Gamtiniai reikalai Autobusų stotyje – tik darbo valandomis
Įkelta:
2022-11-15
Nuotrauka
stotis
Nuotraukos autorius:
Raimondos Alysienės nuotrauka
Aprašymas

Autobusų stoties tualetas dirba nuo 5 iki 18 val. 

 

 

,
Nuotrauka
stotis
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Tauragės autobusų stotis 

 

 

Autobusų stotis yra tarsi miesto vizitinė kortelė. Ir nors tarpmiestiniais autobusais keliaujančiųjų šiandien ne tiek ir daug, Tauragės autobusų stotyje stabtelėjęs pakeleivis gali susidaryti vaizdą apie miestą. Kai kurių patirtis ne itin maloni – pasirodo, atvykęs į autobusų stotį po 18 val. randi užrakintą tualetą.

Užrakintas

Į redakciją paskambinusi tauragiškė pasakojo vieną dieną Autobusų stotyje pasitikusi iš Klaipėdos atvažiavusį anūką. Po ne tokios ir trumpos kelionės apie 20.20 val. išlipusiam iš autobuso vaikui prireikė į tualetą. 

– O tualeto duris radome užrakintas. Apsižvalgę biotualeto niekur nematėme. Kadangi namo važiuoti nerizikavome, tekini pasileidome į greta stoties esantį prekybos centrą, – pasakojo tauragiškė. 

Pasak moters, jie vietiniai, išeitį rado greitai, bet ką daryti tiems, kurie pravažiuoja pro Tauragę ir Autobusų stotis yra tik tarpinė stotelė?

– Neįsivaizduoju, kaip taip gali būti, kad Autobusų stotyje neveikia tualetas. Niekur su tokia situacija nesu susidūrusi, – svarstė tauragiškė. 

Norėtų apmokestinti

Išgirdęs tauragiškių pastebėjimus Tauragės autobusų parko vadovas Rimantas Martinavičius pirmiausia pabrėžė, kad aplink stotį iškilus poreikiui galima rasti sanitarinių taškų. 

Mes nesame visiškai visuomeninės paskirties taškas. Neteikiame tokių visuomeninių paslaugų, negalvojame, kad čia yra bendro naudojimo vieta. Apskritai norėtume tualetą apmokestinti, kad būtų normalesnės sąlygos, nes nespėjame nei prižiūrėti, nei sanitarinių priemonių pirkti. Tarkim, popierius, muilas tuoj dingsta, – teigė R. Martinavičius.  

O jeigu tektų prailginti tualeto veikimo valandas, pasak vadovo, reikėtų priimti dar vieną žmogų. Šiuo metu pasikeisdami dirba du darbuotojai, autobusų stoties tualetas veikia nuo 5 iki 18 val. 

Nuotrauka
stotis
Autorės nuotrauka

– Taip yra nuo stoties atidarymo. Pirmas toks skambutis, nors gal kažkada ir buvo vienas signalas, – teigė R. Martinavičius.  

Paklaustas, o ką daryti pravažiuojančių maršrutų keleiviams, jei prispaudžia reikalas nueiti į tualetą, R. Martinavičiaus manymu, biotualetų mieste pakanka. 

– Dispečerės dirba ilgiau, galėtų įleisti. Be to, po 18 val. pravažiuoja gal tik du autobusai. Gaila, kad negalime tenkinti poreikių. Jei tualetas būtų mokamas, tarkim, po 30–50 centų, galėtų ir per naktį veikti, –  svarstė pašnekovas.

Autobusų stoties laukimo salėje kabančiame autobusų atvykimo tvarkaraštyje galima rasti, kad į Tauragę iš skirtingų vietų po 18 val. atvyksta nemažai autobusų. 

Vos iškrapštė 

Autobusų parko vadovas prakalbo ir apie besinaudojančiųjų tualetu kultūrą. 

– Kultūros stipriai trūksta. Tautos neturim išsiugdę iki tokio lygio, tai problema. Iš pradžių buvo viskas nauja, gražu, o po savaitės durų rankenų neliko, klozeto nuleidimo rankenėles nuniokojo. Dienos metu prižiūrim, o jei tualeto po darbo valandų neužrakintume, sunku įsivaizduoti, kas dėtųsi. Būtų katastrofa, – pasakojo direktorius.  

