Palikę „Bolt“ paspirtuką už miesto ribų galite patuštinti kišenę
Įkelta:
2022-05-26
Nuotrauka
paspirtukai
Aprašymas

Autoriaus nuotrauka

Lietuvoje, kaip ir visoje Europoje, kelionių „Bolt“ paspirtukais skaičius per pastaruosius metus augo įspūdingai. Ne išimtis ir Tauragė – lyginant su 2021 m. kovo mėnesiu, kelionių skaičius čia per metus išaugo išaugo 34 proc., teigia „Bolt“ dalijimosi paslaugų plėtros vadovas Baltijos šalyse Eimantas Balta.

Tiesa, nors daugelis elektrinių paspirtukų tvarkingi, pasitaiko ir tokių, kuriuose aptinkama gedimų.

– Buvo atvejis, kai mėginau pradėti kelionę. „Bolt“ programėlėje susiradau arčiausiai esantį paspirtuką, spustelėjau „pradėti kelionę“, per paspirtuko garsiakalbį išgirdau, kad kelionė pradėta, buvau perspėtas, kad reikia vairuoti atsargiai ir panašiai, bet paspirtukas nejudėjo iš vietos... Spaudžiau įtaisą, esantį ant vairo, kuriuo reguliuojamas greitis. Paprastai paspirtukas jį spaudžiant juda automatiškai, bet mano pasirinktas paspirtukas ir toliau stovėjo vietoje. Niekaip nesupratau, kas įvyko. Kelionė baigėsi neprasidėjusi. Tiesa, pinigai nebuvo nuskaičiuoti. Tiesiog teko ieškoti kito paspirtuko, kuriuo kelionę jau pradėjau sėkmingai, – „Tauragės žinioms“ pasakojo aktyviai paspirtukais mieste važinėjantis Tomas. 

E. Balta tikino, kad „Bolt“ visada skatina vartotojus pranešti apie visus nesklandumus, pastebėtus naudojantis bendrovės paslaugomis. „Tai patogu padaryti po kiekvienos kelionės naudojantis mūsų programėle. Kai vartotojai praneša apie techninius gedimus, toks paspirtukas yra pažymimas ir tampa nematomas programėlėje bei neprieinamas kitiems vartotojams, o „Bolt“ mechanikų komanda, surinkusi paspirtukus ir nugabenusi juos į logistikos sandėlį, atlieka patikrinimus bei remontą“, – dėstė „Bolt“ dalijimosi paslaugų plėtros vadovas.

Vienas tauragiškių „Tauragės žinioms“ atsiuntė nuotrauką, kurioje matyti, jog ant paspirtuko trūksta  dalies – kodo, kurį nuskenavę vartotojai gali pradėti kelionę. Šis buvo nulūžęs arba nulaužtas tyčia.

„Dažniausiai pasitaikantys paspirtukų gedimai paprasti – išsileidusios padangos arba prasčiau veikiantys stabdžiai ar žibintai. Rimtesnių gedimų arba tyčinių niokojimo atvejų Tauragėje pasitaiko itin retai, o vagysčių nepasitaiko apskritai, – tikino E. Balta. – Galima pasidžiaugti, kad vartotojų kultūra tiek Tauragėje, tiek visoje šalyje auga – žmonės paspirtukus suvokia kaip bendrą gėrį ir stengiasi jį saugoti. Dėl gedimų su vartotoju susisiekiame tik tuo atveju, jeigu įtariame tyčinį niokojimą ar vandalizmą. Stengiamės išsiaiškinti kiekvienos situacijos aplinkybes ir išklausyti visas puses“.

Tauragėje elektriniais paspirtukais važinėjantys žmonės pastebėjo, kad kai kurios teritorijos ir visos apylinkės už Tauragės ribų žemėlapyje pažymėtos raudona spalva.

– Tikriausiai į jas įvažiuoti draudžiama... Tik kodėl? – klausė Tomas.

