Nutirpus sniegui vaizdas mieste šiurpina: gatvės nusėtos šunų išmatomis
Įkelta:
2021-03-05
Nuotrauka
kakiai
Aprašymas

Reginos Vaičaitienės ir feisbuko nuotraukos

Tikriausiai visiems teko matyti gyvūnų išmatomis „užminuotų“ šaligatvių, parkų, žaidimų aikštelių ir vaikščioti bandant neįlipti į tas krūveles. Visuomenės sveikatos specialistai teigia, kad gyvūnų išmatos ne tik atrodo neestetiškai, bet ir daro didelę žalą. Tauragėje, pasak miesto seniūno, specialių dėžučių šunų išmatoms sudėti įrengta daug, belieka tik patiems būti sąmoningiems ir atsakingiems. 

Ne tik neestetiška, bet ir pavojinga

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) naujausiais duomenimis, užregistruotas 151 naminių gyvūnų platinamų ligų atvejis: 49 – toksokarozės, 49 – toksoplazmozės ir 53 – echinokokozės. Apie tai rašoma pranešime žiniasklaidai. 

Šias ligas platina šunys ir katės – jų ekskrementuose gali būti įvairių kirmėlių bei milijonai ilgai gyvybingomis išliekančių bakterijų. Pasak specialistų, įvairios bakterijos šunų išmatose gali išgyventi net iki keleto metų ir sukelti sunkias ligas, infekcijas. Pavyzdžiui, angiostrongiliozę, kriptosporidiazę, kapiliariazę, pavojingą žmogaus gyvybei. 

Paliktos ant žemės išmatos ilgainiui suyra ir yra išplaunamos į vandens nutekėjimo sistemą, užteršdamos upes, ežerus ir kitus vietinius vandens telkinius. Maudantis tokiuose užterštuose vandens telkiniuose ar gaudant jų žuvį, atsiranda labai didelė tikimybė susirgti toksokaroze, toksoplazmoze, echinokokoze, įvairiomis infekcijomis, salmonelioze.

Nuotrauka
kakiai

Surinkti keturkojo paliktas „dovanėles“ svarbu dėl dar keleto priežasčių. Kai kurie šunys yra kaprofagai – ėda savo ar kitų šunų išmatas. Tai ne tik nemalonus, bet tiek šeimininkui, tiek augintiniui pavojingas įprotis.
Jei augintinis jau yra apsikrėtęs, savo išmatose jis palieka kirminų kiaušinėlių ir gali jais pakartotinai apsikrėsti, taip pat apkrėsti sveikus šunis ir žmones. 

Reikia sąmoningumo

Tam, kad apsaugotume save bei kitus nuo tokių pavojingų ligų ir neterštume aplinkos, reikia visuomenės sąmoningumo renkant šunų ekskrementus. Problemos sprendimas labai paprastas. Tiesiog iš anksto reikia pasiruošti pasivaikščiojimams su gyvūnu – nuolat kišenėje turėti maišelį, į kurį bus galima surinkti šuns paliktas „dovanėles“. Kai augintinis atlieka savo reikalus, tereikia įkišti ranką į maišelį ir su visa sauja surinkti tai, ką jis paliko, o maišelį užrišti ir nunešti į tam tikrose vietose pastatytus gyvūnų ekskrementų konteinerius. 

Pratinti gyvūną elgtis tvarkingai viešoje vietoje būtina jau nuo mažų dienų, yra mokymo namuose metodų, padedančių išmokyti šunį atlikti savo reikalus tik ant žolės, arba tik tam tikroje vietoje lauke. 

Tačiau net ir įpratinus šunį tuštintis tik tam tikrose vietose, būtina surinkti jo ekskrementus. 

Policija gyvūnų savininkus informuoja, kad šunis rekomenduojama vedžioti savivaldybės administracijos įrengtose  gyvūnų vedžiojimo aikštelėse, jei jos yra, kitais atvejais – laukymėse, parkų pakraščiuose, kitose rečiau žmonių lankomose vietose

 

Dėžučių pakanka

Tauragės miesto seniūnas Žilvinas Majus teigia, kad šunų išmatoms skirtų dėžučių mieste yra 14-oje vietų: Ateities take, Dainavos, Miško gatvėse, prie J. Tumo-Vaižganto g. 124 namo, prie Sporto mokyklos, Aerodromo gatvėje, prie Stoties-Laisvės gatvių sankryžos, Kartų parke, Tarailiuose dviejose vietose ir, aišku, šunų vedžiojimo aikštelėse.

