Kompensacijos už kurą bus gerokai didesnės
Įkelta:
2022-10-02
Nuotrauka
kuras
Nuotraukos autorius:
Reginos Vaičaitienės nuotrauka

Šildymas brangsta, tačiau gyventojams tiesiama pagalbos ranka – kompensacijos už būsto šildymą nepasiturintiems Tauragės rajono savivaldybės gyventojams didinamos. Tauragės rajono taryba priėmė sprendimą, kuriuo nustatė vidutines kuro kainas naujam šildymo sezonui, kurios bus taikomos kompensacijų už būsto šildymą ir karšto vandens ruošimą apskaičiavimui.

Brango kartais

Prasidedant naujam 2022–2023 m. šildymo sezonui buvo būtina nustatyti vidutines kuro kainas Tauragės rajono savivaldybėje, kuriomis remiantis bus apskaičiuojamos kompensacijos gyventojams. 

Kaip prieš tarybos posėdį Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto nariams teigė klausimą pristačiusi Socialinės paramos skyriaus vyriausioji specialistė Justina Balčiūnaitienė, siekiant 2022–2023 m. šildymo sezonui nustatyti vidutines kuro kainas Tauragės rajono savivaldybėje, rugpjūčio mėnesį buvo apklaustos įmonės, prekiaujančios kietuoju ir kitokiu kuru Tauragės apskrityje. Gauti duomenys susisteminti ir atlikta lyginamoji analizė, kuri parodo kainų pokytį per paskutinius penkerius metus. Pastebėta, kad išlaidos visoms kuro rūšims didėja 2,6 karto. Pavyzdžiui, malkos nuo 2017 m. brango 3,1 karto, anglys – 2,6 karto, durpių briketai – 2,1 karto, pjuvenų briketai – 3 kartus, pjuvenų granulės – 3,1 karto, dyzelinas (krosnių kuras) – 2,9 karto, suskystintos naftos dujos – 1,1 karto.

Kompensacijoms taikomos kainos – gerokai didesnės

Savivaldybės taryba nustatė 2022–2023 metų šildymo sezonui būsto šildymo ir karšto vandens išlaidų kompensacijoms apskaičiuoti taikomas vidutines kietojo ir kitokio kuro kainas (su pridėtinės vertės mokesčiu): malkos – 91 Eur/kub. m (praėjusį šildymo sezoną buvo 35 Eur), medžio pjuvenų granulės – 512 Eur/t (buvo 165 Eur), pjuvenų briketai – 434 Eur/t (buvo 155 Eur), durpės – 133 Eur/t (buvo 70 Eur), durpių briketai – 200 Eur/t (buvo 95 Eur), akmens anglys – 429 Eur/t (buvo 165 Eur), suskystintos naftos dujos – 975 Eur/t (buvo 700 Eur), dyzelinas (krosnių kuras) – 1225 Eur/t (buvo 500 Eur).

Tiesa, dar Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto posėdyje Rita Grigalienė teigė, kad visų rūšių kuro kainos auga kasdien ir šiuo metu yra gerokai didesnės nei surašytos analizėje – pavyzdžiui, medžio pjuvenų kaina dabar yra ne 512 eurų už toną, bet 650 eurų ir t.t. Socialinės paramos skyriaus vedėja Ligita Rimkuvienė žadėjo iki bendrojo komitetų posėdžio kuro kainas rinkoje patikslinti. Bendrojo komitetų posėdžio metu ji teigė, kad patikslinus kainas paaiškėjo, kad naftos dujų ir dyzelino kainos šiuo metu yra nukritusios – naftos dujų kaina šiuo metu yra 975 Eur/t, dyzelino –1225 Eur/t. Kitų kuro rūšių kainos ir dabar yra panašios. 

O kaip dėl kompensacijų besišildantiems moderniai? 

