Kompensacijos už kurą bus gerokai didesnės
Įkelta:
2022-10-02
Nuotrauka
kuras
Nuotraukos autorius:
Reginos Vaičaitienės nuotrauka

Šildymas brangsta, tačiau gyventojams tiesiama pagalbos ranka – kompensacijos už būsto šildymą nepasiturintiems Tauragės rajono savivaldybės gyventojams didinamos. Tauragės rajono taryba priėmė sprendimą, kuriuo nustatė vidutines kuro kainas naujam šildymo sezonui, kurios bus taikomos kompensacijų už būsto šildymą ir karšto vandens ruošimą apskaičiavimui.

Brango kartais

Prasidedant naujam 2022–2023 m. šildymo sezonui buvo būtina nustatyti vidutines kuro kainas Tauragės rajono savivaldybėje, kuriomis remiantis bus apskaičiuojamos kompensacijos gyventojams. 

Kaip prieš tarybos posėdį Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto nariams teigė klausimą pristačiusi Socialinės paramos skyriaus vyriausioji specialistė Justina Balčiūnaitienė, siekiant 2022–2023 m. šildymo sezonui nustatyti vidutines kuro kainas Tauragės rajono savivaldybėje, rugpjūčio mėnesį buvo apklaustos įmonės, prekiaujančios kietuoju ir kitokiu kuru Tauragės apskrityje. Gauti duomenys susisteminti ir atlikta lyginamoji analizė, kuri parodo kainų pokytį per paskutinius penkerius metus. Pastebėta, kad išlaidos visoms kuro rūšims didėja 2,6 karto. Pavyzdžiui, malkos nuo 2017 m. brango 3,1 karto, anglys – 2,6 karto, durpių briketai – 2,1 karto, pjuvenų briketai – 3 kartus, pjuvenų granulės – 3,1 karto, dyzelinas (krosnių kuras) – 2,9 karto, suskystintos naftos dujos – 1,1 karto.

Kompensacijoms taikomos kainos – gerokai didesnės

Savivaldybės taryba nustatė 2022–2023 metų šildymo sezonui būsto šildymo ir karšto vandens išlaidų kompensacijoms apskaičiuoti taikomas vidutines kietojo ir kitokio kuro kainas (su pridėtinės vertės mokesčiu): malkos – 91 Eur/kub. m (praėjusį šildymo sezoną buvo 35 Eur), medžio pjuvenų granulės – 512 Eur/t (buvo 165 Eur), pjuvenų briketai – 434 Eur/t (buvo 155 Eur), durpės – 133 Eur/t (buvo 70 Eur), durpių briketai – 200 Eur/t (buvo 95 Eur), akmens anglys – 429 Eur/t (buvo 165 Eur), suskystintos naftos dujos – 975 Eur/t (buvo 700 Eur), dyzelinas (krosnių kuras) – 1225 Eur/t (buvo 500 Eur).

Tiesa, dar Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto posėdyje Rita Grigalienė teigė, kad visų rūšių kuro kainos auga kasdien ir šiuo metu yra gerokai didesnės nei surašytos analizėje – pavyzdžiui, medžio pjuvenų kaina dabar yra ne 512 eurų už toną, bet 650 eurų ir t.t. Socialinės paramos skyriaus vedėja Ligita Rimkuvienė žadėjo iki bendrojo komitetų posėdžio kuro kainas rinkoje patikslinti. Bendrojo komitetų posėdžio metu ji teigė, kad patikslinus kainas paaiškėjo, kad naftos dujų ir dyzelino kainos šiuo metu yra nukritusios – naftos dujų kaina šiuo metu yra 975 Eur/t, dyzelino –1225 Eur/t. Kitų kuro rūšių kainos ir dabar yra panašios. 

O kaip dėl kompensacijų besišildantiems moderniai? 

Vaclovas Karbauskis klausė, kaip bus kompensuojama už šildymą tiems, kurių būstai šildomi elektra. J. Balčiūnaitienė atsakė, jog gautas išaiškinimas, kad jei žmogus šildosi būstą elektra ir nori gauti kompensaciją, reikia pateikti naują šildymo būdą įrodančius dokumentus, šilumos siurblio naudingumo koeficientą ir nurodyti, kokiu tarifu mokama už elektrą. Keli tarybos nariai suabejojo, ar tikrai tokių dokumentų reikės ir ar tikrai gerai pasiruošta kompensacijų mokėjimui tiems žmonėms, kurie būstą šildosi naujoviškai – šilumos siurbliais oras-oras ar oras-vanduo. O V. Karbauskis teigė, kad šiems žmonėms dėl kompensacijų tikrai kils daug neaiškumų. Pasak L. Rimkuvienės, visą jiems reikalingą informaciją galima rasti savivaldybės interneto svetainėje. 

