Grožis kainuoja vis brangiau
Įkelta:
2022-08-02
Nuotrauka
kirpykla
Aprašymas

Asociatyvi pexels.com nuotrauka

 

Visi verslai nuolat brangina savo paslaugas, ir tai nenuostabu – ir medžiagų, ir elektros, ir nuomos kainos nuolat kyla. Ne išimtis – ir grožio salonai. Ekonomistų teigimu, nebus nieko keisto, jeigu paslaugos per šiuos metus brangs du ir daugiau kartų – tam yra aiškių priežasčių. 

Kainos auga kaip ant mielių

Reguliariai grožio salonuose besilankančios moterys teigia, kad kaskart už paslaugas tenka mokėti brangiau. Štai „Tauragės žinių“ kalbinta tauragiškė Irena pasakoja dabar besistengianti eiti pas kirpėją kaip įmanoma rečiau. Jei anksčiau plaukus ji kirpdavosi ir dažydavosi maždaug kas mėnesį, tai dabar sako „ištempianti“ ir iki dviejų mėnesių ar net dar ilgiau:

– Kai ima matytis ataugantys žili plaukai, papurškiu šaknis tokiu specialiu purškalu ir dar galiu kurį laiką į kirpyklą neiti...

Vis dėlto kai plaukai jau labai nuauga, vizito į kirpyklą išvengti nebepavyksta. O kaskart atėjusi ji sako mokanti vis brangiau:

– Štai prieš kokį pusmetį už kirpimą ir dažymą mokėjau 35 eurus, prieš tris mėnesius – jau 40. O paskutinį kartą suplojau 48...

Tą patį pasakoja ir Ilona, į grožio saloną einanti darytis gelinio manikiūro. Prieš karantiną jis atsieidavo 12 eurų, paskui kaina pakilo iki 15 eurų, o paskutinį kartą manikiūrininkė paprašė jau 18 eurų. 

Tauragiškė Vita už tokį pat manikiūrą sako anksčiau mokėdavusi 16, dabar jau moka 20 eurų.

Ko gero, tai patvirtintų daugelis grožio salonuose besilankančių moterų.

Kainos provincijoje artėja prie didmiesčių kainų

Kerpasi grožio salonuose kone visi, o štai, pavyzdžiui, dažyti plaukus, kirpėjai sako, per pandemiją daug kas išmoko ir patys namie. Tačiau bet ir dažantys namie pajuto – priemonės ir parduotuvėse, ir grožio salonuose jau kainuoja daugiau, neliko pigesnių rusiškų, baltarusiškų. Pabrango ir įrankiai, kirpykloms – patalpų nuoma, elektra. Daugiau imti tenka ir iš klientų.

Plaukų stilistė Daiva sutinka – taip, kainas kelti tenka.

– Nesuprantu, kodėl daugelis įsivaizduoja, kad grožio paslaugos provincijoje turėtų būti pigesnės nei didmiesčiuose, – stebisi ji. – Dažnai lankausi įvairiuose kursuose, mokymuose, pasikalbu su kolegėmis iš kitų miestų, palyginam ir kainas. Tai va: už kursus visos mokam tiek pat, mokesčius irgi tenka mokėti vienodus, priemones perkam tas pačias ir mokam už jas tiek pat, patalpų nuoma, bent jau vidutinės klasės salonų, irgi panaši. Tai kodėl turėtume už savo paslaugas imti mažiau?

Pasak jos, apskritai klaidingai manoma, kad provincijoje gyventi pigiau. Tačiau juk nors pajamos čia kitokios nei didmiestyje, į prekybos centrą nuėjęs nieko nerandi pigiau nei, tarkim, Vilniuje. Ir buitinės technikos pigiau nenusipirksi, nesvarbu, kuriam mieste begyventum. 

– Jei žmogus nori už paslaugą mokėti mažiau, jam reikėtų rinktis žemesnės kvalifikacijos meistrą, – teigia ji, – nes nuo kvalifikacijos priklauso ir kaina. Jei meistras investuoja į save, natūralu, kad jis nori ir atsiimti, kad galėtų ir toliau leisti sau važiuoti į seminarus, mokytis, tobulėti, pirkti kokybiškas priemones. O jei pasilieki tame pačiame kvalifikacijos lygyje, sustoji tobulėti, tai normalu, kad tavo dažymo kaina bus 8 eurai. Nes tu tepsi viena spalva, nesiimsi jokių sudėtingesnių dažymų.