Paklaustas, negi taip „pasidarbuoja“ autobusų stoties keleiviai, direktorius patikino, kad dažniausiai į tualetą užeina vietiniai gyventojai.  

– Vieną moterį vos iškrapštėme. Apsigyveno ir nieko nepadarai – skalbiasi, arbatą taisosi karštu vandeniu. Kreipėmės ir į policiją, ir į socialines paslaugas teikiančias įstaigas, – pasakojo R. Martinavičius. 

Įstaigos rūpestis 

Paklaustas, kur arčiausiai autobusų stoties yra biotualetas, kuriuo galėtų pasinaudoti važiuojantieji autobusais, pašnekovas pasakyti negalėjo. 

– Prie turgelio lyg yra. Arčiausiai tualetas yra LIDL parduotuvėje, – teigė R. Martinavičius. 

To paties pasiteiravome ir miesto seniūno Žilvino Majaus. Pasak jo, arčiausiai stoties biotualetai yra Mažvydo alėjoje arba prie „Tauragės“ viešbučio. Į Autobusų stoties vadovo minėtą tualetą Centro turguje po darbo valandų patekti nepavyktų – turgaus vartai būna užrakinti.  

– Kiekviena įstaiga turi rūpintis savo klientais, – apie problemos sprendimą svarstė seniūnas.  

Pasak Ž. Majaus, iki šiol šis klausimas nebuvo iškilęs. Pastatyti biotualetą prie Autobusų stoties svarstyta, bet taip ir nerasta tinkamos vietos.  

Iš viso Tauragės mieste skaičiavo seniūnas, yra 14 biotualetų. Naujai pastatyti Kartų, Pikniko parkuose. 

– Jei bus poreikis pastatyti biotualetą prie Autobusų stoties, svarstysime, – pažadėjo Ž. Majus. 

Pribloškė smarvė

Trečiadienį po 10 val. užsukus į Autobusų stoties tualetą, nors vizualiai viskas atrodė švaru ir tvarkinga, pribloškė kvapas – norint atlikti gamtinius reikalus reikia sulaikyti kvėpavimą, kad nesupykintų. Iš trijų kabinų vienerios durys buvo be rankenos, tad į šią kabiną moterų tualete patekti negalima. Prie kriauklių kabėjo muilo indelis, popieriaus rankoms nusišluostyti nebuvo, ant grindų mėtėsi praimtas popierinių nosinaičių pakelis.     

