Mokyklų stadionai: kai kurių būklė tragiška
Įkelta:
2022-09-26
Nuotrauka
stadionas
Nuotraukos autorius:
Raimondos Alysienės nuotrauka
Aprašymas

„Šaltinio“ progimnazijos stadionas nerenovuotas jau beveik 50 metų

 

 

,
Nuotrauka
stadionas
Aprašymas

Renovuotame Martyno Mažvydo progimnazijos stadione jau vyksta pamokos 

 

,
Nuotrauka
stadionas
Nuotraukos autorius:
Raimondos Alysienės nuotrauka
Aprašymas

„Versmės“ gimnazijos bėda – stadiono bėgimo takai 

 

 

,
Nuotrauka
stadionas

Kai kurių Tauragės mokyklų stadionų būklė – apverktina, tačiau kada prasidės remontas, jų vadovai nežino. Savivaldybės atstovai sako, kad stadionų atnaujinimo darbai vyksta kasmet, dalis jų planuojami. Tiesa, ne visose ugdymo įstaigose stadionai iš viso įrengti. Mokyklos sukasi iš padėties kaip išmanydamos.  

Projektas parengtas, bet darbai neprasidėjo

Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos direktorės pavaduotoja ūkiui Irina Sadauskienė sakė, kad nuo pat mokyklos pastatymo mokyklos stadionas nė karto nebuvo atnaujintas, todėl tiek aikštelių, tiek bėgimo takų būklė kelia nerimą. 

„Akivaizdu, jog būklė prasta. Mokykla pastatyta prieš beveik 50 metų, nuo to laiko nieko nedaryta“, – tikino ji. 

Progimnazija kol kas tvarkosi savo pajėgomis. „Fizinio ugdymo mokytojai kiekvieną vasarą šiek tiek padažo, paremontuoja, ką įmanoma, jeigu reikia, ir viskas, o kiemsargis žolę nupjauna. Dar smėlio atsivežame į šuoliaduobę“, – sakė direktorės pavaduotoja ūkiui.

Anot I. Sadauskienės, stadionas jau net nebeatitinka jam keliamų higienos normų, tiesa, progimnazija higienos pasą turi. „O stadionas yra kartu su mokykla, tai bendras pasas“, – aiškino ji. 

Pasak I. Sadauskienės, tam, kad stadionas būtų sutvarkytas, reikalingos milijoninės investicijos. Apie stadioną, dėstė ji, mokyklos atstovai kalbasi ir su savivaldybe, prieš dvejus metus buvo parengtas ir stadiono renovacijos projektas, tačiau darbai kol kas dar tik laukia savo eilės.

„Finansavimo nėra. Nėra žinoma ir tai, kada darbai prasidės. Tikimės kasmet, nors nesakau, kad mums žada. Mums sako, kad taip, bus daroma, tačiau puikiai suprantame, kad reikia palaukti“, – kalbėjo I. Sadauskienė. 

Negauna lėšų

„Versmėsׅ“ gimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui Vitalija Kalašinskienė kalbėjo, kad jau ne vienerius metus gimnazijoje vargstama dėl stadiono bėgimo takų.

„Yra įrengtos krepšinio, futbolo aikštelės, bet bėgimo takai labai prastos būklės, todėl bendras vaizdas nekoks. Bėgimo takai neatnaujinti jau nuo senų laikų. Tokiems darbams reikalingos nemenkos lėšos, bet kol kas negauname“, – sakė V. Kalašinskienė. 

Nuotrauka
stadionas
Raimondos Alysienės nuotrauka

Anot direktorės pavaduotojos ugdymui, net ir beveik be pinigų mokyklos sporto aikštelių būklę mėginama gerinti. „Labdaros būdu gavome futbolo aikštelės žaliąją dangą, tačiau kainavo valymas, kadangi gavome naudotą. Taigi problemų turime, prašome lėšų. Šiais metais buvome pateikę prašymą didesnei pinigų sumai, bet gavome nedaug, pinigai skirti gimnazijos kosmetiniam remontui, mes jį atlikome“, – kalbėjo V. Kalašinskienė.

Pasak jos, su tokia situacija, kai skiriamas finansavimas yra mažesnis nei prašoma, susiduria praktiškai visos Tauragės mokyklos.

Pamokos – ir be stadiono

Tarailių progimnazijos direktorė Elmyra Jurkšaitienė teigė, kad įstaiga stadiono neturi, todėl fizinio ugdymo mokytoja turi suktis iš padėties. „Neturime net aikštelės, tinkamos sportuoti. Apie stadioną galime tik pasvajoti“, – kalbėjo ji.

Nepaisant to, moksleiviai lauke vis tiek sportuoja.

