Jūros krantinė: planuojami nauji darbai, bylinėjamasi dėl šlaito griūties
Įkelta:
2021-03-01
Nuotrauka
laipteliai
Aprašymas

Projekto metu bus atnaujinti krantinės laiptai ir poilsio aikštelė. Autorės nuotrauka

Pirmadienį gyventojai nuotolinio susitikimo metu bus supažindinti su projektu, kurio metu ketinama sutvarkyti Jūros krantinės ir šlaito dalį nuo pėsčiųjų tilto iki Tilžės plento. Projektas skirtas kraštovaizdžio formavimui. Kitapus pėsčiųjų tilto, link Vasaros estrados, nuslinkusi krantinė kol kas nebus tvarkoma – vyksta teisminiai procesai su šlaito tvarkymo darbus atlikusia įmone. 

Sutvarkys laiptelius ir poilsio aikštelę

Tauragės rajono savivaldybės užsakymu vilniečių kompanija „Inžinerinis projektavimas“ parengė projektinę viziją, su kuria gyventojai gali susipažinti savivaldybės internetinėje svetainėje (skiltyje „Naujienos“). Pirmadienį baigsis terminas, kai gyventojai elektroniniu paštu gali teikti siūlymus, kaip inžinieriai galėtų patobulinti krantinę. Deja, iki praėjusio antradienio (kai buvo rengiamas straipsnis) tokių pasiūlymų sulaukta tik vieno ir,  kaip „Tauragės žinioms“ sakė Egidijus Montvilas, Statybos skyriaus vyr. specialistas, ne dėl į projektą įtrauktos krantinės atkarpos.

„Projekto tikslas įvertinti esamų želdynų būklę, jų išsaugojimo ir atnaujinimo galimybes. Atverti tam tikrose dalyse panoramą nuo vaizdingo takelio, einančio šlaito viršuje. Numatyti esamų laiptų sutvarkymą. Sutvarkyti šlaito papėdes, vandens nuvedimą, kad būtų užtikrintas šlaito stabilumas ir vandens nutekėjimas per Jūros upės krantinę“, – raštu atsiųstuose atsakymuose teigė Statybos skyriaus vyr. specialistas.

Nuotrauka
schema

Tako neties

Tauragės rajono savivaldybės interneto puslapyje  pateikiama projektinės vizijos schema, iš kurios galima suprasti, jog turėtų būti išvalyti esantys drenažo šuliniai, remontuojamos arba įrengiamos naujos drenažo sistemos.

Šių eilučių autorės paklaustas, ar prieš projekto viziją buvo atlikti inžineriniai, topografiniai, geologiniai tyrimo darbai, K. Montvilas paaiškino, jog statybos darbai nebus atliekami, tad ir tokių tyrimų nereikia.

– Projektas skirtas kraštovaizdžio formavimui, tai reiškia, jog agresyvi statyba nebus vykdoma. Mes į gylį, į šlaitą nelįsime. Sutvarkysime augmeniją, vandens nutekėjimo sistemas, daugiau nieko, – teigė E. Montvilas.

Pašnekovas teigė, jog naujas takas tiesiamas nebus, bus išsaugotas esamas.

Kol kuriami planai, kaip būtų galima sutvarkyti šią Jūros krantinės atkarpą, ties pėsčiųjų tiltu nuslinkęs šlaitas mena apie nesibaigiančias kitos krantinės tako dalies, Meilės alėjos, problemas.

Vyksta teisminiai procesai

Meilės alėjos problemos prasidėjo šlaite įrengus trinkelėmis grįstą taką nuo „Versmės“ gimnazijos iki pėsčiųjų tilto. 2015 m. pavasarį takas ėmė irti. Pavasario liūtims nesiliaujant, šaltiniai išplovė gruntą ir atsivėrė duobė. 2016 m. dalis tako nugriuvo, nusinešdama medžius žemyn, ėmė slinkti krantinės šlaitas. 

Tais pačiais metais rajono savivaldybė pradėjo ieškoti rangovų, galinčių atlikti tako atstatymo darbus, tačiau norinčiųjų neatsirado. 2017 m. pavasarį rajono savivaldybės iniciatyva atlikti inžineriniai topografiniai, geologiniai tyrinėjimo darbai. Mokslininkai parengė situaciją turintį gelbėti techninį projektą. 

Gamta kartais gali padaryti daugiau nei mes galime numatyti. Tikimybė, kad koks nors įvykis nutiks, gali būti tik kartą per šimtą metų, tačiau tai dar nereiškia, kad jis neįvyks rytoj, – sakė projektuotojas.