Nuotrauka
LR Aplinkos ministerijos nuotrauka
LR Aplinkos ministerijos nuotrauka
Įkelta:
prieš 21 valanda
Aplinkos ministras kartu su sveikatos apsaugos ministru vienam kenksmingiausių sveikatai teršalų – kietosioms dalelėms KD2,5 – nustatė griežtesnes ribines vertes, atitinkančias Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijas. Jos bus taikomos miestuose ir miesteliuose planuojamai ūkinei veiklai, pagal Planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai įstatymą atliekant poveikio aplinkai (orui) vertinimą. Tauragės apskrityje dėl oro taršos kietosiomis dalėlėmis KD2,5 priešlaikinių mirčių skaičius 100 tūkst. gyventojų buvo 81.
Nuotrauka
donorystes akcija
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 22 valandas
Nacionalinis kraujo centras atvyksta į Tauragė ir kviečia geriems darbams.
Nuotrauka
radarom
Įkelta:
prieš 23 valandas
Pasitinkant tragiško karo Ukrainoje metines LRT kviečia susivienyti Ukrainai paramą renkančias organizacijas „Blue/Yellow“, „Laisvės TV“, „1K fondas“ ir „Stiprūs kartu“ ir inicijuoja paramos akciją „Radarom!“
Nuotrauka
Archyvo nuotrauka
Archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Lietuvos regionuose daugėja elektrinių autobusų – per pastaruosius dvejus metus Druskininkų, Jonavos ir Tauragės rajonų savivaldybėms papildomai skirta 4,9 mln. eurų Europos Sąjungos fondų investicijų, kurios suteikė galimybę įsigyti dar 17 naujų autobusų. Ateinantį rudenį šiose savivaldybėse iš viso galės kursuoti 23 elektriniai autobusai, nupirkti panaudojant ES fondų lėšas.
Nuotrauka
dulkys
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Šiandien, sausio 30-ąją, Tauragėje lankosi sveikatos ministras Arūnas Dulkys. Vizito tikslas – apžiūrėti gydymo įstaigas, susipažinti su jų darbu, išklausyti problemas, su kuriomis susiduria ir medikai, ir pacientai.  
Nuotrauka
Masina
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Senjorai sunerimo dėl naujos tvarkos, kad laiku nepasitikrinusiems sveikatos „Regitra“ automatiškai sustabdys vairuotojų pažymėjimų galiojimą. Vairuotojo pažymėjimas visada pratęsiamas dešimčiai metų, tačiau medicininė pažyma vyresniems žmonėms pratęsiama trumpesniam laikotarpiui. Tokia tvarka patinka ne visiems.
Nuotrauka
duobes
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-30
Gatvėse atsiradusios duobės – galvos skausmas ne tik vairuotojams, bet ir kelius prižiūrintiems darbuotojams. Neretai žiemą lauko temperatūrai svyruojant tarp teigiamos ir neigiamos gatvėse pastebimi atsiradę asfalto dangos įtrūkimai, duobės. Pasak savivaldybės, trūkumus, nors ir laikinai, stengiamasi ištaisyti iškart. 
Nuotrauka
Scenos Pilies kiemelyje vizualizacija
Įkelta:
2023-01-29
Vasario mėnesį Tauragėje vėl startuos dalyvaujamojo biudžeto projektas – gyventojai galės siūlyti idėjas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti, bei balsavimo būdu nuspręsti, kurios idėjos turi būti įgyvendintos.
Nuotrauka
Įkelta:
2023-01-27
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kviečia šalies gyventojus būti dėmesingais jungiantis prie SPIS – socialinės paramos šeimai informacinės sistemos. Ministerija gavo duomenų, jog nelegalią veiklą vykdo SPIS svetainės kopija, labai panašiu internetiniu adresu ir titulinio puslapio grafiniu dizainu.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2023-01-26
Iš ramios ir saugios Tauragės – į karo niokojamą šalį. Tokį sprendimą priėmė nuo praėjusios vasaros mūsų mieste gyvenanti jauna moteris, nepabūgusi ten vežtis ir vaikus. Jai be galo norėjosi, kad Kijive likęs vyras pamatytų Tauragėje gimusią dukrelę ir ji būtų pakrikštyta. Pamatyti vaizdai, išgirsti pasakojimai ją sukrėtė iki širdies gelmių. Išsamus Natalijos pasakojimas – „Tauragės žinių“ vedamajame.  
Nuotrauka
vaiko teises
Asociatyvi vaikoteises.lrv.lt nuotrauka
Įkelta:
2023-01-25
Vaiko teisių gynėjai pastebi, jog kasmet augantis gaunamų pranešimų skaičius dėl vaikų patiriamo smurto, ne tik dėl fizinio, bet ir sunkiau atpažįstamo – seksualinio – rodo visuomenės nepakantumą smurtui prieš vaikus. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Ilma Skuodienė sako, jog pastaruoju metu viešojoje erdvėje plačiai aptariami seksualinio smurto atvejai tik įrodo, jog mūsų šalyje vis dar yra vaikų, kurie patiria seksualinį smurtą, tik galbūt ne visuomet apie tai išdrįsta prabilti ir paprašyti pagalbos, o suaugusiesiems galimai pritrūksta atidumo pastebėti vaiko siunčiamus pavojaus ženklus.