E. Balta patikslino, kad vairuotojams nėra draudžiama paspirtuku išvažiuoti iš už programėlėje pažymėtų miesto ribų. „Svarbu, kad kelionės pabaigoje būtų grįžtama į zoną. Tuo atveju, jeigu paspirtukas paliekamas už pažymėtų ribų, vartotojui taikomas papildomas 10 eurų mokestis“, – komentavo E. Balta. 

Paprastai paspirtuku vairuotojai gali išvystyti maždaug 20–30 km/h greitį, tiesa, „Bolt“ programėlėje pradedantieji vairuotojai gali patys sau nustatyti greičio limitą iki 15 km/h, jeigu jaučiasi nesaugiai važiuodami greičiau. O įvažiavus į kai kurias Tauragės vietas greitis ribojamas automatiškai visiems vairuotojams.  

„Nuolat bendradarbiaujame su Tauragės rajono savivaldybe ir reaguojame į įvairius prašymus, tarp jų – ir dėl greičio ribojimo. „Bolt“ sistema leidžia automatiškai sulėtinti paspirtuko greitį jam įvažiavus į ribojimo zoną. Paprastai stengiamės riboti paspirtukų greitį tose vietose, kur pastebimas intensyvesnis pėsčiųjų srautas“, – tikino jis.

Tauragėje elektrinių paspirtukų nuoma pradėta praėjusių metų vasarą, kelionės kaina ilgą laiką siekė 11 centų už minutę. Dabar važiavimas atsieina šiek tiek brangiau – 13 centų už minutę.

 