Vaclovas Karbauskis klausė, kaip bus kompensuojama už šildymą tiems, kurių būstai šildomi elektra. J. Balčiūnaitienė atsakė, jog gautas išaiškinimas, kad jei žmogus šildosi būstą elektra ir nori gauti kompensaciją, reikia pateikti naują šildymo būdą įrodančius dokumentus, šilumos siurblio naudingumo koeficientą ir nurodyti, kokiu tarifu mokama už elektrą. Keli tarybos nariai suabejojo, ar tikrai tokių dokumentų reikės ir ar tikrai gerai pasiruošta kompensacijų mokėjimui tiems žmonėms, kurie būstą šildosi naujoviškai – šilumos siurbliais oras-oras ar oras-vanduo. O V. Karbauskis teigė, kad šiems žmonėms dėl kompensacijų tikrai kils daug neaiškumų. Pasak L. Rimkuvienės, visą jiems reikalingą informaciją galima rasti savivaldybės interneto svetainėje. 

Pasak jos, jei žmogus nepateikia kuro įsigijimo dokumentų, kompensacija bus skaičiuojama pagal malkų įkainį, o jei pateikia – kompensacija skaičiuojama pagal konkrečią jo įsigyto kuro rūšį.

Stasiui Lapei paklausus, ar savivaldybė užteks pinigų kompensacijoms, L. Rimkuvienė teigė, kad kompensacijų gavėjų skaičius padidės maždaug 30-čia procentų, tačiau kompensacijoms jau gauta apie 400 tūkst. eurų, o mokėti planuojama ne iškart už visą šildymo sezoną, o pamėnesiui. 

Ar užteks pinigų?

Apie tai, ar užteks pinigų kompensacijoms, kalbėta ir Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto posėdyje. Tada apie tai, kad prašymų kompensuoti išlaidas kurui padaugės ir reikia galvoti, ar savivaldybė turės galimybę tiek mokėti, prabilo šio komiteto pirmininkė Jolanta Skrodenienė. Pasak jos, reikia galvoti apie savivaldybės biudžetą.

– Mano supratimu, klaidinam patys save ir visuomenę tokiomis interpretacijomis, kiek biudžetui kainuos – visi puikiai žinom, kad ne iš rajono biudžeto reikės ieškoti pinigėlių, bet valstybė skiria lėšas būtent šitoms problemoms spręsti. Lėšos tam ir skiriamos, mums belieka pritaikyti metodiką ir panaudoti jas pagal paskirtį, – komiteto pirmininkei rėžė Pranas Petrošius.

Gyventojams, kurie būstą šildosi patys, išlaidų kompensacijos bus mokamos iš Tauragės rajono savivaldybės biudžeto piniginei socialinei paramai skirtų asignavimų.

Sveikatos ir socialinių reikalų komitete L. Rimkuvienė teigė, kad yra pasikeitusi ir kompensacijų skaičiavimo tvarka, ji palankesnė žmonėms. 

– Turim prašymų dėl kompensacijų labai daug. Jau pernai buvo jų padaugėję pusantro karto, pernai gavėjų buvo 1896, o dabar vien registracijų pateikti prašymą turime 1046, ir tai dar be kaimiškųjų seniūnijų, – teigė ir J. Balčiūnaitienė. 

Pasak jos, pernai kompensacijoms išleista 296 tūkst. eurų, dabar, tris kartus išaugus pareiškėjų skaičiui, ši suma išaugs tris kartus.

Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
prieš 20 valandų
Artėjant gražiausioms metų šventėms jau šį savaitgalį Pilies aikštėje iškils Kalėdų eglė, o po poros savaičių suplanuota ir žaliaskarės įžiebimo šventė. Visą ikikalėdinį laikotarpį tauragiškiai bus kviečiami į adventinius renginius, gruodžio viduryje Pilies aikštėje bus galima pasivažinėti traukinuku. 
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-12-01
Iškritus sniegui eismo sąlygos tapo sudėtingesnės. Tačiau kelininkai susitvarko – pagrindinės Tauragės gatvės nuvalomos laiku. Bet tauragiškiai kalba apie kitą problemą – visas valytuvais nuo gatvių nugramdomas sniegas nustumiamas tiesiai ant šaligatvio. Ne ką mažiau pasipiktinimo sukelia ir slidžios miesto žvyruotos gatvės, kurios dabar labiau primena čiuožyklas. Išsamiau apie kaskart kartu su žiema grįžtančias problemas – „Tauragės žinių“ vedamajame. 
Nuotrauka
rukymas
Gretos Savickienės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-01
Šalyje vis dažniau pasigirsta istorijų apie su rūkymu susijusius įvykius, kartais pasibaigiančius ir mirtimis. Dažniausia problema tarp jaunimo – elektroninių cigarečių rūkymas. Nors Tauragėje tokių atvejų registruota, regis, nedaug –  32 per devynis šių metų mėnesius, mokiniai pastebi, kad bendraamžiai rūko ir  nevengia to daryti net mokyklų patalpose.
Nuotrauka
ledas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-30
Šaltajam sezonui vis labiau įsibėgėjant dalinamės Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos parengta informacija, kaip saugiai elgtis ant ledo. 
Nuotrauka
pagalba
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-29
Tauragės rajono savivaldybė kviečia prisidėti prie humanitarinės pagalbos teikimo Ukrainai. Parama bus renkama gruodžio 2-ąją, 11–18 val., ir gruodžio 3-ąją, 10–16 val. 
Nuotrauka
vaiku linija telefonas
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-11-29
Visoje Lietuvoje, kaip skelbia Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, pradėjo veikti nemokama Vaiko teisių linija 8 800 10 800.
Nuotrauka
kaminskis algimantas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-28
Šią savaitę baigėsi dokumentų priėmimas į dviejų mokyklų vadovų konkursus. Atrankos vyks gruodžio pirmosiomis dienomis. Gruodžio paskutinę dieną su mokykla atsisveikins 30 metų Jovarų pagrindinei mokyklai vadovavęs Algimantas Kaminskis. O Žalgirių gimnazijos direktorius Jonas Jatautas besibaigiant kadencijai iš pareigų pasitraukė spalio 1-ąją. Abiejuose konkursuose susirungs 7 pretendentai. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-11-28
Šią savaitę, lapkričio 28 d. – gruodžio 3 d., muitinės pareigūnai skirs ypatingą dėmesį į Lietuvą įvežamų sankcionuojamų prekių patikrai. Kilus įtarimams, kad prekių kilmės arba paskirties šalis nurodyta klaidingai, kroviniai ir juos lydintys dokumentai bus tikrinami itin griežtai.
Nuotrauka
autobusai
Įkelta:
2022-11-28
Kaimyninis Šilutės rajonas, rodos, ranka pasiekiamas, tačiau norėdamas ten nuvažiuoti autobusu kelionėje turi užtrukti 6–7 val. Apie tai papasakojo tauragiškė Birutė, kelis kartus per mėnesį norinti per Šilutę pasiekti Rusnę, ir klausė, gal ketinama atnaujinti keleivinių autobusų maršrutą į šią savivaldybę. 
Nuotrauka
neregiai
Įkelta:
2022-11-27
Lapkričio 22-ąją Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) Tauragės filialas vykdė akciją „Draugiška neregiams aplinka“. Ta proga į mūsų miestą atvyko LASS fizinės aplinkos pritaikymo specialistas Vytautas Gentvilas.
Nuotrauka
uzi
Įkelta:
2022-11-26
Darbo neturinčių jaunuolių gretos retėja, tačiau tuo pačiu metu ryškėja kitas svarbus reiškinys. Užimtumo tarnybos duomenimis, tarp nedirbančių jaunuolių net 50,4 proc. neturi jokios kvalifikacijos. Su aukštuoju išsilavinimu yra kas ketvirtas (24 proc.) darbo neturintis jaunuolis.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-11-24
Gydytojų darbas – gydyti ar tramdyti agresyvius ir apsvaigusius pacientus? Girti žmonės neretai patenka į ligoninių priėmimo skyrius, nes krisdami patiria galvos traumų, kaulų lūžių. Kiti randami tiesiog gatvėse ir reikia patikrinti, ar nieko nesusižeidė. Tačiau vietoje to, kad leistų jiems suteikti kvalifikuotą pagalbą, dalis jų daro viską, kad sukeltų kuo daugiau problemų. Apie tokį atvejį Tauragės ligoninėje skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame. 
Nuotrauka
Įkelta:
2022-11-24
Spalio pabaigoje šalies savivaldybių administracijos, Lietuvos savivaldybių asociacija ir Nacionalinių parkų ir saugomų teritorijų direkcijos (NPSTD) gavo Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos (VSTT) raštą dėl privalomo lankytojo bilieto ir renginių derinimo su šiomis institucijomis. Savivaldybės, kuriose saugomų teritorijų ypač gausu, ketina atsižvelgti į VSTT prašymą ir papildyti esamus renginių organizavimo tvarkos aprašus, nustatant lankytojo bilieto privalomumą masinių komercinių renginių organizatoriams.
Nuotrauka
pspc
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-11-23
Tauragėje, kaip ir visoje Lietuvoje, įsibėgėja Greitosios medicinos pagalbos (GMP) reforma. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) žada, kad ją įgyvendinus gyventojai pagalbos sulauks greičiau, ji bus teikiama kokybiškiau. Tačiau kol kas mažai kas žinoma – nežinia, nei kokią tiksliai teritoriją Tauragės medikai aptarnaus, nei kaip bus sprendžiamos problemos, susijusios su ne visuomet per 15–20 minučių atvykti spėjančiomis brigadomis. Esą tai turėtų paaiškėti tik suformavus GMP tarnybą, kuriai bus patikėta teikti medicinos paslaugas. Tiesa, nors nemažai atsakymų bus pateikta vėliau, Tauragės rajono savivaldybė sprendimą, leidžiantį toliau įgyvendinti reformą, buvo paprašyta priimti dabar.
Nuotrauka
laida
Įkelta:
2022-11-23
Hibridinis karas, propaganda, informacinis karas. Kaip atskirti informaciją nuo dezinformacijos? Ir kokios mūsų laukia informacinės grėsmės viešojoje erdvėje? Ar gebame savarankiškai atsirinkti ir vertinti informaciją? Apie visa tai Tauragės radijo laidų cikle „Kova dėl širdžių ir protų“.
Nuotrauka
daugiabutis
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-22
Trečiadienį į posėdį susirinkę Tauragės rajono savivaldybės tarybos nariai pritarė Tauragės rajono savivaldybės socialinio būsto fondo plėtrai ir leido savivaldybės administracijai  organizuoti dviejų socialinių būstų (3 kambarių) Tauragės mieste pirkimą. Butai bus perkami skelbiamų derybų būdu.
Nuotrauka
pinigai
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-11-21
Europos Parlamentas ir Europos Taryba priėmė direktyvą, kurioje įtvirtino nuostatas dėl deramo minimaliojo atlyginimo nustatymo. Tai galios ir nustatant minimalųjį darbo užmokestį mūsų šalies dirbantiesiems. Tikimasi, kad tai užtikrins tinkamas gyvenimo ir darbo sąlygas.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-11-21
Šįryt į darbą ar mokyklas skubėję tauragiškiai ne tik mėgavosi sniegu padengta žeme, bet ir turėjo būti itin atidūs – nors pagrindinės gatvės nuvalytos, sniego sankaupų netrūko, šaligatviai labai slidūs, o pačiame miesto centre – Dariaus ir Girėno bei Vytauto gatvių sankryžoje – jau nuo sekmadienio neveikia šviesoforas.
Nuotrauka
lauksargiai
Įkelta:
2022-11-21
Tauragės savivaldybės taryboje trečiadienį pritarta savivaldybės bendradarbiavimo su Pabėgėlių priėmimo centru sutarties sudarymui. Nors visi politikai išreiškė pritarimą tokio centro įkūrimui, opozicija piktinosi, kad net tarybos nariai apie pasitraukusiųjų nuo karo apgyvendinimui reikalingus vežamus daiktus į Lauksargius sužinojo tik iš žiniasklaidos.
Nuotrauka
langai
Įkelta:
2022-11-19
Lapkričio 19-ąją minint Pasaulinę smurto prieš vaikus prevencijos dieną, vaiko teisių gynėjai kviečia visuomenę nelikti abejingai vaikams ir šeimoms, kurioms reikia pagalbos. Tylėti smurto akivaizdoje – reiškia palikti vaiką problemas spręsti vieną. Tačiau net vienas skambutis gali tapti didžiausia investicija į vaiko ir visos šeimos ateitį. Ryžtis tokiam skambučiui vaiko teisių gynėjai šiemet skatina akcija „Šviesa languose“.