Nuotrauka
autobusai
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-24
Praėjusią savaitę rajono savivaldybė pasirašė sutartį dėl 4 elektrinių autobusų įsigijimo. Artimiausiu metu tikimasi sulaukti dar 3 autobusų, kurie papildys turimų 5 elektrobusų parką. 
Nuotrauka
šildymas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-01-24
Tauragės rajono savivaldybė dalijasi Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) paskelbtais duomenimis, kuriuose sausio mėnesį šilumos kaina Tauragėje yra viena mažiausių tarp Lietuvos miestų. Visos Lietuvos mastu Tauragės rajono savivaldybė rikiuojasi trečioje vietoje, kur šilumos kaina yra 8,26 ct/kWh.
Nuotrauka
dviraciai
Asociatyvi Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-24
Nuo sausio 17 d. iki kovo 11 d. visos Lietuvos gyventojai kviečiami Ukrainos žmonėms dovanoti naujus ir naudotus (be didelių defektų) dviračius, skirtus tiek suaugusiesiems, tiek vaikams. Ukrainiečiams reikalingi ir dviračių aksesuarai – šalmai, liemenės, atšvaitai, žibintai ir bagažinės. Dviračiai renkami ir Tauragėje.
Nuotrauka
spis
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-24
Kompensacijos šildymo išlaidoms padengti šiemet gerokai didesnės nei ankstesniais metais, be to,  jas gauna daugiau žmonių. Vis dėlto ir klausimų dėl jų kyla nemažai. Redakciją pasiekė skaitytojos skambutis. Ji skundėsi, kad sunku suprasti, kaip kompensacijos skiriamos. Pavyzdžiui, kodėl vieni gauna kompensacijas ir už spalį, o kiti – tik nuo lapkričio? Be to, vieniems kompensacijos skirtos iš karto visam šildymo sezonui, o kitiems – tik trims mėnesiams, po to teks vėl rašyti prašymą, pateikti visus dokumentus iš naujo. O ir išmokamos jos skirtingai – vieni gauna visą sumą iš karto, kiti – kas mėnesį. Kodėl taip yra? Atsakyti į šiuos klausimus paprašėme Tauragės savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjos Ligitos Rimkuvienės.
Nuotrauka
turgus
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-23
Analizuojant socialiniame tinkle „Facebook“ veikiančių parduotuvių ir prekeivių duomenis nustatyta atvejų, kai įsigydami prekes turgavietėje perpardavėjai nepaprašo pirkimą įrodančių dokumentų, dėl to po atliktų kontrolės veiksmų išauga jų mokesčių sumos. Apie tai informuoja Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI). VMI dėmesio sulaukę prekiautojai, neturėję patirtas išlaidas pagrindžiančių prekių įsigijimo dokumentų ir nustačius kitų pažeidimų, papildomai sumokės beveik 600 tūkst. eurų. 
Nuotrauka
duobes
Gretos Savickienės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-23
Šiltas sausis atvėrė didžiulį miesto skaudulį – duobėtos, o neretai ir sunkiai pravažiuojamos žvyruotos miesto gatvės piktina gyventojus, o miesto seniūnas sako, kad dar niekas nepasiūlė recepto, kaip nugreideriuoti tokias gatves, kai lyja ir šąla.  
Nuotrauka
nuotrauka
„Žaliojo regiono“ nuotrauka
Įkelta:
2023-01-20
„Adventur 2023“, vienintelė tarptautinė turizmo, kelionių ir aktyvaus laisvalaikio paroda Lietuvoje, skatinanti turizmo paslaugų populiarinimą ir aktyvų gyvenimo būdą, šįkart jubiliejinė – 10-oji. Joje po vienu stogu – visi sėkmingo turizmo verslo elementai: gausūs atostogoms ir poilsiui neabejingų lankytojų srautai, galimybės užmegzti verslo kontaktus, susirasti verslo partnerių. Parodoje, rengiamoje sausio 27–29 dienomis, Tauragės regionui atstovaus Tauragės turizmo informacijos centras, priklausantis regioninei keturių savivaldybių – Jurbarko, Šilalės, Tauragės rajonų ir Pagėgių – viešajai įstaigai „Žaliasis regionas“. Jos vadovė Gaiva Mačiulaitienė žada – naujovių tikrai netrūks.
Nuotrauka
Raimondas Vaitkevičius
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-01-20
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) viršininku nuo sausio 17-osios laikinai paskirtas vyresnysis komisaras Raimondas Vaitkevičius, kuris eina Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojo pareigas.