Pasak jos, vis dėlto kaina nuo didmiesčių vis dar žymiai skiriasi, bent jau daugumoje vidutinio lygio salonų. Neveltui iš didesnių miestų klientės važiuoja tvarkytis plaukų į mažesnius.     

– Kita vertus, kaina priklauso ir nuo salono, ir nuo meistro, – svarsto ji, – ir Tauragėje yra meistrų, kurie ima netgi brangiau negu kokioj Klaipėdoj. Ne viena klientė yra sakiusi, kad jos meistrė, perėjusi į prestižinį saloną, savo paslaugas ima vertinti kur kas brangiau. Sako, kol ta meistrė dirbo mažoje bute įrengtoje kirpykloje, už plaukų dažymą mokėjusi 40 eurų, o dabar prabangiame salone tenka mokėti 80 eurų, nors ir meistrė ta pati, ir priemonės. Taigi salono lygis irgi labai svarbu.

Brangimas baugina ne visus

„Tauragės žinių“ kalbinta Irena prisipažįsta jau susimąstanti, ką daryti toliau – ar ieškoti pigesnės, o tuo pačiu ir, ko gero, prastesnės meistrės, ar dažytis plaukus pačiai.

– Žinoma, kai dažaisi pati, taip gražiai neišeina, tačiau mano atlyginimas taip sparčiai nekyla... – atsidūsta ji.  

Pasak plaukų stilistės Daivos, nors kainos nuolat kyla, klientų srauto sumažėjimo ji kol kas nejaučia.

– Nežinau, kol kas niekas nedejavo, kad per brangu, – teigia ji, – atvirkščiai – klientės mane atakuoja, net jei susergu ir privalau nedirbti, pyksta, jei vizito laiką tenka nukelti. O užsirašyti vizitui reikia prieš kelias savaites. Bent kol kas nejaučiu, kad klienčių mažėtų.

Paslaugos brangs mažiau nei prekės 

Statistikos duomenimis, labiausiai šiemet jau pabrango socialinės paslaugos, teikiamos namuose (46 proc.), pašto paslaugos (beveik 30 proc.), atostogų išvykos (20 proc.). Daugiau nei 10 proc. brango būsto remontas ir įvairios su transportu susijusios paslaugos. Kirpyklos, kitos grožio paslaugos – apie 6 proc., panašiai ir viešasis maitinimas.

„Tai praktiškai mes turim vos ne visais frontais didėjančias kainas. Ir visose tose kategorijose kainų kilimas viršija 10 proc. Tikrai jos yra dviženklės ir, tarkim, kai kuriose kategorijose kilimas yra ir 30, ir 40 proc.“, – vertina „Luminor“ banko vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas.

Ekonomistai sako, kad šie metai yra išskirtiniai, nes paslaugos brangs mažiau nei prekės. Iki šiol kelerius pastaruosius metus buvo atvirkščiai – maistas, kitos prekės brangdavo mažiau, o paslaugos daug labiau. Tačiau ir šiemet kainų kilimas vidutiniškai bus bent dešimtadalio ir, kas itin svarbu, anot ekonomistų, prekės kitąmet jau turėtų pradėti pigti, o paslaugos – ne.

„Labai retais atvejais paslaugų kainos krenta, nes vienąkart pakėlus kainas jas labai sudėtinga atgal sumažinti. Nes kyla bendras pajamų lygis ir labai koreliuoja paslaugų kainos su atlyginimo lygiu. Todėl kainos dažniausiai prilimpa, tokį terminą turi ekonomistai, tai yra prilimpančios kainos“, – aiškina Ž. Mauricas.

Po to paslaugos, pasak ekonomisto, kurį laiką turbūt nebrangs, tačiau dabartinis jų kainų kilimas pavojingas – Lietuva rizikuoja tapti brangia, o ne turtinga šalimi. Kils bėdų, viliojant ir išlaikant darbuotojus, nes kainos – kaip kitur, o algos, palyginti, pavyzdžiui, su Vokietija, – perpus mažesnės.

