Tauragės rajone – rekordiniai žolės kiekiai
Įkelta:
2022-07-09
Nuotrauka
dirskus
Aprašymas

Ričardas Dirškus. Asmeninio albumo nuotrauka

 

,
Nuotrauka
sienapjute
Aprašymas

Autorės nuotrauka

,
Nuotrauka
plauska
Aprašymas

Robertas Plauška. Asmeninio albumo nuotrauka

 

Tauragės rajono ūkininkai šienapjūtę jau įpusėjo. Pirmoji žolė jau nupjauta, o Žygaičių seniūnijos ūkininkai teigia, kad šiemet žolės kaip niekada daug. Iš pradžių daug prišienauti nesitikėta, bet plūstelėjus šilumai ir palijus žolė kaip mat išvešėjo.

Atnaujintose pievose – rekordiniai žolės kiekiai

– Pirma žolė yra nuimta nuo laukų, o šienauti tikrai bus ką, kadangi dauguma pievų yra atnaujintos, tai žolė auga kaip ant mielių. Šiemet žolės kiekiai pačiame ūkyje rekordiniai, tačiau negaliu pasakyti to visos Lietuvos mastu. Teko sutikti ūkininkų, kurie turi senas pievas ir jų šių metų šienapjūtė prasta. Jei žolė peraugs, tai jos bus tikrai daug, tačiau kokybiniai rodikliai labai menki, – teigė ekologiniame ūkyje besidarbuojantis jaunasis ūkininkas Eimantas Eigirdas. 

Pasak jo, šiųmetinius derliaus rezultatus nulėmė mokslinės žinios ir, žinoma, gamtos dovanos – praėjusių ir šių metų gamtinės sąlygos. Nors prišienauti vaikinas tikrai tikėjosi mažiau, iš hektaro gauta apie 12 800 kg šienainio. 

Eigirdų ekologiniame ūkyje yra daugiau nei 130 galvijų, pašaru jiems reikia rūpintis vasarą.

– Kadangi ūkis ekologinis, savo karves šeriame tik ūkyje auginamais pašarais – žolynais, kukurūzais, įvairiais javais ir jų mišiniais, – vardijo Eimantas.

Šienavimo skirtumai tarp ekologinio ir neekologinio ūkio nedideli, tačiau reikšmingi. 

– Ekologiniame ūkyje tręšti negalima, todėl mes negalime sėti tik varpinių žolynų, vyrauja ankštiniai, o ankštinių gyvulių mėšlu tręšti negalima, ypač dobilų, nes po metų jie išnyks ir pinigai už sėklą nueis veltui. Pašaro paruošimo principai tokie patys, ūkyje taipogi naudoju inokuliantus, kurie padeda siloso fermentacijai, taip pašaras dar labiau išsaugomas, – apie ekologinio ūkio  ypatumus pasakojo ūkininkas.

Pašarų ruošimą kiek sutrukdė ir orai.

– Pas mus Tauragės rajone gamta taip pat trikdė darbus ir teko valyti nuo veido ne tik lietaus lašus, bet ir ašaras, kai matai, jog geras žolynas jau subrendęs, tačiau jo paimti negali, nes per šlapia. Bet kiekvieną dieną buvo ruošiamasi, ir tik atsiradus progai, kai kelias dienas nelijo, iš karto pjaudavome žolę. Žinoma, kiti ūkininkai laukė, bijojo sugadinti laukus, tačiau mes negalėjome taip elgtis ir priėmėme greitus sprendimus, dėl kurių dabar nesigailime, – teigė E. Eigirdas.

Pasak jaunojo ūkininko, kainų kilimas yra labai ryškus:

– Suprantame, kokia yra situacija kaimyninėje šalyje, tad tiesiog mažiname norus atsinaujinti ir kiek įmanoma stengiamės taupyti. 

Anot jo, pabrango ne tik kuras, bet ir technikos detalės, o kai kurių net neįmanoma įsigyti, nes jų nėra Lietuvoje, bus tik rudenį. Kilo ir silosavimui reikalingos įrangos kainos.  

Lietus darbų nesutrukdė

Jaunasis ūkininkas Ričardas Dirškus pasakojo pašienavęs birželio viduryje. Netrukus bus pjaunama jau antroji žolė. 

