Tauragėje startuoja milijoniniai projektai
Įkelta:
2022-08-02
Nuotrauka
aplinkeliis
Aprašymas

Aplinkkelio tiesimo I etapo darbus planuojama baigti iki kitų metų liepos. Petro Vaičaičio nuotrauka

 

,
Nuotrauka
gedimino g
Aprašymas

Gedimino gatvėje vis dar remontuojami lietaus vandens nuotekų tinklai. Raimondos Alysienės nuotrauka

 

,
Nuotrauka
aplinkkelis
Aprašymas

Aplinkkelio vizualizacija

 

,
Nuotrauka
dacijonai
Aprašymas

Į Dacijonus bus tiesiamas naujas takas. Tauragės savivaldybės nuotrauka

 

Per pastarąsias dvi savaites Tauragės savivaldybė pranešė apie trijų didelės vertės infrastruktūros projektų įgyvendinimo pradžią – pasirašyta sutartis dėl tauragiškių keiksnojamos Gedimino gatvės asfaltavimo, startuos aplinkkelio tiesimo darbai, o į Dacijonus bus tiesiamas pėsčiųjų ir dviračių takas. Daugiausia lėšų pareikalaus ir ne vienerius metus  truks viso 15 kilometrų Tauragės aplinkkelio tiesimas. Pasak rajono mero Dovydo Kaminsko, jau vien pirmasis šio grandiozinio projekto etapas yra vienas didžiausių viešųjų investicijų projektų Tauragėje nuo Nepriklausomybės atgavimo. 

Darbų vertė – 5,5 mln. eurų

Rajono meras Dovydas Kaminskas antradienį pasidalijo žinia, kad Tauragės rajono savivaldybės administracija pasirašė sutartį su UAB „Kauno tiltai“ dėl Tauragės vidinio aplinkkelio įrengimo.

Kaip skelbia savivaldybė, Naujoji gatvė sujungs rytinę miesto pusę nuo Dariaus ir Girėno gatvės iki Vytauto gatvės. Pirmojo etapo darbų metu bus nutiesta 2,3 km dviejų eismo juostų gatvė, kurios plotis – 6,5 m. Naująja gatve, kaip ir mieste, bus galima važiuoti ne didesniu kaip 50 km/h greičiu. 

Šioje gatvėje bus įrengtas ir 2,5 m pločio dviračių takas bei modernus LED apšvietimas.

Nuotrauka
aplinkkelis

Gatvė suprojektuota toliau nuo daugiabučių namų ir arčiau Oko miško, užtikrinant saugų patekimą į miško takus. Kartu su naujai tiesiama gatve papildomai bus įrengti 2 nuvažiavimai. Vienas jų susijungs su įvažiavimu į Ateities taką, o antrasis – su J. Tumo-Vaižganto gatve, kurios pabaigoje bus įrengta autobusų apsisukimo stotelė. Šie sprendimai, kaip skelbia savivaldybė, ne tik tinkamai nukreips miestą pravažiuojančių automobilių srautus, bet ir užtikrins patogesnį ir saugesnį susisiekimą Žalgirių mikrorajono gyventojams.

Kaip pranešė Tauragės rajono meras D. Kaminskas, šio projekto darbų vertė siekia 5,583 mln. Eur. „Tai vienas didžiausių viešųjų investicijų projektų Tauragėje nuo Nepriklausomybės atgavimo,“ – skelbė meras.

Projektą inicijuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija, Vidaus reikalų ministerija, Finansų ministerija ir Centrinė projektų valdymo agentūra kartu su Tauragės rajono savivaldybe. „Projektas 92,5 proc. finansuojamas iš ES struktūrinių fondų, tad šie pinigai negalėjo būti panaudoti kitoms gatvėms tvarkyti ir finansuoti“, – informuoja rajono meras D. Kaminskas.

Naujojo aplinkkelio įrengimo darbus planuojama atlikti iki kitų metų liepos.

Pagal savivaldybės tarybos liepos pradžioje patvirtintą miesto bendrojo plano II koncepciją planuojama, kad visas aplinkkelis prasidėtų ties Joniškės kaimu ir įsijungtų į magistralinį kelią A12. Nors iš pradžių buvo skelbiama, kad aplinkkelio ilgis turėtų būti 20 kilometrų, rajono politikai pritarė bendrojo plano II koncepcijai, tad jis bus trumpesnis ir tęsis 15 kilometrų.

Triukšmui slopinti – sienelė 

Žadama, kad gyventojų komfortui užtikrinti nuo Ateities tako 24, 26 ir Gedimino gatvės 43, 45 daugiabučių bus įrengtos triukšmą slopinančios sienelės, skirtos mažinti ne tik automobilių, bet ir šalia važiuojančių traukinių skleidžiamą triukšmą.

Skaičiuojama, kad per dieną Dariaus ir Girėno gatvę kerta apie 15 tūkst. automobilių. Po darbų pabaigos planuojama, kad naujasis aplinkkelis ne tik nukreips apie 3 tūkst. automobilių srautą nuo Dariaus ir Girėno g., tačiau ir 20 proc. sumažins automobilių judėjimą Gedimino, Vytauto, J. Tumo-Vaižganto ir kitomis centrinėmis miesto gatvėmis.

„Naujai plėtojama miesto infrastruktūra prisidės prie darnaus judumo tikslų įgyvendinimo sumažinant transporto srautus miesto centre. Įgyvendinus  funkcinės zonos Tauragė+ plėtros strategijos projektą taip pat mažės taršos ir triukšmo lygis“, – skelbia savivaldybė. 

II etapo darbų konkursas – vėliau  

Vadinamojo mažojo aplinkkelio II etapo darbų konkursas neįvyko, nes, kaip informavo mero patarėjas K. Bertašius, pasiūlyta per didelė kaina. Kada galėtų būti iš naujo skelbiamas šio etapo darbų konkursas, savivaldybės atstovas kol kas pasakyti negalėjo. 

Aplinkkelio antrojo etapo darbų metu bus tęsiami Tauragės miesto pietinio aplinkkelio statybos darbai – bus statomas viadukas ir toliau tiesiama Naujoji gatvė iki Vytauto gatvės bei Tremtinių kelio sankryžos. Statomos gatvės ilgis sieks apie 0,445 km, o viaduko ilgis – 52 m. Šio etapo darbai po sutarties su rangovu pasirašymo turės būti atlikti per 11 mėnesių. 

Pasirašyta sutartis dėl Gedimino g. asfaltavimo

Kita džiugi žinia tauragiškiams – pasirašyta sutartis dėl Gedimino gatvės asfaltavimo. 

Kaip feisbuko paskyroje skelbia meras D. Kaminskas, „2 km Gedimino g. bus su nauju asfaltu ir tai savivaldybei nekainuos nė euro. Savivaldybė tiesiog įsipareigojo perimti atnaujintą turtą savo nuosavybėn iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos“.

VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) pasirašė sutartį su UAB „Kauno tiltai“. Rangovas įsipareigojo atnaujinti gatvės dangą per 10 mėn. Sutarties vertė – 1,2 mln. Eur. 

Nuotrauka
gedimino g

Pasak mero D. Kaminsko, rangovas rimtas ir patikimas, todėl tikimasi, kad gatvės dangą pavyks atnaujinti dar iki šių metų pabaigos.

Konkursą laimėjusi UAB „Kauno tiltai“ įsipareigojo parengti paprastojo remonto aprašą ir atlikti viršutinio asfalto sluoksnio atnaujinimo darbus.

Po to, kai gatvė bus išasfaltuota, pagal savivaldybės tarybos sprendimą ji pereis savivaldybės žinion. 

Vis dar vyksta darbai 

Šiuo metu Gedimino gatvėje vis dar vyksta paviršinių (lietaus) nuotekų šalinimo tinklų kapitalinis remontas. Kaip „Tauragės žinias“ informavo UAB „Tauragės vandenys“ vadovas Tadas Pauparis, kovo 15 d. jo vadovaujama įmonė pasirašė rangos darbų sutartį su UAB ,,Dotana“ dėl Gedimino gatvės paviršinių (lietaus) nuotekų šalinimo tinklų kapitalinio remonto. Darbai pradėti balandžio 4 d. ir pagal sutartį turi būti baigti per 4 mėnesius. Remonto darbus įmonė atlieka su partneriu UAB „Energosistemos“. 

Paklaustas, ar sklandžiai vyksta darbai, T. Pauparis teigė, kad rangovas jau antra savaitė vėluoja baigti darbus, tačiau žada baigti iki liepos pabaigos. Už vėlavimą, pasak „Tauragės vandenų“ vadovo, bus skaičiuojami delspinigiai. 