Pasak jos, jei žmogus nepateikia kuro įsigijimo dokumentų, kompensacija bus skaičiuojama pagal malkų įkainį, o jei pateikia – kompensacija skaičiuojama pagal konkrečią jo įsigyto kuro rūšį.

Stasiui Lapei paklausus, ar savivaldybė užteks pinigų kompensacijoms, L. Rimkuvienė teigė, kad kompensacijų gavėjų skaičius padidės maždaug 30-čia procentų, tačiau kompensacijoms jau gauta apie 400 tūkst. eurų, o mokėti planuojama ne iškart už visą šildymo sezoną, o pamėnesiui. 

Ar užteks pinigų?

Apie tai, ar užteks pinigų kompensacijoms, kalbėta ir Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto posėdyje. Tada apie tai, kad prašymų kompensuoti išlaidas kurui padaugės ir reikia galvoti, ar savivaldybė turės galimybę tiek mokėti, prabilo šio komiteto pirmininkė Jolanta Skrodenienė. Pasak jos, reikia galvoti apie savivaldybės biudžetą.

– Mano supratimu, klaidinam patys save ir visuomenę tokiomis interpretacijomis, kiek biudžetui kainuos – visi puikiai žinom, kad ne iš rajono biudžeto reikės ieškoti pinigėlių, bet valstybė skiria lėšas būtent šitoms problemoms spręsti. Lėšos tam ir skiriamos, mums belieka pritaikyti metodiką ir panaudoti jas pagal paskirtį, – komiteto pirmininkei rėžė Pranas Petrošius.

Gyventojams, kurie būstą šildosi patys, išlaidų kompensacijos bus mokamos iš Tauragės rajono savivaldybės biudžeto piniginei socialinei paramai skirtų asignavimų.

Sveikatos ir socialinių reikalų komitete L. Rimkuvienė teigė, kad yra pasikeitusi ir kompensacijų skaičiavimo tvarka, ji palankesnė žmonėms. 

– Turim prašymų dėl kompensacijų labai daug. Jau pernai buvo jų padaugėję pusantro karto, pernai gavėjų buvo 1896, o dabar vien registracijų pateikti prašymą turime 1046, ir tai dar be kaimiškųjų seniūnijų, – teigė ir J. Balčiūnaitienė. 

Pasak jos, pernai kompensacijoms išleista 296 tūkst. eurų, dabar, tris kartus išaugus pareiškėjų skaičiui, ši suma išaugs tris kartus.