Nuotrauka
saugi vasara
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
prieš 10 valandų
Kad galėtum džiaugtis saugia vasara, reikia prisiminti svarbiausias taisykles, kaip elgtis prie vandens bei nutikus nelaimei gelbėti skęstančius ir suteikti pirmąją pagalbą. Šiuo tikslu Tauragės visuomenės sveikatos biuras (VSB) kviečia į prevencinį renginį.
Nuotrauka
draudeniai
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
prieš 13 valandų
Gegužės 31 d. Tauragės rajono savivaldybė su UAB „Šilutės polderiai“ pasirašė sutartis dėl vandens transporto priemonių nuleidimo ir iškėlimo vietos (slipo) įrengimo Draudenių ežere.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
prieš 1 dieną
516-ąjį gimtadienį Tauragė šiemet švenčia ypatingai – Lietuvos kultūros sostinės vėliavą nešdamas gimtasis miestas dešimt dienų pilnas šurmulio, dainų ir šokių ritmo, parodų po atviru dangumi, šiltų pabendravimų. Nuskambėjo ir įspūdingas dainų ir šokių ansamblių vakaras „Gyvybės medis“, užbūręs teatralizuotu koncertu, apjungusiu liaudiškus šokius, dainas ir įspūdingą šviesos dailę. Jo metu Garbės piliečio regalijos įteiktos dviem tauragiškiams. Miesto šventė dar nesibaigia – laukia įspūdingas savaitgalis. Plačiau skaitykite laikraščio vedamajame. 
Nuotrauka
greitoji
Autorės nuotrauka 
Įkelta:
prieš 1 dieną
Nuo liepos 1-osios veiklą pradeda naujoji Greitosios medicinos pagalbos (GMP) įstaiga, apjungsianti visas šalies GMP stotis. Į bendrą sistemą jungiasi ir Tauragės GMP, vis dar priklausanti Tauragės rajono pirminės sveikatos pagalbos centrui (PSPC). Apie šią pertvarką kalbėjo ir sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, metų pradžioje lankęsis Tauragėje. Šios reformos įgyvendinimui reikalingus sprendimus antradienį svarstė ir Tauragės savivaldybės taryba – naujajai įstaigai perduotos patalpos, kuriose veikia GMP stotis, ir visa įranga bei kitas turtas. 
Nuotrauka
batakiu stovykla
Batakių stovyklos archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-06-06
Mokslo metų pabaiga ir prasidedanti vasara vaikams žada poilsį ir linksmybes. Vasaros stovyklose siūlomų veiklų įvairovė, įgūdžių lavinimas ir bendravimas su bendraamžiais – dalis smagaus vaikų laisvalaikio. Šiemet vaikų ir jaunimo socializacijos (vasaros poilsio) programoms Tauragės rajono savivaldybė skyrė 70 000 Eur. 
Nuotrauka
Autobusas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-06-06
Į posėdį susirinkę naujosios savivaldybės tarybos nariai išklausė kelių įmonių ataskaitas. UAB Autobusų parko ataskaitą pateikė laikinai Autobusų parko direktoriaus pareigas einantis direktoriaus pavaduotojas Rimantas Martinavičius. Pasak jo, įmonė praėjusius metus baigė su 14 tūkst. eurų pelnu. „Pernai susidūrėme su tikai nemažai iššūkių, tačiau matom labai daug pozityvo“, – teigė įmonės vadovas. Taryba ataskaitą praėjusį antradienį patvirtino.
Nuotrauka
ŠMSM inform.
Įkelta:
2023-06-05
Nuo rugsėjo 1-osios 1, 3, 5, 7, 9 ir III gimnazijos klasių mokiniai mokysis pagal atnaujintas ugdymo programas. Kitose klasėse dar bus tęsiamos ir užbaigiamos dabartinės programos. Taip pereiti prie atnaujinto turinio apsispręsta dėl to, kad būtų išlaikytas mokinių ugdymo nuoseklumas, prie atnaujintų ugdymo programų būtų pereinama laipsniškai, be to, tai ir mažesnė apkrova mokykloms. Dar kitais mokslo metais, 2024–2025 m. m., jau visos klasės dirbs pagal atnaujintas programas.
Nuotrauka
vaikų taryba
Įkelta:
2023-06-05
Dvejus metus vaiko teisių gynėjų patariamasis balsas – Vaikų taryba – diskutavo svarbiausiais vaiko teisių apsaugos klausimais, susitiko su įvairių sričių ekspertais bei originaliais pasiūlymais ir jaunatviškomis idėjomis atkreipė institucijų bei visuomenės dėmesį. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Ilma Skuodienė džiaugiasi pasiektu rezultatu, jog vaikų balsas Lietuvoje yra girdimas, o temos, kuriomis norėjo diskutuoti patys vaikai – sudėtingos, bet svarbios ir aktualios kiekvienam žmogui.
Nuotrauka
nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-04
Lietuvos Raudonasis Kryžius (RK) aktyviai veikia 16 miestų Lietuvoje, tarp jų ir Tauragėje. Jis įsikūręs V. Kudirkos g. 2A. Tauragės skyrius gali pasigirti ilga ir garbinga istorija. Nuo balandžio 18 dienos jam vadovaujančiai Danguolei Jatautienei problemos, kurias siekia spręsti RK, nesvetimos – daugiau nei tris dešimtmečius ji vadovavo Tauragės kaimiškajai seniūnijai. „Gebėti dalintis yra labai svarbu. Jeigu kiekvienas iš mūsų išmoktų pasidalinti, gyvenimas taptų prasmingesnis“, – įsitikinusi ji.