 

2018 m. birželio pabaigoje atstatymo darbų ėmėsi Šilutės bendrovė „Stamela“. Buvo pašalinti medžiai, pradėta įrenginėti drenažo sistema. 2019 m. Jūros krantinės takas buvo atstatytas, šlaitas sutvirtintas. Pernai kovo pradžioje šlaitas nuslinko vėl. Meilės alėja iki šiol užtverta. Tauragės rajono savivaldybė 2020 m. rudenį su šlaitą turėjusia išgelbėti bendrove pradėjo teisminius ginčus.

„Šiuo metu vyksta teismo parengiamieji posėdžiai. Rangovas UAB ,,Stamela“ nesutinka, kad šlaito slinkimas įvyko dėl įmonės darbo broko, o užsakovas nori įpareigoti rangovą per 6 mėn. atstatyti nuslinkusį šlaitą. Pagal Statybos įstatymą garantija atviriems darbams suteikiama 5 metams, paslėptiems darbams – 10 m.“, – teigė K. Montvilas.

Nuotrauka
šlaitas

Projektuotojai nusiteikę optimistiškai

Šių eilučių autorei yra ne kartą tekę rašyti apie Meilės alėjos projektą, apie pėsčiųjų ir dviratininkų tilto nesusipratimą, kai baigus projektą paaiškėjo, kad neįgaliesiems neįmanoma pakilti įrengtomis nuovažomis. Su valdininkais šnekantis apie problemų keliančius projektus neretai tekdavo išgirsti, jog tam tikrose situacijose kalti projektuotojai. Esą kartais projektai rengiami nuotoliu, projektuotojams net neapsilankius objekte.

Susisiekėme su Jūros upės krantinės ir šlaito sutvarkymo viziją rengusia įmone „Inžinerinis projektavimas“ ir pasiteiravome, ar vilniečiai projektuotojai, kurdami viziją, buvo atvykę į Tauragę.

– Mes buvome atvykę ne kartą. Kiekviena įmonė laikosi skirtingų pozicijų. Mes dirbame tokiu būdu. Kartais būna nesusišnekėjimų, siekiame to išvengti. Esu girdėjęs apie jūsų taką (Meilės alėjos, – aut. past.). Įdomi istorija, net nežinau, kas ten galėjo būti kaltas, sunku pasakyti. Gamta kartais gali padaryti daugiau nei mes galime numatyti. Tikimybė, kad koks nors įvykis nutiks, gali būti tik kartą per šimtą metų, tačiau tai dar nereiškia, kad jis neįvyks rytoj. Gamta nenuspėjama, – sakė „Inžinerinis projektavimas“ vadovas Karolis Mickevičius.

Kada konkrečiai galėtų prasidėti krantinės atkarpos nuo pėsčiųjų tilto iki Tilžės plento tvarkymo darbai, nėra žinoma. Pasak Statybos skyriaus vyr. specialisto E. Montvilo, Jūros upės krantinė yra saugoma teritorija, reikia atsižvelgti į paukščių perėjimo laikotarpį, be to, želdynai turi būti šalinami tik tam tikru metų laiku, todėl darbai bus pradėti tiktai juos suderinus su gamtos apsaugos agentūra.

Kovo 1-ąją, pirmadienį, 16 val., ZOOM platformoje vyks viešas susirinkimas, kurio metu gyventojai gali plačiau išgirti apie ketinamą įgyvendinti projektą. Norint dalyvauti viešame susirinkime, privaloma atsisiųsti ZOOM aplikaciją. Viešojo susirinkimo prisijungimo internetinė nuoroda: https://zoom.us/j/93867775741

 