„Mokytoja paprastai išsiveda mokinius į kiemelį. Čia yra žalia veja. O jeigu reikia bėgti krosą, tai daroma apie mokyklą. Yra ir Tarailių stadionas, bet jis ne visuomet būna tinkamas – kartais nenupjauta žolė, be to, reikia skirti laiko iki jo nueiti, tad ir pamoka įpusėja. Galime nebent naudotis Tarailių krepšinio aikštele, bet mokytoja išsisuka – išnaudoja mokyklos kiemelį“, – kalbėjo E. Jurkšaitienė.

Nuotrauka
stadionas

Pasak ugdymo įstaigos vadovės, apie tai, kad progimnazija neturi stadiono, žino ir vietos valdžia. „Merui ne kartą esame aprodę šią situaciją. Jis tą puikiai supranta ir matė, man atrodo, ir administracijos direktorė važiavo kartu, kai buvo vertinama, kaip mokyklos pasiruošusios rugsėjo mėnesiui. Tad rajono valdžia puikiai žino šią situaciją“, – tikino ji.

Anot E. Jurkšaitienės, progimnazijos viduje yra įrengta nestandartinė patalpa fizinio ugdymo pamokoms, kai lauke sportuoti pernelyg šalta. „Turime sporto salę, kuri yra nestandartinė, mažesnė, bet sukamės, vienai klasei užtenka“, – sakė ji.

Nepaisant kylančių problemų, teigė progimnazijos direktorė, Tauragės rajono savivaldybės atstovų dėmesio trūkumu negalima skųstis – esant būtinumui mokyklai skiriamas finansavimas, yra numatyta ir pastato renovacija. „Judama ta linkme, kad būtų tvarkomos visos mokyklos“, – įsitikinusi E. Jurkšaitienė.

Remontas vyksta kasmet

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė komentavo, kad savivaldybė jau antrus metus iš eilės atnaujina krepšinio aikšteles mieste ir rajone.
„Praėjusiais metais sporto aikštelių dangos įrengimo darbai buvo atlikti keturiose krepšinio aikštelėse: Žygaičių ir Žalgirių gimnazijų stadionuose, Tauragės Vytauto stadione bei miesto centre, Vytauto gatvėje“, – tikino G. Rakauskienė. 

Jos teigimu, greitai remontai bus baigti Skaudvilės ir Tauragės „Versmės“ gimnazijų stadionuose, Baltrušaičių, Dauglaukio kaimų, Jovarų mikrorajono krepšinio aikštelėse. 

Pasak jos, jau parengti ne tik „Šaltinio“, bet ir Jovarų progimnazijos stadionų atnaujinimo techniniai projektai. 

„Planuojame stadionus atnaujinti iš Tūkstantmečio mokyklų arba Europos Sąjungos naujojo periodo finansavimo. Kitiems stadionams skiriamos lėšos pagal poreikius smulkiam remontui atlikti“, – informavo G. Rakauskienė.

Stadionas jau renovuotas

Praėjusių metų birželio 21-ąją Tauragės rajono savivaldybė su UAB „Kvėdarsta“ pasirašė apie 528 tūkst. eurų vertės sutartį dėl Martyno Mažvydo progimnazijos stadiono sutvarkymo darbų. Pagal papildomą susitarimą šių darbų kaina išaugo iki 607 tūkst. eurų. 

Nuotrauka
stadionas

Kaip „Tauragės žiniomsׅ“ teigė Tauragės Martyno Mažvydo progimnazijos direktorius Remigijus Masteika, balandžio mėnesį prasidėjęs stadiono atnaujinimas jau baigtas, dabar jame vyksta fizinio ugdymo pamokos. R. Masteika teigė, kad buvo įrengti lauko treniruokliai, įrengtas ir disko metimo sektorius, atnaujinta laistoma futbolo aikštė, lauko paplūdimio aikštelė, pritaikyta lengvosios atletikos užduotimis, pavyzdžiui, šuoliui ir t.t.

Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
prieš 15 valandų
Iškritus sniegui eismo sąlygos tapo sudėtingesnės. Tačiau kelininkai susitvarko – pagrindinės Tauragės gatvės nuvalomos laiku. Bet tauragiškiai kalba apie kitą problemą – visas valytuvais nuo gatvių nugramdomas sniegas nustumiamas tiesiai ant šaligatvio. Ne ką mažiau pasipiktinimo sukelia ir slidžios miesto žvyruotos gatvės, kurios dabar labiau primena čiuožyklas. Išsamiau apie kaskart kartu su žiema grįžtančias problemas – „Tauragės žinių“ vedamajame. 
Nuotrauka
rukymas
Gretos Savickienės nuotrauka
Įkelta:
prieš 21 valanda
Šalyje vis dažniau pasigirsta istorijų apie su rūkymu susijusius įvykius, kartais pasibaigiančius ir mirtimis. Dažniausia problema tarp jaunimo – elektroninių cigarečių rūkymas. Nors Tauragėje tokių atvejų registruota, regis, nedaug –  32 per devynis šių metų mėnesius, mokiniai pastebi, kad bendraamžiai rūko ir  nevengia to daryti net mokyklų patalpose.
Nuotrauka
ledas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Šaltajam sezonui vis labiau įsibėgėjant dalinamės Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos parengta informacija, kaip saugiai elgtis ant ledo. 
Nuotrauka
pagalba
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-29
Tauragės rajono savivaldybė kviečia prisidėti prie humanitarinės pagalbos teikimo Ukrainai. Parama bus renkama gruodžio 2-ąją, 11–18 val., ir gruodžio 3-ąją, 10–16 val. 
Nuotrauka
vaiku linija telefonas
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-11-29
Visoje Lietuvoje, kaip skelbia Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, pradėjo veikti nemokama Vaiko teisių linija 8 800 10 800.
Nuotrauka
kaminskis algimantas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-28
Šią savaitę baigėsi dokumentų priėmimas į dviejų mokyklų vadovų konkursus. Atrankos vyks gruodžio pirmosiomis dienomis. Gruodžio paskutinę dieną su mokykla atsisveikins 30 metų Jovarų pagrindinei mokyklai vadovavęs Algimantas Kaminskis. O Žalgirių gimnazijos direktorius Jonas Jatautas besibaigiant kadencijai iš pareigų pasitraukė spalio 1-ąją. Abiejuose konkursuose susirungs 7 pretendentai. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-11-28
Šią savaitę, lapkričio 28 d. – gruodžio 3 d., muitinės pareigūnai skirs ypatingą dėmesį į Lietuvą įvežamų sankcionuojamų prekių patikrai. Kilus įtarimams, kad prekių kilmės arba paskirties šalis nurodyta klaidingai, kroviniai ir juos lydintys dokumentai bus tikrinami itin griežtai.
Nuotrauka
autobusai
Įkelta:
2022-11-28
Kaimyninis Šilutės rajonas, rodos, ranka pasiekiamas, tačiau norėdamas ten nuvažiuoti autobusu kelionėje turi užtrukti 6–7 val. Apie tai papasakojo tauragiškė Birutė, kelis kartus per mėnesį norinti per Šilutę pasiekti Rusnę, ir klausė, gal ketinama atnaujinti keleivinių autobusų maršrutą į šią savivaldybę. 
Nuotrauka
neregiai
Įkelta:
2022-11-27
Lapkričio 22-ąją Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) Tauragės filialas vykdė akciją „Draugiška neregiams aplinka“. Ta proga į mūsų miestą atvyko LASS fizinės aplinkos pritaikymo specialistas Vytautas Gentvilas.
Nuotrauka
uzi
Įkelta:
2022-11-26
Darbo neturinčių jaunuolių gretos retėja, tačiau tuo pačiu metu ryškėja kitas svarbus reiškinys. Užimtumo tarnybos duomenimis, tarp nedirbančių jaunuolių net 50,4 proc. neturi jokios kvalifikacijos. Su aukštuoju išsilavinimu yra kas ketvirtas (24 proc.) darbo neturintis jaunuolis.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-11-24
Gydytojų darbas – gydyti ar tramdyti agresyvius ir apsvaigusius pacientus? Girti žmonės neretai patenka į ligoninių priėmimo skyrius, nes krisdami patiria galvos traumų, kaulų lūžių. Kiti randami tiesiog gatvėse ir reikia patikrinti, ar nieko nesusižeidė. Tačiau vietoje to, kad leistų jiems suteikti kvalifikuotą pagalbą, dalis jų daro viską, kad sukeltų kuo daugiau problemų. Apie tokį atvejį Tauragės ligoninėje skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame. 
Nuotrauka
Įkelta:
2022-11-24
Spalio pabaigoje šalies savivaldybių administracijos, Lietuvos savivaldybių asociacija ir Nacionalinių parkų ir saugomų teritorijų direkcijos (NPSTD) gavo Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos (VSTT) raštą dėl privalomo lankytojo bilieto ir renginių derinimo su šiomis institucijomis. Savivaldybės, kuriose saugomų teritorijų ypač gausu, ketina atsižvelgti į VSTT prašymą ir papildyti esamus renginių organizavimo tvarkos aprašus, nustatant lankytojo bilieto privalomumą masinių komercinių renginių organizatoriams.
