuotrauka
Archyvo nuotrauka
Archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-01-31
Lietuvos regionuose daugėja elektrinių autobusų – per pastaruosius dvejus metus Druskininkų, Jonavos ir Tauragės rajonų savivaldybėms papildomai skirta 4,9 mln. eurų Europos Sąjungos fondų investicijų, kurios suteikė galimybę įsigyti dar 17 naujų autobusų. Ateinantį rudenį šiose savivaldybėse iš viso galės kursuoti 23 elektriniai autobusai, nupirkti panaudojant ES fondų lėšas.
Nuotrauka
dulkys
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-30
Šiandien, sausio 30-ąją, Tauragėje lankosi sveikatos ministras Arūnas Dulkys. Vizito tikslas – apžiūrėti gydymo įstaigas, susipažinti su jų darbu, išklausyti problemas, su kuriomis susiduria ir medikai, ir pacientai.  
Nuotrauka
Masina
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-30
Senjorai sunerimo dėl naujos tvarkos, kad laiku nepasitikrinusiems sveikatos „Regitra“ automatiškai sustabdys vairuotojų pažymėjimų galiojimą. Vairuotojo pažymėjimas visada pratęsiamas dešimčiai metų, tačiau medicininė pažyma vyresniems žmonėms pratęsiama trumpesniam laikotarpiui. Tokia tvarka patinka ne visiems.
Nuotrauka
duobes
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-30
Gatvėse atsiradusios duobės – galvos skausmas ne tik vairuotojams, bet ir kelius prižiūrintiems darbuotojams. Neretai žiemą lauko temperatūrai svyruojant tarp teigiamos ir neigiamos gatvėse pastebimi atsiradę asfalto dangos įtrūkimai, duobės. Pasak savivaldybės, trūkumus, nors ir laikinai, stengiamasi ištaisyti iškart. 
Nuotrauka
Įkelta:
2023-01-27
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kviečia šalies gyventojus būti dėmesingais jungiantis prie SPIS – socialinės paramos šeimai informacinės sistemos. Ministerija gavo duomenų, jog nelegalią veiklą vykdo SPIS svetainės kopija, labai panašiu internetiniu adresu ir titulinio puslapio grafiniu dizainu.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2023-01-26
Iš ramios ir saugios Tauragės – į karo niokojamą šalį. Tokį sprendimą priėmė nuo praėjusios vasaros mūsų mieste gyvenanti jauna moteris, nepabūgusi ten vežtis ir vaikus. Jai be galo norėjosi, kad Kijive likęs vyras pamatytų Tauragėje gimusią dukrelę ir ji būtų pakrikštyta. Pamatyti vaizdai, išgirsti pasakojimai ją sukrėtė iki širdies gelmių. Išsamus Natalijos pasakojimas – „Tauragės žinių“ vedamajame.  
Nuotrauka
vaiko teises
Asociatyvi vaikoteises.lrv.lt nuotrauka
Įkelta:
2023-01-25
Vaiko teisių gynėjai pastebi, jog kasmet augantis gaunamų pranešimų skaičius dėl vaikų patiriamo smurto, ne tik dėl fizinio, bet ir sunkiau atpažįstamo – seksualinio – rodo visuomenės nepakantumą smurtui prieš vaikus. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Ilma Skuodienė sako, jog pastaruoju metu viešojoje erdvėje plačiai aptariami seksualinio smurto atvejai tik įrodo, jog mūsų šalyje vis dar yra vaikų, kurie patiria seksualinį smurtą, tik galbūt ne visuomet apie tai išdrįsta prabilti ir paprašyti pagalbos, o suaugusiesiems galimai pritrūksta atidumo pastebėti vaiko siunčiamus pavojaus ženklus.
Nuotrauka
autobusai
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-24
Praėjusią savaitę rajono savivaldybė pasirašė sutartį dėl 4 elektrinių autobusų įsigijimo. Artimiausiu metu tikimasi sulaukti dar 3 autobusų, kurie papildys turimų 5 elektrobusų parką. 
Nuotrauka
šildymas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-01-24
Tauragės rajono savivaldybė dalijasi Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) paskelbtais duomenimis, kuriuose sausio mėnesį šilumos kaina Tauragėje yra viena mažiausių tarp Lietuvos miestų. Visos Lietuvos mastu Tauragės rajono savivaldybė rikiuojasi trečioje vietoje, kur šilumos kaina yra 8,26 ct/kWh.
Nuotrauka
dviraciai
Asociatyvi Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-24
Nuo sausio 17 d. iki kovo 11 d. visos Lietuvos gyventojai kviečiami Ukrainos žmonėms dovanoti naujus ir naudotus (be didelių defektų) dviračius, skirtus tiek suaugusiesiems, tiek vaikams. Ukrainiečiams reikalingi ir dviračių aksesuarai – šalmai, liemenės, atšvaitai, žibintai ir bagažinės. Dviračiai renkami ir Tauragėje.
Nuotrauka
spis
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-24
Kompensacijos šildymo išlaidoms padengti šiemet gerokai didesnės nei ankstesniais metais, be to,  jas gauna daugiau žmonių. Vis dėlto ir klausimų dėl jų kyla nemažai. Redakciją pasiekė skaitytojos skambutis. Ji skundėsi, kad sunku suprasti, kaip kompensacijos skiriamos. Pavyzdžiui, kodėl vieni gauna kompensacijas ir už spalį, o kiti – tik nuo lapkričio? Be to, vieniems kompensacijos skirtos iš karto visam šildymo sezonui, o kitiems – tik trims mėnesiams, po to teks vėl rašyti prašymą, pateikti visus dokumentus iš naujo. O ir išmokamos jos skirtingai – vieni gauna visą sumą iš karto, kiti – kas mėnesį. Kodėl taip yra? Atsakyti į šiuos klausimus paprašėme Tauragės savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjos Ligitos Rimkuvienės.
Nuotrauka
turgus
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-23
Analizuojant socialiniame tinkle „Facebook“ veikiančių parduotuvių ir prekeivių duomenis nustatyta atvejų, kai įsigydami prekes turgavietėje perpardavėjai nepaprašo pirkimą įrodančių dokumentų, dėl to po atliktų kontrolės veiksmų išauga jų mokesčių sumos. Apie tai informuoja Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI). VMI dėmesio sulaukę prekiautojai, neturėję patirtas išlaidas pagrindžiančių prekių įsigijimo dokumentų ir nustačius kitų pažeidimų, papildomai sumokės beveik 600 tūkst. eurų.