Paprašytas papasakoti, kokie konkrečiai darbai atliekami vienoje pagrindinių miesto gatvių, T. Pauparis vardijo, kad kapitališkai suremontuoti rinktuvai iki magistralinių paviršinių (lietaus) nuotekų šalinimo tinklų ir papildomai įrengtos atšakos vietose, kur renkasi lietaus vanduo, atlikti esamų magistralinių šulinių remonto darbai.

Bendra darbų sutarties kaina su PVM yra 259 173 Eur. Darbai finansuojami iš projekto „Paviršinių nuotekų sistemų tvarkymas Tauragės mieste“, Europos Sąjungos Sanglaudos fondo lėšos siekia 82,49 proc., likusios lėšos – iš Tauragės rajono savivaldybės biudžeto. 

Ties taką į Dacijonus

Turi kuo džiaugtis ir Dacijonų gyventojai arba svajojantieji iki ten numinti dviračiu – liepos 22-ąją Tauragės rajono savivaldybė su UAB „Tauragės agrotechnika“ pasirašė sutartį dėl pėsčiųjų ir dviračių tako nuo Dacijonų kaimo Paplentės g. 2A iki Tauragės miesto Pramonės g. 5F įrengimo.

Kaip skelbia savivaldybė, numatyta įrengti maždaug 2 km ilgio 2,5 m pločio pėsčiųjų ir dviračių taką, kuriuo gyventojai galėtų saugiai ir patogiai keliauti iš Dacijonų į Tauragę ar atvirkščiai.

Naujasis dviračių ir pėsčiųjų takas bus apšviestas LED šviestuvais, numatyta išasfaltuoti nuovažas, įrengti apsauginę tvorelę pėstiesiems, keturis suolelius.

Nuotrauka
dacijonai

Šiuo metu šioje atkarpoje vietomis yra įrengtas asfalto dangos šaligatvis, tačiau daugelyje vietų jis ištrupėjęs ir nelygus. Pėstieji ir dviratininkai priversti naudotis gatvės važiuojamąja dalimi.

Tako įrengimo darbus numatyta atlikti per pusę metų. Darbų vertė – 737 837 Eur.

Šiuo metu rengiami techniniai darbų projektai dėl pėsčiųjų ir dviračių takų nuo Vasaros estrados iki Liepų gatvės Jovaruose bei nuo Šlaito iki Hipodromo gatvės.