– Taip, dėl lietaus šienapjūtė tikrai užsitęsė, nes nebuvo įmanoma nutaikyti tinkamų orų. Norėjosi pašienauti kiek anksčiau, bet didelis lietaus kiekis sujaukė planus, – teigė R. Dirškus. 

Jaunasis ūkininkas teigia tikėjęsis mažiau šieno negu pavyko paruošti. Jau prišienauta tiek, kad  užteks iššerti gyvulius per žiemą.  

Kartu su tėvais jie ūkyje laiko apie 200 pieninių galvijų. Be pašaro, dedamo į tranšėjas, gyvulius jie šeria ir siloso šienainiu bei kukurūzų silosu. 

– Kainų kilimas neprilygsta gaunamam pelnui. Už produkciją gauname daugiau, bet viskas, pavyzdžiui, pašarų papildai ir kuras, brangsta labiau, – pasakojo Ričardas.

Gauna daugiau – išleidžia daugiau

Ūkininkas Robertas Plauška teigė pirmąją žolę jau pašienavęs, beliko tik dalį rulonų parsivežti iš laukų. 

– Žolės šiemet yra pakankamai, iš pradžių atrodė, kad bus mažai, nes pavasaris buvo sausas, bet paskui sulaukėme šilumos ir lietaus. Taigi žolės tikrai yra daug, o palyginus su ankstesniais metais, tikrai daug daugiau prišienavome, – džiaugėsi ūkininkas.

Šiuo metu Roberto ūkyje yra apie 200 mėsinių galvijų bei 50 pieninių karvių, kurios priklauso tėvams, dar ir prieauglio. Kartu sudėjus – apie 300 galvijų. Visiems galvijams Robertas ir ruošė pašarus.

– Lietus šienapjūtės per daug nesutrukdė, tik tiek, kad buvo sunkiau išdžiovinti šieną, reikėjo labiau taikytis prie oro sąlygų, – teigė pašnekovas. – Pievos nėra baisiai šlapios. Kituose rajonuose, kaip teko matyti, atrodė daug prasčiau. Mūsų rajone tiek daug nelijo, tad viskas buvo normalu, neišsivažinėjo pievos.

Pasak jo, gražių dienų, visai be lietaus, buvo ne tiek ir daug, tikriausiai tik praėjusi savaitė pasitaikė tokia palanki, kai pavyko viską suspėti. 

– Daugiausia ruošiu šieną, nes gaminti siloso rulonus pastaruoju metu išeina labai brangiai. Kadangi mano ūkyje auginami mėsiniai galvijai, nėra poreikio gaminti per daug kokybiško pašaro. Dažniausiai naudojame jį tik penimiems jaučiams arba tėvų ūkyje auginamoms karvėms, –  komentavo R. Plauška.

Jo ūkyje auginami ir kukurūzai – tai yra pagrindinis pašaras penimiems galvijams, jie sudaro didžiąją dalį karvių raciono. 

– Kainų kilimas labai jaučiasi. Pieno kaina pakilo, už galvijus irgi daugiau mokama. Bet vis tiek ir trąšos, ir kombinuotieji pašarai, ir žolių sėklos – viskas pabrangę. Nekalbant apie kuro kainą, kuri labai pakilo. Tai kainų kilimas mums labai jaučiasi, ar parduotume mėsą, ar pieno produkciją. Gauni daugiau, bet ir išleidi daugiau, – pasakojo ūkininkas.

 

Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
prieš 18 valandų
Artėjant gražiausioms metų šventėms jau šį savaitgalį Pilies aikštėje iškils Kalėdų eglė, o po poros savaičių suplanuota ir žaliaskarės įžiebimo šventė. Visą ikikalėdinį laikotarpį tauragiškiai bus kviečiami į adventinius renginius, gruodžio viduryje Pilies aikštėje bus galima pasivažinėti traukinuku. 
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-12-01
Iškritus sniegui eismo sąlygos tapo sudėtingesnės. Tačiau kelininkai susitvarko – pagrindinės Tauragės gatvės nuvalomos laiku. Bet tauragiškiai kalba apie kitą problemą – visas valytuvais nuo gatvių nugramdomas sniegas nustumiamas tiesiai ant šaligatvio. Ne ką mažiau pasipiktinimo sukelia ir slidžios miesto žvyruotos gatvės, kurios dabar labiau primena čiuožyklas. Išsamiau apie kaskart kartu su žiema grįžtančias problemas – „Tauragės žinių“ vedamajame. 
Nuotrauka
rukymas
Gretos Savickienės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-01
Šalyje vis dažniau pasigirsta istorijų apie su rūkymu susijusius įvykius, kartais pasibaigiančius ir mirtimis. Dažniausia problema tarp jaunimo – elektroninių cigarečių rūkymas. Nors Tauragėje tokių atvejų registruota, regis, nedaug –  32 per devynis šių metų mėnesius, mokiniai pastebi, kad bendraamžiai rūko ir  nevengia to daryti net mokyklų patalpose.
Nuotrauka
ledas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-30
Šaltajam sezonui vis labiau įsibėgėjant dalinamės Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos parengta informacija, kaip saugiai elgtis ant ledo. 
Nuotrauka
pagalba
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-29
Tauragės rajono savivaldybė kviečia prisidėti prie humanitarinės pagalbos teikimo Ukrainai. Parama bus renkama gruodžio 2-ąją, 11–18 val., ir gruodžio 3-ąją, 10–16 val. 
Nuotrauka
vaiku linija telefonas
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-11-29
Visoje Lietuvoje, kaip skelbia Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, pradėjo veikti nemokama Vaiko teisių linija 8 800 10 800.
Nuotrauka
kaminskis algimantas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-28
Šią savaitę baigėsi dokumentų priėmimas į dviejų mokyklų vadovų konkursus. Atrankos vyks gruodžio pirmosiomis dienomis. Gruodžio paskutinę dieną su mokykla atsisveikins 30 metų Jovarų pagrindinei mokyklai vadovavęs Algimantas Kaminskis. O Žalgirių gimnazijos direktorius Jonas Jatautas besibaigiant kadencijai iš pareigų pasitraukė spalio 1-ąją. Abiejuose konkursuose susirungs 7 pretendentai. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-11-28
Šią savaitę, lapkričio 28 d. – gruodžio 3 d., muitinės pareigūnai skirs ypatingą dėmesį į Lietuvą įvežamų sankcionuojamų prekių patikrai. Kilus įtarimams, kad prekių kilmės arba paskirties šalis nurodyta klaidingai, kroviniai ir juos lydintys dokumentai bus tikrinami itin griežtai.
Nuotrauka
autobusai
Įkelta:
2022-11-28
Kaimyninis Šilutės rajonas, rodos, ranka pasiekiamas, tačiau norėdamas ten nuvažiuoti autobusu kelionėje turi užtrukti 6–7 val. Apie tai papasakojo tauragiškė Birutė, kelis kartus per mėnesį norinti per Šilutę pasiekti Rusnę, ir klausė, gal ketinama atnaujinti keleivinių autobusų maršrutą į šią savivaldybę. 
Nuotrauka
neregiai
Įkelta:
2022-11-27
Lapkričio 22-ąją Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) Tauragės filialas vykdė akciją „Draugiška neregiams aplinka“. Ta proga į mūsų miestą atvyko LASS fizinės aplinkos pritaikymo specialistas Vytautas Gentvilas.
Nuotrauka
uzi
Įkelta:
2022-11-26
Darbo neturinčių jaunuolių gretos retėja, tačiau tuo pačiu metu ryškėja kitas svarbus reiškinys. Užimtumo tarnybos duomenimis, tarp nedirbančių jaunuolių net 50,4 proc. neturi jokios kvalifikacijos. Su aukštuoju išsilavinimu yra kas ketvirtas (24 proc.) darbo neturintis jaunuolis.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-11-24