Nuotrauka
pspc
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-11-23
Tauragėje, kaip ir visoje Lietuvoje, įsibėgėja Greitosios medicinos pagalbos (GMP) reforma. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) žada, kad ją įgyvendinus gyventojai pagalbos sulauks greičiau, ji bus teikiama kokybiškiau. Tačiau kol kas mažai kas žinoma – nežinia, nei kokią tiksliai teritoriją Tauragės medikai aptarnaus, nei kaip bus sprendžiamos problemos, susijusios su ne visuomet per 15–20 minučių atvykti spėjančiomis brigadomis. Esą tai turėtų paaiškėti tik suformavus GMP tarnybą, kuriai bus patikėta teikti medicinos paslaugas. Tiesa, nors nemažai atsakymų bus pateikta vėliau, Tauragės rajono savivaldybė sprendimą, leidžiantį toliau įgyvendinti reformą, buvo paprašyta priimti dabar.
Nuotrauka
laida
Įkelta:
2022-11-23
Hibridinis karas, propaganda, informacinis karas. Kaip atskirti informaciją nuo dezinformacijos? Ir kokios mūsų laukia informacinės grėsmės viešojoje erdvėje? Ar gebame savarankiškai atsirinkti ir vertinti informaciją? Apie visa tai Tauragės radijo laidų cikle „Kova dėl širdžių ir protų“.
Nuotrauka
daugiabutis
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-22
Trečiadienį į posėdį susirinkę Tauragės rajono savivaldybės tarybos nariai pritarė Tauragės rajono savivaldybės socialinio būsto fondo plėtrai ir leido savivaldybės administracijai  organizuoti dviejų socialinių būstų (3 kambarių) Tauragės mieste pirkimą. Butai bus perkami skelbiamų derybų būdu.
Nuotrauka
pinigai
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-11-21
Europos Parlamentas ir Europos Taryba priėmė direktyvą, kurioje įtvirtino nuostatas dėl deramo minimaliojo atlyginimo nustatymo. Tai galios ir nustatant minimalųjį darbo užmokestį mūsų šalies dirbantiesiems. Tikimasi, kad tai užtikrins tinkamas gyvenimo ir darbo sąlygas.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-11-21
Šįryt į darbą ar mokyklas skubėję tauragiškiai ne tik mėgavosi sniegu padengta žeme, bet ir turėjo būti itin atidūs – nors pagrindinės gatvės nuvalytos, sniego sankaupų netrūko, šaligatviai labai slidūs, o pačiame miesto centre – Dariaus ir Girėno bei Vytauto gatvių sankryžoje – jau nuo sekmadienio neveikia šviesoforas.
Nuotrauka
lauksargiai
Įkelta:
2022-11-21
Tauragės savivaldybės taryboje trečiadienį pritarta savivaldybės bendradarbiavimo su Pabėgėlių priėmimo centru sutarties sudarymui. Nors visi politikai išreiškė pritarimą tokio centro įkūrimui, opozicija piktinosi, kad net tarybos nariai apie pasitraukusiųjų nuo karo apgyvendinimui reikalingus vežamus daiktus į Lauksargius sužinojo tik iš žiniasklaidos.
Nuotrauka
langai
Įkelta:
2022-11-19
Lapkričio 19-ąją minint Pasaulinę smurto prieš vaikus prevencijos dieną, vaiko teisių gynėjai kviečia visuomenę nelikti abejingai vaikams ir šeimoms, kurioms reikia pagalbos. Tylėti smurto akivaizdoje – reiškia palikti vaiką problemas spręsti vieną. Tačiau net vienas skambutis gali tapti didžiausia investicija į vaiko ir visos šeimos ateitį. Ryžtis tokiam skambučiui vaiko teisių gynėjai šiemet skatina akcija „Šviesa languose“.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-11-18
Dėl buvusio ar besitęsiančio snygio didžiojoje šalies dalyje, kaip informuoja kelininkai, valstybinės reikšmės kelių dangos slidžios, su šlapio sniego provėžomis, vietomis susiformavęs plikledis.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-11-17
Tauragėje, kaip ir visoje Lietuvoje, įsibėgėja Greitosios medicinos pagalbos (GMP) reforma. Sveikatos apsaugos ministerija žada, kad ją įgyvendinus gyventojai pagalbos sulauks greičiau, ji bus teikiama kokybiškiau. Tačiau kol kas nežinia, nei kokią tiksliai teritoriją Tauragės medikai aptarnaus, nei kaip bus sprendžiamos problemos, susijusios su ne visuomet pas ligonį per 15–20 minučių atvykti spėjančiomis brigadomis. Esą tai turėtų paaiškėti tik suformavus GMP tarnybą, kuriai bus patikėta teikti medicinos paslaugas. Tiesa, nors nemažai atsakymų bus pateikta vėliau, Tauragės rajono savivaldybė sprendimą, leidžiantį toliau įgyvendinti reformą, buvo paprašyta priimti dabar. Išsamiau apie tai skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame.