Ar Gintarė Rakauskienė taps administracijos direktore, spręs politikai – vyksta komitetų posėdis
Įkelta:
2021-04-02
Nuotrauka
Ekrano kopija
Aprašymas

Nuo 10 val. vyksta nuotolinis savivaldybės tarybos komitetų posėdis. Ekrano nuotrauka

Šiandien savivaldybės tarybos posėdyje 13 val. bus svarstomas vienas klausimas – Gintarės Rakauskienės paskyrimas į Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas. Nuo 10 val. vyksta tarybos komitetų posėdis – kandidatė prisistatė, atsakinėja į politikų klausimus. 

Ateina padėti su entuziazmu ir energija

Nuo 2019 m. spalio UAB „Dunokai“ vadovaujanti Gintarė Rakauskienė, paklausta, kas lėmė, kad ji kandidatuoja į šias pareigas, sakė esanti įsitikinusi, kad darbas savivaldybės administracijoje – įdomus.  

– Viešajame sektoriuje esu ne naujokė. Daugelis tauragiškių problemų man žinomos, o kas nežinoma, noriu sužinoti. Ilgą laiką dirbau Tauragės butų ūkyje, esu įsigilinusi į daugiabučių namų administravimą. Šiuo metu UAB „Dunokai“ užsiimame ūkiniais reikalais, tai ir miesto problemos pakankamai gerai žinomos. Norisi prisidėti prie savivaldybės komandos, kad Tauragės rajono gyventojams būtų geriau. Ateinu padėti su entuziazmu ir energija. Jei tiks mano kandidatūra, mielai prisijungsiu prie komandos, – „Tauragės žinioms“ sakė G. Rakauskienė. 

Vertina patirtį

Administracijos direktoriaus kandidatūrą tarybai siūlo meras Dovydas Kaminskas. 

Anksčiau jis yra minėjęs, kad svarsto kelias kandidatūras. Dabar paklaustas, kas lėmė, kad pasirinko Gintarės Rakauskienės kandidatūrą, meras Dovydas Kaminskas teigė:

– Gintarė Rakauskienė ilgus metus dirba Tauragės žmonių labui – projektų vadove Tauragės butų ūkyje, Tauragės šilumos tinkluose, jau dvejus metus sėkmingai vadovauja UAB „Dunokai“. Dar daugiau, Gintarė buvo praėjusių ketverių rinkimų komisijos pirmininkė Tauragės rinkimų apygardoje. G.Rakauskienės kandidatūrą nusprendžiau teikti dėl patirties dirbant Tauragei, žinių politikoje ir tinkamų asmeninių savybių. Neabejoju, kad Gintarė susitvarkys su visais laukiančiais iššūkiais, nes jai rūpi Tauragės ateitis.

Pasak mero, jeigu taryba pritars, direktorius pareigas pradės eiti nuo tarybos sprendime nustatytos datos. Kol kas konkreti data dar nėra žinoma – ji paaiškės penktadienį. 

– Jeigu taryba kandidatūrai nepritars, tuomet pakomentuosiu, kokia bus procedūra, – teigė meras D. Kaminskas. 

Kokie iššūkiai, kokie svarbiausi darbai laukia naujojo administracijos direktoriaus?   

– Iššūkių laukia daug, nuo strateginių projektų – Tauragės arenos, Tauragės turgelio, aplinkkelio, kino teatro – įgyvendinimo iki pandemijos valdymo ir kitų kasdienių darbų tobulinant savivaldybės ir jos įstaigų teikiamas paslaugas. Tauragės rajono savivaldybės komanda yra stipri – visi kartu įveiksime ateities iššūkius, – minėjo meras.  

Balsavimas bus slaptas

Dėl administracijos direktoriaus kandidatūros rajono politikai balsuos šiandien. 13 val. politikai jungsis į nuotolinį posėdį, kuriame bus svarstoma G. Rakauskienės kandidatūra. Paskelbus slaptą balsavimą tarybos nariai ateis į savivaldybės didžiąją posėdžių salę, kur bus įsikūrusi balsų skaičiavimo komisija. 

Po balsavimo tarybos nariai vėl jungsis į nuotolinį posėdį ir bus paskelbti balsavimo rezultatai. 

Modestas Petraitis, šešerius metus ėjęs savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas, pasitraukė prieš mėnesį. Per tą laiką šias pareigas laikinai ėjo administracijos direktoriaus pavaduotojas Tomas Raulinavičius.