Daugiau: Wow24

Nuotrauka
kariai
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 5 valandas
Lietuvos kariuomenė praneša apie pirmadienį bei antradienį planuojamas karines pratybas Tauragėje ir aplinkiniuose miestuose.
Nuotrauka
mokykla
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 10 valandų
Mokytojų atlyginimai kitąmet augs vidutiniškai 21 proc.: nuo sausio 1 d. darbo užmokestis didės 10 proc., nuo rugsėjo 1 d. – likusia dalimi iki 21 proc. Bendrojo ugdymo mokytojų, dirbančių pagal atnaujintas programas, darbo užmokesčiui skiriama dar 3 proc. Šie siūlymai pristatyti susitikime su profesinėmis sąjungomis.
Nuotrauka
Regitra
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Atidūs „Regitros“ darbuotojai dirba ir Tauragėje.
Nuotrauka
darzelis
Asociatyvi „Tauragės žinių“ nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Nuo rugsėjo 11 d. Tauragės rajono tėveliai gali savo vaikus „supažindinti“ su darželiu – į Tauragės „Aušros“ progimnazijos Mažonų skyriaus grupę vaikai priimami vaikai nuo vienerių iki pusantrų metų amžiaus. Pasak Švietimo ir sporto skyriaus vyriausiosios specialistės Linos Oželytės, tai nėra nauja idėja.
Nuotrauka
elta
Asociatyvi „Tauragės žinių“ nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Švietimo darbuotojų profsąjungos pirmininkas Andrius Navickas sako, kad mokytojai, trečiadienį įvertinę ministerijos pateiktą pasiūlymą kitais metais atlyginimus didinti 20,5 proc., neatsitraukia nuo ketinimų streikuoti. Jo teigimu, po šio pasiūlymo dar daugiau mokytojų nusprendė prisijungti prie streiko.
Nuotrauka
Anonsas
Įkelta:
2023-09-21
Tauragei šiemet tapus šalies Kultūros sostine, miestas nuolat gražėja – viešąsiais erdves puošia įvairios lauko parodos, akis džiugina puoselėjami gėlynai. Štai trečiadienį akylesni galėjo pastebėti gėlyno greta Tauragės rajono savivaldybės pastato pasikeitimus. Pasak Tauragės miesto seniūno Žilvino Majaus, apie pokyčius svarstyta jau anksčiau, tačiau jie kasmet buvo vis atidedami. O štai anksčiau apleista erdvė tarp savivaldybės ir pašto pastato – neatpažįstama. Apie ten atsirasiantį naują lankytojų traukos objektą papasakojo savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Šarūnė Stasytienė. Plačiau skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
sam
SAM nuotrauka
Įkelta:
2023-09-21
Prasidėjus naujiems mokslo metams, gydymo įstaigos pastebi, kad mokinių tėvai vėl kreipiasi į gydytojus dėl pažymų praleistoms pamokoms pateisinti. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad tokios pažymos nebeišduodamos nuo 2019 m., o patvirtinimą, kad lankėsi pas gydytoją, pacientai gali rasti savo E. sveikatos paskyroje.
Nuotrauka
draudziamas eismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-09-19
Šį penktadienį, rugsėjo 22 d., nuo 10 iki 17 val., Bažnyčių gatvėje bus ribojamas eismas, skelbia Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
zaliosios
Skaitytojo nuotrauka
Įkelta:
2023-09-19
Ne iš vieno tauragiškio teko išgirsti pastebėjimų, kad po žaliųjų atliekų konteinerių išvežimo gatvėse lieka tamsios balos skysčio, kuris  išbėga iš šiukšliavežių, ir, kas baisiausia, nepakenčiamas dvokas.   
Nuotrauka
skaudvile
Vido Bičkaus nuotrauka 
Įkelta:
2023-09-18
Likus kiek daugiau nei metams iki kitų metų rudenį vyksiančių šalies Seimo rinkimų, rugsėjo 11-ąją Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) Seime pristatė esamos Seimo rinkimų apygardų ribų situacijos ir numatomų pokyčių kai kuriose apygardose projektą. Šis stipriai liečia ir Tauragės rinkimų apygardą – Skaudvilės, Trepų ir Adakavo rinkimų apylinkes norima prijungti prie Jurbarko rinkimų apygardos. Su šiuo VRK pasiūlymu kategoriškai nesutinka Skaudvilės krašto bendruomenės, jau patyrusios, ką reiškia būti ne savo rajono rinkimų apygardoje.   
Nuotrauka
miegas
Asociatyvi „Tauragės žinių“ nuotrauka
Įkelta:
2023-09-18