Nuotrauka
elektra
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
prieš 5 valandas
Artėjant tamsiajam metų sezonui ir vėstant orams, vidutinio namų ūkio elektros energijos suvartojimas Lietuvoje gali padidėti 15 proc., skaičiuoja bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO). Dėl Rusijos energetinio karo su Europa augančios elektros kainos neramina gyventojus, kurie rimtai svarsto, kaip reikės taupyti rudenį ir žiemą. Energijos vartojimo statistika ir įpročiai rodo, kad erdvės taupymui esama.
Nuotrauka
uzimtumo tarnyba
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 10 valandų
Užimtumo tarnyba skelbia, kad įspėtų apie darbuotojų atleidimą dukart daugiau nei pernai. Įtempta geopolitinė situacija pasaulyje bei energijos išteklių krizė koreguoja Lietuvos įmonių veiklą. Šiemet Užimtumo tarnyba gavo 52 pranešimus apie numatomus grupės darbuotojų atleidimus  – 16 pranešimų daugiau nei pernai tokiu pat laikotarpiu. Iš Tauragės rajono įmonių pranešimų apie grupės darbuotojų atleidimus kol kas negauta, pranešama apie fiksuojamą darbuotojų paklausos suaktyvėjimą.  
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-09-22
Beprotiškai kylančios elektros kainos – dar vienas smūgis nuo karo pabėgusiems ir Lietuvoje prieglobstį radusiems ukrainiečiams. Tauragėje prisiglaudusios ukrainietės Alionos ir jos šeimos – dviejų dukrų ir dviejų anūkių – istorija ir taip kupina baimės, nerimo, sunkumų. Moteris tvirtina savo kelyje sutikusi tik gerus žmones ir yra be galo jiems dėkinga, tačiau dabar jai ir vėl reikia pagalbos – ji ieško būsto nuomai, kadangi namas, kuriame gyveno iki šiol, šildomas elektra, o sąskaitos – kosminės. Alionos ir jos šeimos istorija – šio numerio vedamajame.
Nuotrauka
darzelis
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-09-22
Šiuo metu Tauragės rajono mokyklų ikimokyklinio ugdymo grupėse laisvų vietų yra daugiau nei pageidaujančiųjų į jas patekti.
Nuotrauka
banga viesbutis
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2022-09-21
Net ekspertai nesutaria, ar į Lietuvą jau ateina ekonominė krizė ir sunkmetis, nors infliacija jau akivaizdžiai muša rekordus. Šalies ekonomistai jau įspėja ruoštis sunkesniems laikams, ekonomikos lėtėjimui ir recesijai. Vis dėlto sakoma, kad krizės – tai ne tik laikas, kurį reikia tiesiog ramiai išlaukti, bet ir atsiveriančios galimybės bei pasirengimas naujiems startams. Apie tai byloja artėjančios permainos Tauragės viešbučių paslaugų rinkoje: vieno viešbučio savininkai svarsto savo verslą parduoti, kiti gi – plėsti.
Nuotrauka
piesia
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-09-21
Mokyklinio amžiaus vaikams ypač svarbu atrasti ir išreikšti save, laiką leisti su bendraminčiais. Bene tinkamiausias saviraiškos būdas – popamokinė veikla. Ji padeda vaikui įgyti papildomų gebėjimų, socialinių įgūdžių, įgauti pasitikėjimo savimi, pailsėti nuo mokslų ir atsipalaiduoti, įsitvirtinti bendraamžių grupėje.  
Nuotrauka
ligonine
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-09-20
Rugsėjo 4-ąją pasibaigus buvusio Tauragės ligoninės vadovo Liutauro Indriuškos kadencijai laikinuoju vadovu paskirtas direktoriaus pavaduotojas medicinai Danas Masiulionis.  Tauragės rajono savivaldybė jau paskelbė konkursą gydymo įstaigos vadovo pareigoms eiti. 
Nuotrauka
rinkimu kodeksas
Įkelta:
2022-09-20
Rugsėjo 1 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos rinkimų kodekso patvirtinimo, įsigaliojimo ir įgyvendinimo konstitucinis įstatymas. Kaip informuoja Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), Rinkimų kodeksas keičia galiojusius Seimo rinkimų, Prezidento rinkimų, Rinkimų į Europos Parlamentą, Savivaldybių tarybų rinkimų, Politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės bei Vyriausiosios rinkimų komisijos įstatymus. 
Nuotrauka
vanduo
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-09-19
Itin smarkiai augančios energijos kainos geriamojo vandens tiekimą brangins kartais, teigia Lietuvos vandens tiekėjų asociacija (LVTA). Smarkiai didėjančios sąnaudos ir augantys įmonių nuostoliai kelia nerimą, ypač savivaldybių valdomoms įmonėms, nes dėl veiklos specifikos bankrutuoti jos negali, tačiau regionus prislėgs nuostoliai. „Tauragės vandenų“ vadovas patvirtino – įmonės tiekiamas vanduo irgi brangs, tik dar neaišku, kiek.
Nuotrauka
suo