– Manau, šiuo metu jų pakanka,– sako jis, – juo labiau, kad, pasak Tauragės atliekų tvarkymo centro, maišelius su šunų ekskrementais galima mesti ir į bendro naudojimo atliekų konteinerius.

Pasak seniūno, dar reikėtų dėžutes įrengti Žemaitės ir Prezidento gatvių kvartale, Mažvydo ir Vytauto gatvių gale, prie geležinkelio, ir J. Tumo-Vaižganto gatvės gale. Tai tikriausiai bus padaryta dar šiemet. Tikslesnes vietas, kur turėtų būti pastatytos dėžutės, turėtų nurodyti patys gyventojai. Seniūnas sako pastebėjęs, kad ir jau stovinčios dėžutės kai kur nekokios būklės: jos jau 5–8 metų senumo, viena net buvo susprogdinta.

– Čia ne suoliuką pastatyti, išmatų dėžutę pastatei ir turi prižiūrėti, – sako seniūnas. – Kartą per savaitę, o dažnai ir du, jos turi būti ištuštinamos. Tų žmonių, kurie dirbdavo už pašalpas, dabar neturime, taigi rankų tikrai trūksta.

  Įspėja ir policija

Policija gyvūnų savininkus informuoja, kad šunis rekomenduojama vedžioti savivaldybės administracijos įrengtose  gyvūnų vedžiojimo aikštelėse, jei jos yra, kitais atvejais – laukymėse, parkų pakraščiuose, kitose rečiau žmonių lankomose vietose. Draudžiama gyvūnus vedžioti mokyklų, vaikų darželių teritorijose, vaikų žaidimų aikštelėse, sporto aikštynuose, stadionuose. Gyvūnų savininkai privalo užtikrinti, kad gyvūnai neterštų laiptinių, liftų, kitų bendrojo naudojimo patalpų. Vežiodami šunis žmonės privalo surinkti jų paliekamus ekskrementus ir kitus teršalus. Už gyvūnų laikymo Tauragės  rajono savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse bei gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimus gyvūnų savininkams gali būti taikoma administracinė atsakomybė ir skiriamos nuobaudos.

Kvietė į „parodą“

O feisbuke, kol dar buvo sniego, plačiai pasklido nuotraukos su apipaišytomis „dovanėlėmis“ ir toks postas: „Kai žiemos grožį... keičia... „šūdų grožis“! Reikia... juk sako.. visur rasti pozityvo? Tai šiandien taip ir padarėme! Gal kažkam tai padės neįlipti į š..., juk dabar jis papuoštas. Kažką privers nusišypsoti... O gal ir susigėsti, kad žiemos metu vis „pamiršdavo“ pasiimti maišelį skirtą tokiems reikalams! O dabar... Kviečiame į parodą! Kiek kitokią ir neįprastą! Jei turite įkvėpimo, tai šito „gėrio“ dabar pilna! Tik spėki kurti!“

 

 