Gydytojų darbas – gydyti ar tramdyti agresyvius ir apsvaigusius pacientus? Girti žmonės neretai patenka į ligoninių priėmimo skyrius, nes krisdami patiria galvos traumų, kaulų lūžių. Kiti randami tiesiog gatvėse ir reikia patikrinti, ar nieko nesusižeidė. Tačiau vietoje to, kad leistų jiems suteikti kvalifikuotą pagalbą, dalis jų daro viską, kad sukeltų kuo daugiau problemų. Apie tokį atvejį Tauragės ligoninėje skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame. 
Nuotrauka
Įkelta:
2022-11-24
Spalio pabaigoje šalies savivaldybių administracijos, Lietuvos savivaldybių asociacija ir Nacionalinių parkų ir saugomų teritorijų direkcijos (NPSTD) gavo Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos (VSTT) raštą dėl privalomo lankytojo bilieto ir renginių derinimo su šiomis institucijomis. Savivaldybės, kuriose saugomų teritorijų ypač gausu, ketina atsižvelgti į VSTT prašymą ir papildyti esamus renginių organizavimo tvarkos aprašus, nustatant lankytojo bilieto privalomumą masinių komercinių renginių organizatoriams.
Nuotrauka
pspc
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-11-23
Tauragėje, kaip ir visoje Lietuvoje, įsibėgėja Greitosios medicinos pagalbos (GMP) reforma. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) žada, kad ją įgyvendinus gyventojai pagalbos sulauks greičiau, ji bus teikiama kokybiškiau. Tačiau kol kas mažai kas žinoma – nežinia, nei kokią tiksliai teritoriją Tauragės medikai aptarnaus, nei kaip bus sprendžiamos problemos, susijusios su ne visuomet per 15–20 minučių atvykti spėjančiomis brigadomis. Esą tai turėtų paaiškėti tik suformavus GMP tarnybą, kuriai bus patikėta teikti medicinos paslaugas. Tiesa, nors nemažai atsakymų bus pateikta vėliau, Tauragės rajono savivaldybė sprendimą, leidžiantį toliau įgyvendinti reformą, buvo paprašyta priimti dabar.
Nuotrauka
laida
Įkelta:
2022-11-23
Hibridinis karas, propaganda, informacinis karas. Kaip atskirti informaciją nuo dezinformacijos? Ir kokios mūsų laukia informacinės grėsmės viešojoje erdvėje? Ar gebame savarankiškai atsirinkti ir vertinti informaciją? Apie visa tai Tauragės radijo laidų cikle „Kova dėl širdžių ir protų“.
Nuotrauka
daugiabutis
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-22
Trečiadienį į posėdį susirinkę Tauragės rajono savivaldybės tarybos nariai pritarė Tauragės rajono savivaldybės socialinio būsto fondo plėtrai ir leido savivaldybės administracijai  organizuoti dviejų socialinių būstų (3 kambarių) Tauragės mieste pirkimą. Butai bus perkami skelbiamų derybų būdu.
Nuotrauka
pinigai
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-11-21
Europos Parlamentas ir Europos Taryba priėmė direktyvą, kurioje įtvirtino nuostatas dėl deramo minimaliojo atlyginimo nustatymo. Tai galios ir nustatant minimalųjį darbo užmokestį mūsų šalies dirbantiesiems. Tikimasi, kad tai užtikrins tinkamas gyvenimo ir darbo sąlygas.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-11-21
Šįryt į darbą ar mokyklas skubėję tauragiškiai ne tik mėgavosi sniegu padengta žeme, bet ir turėjo būti itin atidūs – nors pagrindinės gatvės nuvalytos, sniego sankaupų netrūko, šaligatviai labai slidūs, o pačiame miesto centre – Dariaus ir Girėno bei Vytauto gatvių sankryžoje – jau nuo sekmadienio neveikia šviesoforas.
Nuotrauka
lauksargiai
Įkelta:
2022-11-21
Tauragės savivaldybės taryboje trečiadienį pritarta savivaldybės bendradarbiavimo su Pabėgėlių priėmimo centru sutarties sudarymui. Nors visi politikai išreiškė pritarimą tokio centro įkūrimui, opozicija piktinosi, kad net tarybos nariai apie pasitraukusiųjų nuo karo apgyvendinimui reikalingus vežamus daiktus į Lauksargius sužinojo tik iš žiniasklaidos.
Nuotrauka
langai
Įkelta:
2022-11-19
Lapkričio 19-ąją minint Pasaulinę smurto prieš vaikus prevencijos dieną, vaiko teisių gynėjai kviečia visuomenę nelikti abejingai vaikams ir šeimoms, kurioms reikia pagalbos. Tylėti smurto akivaizdoje – reiškia palikti vaiką problemas spręsti vieną. Tačiau net vienas skambutis gali tapti didžiausia investicija į vaiko ir visos šeimos ateitį. Ryžtis tokiam skambučiui vaiko teisių gynėjai šiemet skatina akcija „Šviesa languose“.