Prasidėjus naujiesiems mokslo metams vėl sugrįžta prie pavasarį kilusios aktyvios diskusijos, ar darželiuose visi vaikai privalo miegoti pietų? Jokie dokumentai neapibrėžia prievolės darželyje miegoti – ugdymo įstaigos privalo užtikrinti poilsį ir miegantiems, ir nemiegantiems vaikams. Kad toks poilsis būtų užtikrintas, reikalauja Šeimų asociacija, atsiuntusi paklausimą apie poilsio užtikrinimą darželiuose visoms šalies savivaldybių administracijoms. Komentuodama gautą raštą savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėja sako, kad tėvų skundų šiuo klausimu negauta. O kai kuriuose darželiuose grupės nemiegantiems vaikams jau veikia keletą metų. 
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-16
Didžiausia pasaulyje tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje, į kurią jungiasi ir Tauragė, startuoja rugsėjo 17-ąją. Visą savaitę planuojamos įtraukiančios ir praturtinančios veiklos, kurios skatina naudojimąsi aplinkai draugiškomis transporto priemonėmis ir mąstymą apie tvaresnes idėjas. Pageidaujantieji galės sudalyvauti ne viename renginyje ar miesto gatvėmis būti pavėžėti rajono mero. 
Nuotrauka
zaidimo aikstele
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-16
Trečiadienį Tauragės rajono savivaldybė kvietė išbandyti atnaujintą žaidimų erdvę Pilies aikštėje. Neatpažįstamai pasikeitusioje aikštelėje vaikus pasitiko linksmieji „Žalia vaikų Kūdra“ paukštukai. Vaikų laukia naujos, smagios laipiojimo erdvės, batutai, sūpynės ir čiuožyklos.
Nuotrauka
pakrantes valymas
Organizatorių archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-09-15
Jau antrą kartą Jaunimo Europos komanda kartu su „Europe Direct Tauragė“ centru Tauragėje organizuoja  #EUBeachCleanup (ES paplūdimio valymas – liet.) akciją, kurios metu dalyviai valo vandens telkinių – jūrų, vandenynų, upių ir ežerų – pakrantes. Šeštadienį jaunimas tauragiškius kviečia į talką, kurios metu planuojama sutvarkyti upės Jūros pakrantė nuo paplūdimio iki Vasaros estrados.
Nuotrauka
streikas
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-15
Šiandien šalies mokyklose surengtas įspėjamasis mokytojų streikas, prie kurio prisijungė  ir  trys mūsų rajono ugdymo įstaigos. Streikas truks dvi valandas, o po jų ugdymo procesas toliau tęsis.
Nuotrauka
Anonsas
Įkelta:
2023-09-14
Likus kiek daugiau nei metams iki kitų metų rudenį vyksiančių šalies Seimo rinkimų, rugsėjo 11-ąją Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) Seime pristatė esamos Seimo rinkimų apygardų ribų situacijos ir numatomų pokyčių kai kuriose apygardose projektą. Šis stipriai liečia ir Tauragės rinkimų apygardą – Skaudvilės, Trepų ir Adakavo rinkimų apylinkes norima prijungti prie Jurbarko rinkimų apygardos. Su šiuo VRK pasiūlymu kategoriškai nesutinka Skaudvilės krašto bendruomenės, jau patyrusios, ką reiškia būti ne savo rajono rinkimų apygardoje. Daugiau skaitykite laikraščio vedamajame „VRK planai: Skaudvilės kraštą prijungti prie kaimyninės rinkimų apygardos“.
Nuotrauka
valgykla
Aušros Augustytės nuotrauka 
Įkelta:
2023-09-14
Keičiasi numatyta socialinės valgyklos atidarymo Tauragėje data. Dėl techninių kliūčių, rugsėjo 18 dieną numatytas valgyklos atidarymas neįvyks, skelbia Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
vr edukacija
„Magic calf“ nuotrauka
Įkelta:
2023-09-13
Tauragiškis Vytautas Merkelis su bendraminčių komanda iš Ukrainos šią savaitę pristatė virtualios realybės (VR) edukaciją  „Žalioji žinutė“. Tai jau antroji edukacija, skirta mokiniams. Pasak tauragiškio, virtualios realybės užsiėmimai dažniau siejami su pramoga, bet puikiai tinka ir ugdomųjų tikslų siekti.   
Nuotrauka
pasas
Įkelta:
2023-09-12
Nuo spalio 1 d. Migracijos departamentas keičia asmenų aptarnavimo tvarką visuose savo teritoriniuose padaliniuose. Naują pasą arba asmens tapatybės kortelę pageidaujantys užsisakyti Lietuvos piliečiai vizitus į klientų aptarnavimo skyrius turės iš anksto rezervuoti internetu arba telefonu, o gyva eile asmenys bus aptarnaujami tik tam tikrais išimtinais atvejais.
Nuotrauka
pirmoji pagalba
Asociatyvi freepik.com nuotrauka
Įkelta:
2023-09-11
Lietuvos Raudonasis Kryžius kviečia prisijungti savanorius, kurie nori savanoriauti vesdami pirmosios pagalbos užsiėmimus Tauragės mieste bei rajone.