Nuotrauka
kelias
Įkelta:
prieš 8 valandas
Kaimo bendruomenė „Sartupietis“ pasidalino žinia apie iš Sartininkų į Draudenius vedančio kelio asfaltavimo darbus. Šiuo, iki šiol žvyruotu, keliu dažnai naudojasi vaikus turinčios šeimos, mat juo vykstama į Žygaičių gimnaziją.
Nuotrauka
suolai
Įkelta:
prieš 1 dieną
Šiandien vykusiame savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje paaiškėjo, kad apie tai, jog vyresniųjų klasių mokiniai galėtų grįžti į mokyklas, nekalbama. O jei sergamumas augs ir pasieks savivaldybėse 200 atvejus 100 tūkst. gyventojų, teks kaupinių metodu tirti mokyklose besimokančius pradinukus. Tauragės savivaldybėje šis rodiklis dabar siekia 160 atvejų. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
prieš 1 dieną
Savaitės pradžioje lepins besitęsianti maloni šiluma, tačiau nuo antradienio temperatūra kris žemyn – į Lietuvą brausis vėsa ir mišrūs krituliai, numatomas nemalonus vėjas. Visgi, remiantis dabartiniais duomenimis, savaitės pabaigoje galime sulaukti šilumos revanšo.
Nuotrauka
KATĖS
Įkelta:
2021-04-09
Praėjusią savaitę Seimas priėmė Gyvūnų gerovės įstatymo pataisas, kuriomis numatoma, kad naminiai augintiniai turės būti ženklinami, o gyvūnų veisimas nesilaikant teisės aktų reikalavimų bus laikomas žiauriu elgesiu su gyvūnais ir užtrauks bausmes. Prekiauti gyvūnais nebebus galima ir turguose. Gyvūnų globėjai pataisomis džiaugiasi, nors ir sutinka, kad įstatymas nėra tobulas. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-08
Tauragėje šiuo metu yra keturios moterys, kurios bet kuriuo paros metu pasirengusios į savo namus priimti svetimus iš nesaugios aplinkos paimtus vaikus. Nors už tai gaunamas atlygis, šios atsakomybės nepavadinsi nei darbu, nei pareigomis. Pervargimas ir dirbančiai visuomenei būdingas perdegimo sindromas – labai realus. O globotojai turi būti mylinčios asmenybės, priimančios vaiką tokį, koks yra, besąlygiškai. Kaip sekasi laikinosioms globotojams, kodėl to galėtų imtis tikrai ne kiekvienas, ir susimąstyti verčiančios globojamų vaikų istorijos – laikraščio vedamajame. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
2021-04-08
Iki savaitgalio Lietuvoje išsilaikys gaivesni orai, vis sulauksime kritulių. Didesnė šiluma atkeliaus savaitgalį, pagal dabartinius duomenis, sekmadienį temperatūra gali šoktelti iki 15–17 laipsnių. Visgi, protarpiais dar sulauksime lietaus, vėjas nenurims. 
Nuotrauka
Žaliasis politikos institutas
Įkelta:
2021-04-08
Birželio 5-6 dienomis Lietuvoje ir pasaulyje vyks kasmetinė upių ir jų pakrančių švarinimo iniciatyva „River Cleanup“, – praneša Žaliasis politikos institutas. Šiemet gyventojai kviečiami ne tik tvarkytis, bet ir prisidėti prie vaizdinės bibliotekos kūrimo, kuri padės mokslininkams stebėti ir tirti upių pakrančių būklę.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-04-07
Policijos departamentas skelbia, kad nuo antradienio (balandžio 6 d.) tarnybą pradėjo virtualus patrulis, kurio pagrindinė užduotis – nusikalstamų veikų ar administracinių nusižengimų prevencija elektroninėje erdvėje. Virtualaus patrulio feisbuko paskyrą administruos trys pareigūnai.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-04-05
Nuo vasario 22-osios iš savo pareigų netikėtai pasitraukus savivaldybės administracijos direktoriui Modestui Petraičiui, dirbusiam šį darbą šešerius metus, jo darbus teko perimti pavaduotojui Tomui Raulinavičiui. Pavaduoti direktorių jam teko jau kone pusantro mėnesio – penktadienį savivaldybės tarybos nariai administracijos direktore patvirtino Gintarę Rakauskienę. Su T. Raulinavičiumi kalbėjomės apie tai, kaip jis jautėsi staiga užgriuvus tokiai atsakomybės naštai, kokie projektai dabar įgyvendinami rajone, kaip sekasi dorotis su pandemijos iššūkiais. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Didįjį penktadienį savivaldybės tarybos politikai slaptu balsavimu patvirtino mero siūlytą administracijos direktoriaus kandidatūrą – prie administracijos vairo stoja Gintarė Rakauskienė. Už kandidatūrą pasisakė 22, prieš buvo du tarybos nariai.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje pristatytas naujasis įsakymas dėl privalomų testų prieš atnaujinant veiklas kontaktiniu būdu ir privalomą testavimąsi kai kurioms dirbančiųjų grupėms. Specialistai akcentavo, kad persirgusieji ar vakcinuoti tirtis neprivalo, o švietimiečių atstovai nuogąstavo, kad ne visi pedagogai spės laiku atlikti testus.