Nuotrauka
ugniagesiai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-06-03
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas šeštadieniais nuo 10 iki 12 val. kviečia šeimas su vaikais, jaunimą ir vyresnius žmones apsilankyti šalies gaisrinėse, susipažinti su ugniagesių gelbėtojų darbu ir saugios gyvensenos pagrindais. Užsukti pas ugniagesius į svečius bus galima kiekvieną šeštadienį visus šiuos metus.
Nuotrauka
Elektromobilis
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-02
Šiandien devintą kartą vyksiančių elektromobilių varžybų „Ignitis ON: pažink Lietuvą!“ dalyviai, vairuojantys naujausius elektromobilius, šiemet aplankys naujas vietas ir miestus.
Nuotrauka
paspirtukas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-06-02
Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) atliktas eksperimentas rodo, kad daugiau nei pusė visų elektrinių paspirtukų vairuotojų nepaiso  Kelių eismo taisyklių. Akivaizdu, kad dauguma paspirtukininkų nėra susipažinę su jiems taikomomis taisyklėmis, o dalyvaudami eisme nesirūpina savo ir kitų eismo dalyvių saugumu.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2023-06-01
Į posėdį susirinkę naujosios Tauragės rajono savivaldybės tarybos politikai svarstė savivaldybės įmonių praėjusių metų veiklos ataskaitas. Iš jų paaiškėjo, kad daugiausiai nuostolių – per 600 tūkst. eurų – pernai patyrė UAB Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras (TRATC). Bendrovės vadovo Virginijaus Noreikos paaiškinimai tarybos narių neįtikino – už tai, kad ataskaita būtų patvirtinta, balsavo tik trys tarybos nariai iš 24-ių. Išsamiau apie tai skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
LRV nuotrauka
LRV nuotrauka
Įkelta:
2023-06-01
Šeimos, žmonės su negalia ir jų artimieji, kiti pažeidžiami asmenys greičiau gaus socialines paslaugas, už jas reikės mokėti mažiau, o dalis socialinių paslaugų krizinėje situacijoje atsidūrusiems žmonėms bus teikiamos nemokamai. Taip pat plėsis socialinių paslaugų teikėjų ratas prižiūrintiems artimuosius su negalia, įteisinamas nuolatinis globotojas likusiems be tėvų globos vaikams. Vyriausybė pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos teikiamiems Socialinių paslaugų įstatymo  pakeitimams.
Nuotrauka
Įkelta:
2023-05-30
Nuo birželio 1 iki liepos 31 d. laukiama paraiškų pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) priemonės „Bendradarbiavimas“ veiklos sritį „Parama trumpoms tiekimo grandinėms ir vietos rinkoms skatinti vietos lygmeniu“. Yra remiamas ir skatinamas paramos gavėjų bendradarbiavimas, todėl paraišką būtina teikti kartu su partneriais. Šio paraiškų teikimo etapo biudžetas – 4 870 243 Eur paramos lėšų.
Nuotrauka
kelias
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-05-30
Vykstant migracijai, susidūrimai su laukiniais gyvūnais – vienas dažniausių pavojų vairuojant, ypač užmiesčio aplinkoje. AB Lietuvos automobilių kelių direkcija pataria vairuotojams būti atidiems keliuose, ypač kelio ženklu „Laukiniai žvėrys“ pažymėtuose ruožuose. Taip pat patariama labiau sutelkti dėmesį važiuojant keliu, kuris kerta ne tik mišką, bet ir pievas. Laukiniai gyvūnai kelyje gali atsirasti ištisus metus. Gyvūnai keliuose dažniausiai pasirodo prietemoje ir naktį, 17–23 valandomis, taip pat anksti ryte.
Nuotrauka
tarsa
Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-30
Aplinkos ministerija parengė Pavojingųjų atliekų identifikavimo ir klasifikavimo metodikos projektą, kuris nustato atliekų pavojingųjų savybių vertinimo, nustatymo ir atliekų priskyrimo pavojingosioms atliekoms tvarką. Taip pat parengti ir Atliekų tvarkymo taisyklių pakeitimai, numatantys reikalavimus namų ūkiuose susidarančioms pavojingųjų medžiagų atliekoms.
Nuotrauka
Egzaminai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-05-30
Abiturientams – įtemptas metas. Jau po kiek daugiau nei savaitės valstybiniu lietuvių kalbos ir literatūros egzaminu prasidės didžioji brandos egzaminų sesija. Baigsis ji birželio 26-ąją fizikos egzaminu. Tiesa, užsienio kalbos egzamino kalbėjimo dalis vyko dar balandžio mėnesį.