Įkelta:
2022-09-18
Atsakymo į šį klausimą, ko gero, norėtų sulaukti ne vienas tauragiškis, gyvenantis ir daugiabutyje, ir privačių namų kvartaluose. O jei didžiulis šuo lanksto šalia tvoros ir nuolat skalambija arba ankstyvą rytą pažadina kur kas anksčiau nei norėtųsi atsikelti? Pašnekovai sako, kad su kaimynais reikia tartis gražiuoju, o galiojantys teisės aktai ir įpareigoja gyvūnų laikytojus užtikrinti, kad jų augintiniai netrikdytų aplinkinių teisių į poilsį bei ramią gyvenamąją aplinką.
Nuotrauka
elektra
Įkelta:
2022-09-16
Elektros kainoms išaugus iki neregėtų aukštumų su didelėmis išlaidomis susiduriantys verslai ieško išeičių. Vieni dar labiau veržiasi diržus, kiti gi nusiteikę optimistiškai ir laukia išganingų vyriausybės sprendimų. O didelės baldų įmonės vadovas žodžių į vatą nevynioja – jei elektros kainos ir toliau taip kils, dirbti tiesiog nebeapsimokės.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-09-15
Kai kurių Tauragės mokyklų stadionų būklė – apverktina, tačiau kada prasidės remontas, jų vadovai nežino. Savivaldybės atstovai sako, kad stadionų atnaujinimo darbai vyksta kasmet, dalis jų planuojami. Tiesa, ne visose ugdymo įstaigose stadionai iš viso įrengti. Mokyklos sukasi iš padėties kaip išmanydamos. Išsamiau apie mokyklų stadionų būklę skaitykite šio numerio vedamajame.
Nuotrauka
foto
Įkelta:
2022-09-15
Rusijai pradėjus karą Ukrainoje, dažniau vartojame informacinio karo ir propagandos sąvokas. Ekspertai Viktoras Denisenko ir Mantas Martišius sutinka, kad vis geriau atskiriame melagienas, tačiau vienbalsiai teigia – privalome išlikti itin budrūs bei kritiški. Informaciniame kare naudojamos priemonės bei įrankiai nuolat keičiasi, o dalis visuomenės grupių išlieka pažeidžiamos. Kaip primena teisėja Kristina Kakurinė, informacijos sklaida ir nuomonių publikavimas privalo neperžengti saviraiškos laisvės ribų, o kai kuriais atvejais gali užtraukti ir baudžiamąją atsakomybę.
Nuotrauka
bankomatai
Įkelta:
2022-09-15
Toliausiai nuo miestų ir vietų, kuriose yra galimybė išsigryninti pinigus, esančiose gyvenvietėse vasarą turėjo būti pastatyti papildomi 100 bankomatų. Dauguma bankomatų jau įrengti, tačiau dar ne visi. Vienas arčiausiai Tauragės numatytų, tačiau dar neįrengtų bankomatų – Rukuose, Pagėgių savivaldybėje. 
Nuotrauka
elektra
Gretos Savickienės nuotrauka
Įkelta:
2022-09-14
Vis didėjant elektros energijos kainoms daugelis Lietuvos ir kitų šalių gyventojų gauna vis didesnes sąskaitas už elektros energiją. Pastarosiomis dienomis vidutinė elektros kaina biržoje siekė 72–83 centus už kilovatvalandę. To niekada nėra buvę, o ir tokios kainos gali tik didėti. Tauragiškius, kaip ir visos šalies gyventojus, ši tema dabar ypač jaudina – jie baiminasi, kad netrukus už elektrą teks pakloti kone pusę atlyginimo, o pensininkai sako, kad jų pensijos gali ir neužtekti. Ar yra kokia nors išeitis, jei taip, kur jos ieškoti?
Nuotrauka
SADM
SADM nuotrauka
Įkelta:
2022-09-13
Dėl karo veiksmų Ukrainoje išaugus migrantų skaičiui Lietuvoje, įkaito šalies būsto nuomos rinka. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad mažesnes pajamas gaunantys šalies gyventojai gali gauti paramą būstui išsinuomoti, t. y. pasinaudoti būsto nuomos mokesčio dalies kompensacija. Dėl jos reikėtų kreiptis į savivaldybę, kurioje žmogus yra išsinuomojęs būstą ir deklaravęs savo gyvenamąją vietą arba yra įtrauktas į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą.
Nuotrauka
pinigai
Įkelta:
2022-09-13
Tauragės rajono savivaldybės taryba nusprendė nurašyti 3 911,38 Eur skolos privatiems ir juridiniams asmenims už nesumokėtą valstybinės žemės nuomos mokestį. 
Nuotrauka
juros pakrante
Įkelta:
2022-09-12
Rugsėjo 17-ąją minint tarptautinę pakrančių valymo dieną Tauragėje, kaip ir visoje ES vyks #EUBeachCleanup akcija, kurios metu dalyviai valys vandens telkinių – jūrų, vandenynų, upių ir ežerų pakrantes.
Nuotrauka
zmogzudyste
Įkelta:
2022-09-12
Tragedija Tauragėje skatina kalbėti apie problemas, su kuriomis susiduria  tiek neįgalieji, tiek ir jų artimieji. Didžiulis emocinis krūvis, palaikymo ir supratimo stoka, ne visuomet prieinama valstybės žadama pagalba – tai dalis iššūkių, su kuriais dorotis yra palikti tėvai, auginantys neįgalius vaikus, sako vaikų ir paauglių psichologijos centro „Laimingas vaikas“ įkūrėja Milda Karklytė-Palevičienė.