Nuotrauka
batakiu seniunija
Vikipedija nuotrauka
Įkelta:
prieš 18 valandų
Konkursą Batakių seniūnijos seniūno pareigoms užimti Tauragės rajono savivaldybės administracija paskelbė lapkričio 16-ąją. Jis baigsis lapkričio 30-ąją.   
Nuotrauka
pratybu marsrutas
Įkelta:
prieš 1 dieną
Lietuvos kariuomenės Pulkininko Juozo Vitkaus inžinerijos batalionas informuojame, kad bataliono kariai kartu su sąjungininkų kariais iš Nyderlandų Karalystės lapkričio 28–gruodžio 1 ir gruodžio 4–8 d. vykdys inžinerinę maršruto žvalgybą pagal pridedamą schemą.
Nuotrauka
apygarda
Vido Bičkaus nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Prieš porą mėnesių Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) Seime pristatė esamos Seimo rinkimų apygardų ribų situacijos ir numatomų pokyčių kai kuriose apygardose projektą. Spalio 30-ąją VRK pateikė pakoreguotą Seimo rinkimų apygardų ribų pokyčio variantą. Deja, abu variantai nepalankūs Tauragės rinkimų apygardai – Skaudvilės, Trepų ir Adakavo rinkimų apylinkes norima prijungti prie Karšuvos (Jurbarko) rinkimų apygardos. Su šiuo VRK pasiūlymu kategoriškai nesutinka Skaudvilės krašto bendruomenės, jau žinančios, ką reiškia būti ne savo rajono rinkimų apygardoje.  
Nuotrauka
referendumas
James Leask Frazer nuotrauka
Įkelta:
2023-11-24
Kitąmet gegužės 12 d. kartu su prezidento rinkimais vyksiantis referendumas dėl LR Konstitucijos 12 straipsnio keitimo kelia nemažai diskusijų. Jei dauguma balsavimo teisę turinčių Lietuvos piliečių pritartų, Lietuvai draugiškų šalių pilietybes įgyjantys lietuviai galėtų išsaugoti Lietuvos pilietybę. Tačiau dažnam kyla klausimas – kokias pilietines teises ir pareigas turėtų Lietuvos pilietybę išsaugantys asmenys? Dvejojama ir dėl to, kokį ryšį su gimtine išlaiko užsienyje gyvenantys lietuviai ir kaip jie gali būti naudingi Lietuvos vystymuisi. 
Nuotrauka
kariai
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-24
Lapkričio 23-iąją minėjome Lietuvos kariuomenės dieną. Šia proga Tauragėje šiandien prasidėjo Lietuvos kariuomenės dienai paminėti skirtas renginys.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2023-11-23
Lapkričio viduryje į savivaldybę sukviestiems kaimiškųjų seniūnijų seniūnams, seniūnaičiams, bendruomenių pirmininkams ar atstovams pristatytas Tauragės pirminiam sveikatos priežiūros centrui (PSPC) priklausančių medicinos punktų reorganizavimo planas – iš 18-os dabar veikiančių punktų 11 siūloma uždaryti. Medikai pateikė ir argumentus. Ar bus išgirsti gyventojai, ypač vyresni, kurie džiaugiasi galėdami slaugytoją turėti savo kaime, parodys laikas. Išsamiau apie tai skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame.   
Nuotrauka
vaiku dienos centras
Gaurės mokyklos feisbuko nuotrauka 
Įkelta:
2023-11-23
Spalio pabaigoje posėdžiavę savivaldybės tarybos nariai pritarė sprendimui dalį Gaurės mokyklos, priklausančios Jovarų pagrindinei mokyklai, patalpų panaudos pagrindais perduoti bendruomenei. Mokyklai nereikalingose patalpose kuriasi vaikų dienos centras. Dar vienas vaikų dienos centras kuriamas Kunigiškių kaime. Šiais metais rajone jau veikia 14 vaikų užimtumu po pamokų besirūpinančių centrų.  
Nuotrauka
infografikas
Įkelta:
2023-11-23
Pastaruoju metu keičiantis medicininės reabilitacijos skyrimo tvarkai, pacientams nelengva susigaudyti kur, kada ir į ką reikia kreiptis, norint gauti reabilitacijos paslaugas. Ligonių kasos atkreipia dėmesį į pasikeitusius terminus ir kitus svarbius pokyčius.
Nuotrauka
Baudos
Skaitytojo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-23
Seimas pritarė Aplinkos apsaugos įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pataisoms, kuriomis griežtinama įmonių ir gyventojų atsakomybė už aplinkos teršimą. Šie pakeitimai, įsigaliosiantys nuo kitų metų sausio 1-osios, kaip teigia Aplinkos ministerija, leis užkardyti galimas neteisėtas veikas, susijusias su neteisėtu atliekų išmetimu aplinkoje, o sankcijos bus atgrasančios ir efektyvios. Pasak Seimo nario Romualdo Vaitkaus, sugriežtinta atsakomybė turėtų sudrausminti piktybiškai gamtą teršiančius asmenis.
Nuotrauka
sunijos tiltas
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-11-22
Valstybinės reikšmės krašto kelio Nr. 164 ruože ties tiltu per Šuniją (136,14 km) pradedamas eismo reguliavimas šviesoforu. Eismo saugumo sumetimais, abiejose pusėse šviesoforai įrengti šiek tiek toliau nuo tilto tam, kad išvengti galimų nepatogumų ar avarinių situacijų, esant prastoms oro sąlygoms, praneša savivaldybė.
Nuotrauka
arena
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-11-21
Jau kurį laiką Bernotiškės gatvėje pluša sunkioji technika – pradėta multifunkcinio sporto ir kultūros centro statyba. Kol kas, pasak UAB „Gilesta“ biuro vadovės Jurgitos Lankaitės, paruošiamųjų darbų procesas sklandus.
Nuotrauka
scena
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-11-20