Nuotrauka
kelias
Įkelta:
prieš 7 valandas
Kaimo bendruomenė „Sartupietis“ pasidalino žinia apie iš Sartininkų į Draudenius vedančio kelio asfaltavimo darbus. Šiuo, iki šiol žvyruotu, keliu dažnai naudojasi vaikus turinčios šeimos, mat juo vykstama į Žygaičių gimnaziją.
Nuotrauka
suolai
Įkelta:
prieš 1 dieną
Šiandien vykusiame savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje paaiškėjo, kad apie tai, jog vyresniųjų klasių mokiniai galėtų grįžti į mokyklas, nekalbama. O jei sergamumas augs ir pasieks savivaldybėse 200 atvejus 100 tūkst. gyventojų, teks kaupinių metodu tirti mokyklose besimokančius pradinukus. Tauragės savivaldybėje šis rodiklis dabar siekia 160 atvejų. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
prieš 1 dieną
Savaitės pradžioje lepins besitęsianti maloni šiluma, tačiau nuo antradienio temperatūra kris žemyn – į Lietuvą brausis vėsa ir mišrūs krituliai, numatomas nemalonus vėjas. Visgi, remiantis dabartiniais duomenimis, savaitės pabaigoje galime sulaukti šilumos revanšo.
Nuotrauka
KATĖS
Įkelta:
2021-04-09
Praėjusią savaitę Seimas priėmė Gyvūnų gerovės įstatymo pataisas, kuriomis numatoma, kad naminiai augintiniai turės būti ženklinami, o gyvūnų veisimas nesilaikant teisės aktų reikalavimų bus laikomas žiauriu elgesiu su gyvūnais ir užtrauks bausmes. Prekiauti gyvūnais nebebus galima ir turguose. Gyvūnų globėjai pataisomis džiaugiasi, nors ir sutinka, kad įstatymas nėra tobulas. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-08
Tauragėje šiuo metu yra keturios moterys, kurios bet kuriuo paros metu pasirengusios į savo namus priimti svetimus iš nesaugios aplinkos paimtus vaikus. Nors už tai gaunamas atlygis, šios atsakomybės nepavadinsi nei darbu, nei pareigomis. Pervargimas ir dirbančiai visuomenei būdingas perdegimo sindromas – labai realus. O globotojai turi būti mylinčios asmenybės, priimančios vaiką tokį, koks yra, besąlygiškai. Kaip sekasi laikinosioms globotojams, kodėl to galėtų imtis tikrai ne kiekvienas, ir susimąstyti verčiančios globojamų vaikų istorijos – laikraščio vedamajame. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
2021-04-08
Iki savaitgalio Lietuvoje išsilaikys gaivesni orai, vis sulauksime kritulių. Didesnė šiluma atkeliaus savaitgalį, pagal dabartinius duomenis, sekmadienį temperatūra gali šoktelti iki 15–17 laipsnių. Visgi, protarpiais dar sulauksime lietaus, vėjas nenurims. 
Nuotrauka
Žaliasis politikos institutas
Įkelta:
2021-04-08
Birželio 5-6 dienomis Lietuvoje ir pasaulyje vyks kasmetinė upių ir jų pakrančių švarinimo iniciatyva „River Cleanup“, – praneša Žaliasis politikos institutas. Šiemet gyventojai kviečiami ne tik tvarkytis, bet ir prisidėti prie vaizdinės bibliotekos kūrimo, kuri padės mokslininkams stebėti ir tirti upių pakrančių būklę.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-04-07
Policijos departamentas skelbia, kad nuo antradienio (balandžio 6 d.) tarnybą pradėjo virtualus patrulis, kurio pagrindinė užduotis – nusikalstamų veikų ar administracinių nusižengimų prevencija elektroninėje erdvėje. Virtualaus patrulio feisbuko paskyrą administruos trys pareigūnai.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-04-05
Nuo vasario 22-osios iš savo pareigų netikėtai pasitraukus savivaldybės administracijos direktoriui Modestui Petraičiui, dirbusiam šį darbą šešerius metus, jo darbus teko perimti pavaduotojui Tomui Raulinavičiui. Pavaduoti direktorių jam teko jau kone pusantro mėnesio – penktadienį savivaldybės tarybos nariai administracijos direktore patvirtino Gintarę Rakauskienę. Su T. Raulinavičiumi kalbėjomės apie tai, kaip jis jautėsi staiga užgriuvus tokiai atsakomybės naštai, kokie projektai dabar įgyvendinami rajone, kaip sekasi dorotis su pandemijos iššūkiais. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Didįjį penktadienį savivaldybės tarybos politikai slaptu balsavimu patvirtino mero siūlytą administracijos direktoriaus kandidatūrą – prie administracijos vairo stoja Gintarė Rakauskienė. Už kandidatūrą pasisakė 22, prieš buvo du tarybos nariai.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje pristatytas naujasis įsakymas dėl privalomų testų prieš atnaujinant veiklas kontaktiniu būdu ir privalomą testavimąsi kai kurioms dirbančiųjų grupėms. Specialistai akcentavo, kad persirgusieji ar vakcinuoti tirtis neprivalo, o švietimiečių atstovai nuogąstavo, kad ne visi pedagogai spės laiku atlikti testus.