Orai: pavasarines nuotaikas sujauks žiemiški orų akcentai
Įkelta:
2021-03-01
Nuotrauka
orai
Aprašymas

Kovo 1 d. Rasita Li FB nuotrauka

Kovas startuos pavasarine šiluma, tačiau šios savaitės pabaigoje orai labiau primins žiemą.

Pirmoji kalendorinio pavasario diena bus rami. Pirmoje dienos pusėje vietomis laikysis rūkas. Po pietų galimi pragiedruliai, pūs vidutinio stiprumo vakarų, pietvakarių krypties vėjas. Vilniuje dieną bus apie 6, Klaipėdoje apie 5 laipsnius šilumos. Kaune oras šils iki 9, Šiauliuose ir Panevėžyje iki 10 laipsnių.

Antradienį numatomi labai panašūs orai, pūs gūsingas vakarų, pietvakarių krypties vėjas. Nakties valandomis vėl nusidrieks rūkas. Temperatūra svyruos nuo 1 laipsnio šalčio iki 3 laipsnių šilumos. Kai kur bus slidu. Dienos metu numatomi pragiedruliai. Vilniuje ir Klaipėdoje oras šils iki 6 laipsnių. Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje bus apie 7–8 laipsnius šilumos.

Trečiadienio naktį šaltis pasikandžios stipriau, daug kur formuosis plikledis. Temperatūra svyruos nuo 4 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos. Matomumą apribos rūkas. Dienos metu bus debesuota su pragiedruliais, vakarinėje šalies dalyje trupytį palis. Pūs apysmarkis vakarų, pietvakarių krypties vėjas. Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje oras sušils iki 6 laipsnių. Šiauliuose bus apie 4, Klaipėdoje vos apie 2 laipsnius šilumos.

Ketvirtadienį numatomi vėsesni orai, vėl teks prisiminti žiemiškus orų akcentus – galimi mišrūs krituliai. Naktį kelius slidins plikledis, vietomis praslinks krituliai. Temperatūra svyruos nuo 3 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos. Dienos metu jau daug kur pasirodys krituliai: lietus, šlapios snaigės. Pūs žvarbus šiaurės, šiaurės vakarų vėjas. Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje tesušils iki 2, Šiauliuose ir Panevėžyje iki 1 laipsnio.

Penktadienį orai labiau primins žiemą nei malonų pavasarį. Naktį vietomis, dieną daug kur numatomi mišrūs krituliai, vis dažniau pasirodys sniegas. Naktį šals iki 1–6 laipsnių. Dieną Vilniuje bus apie nulį, Kaune apie 2 laipsnius šilumos. Šiauliuose, Panevėžyje ir Klaipėdoje oras šils iki 1 laipsnio.

Remiantis www.gismeteo.lt šeštadienį bus truputį vėsiau, vietomis numatomi krituliai. Sekmadienį temperatūra kils vos aukščiau, tačiau pūs smarkus vėjas. Malonu nebus.  

 