Trečiadienį Tauragės pilies kiemelyje surinktas naujas mobilus statinys – multifunkcinė scena. Šis projektas „Mobilus multifunkcinis laisvalaikio ir pramogų objektas Tauragės pilies kiemelyje“ – 2022 metų dalyvaujamojo biudžeto, didelės vertės projektų kategorijos laimėtojas (surinkęs 1199 tauragiškių balsus).
Nuotrauka
eglute
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2023-11-17
Gražiausia metų šventė – Kalėdos – kasdien vis arčiau. Jau visai netrukus, nuo gruodžio pradžios, mieste šventinę nuotaiką kurs ne tik pagrindinė miesto eglė, bet ir eglučių alėja, gatvių ir pastatų papuošimai. Kalėdinės eglės įžiebimo šventė – jau gruodžio 1-ąją.
Nuotrauka
socialines korteles
SADM nuotrauka
Įkelta:
2023-11-17
Per lapkričio – gruodžio mėnesius apie 211 tūkst. nepasiturinčių šalies gyventojų sulauks paskutinių paramos maisto produktais ir higienos prekėmis dalijimų. Nuo 2024 m., gavę socialines korteles, jie patys spręs kur ir kokius produktus bei prekes įsigyti. Prie naujovės aktyviai jungiasi prekybininkai, veiklą vykdantys tiek nacionaliniu, tiek regioniniu lygmenimis. Nepasiturintys gyventojai, turintys teisę gauti paramą maistu, jau nuo gruodžio 1 d. galės teikti prašymus gauti socialinę kortelę.
Nuotrauka
vairuotojas teises
SAM nuotrauka
Įkelta:
2023-11-17
Nuo 2024 m. vairuotojo pažymėjimo galiojimas bus susietas su vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininės pažymos galiojimu. Tai reiškia, kad vairuotojams, nepasitikrinusiems sveikatos nustatytu periodiškumu, vairuotojo pažymėjimų galiojimas bus sustabdytas. Šis pokytis bus reikšmingas, nes turės įtakos kas penktam šalies vairuotojui.  Atlikti sveikatos patikrą jie galės iki kitų metų gegužės 31 d., nes iki šios datos bus pratęstas nebegaliojančių pažymų galiojimas. Sveikatos apsaugos ministro įsakymu taip pat keičiamas patikrų periodiškumas.
Nuotrauka
kompensacijos
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-11-17
Kaip ir kasmet artėjant šildymo sezonui, o ir jam prasidėjus savivaldybę užplūsta gyventojų prašymai kompensuoti namams šildyti patirtas išlaidas. Deja, šiemet daugelio jų gali laukti nusivylimas – kompensavimo tvarka tapo griežtesnė, o įkainiai – gerokai mažesni. Be to, svarstant, ar skirti kompensaciją, vėl imta vertinti gyventojų turtą.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2023-11-16
Prieš porą mėnesių Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) Seime pristatė esamos Seimo rinkimų apygardų ribų situacijos ir numatomų pokyčių kai kuriose apygardose projektą. Spalio 30-ąją VRK pateikė pakoreguotą Seimo rinkimų apygardų ribų pokyčio variantą. Deja, abu variantai nepalankūs Tauragės rinkimų apygardai – Skaudvilės, Trepų ir Adakavo rinkimų apylinkes norima prijungti prie Karšuvos (Jurbarko) rinkimų apygardos. Su šiuo VRK pasiūlymu kategoriškai nesutinka Skaudvilės krašto bendruomenės, jau žinančios, ką reiškia būti ne savo rajono rinkimų apygardoje. Išsamiau apie tai skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame.  
Nuotrauka
zymejimas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-11-16
Tauragiškiai, kuriems tenka važiuoti Spaustuvės gatve, teigia nesuprantantys, kodėl prie „In medica“ klinikos taip keistai sužymėtos automobilių stovėjimo vietos – jie paliekami tiesiog  viduryje gatvės. Toks neįprastas žymėjimas sukėlė klausimų ne vienam vairuotojui. Net keli  jų su tokiu klausimu pasibeldė ir į „Tauragės žinių“ duris.
Nuotrauka
sirenos
Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos nuotrauka
Įkelta:
2023-11-14
Tauragės rajono savivaldybės administracija praneša, kad lapkričio 16 d. valstybės lygiu vyks perspėjimo sistemos patikrinimas. Tikrinimo metu nuo 11 val. 52 min. visoje šalies teritorijoje bus įjungiamos centralizuoto ir vietinio valdymo sirenos, taip pat gyventojams per Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemą (GPIS) į mobiliuosius telefonus bus siunčiami pranešimai.
Nuotrauka
zalioji
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-11-14
Lapkričio 7 dieną Tauragės rajono savivaldybė su UAB „Jurmelsta“ pasirašė sutartį dėl Tauragės miesto Žaliosios gatvės atkarpos nuo Šilalės g. iki J. Basanavičiaus g. kapitalinio remonto darbų. 
Nuotrauka
sveikatos centras
Gretos Savickienės nuotrauka 
Įkelta:
2023-11-13
Spalio 25-ąją posėdžiavusi savivaldybės taryba pritarė sprendimui įsteigti naują darinį – Tauragės rajono savivaldybės sveikatos centrą, kuris veiks funkcinio bendradarbiavimo būdu. Šis būdas reiškia, kad naujų įstaigų nebus kuriama – centrui priklausančiose įstaigose paslaugos teikiamos bendradarbiavimo sutarčių pagrindu. Šio centro įkūrimo tikslas – kad reikiamas paslaugas rajono gyventojai gautų greičiau. Ar taip ir bus, parodys ateitis. 
Nuotrauka
kalneliai
Autorės nuotrauka 
Įkelta:
2023-11-10
Šilalės gatvėje, atkarpoje nuo Puntuko g. iki Dariaus ir Girėno gatvės, neseniai įrengti vadinamieji kalneliai. Tai eismo saugumo priemonės, tačiau į redakciją paskambinęs tauragiškis jų nauda suabejojo.