 

Nuotrauka
kelias
Įkelta:
prieš 7 valandas
Kaimo bendruomenė „Sartupietis“ pasidalino žinia apie iš Sartininkų į Draudenius vedančio kelio asfaltavimo darbus. Šiuo, iki šiol žvyruotu, keliu dažnai naudojasi vaikus turinčios šeimos, mat juo vykstama į Žygaičių gimnaziją.
Nuotrauka
suolai
Įkelta:
prieš 1 dieną
Šiandien vykusiame savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje paaiškėjo, kad apie tai, jog vyresniųjų klasių mokiniai galėtų grįžti į mokyklas, nekalbama. O jei sergamumas augs ir pasieks savivaldybėse 200 atvejus 100 tūkst. gyventojų, teks kaupinių metodu tirti mokyklose besimokančius pradinukus. Tauragės savivaldybėje šis rodiklis dabar siekia 160 atvejų. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
prieš 1 dieną
Savaitės pradžioje lepins besitęsianti maloni šiluma, tačiau nuo antradienio temperatūra kris žemyn – į Lietuvą brausis vėsa ir mišrūs krituliai, numatomas nemalonus vėjas. Visgi, remiantis dabartiniais duomenimis, savaitės pabaigoje galime sulaukti šilumos revanšo.
Nuotrauka
KATĖS
Įkelta:
2021-04-09
Praėjusią savaitę Seimas priėmė Gyvūnų gerovės įstatymo pataisas, kuriomis numatoma, kad naminiai augintiniai turės būti ženklinami, o gyvūnų veisimas nesilaikant teisės aktų reikalavimų bus laikomas žiauriu elgesiu su gyvūnais ir užtrauks bausmes. Prekiauti gyvūnais nebebus galima ir turguose. Gyvūnų globėjai pataisomis džiaugiasi, nors ir sutinka, kad įstatymas nėra tobulas. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-08
Tauragėje šiuo metu yra keturios moterys, kurios bet kuriuo paros metu pasirengusios į savo namus priimti svetimus iš nesaugios aplinkos paimtus vaikus. Nors už tai gaunamas atlygis, šios atsakomybės nepavadinsi nei darbu, nei pareigomis. Pervargimas ir dirbančiai visuomenei būdingas perdegimo sindromas – labai realus. O globotojai turi būti mylinčios asmenybės, priimančios vaiką tokį, koks yra, besąlygiškai. Kaip sekasi laikinosioms globotojams, kodėl to galėtų imtis tikrai ne kiekvienas, ir susimąstyti verčiančios globojamų vaikų istorijos – laikraščio vedamajame. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
2021-04-08
Iki savaitgalio Lietuvoje išsilaikys gaivesni orai, vis sulauksime kritulių. Didesnė šiluma atkeliaus savaitgalį, pagal dabartinius duomenis, sekmadienį temperatūra gali šoktelti iki 15–17 laipsnių. Visgi, protarpiais dar sulauksime lietaus, vėjas nenurims. 
Nuotrauka
Žaliasis politikos institutas
Įkelta:
2021-04-08
Birželio 5-6 dienomis Lietuvoje ir pasaulyje vyks kasmetinė upių ir jų pakrančių švarinimo iniciatyva „River Cleanup“, – praneša Žaliasis politikos institutas. Šiemet gyventojai kviečiami ne tik tvarkytis, bet ir prisidėti prie vaizdinės bibliotekos kūrimo, kuri padės mokslininkams stebėti ir tirti upių pakrančių būklę.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-04-07
Policijos departamentas skelbia, kad nuo antradienio (balandžio 6 d.) tarnybą pradėjo virtualus patrulis, kurio pagrindinė užduotis – nusikalstamų veikų ar administracinių nusižengimų prevencija elektroninėje erdvėje. Virtualaus patrulio feisbuko paskyrą administruos trys pareigūnai.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-04-05
Nuo vasario 22-osios iš savo pareigų netikėtai pasitraukus savivaldybės administracijos direktoriui Modestui Petraičiui, dirbusiam šį darbą šešerius metus, jo darbus teko perimti pavaduotojui Tomui Raulinavičiui. Pavaduoti direktorių jam teko jau kone pusantro mėnesio – penktadienį savivaldybės tarybos nariai administracijos direktore patvirtino Gintarę Rakauskienę. Su T. Raulinavičiumi kalbėjomės apie tai, kaip jis jautėsi staiga užgriuvus tokiai atsakomybės naštai, kokie projektai dabar įgyvendinami rajone, kaip sekasi dorotis su pandemijos iššūkiais. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Didįjį penktadienį savivaldybės tarybos politikai slaptu balsavimu patvirtino mero siūlytą administracijos direktoriaus kandidatūrą – prie administracijos vairo stoja Gintarė Rakauskienė. Už kandidatūrą pasisakė 22, prieš buvo du tarybos nariai.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje pristatytas naujasis įsakymas dėl privalomų testų prieš atnaujinant veiklas kontaktiniu būdu ir privalomą testavimąsi kai kurioms dirbančiųjų grupėms. Specialistai akcentavo, kad persirgusieji ar vakcinuoti tirtis neprivalo, o švietimiečių atstovai nuogąstavo, kad ne visi pedagogai spės laiku atlikti testus.