Nuotrauka
kelias
Įkelta:
prieš 7 valandas
Kaimo bendruomenė „Sartupietis“ pasidalino žinia apie iš Sartininkų į Draudenius vedančio kelio asfaltavimo darbus. Šiuo, iki šiol žvyruotu, keliu dažnai naudojasi vaikus turinčios šeimos, mat juo vykstama į Žygaičių gimnaziją.
Nuotrauka
suolai
Įkelta:
prieš 1 dieną
Šiandien vykusiame savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje paaiškėjo, kad apie tai, jog vyresniųjų klasių mokiniai galėtų grįžti į mokyklas, nekalbama. O jei sergamumas augs ir pasieks savivaldybėse 200 atvejus 100 tūkst. gyventojų, teks kaupinių metodu tirti mokyklose besimokančius pradinukus. Tauragės savivaldybėje šis rodiklis dabar siekia 160 atvejų. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
prieš 1 dieną
Savaitės pradžioje lepins besitęsianti maloni šiluma, tačiau nuo antradienio temperatūra kris žemyn – į Lietuvą brausis vėsa ir mišrūs krituliai, numatomas nemalonus vėjas. Visgi, remiantis dabartiniais duomenimis, savaitės pabaigoje galime sulaukti šilumos revanšo.
Nuotrauka
KATĖS
Įkelta:
2021-04-09
Praėjusią savaitę Seimas priėmė Gyvūnų gerovės įstatymo pataisas, kuriomis numatoma, kad naminiai augintiniai turės būti ženklinami, o gyvūnų veisimas nesilaikant teisės aktų reikalavimų bus laikomas žiauriu elgesiu su gyvūnais ir užtrauks bausmes. Prekiauti gyvūnais nebebus galima ir turguose. Gyvūnų globėjai pataisomis džiaugiasi, nors ir sutinka, kad įstatymas nėra tobulas. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-08
Tauragėje šiuo metu yra keturios moterys, kurios bet kuriuo paros metu pasirengusios į savo namus priimti svetimus iš nesaugios aplinkos paimtus vaikus. Nors už tai gaunamas atlygis, šios atsakomybės nepavadinsi nei darbu, nei pareigomis. Pervargimas ir dirbančiai visuomenei būdingas perdegimo sindromas – labai realus. O globotojai turi būti mylinčios asmenybės, priimančios vaiką tokį, koks yra, besąlygiškai. Kaip sekasi laikinosioms globotojams, kodėl to galėtų imtis tikrai ne kiekvienas, ir susimąstyti verčiančios globojamų vaikų istorijos – laikraščio vedamajame. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
2021-04-08
Iki savaitgalio Lietuvoje išsilaikys gaivesni orai, vis sulauksime kritulių. Didesnė šiluma atkeliaus savaitgalį, pagal dabartinius duomenis, sekmadienį temperatūra gali šoktelti iki 15–17 laipsnių. Visgi, protarpiais dar sulauksime lietaus, vėjas nenurims. 
Nuotrauka
Žaliasis politikos institutas
Įkelta:
2021-04-08
Birželio 5-6 dienomis Lietuvoje ir pasaulyje vyks kasmetinė upių ir jų pakrančių švarinimo iniciatyva „River Cleanup“, – praneša Žaliasis politikos institutas. Šiemet gyventojai kviečiami ne tik tvarkytis, bet ir prisidėti prie vaizdinės bibliotekos kūrimo, kuri padės mokslininkams stebėti ir tirti upių pakrančių būklę.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-04-07
Policijos departamentas skelbia, kad nuo antradienio (balandžio 6 d.) tarnybą pradėjo virtualus patrulis, kurio pagrindinė užduotis – nusikalstamų veikų ar administracinių nusižengimų prevencija elektroninėje erdvėje. Virtualaus patrulio feisbuko paskyrą administruos trys pareigūnai.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-04-05
Nuo vasario 22-osios iš savo pareigų netikėtai pasitraukus savivaldybės administracijos direktoriui Modestui Petraičiui, dirbusiam šį darbą šešerius metus, jo darbus teko perimti pavaduotojui Tomui Raulinavičiui. Pavaduoti direktorių jam teko jau kone pusantro mėnesio – penktadienį savivaldybės tarybos nariai administracijos direktore patvirtino Gintarę Rakauskienę. Su T. Raulinavičiumi kalbėjomės apie tai, kaip jis jautėsi staiga užgriuvus tokiai atsakomybės naštai, kokie projektai dabar įgyvendinami rajone, kaip sekasi dorotis su pandemijos iššūkiais. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Didįjį penktadienį savivaldybės tarybos politikai slaptu balsavimu patvirtino mero siūlytą administracijos direktoriaus kandidatūrą – prie administracijos vairo stoja Gintarė Rakauskienė. Už kandidatūrą pasisakė 22, prieš buvo du tarybos nariai.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje pristatytas naujasis įsakymas dėl privalomų testų prieš atnaujinant veiklas kontaktiniu būdu ir privalomą testavimąsi kai kurioms dirbančiųjų grupėms. Specialistai akcentavo, kad persirgusieji ar vakcinuoti tirtis neprivalo, o švietimiečių atstovai nuogąstavo, kad ne visi pedagogai spės laiku atlikti testus.