Ar praeityje Tauragę garsinęs futbolo klubas liks tik istorija?
Įkelta:
2021-03-30
Nuotrauka
Tauras
Aprašymas

Nuo 2015-ųjų, kada fotografuotas ši akimirka, futbolo klubui prasidėjo sunkus periodas. „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

 

Praeityje dėl aukščiausių apdovanojimų šalies futbolo čempionatuose kovojusi Tauragė vėl pasiekė ribą, ties kuria futbolas mieste gali visai išnykti. FK „Tauras“ prieš dešimtmetį atgaivinę verslininkai išsilakstė, klubą valdančią VšĮ „Tauragės futbolas“ skandina įsiskolinimai. Miesto valdžia situaciją vertina blogai ir įžvelgia prastos vadybos problemą. Įstaigos atstovai sako vietoje pagalbos sulaukiantys žlugdančios politikos. O įstaigą per keletą pastarųjų metų paliko profesionalūs treneriai.

Klubo ateitis miglota

Futbolo klubo „Tauras“ greičiausiai šiemet nebeliks. Tokią žinią prieš keletą savaičių teko išgirsti iš Tauragės futbolo bendruomenės. Viena pagrindinių priežasčių – finansai. Anksčiau iš savivaldybės solidžią sumą kasmet gaudavusį klubą valdanti VšĮ „Tauragės futbolas“ šiemet liko be žymios paramos. Nors metų pradžioje savivaldybės taryba atleido viešąją įstaigą nuo nekilnojamojo turto mokesčio už stadioną bei greta esančias tarnybines patalpas, po mėnesio pareikalavo sugrąžinti beveik 83 tūkst. eurų skolą už tą patį stadioną – skolą, kurią pagal sutartį įstaiga nuo 2016-ųjų turėjo kas mėnesį mokėti dalimis, tačiau pastaruosius dvejus metus įsipareigojimų nevykdė.

Maža to, turėdama pradelstų mokėjimų savivaldybei bei kitoms valstybės institucijoms, pagal savivaldybės sporto finansavimo tvarkos aprašą įstaiga  šiemet negalėjo tikėtis finansinės paramos. Kaip sakė duomenis pateikęs Tauragės rajono savivaldybės Finansų skyriaus vedėjas Ignas Kymantas, VšĮ „Tauragės futbolas“ pradelsti įsipareigojimai pagal skolos grąžinimo grafiką sudaro 22 440 Eur. 

– Kol nebus padengti pradelsti įsipareigojimai pagal tvarkos aprašą, finansavimas negali būti skiriamas. 2021 metais iš VšĮ „Tauragės futbolas“ savivaldybės administracija paraiškos finansavimui gauti pagal minėtą tvarkos aprašą negavo, – teigė I. Kymantas.

Finansavimas keitėsi

Nuo 2015-ųjų finansavimas iš savivaldybės keitėsi. Kaip rodo savivaldybės pateikti skaičiai, didžiausia suma skirta 2017-aisiais. Po metų įstaiga veiklos nevykdė, tad savivaldybės skirtų 30 tūkst. eurų negavo. Dar po metų skirta kur kas mažesnė suma, pernai ji vėl padidinta.

– Savivaldybės administracija VšĮ „Tauragės futbolas“ finansuoja pagal Neformaliojo mokinių sportinio ugdymo programą, iš kurios 2019 metais skirta 10 518,04 Eur, 2020 metais – 46 210 Eur. Finansavimas vykdomas ir 2021 metais. Finansavimas skiriamas ir pagal Mėgėjiškos sportinės veiklos ir didelio sportinio meistriškumo rėmimo programą, iš kurios 2020 metais VšĮ „Tauragės futbolas“ skirta 3750 Eur, – skaičius pateikė Finansų skyriaus vedėjas.

Prasta vadyba

Paklaustas, kaip savivaldybė vertina Tauragės futbolo situaciją, mero patarėjas ryšiams su visuomene Kasparas Bertašius negailėjo kritikos. 

– Praeityje pasiektais žaidėjų ir trenerių pasiekimais galime didžiuotis, bet dabartinę situaciją Tauragės rajono savivaldybės administracija vertina blogai. Nors yra sukurtos sąlygos klubams gauti finansavimą už vaikų ugdymą, klubo valdyme yra problemų, – teigė mero patarėjas.

25 proc. viešosios įstaigos akcijų valdo Tauragės rajono savivaldybė, 75 proc. priklauso verslininkui Arūnui Pukeliui kaip privačiam asmeniui. Pasak Tauragės rajono savivaldybės tarybos nario Raimondo Matemaičio, prieš gerą dešimtmetį klubas buvo atsidūręs gilioje duobėje, tačiau viešąją įstaigą įsteigę apie dešimt verslininkų prikėlė klubą naujam gyvenimui. Tačiau po to problemos vėl ėmė kauptis, politiko žodžiais tariant, atėjus vienam asmeniui.

– Prieš penkiolika metų buvo gėdingas puslapis, kai į kokį rajoną nuvažiavęs klubas pralaimėdavo 16:0 prieš silpną komandą. Tada susivieniję verslininkai įkūrė viešąją įstaigą, atgaivino klubą, jis vėl ėmė žaisti aukštesnėse lygose, kovojo dėl pergalių. Vidinių procesų nemačiau, bet po to keistai mažėjo dalininkų, vienas atėjęs supirkinėjo dalis, klubo lygis nusmuko. Kai tas vienas atėjo, klubas nusirito, esame žemumose. Priklausys, kas imsis iniciatyvos, gal jos ribojamos, nežinau. Visi žinome, kas dabar įstaigos dalininkai, – svarstė politikas, nors paprašytas patikslinti, apie kokį asmenį kalba, tiesiogiai pavardės neįvardijo.

Įžvelgia žlugdymą

VšĮ „Tauragės futbolas“ vadovė Dainora Jonaitė, paprašyta pakomentuoti, ar tikrai FK „Tauras“ likimas pakibo ant plauko, nieko neatsakė, tik paprašė pacituoti dabartinio klubo trenerio komentarus, kuriuos treneris surašė privačioje Tauragės futbolo bendruomenės feisbuko grupėje.

– Kažkiek bus, kaip sakant, kur ne kur pabarstyta. Eilinį kartą matau, kad verslininkai, politikai ir mėgėjai bando daryti įtaką, o ne remti sportą. Mes nykstam, nelieka nei trenerių, nei sportininkų, lieka sportuojantieji savo malonumui, o mūsų valdžiai tik tokių ir reikia, nes jiems nereikia nei rezultatų, nei tikslų, nei infrastruktūros, nei lėšų, tie reikalingiausi, balso donorai, – į kitų komentatorių klausimą, ar Tauragėje neliks futbolo, atsakė Darius Stažys.

Sovietmečiu pergales skynęs Vilniaus „Žalgiris“ po to patyrė krizę ir išnyko. Tada atėjo nauji vadovai, prikėlė klubą tuo pačiu pavadinimu, dabar klubas – aukščiausios lygos lyderis. Tad precedentų yra, nereikėtų sieti FK „Tauras“ su VšĮ „Tauragės futbolas“, lygybės ženklo tarp jų nedėčiau. Įstaiga galėtų atsiskaityti, turi tokių galimybių, bet jie neatsiskaito. Net jeigu viešosios įstaigos neliks, klubo vardas ateityje gali atgimti, neabejoju, kad taip ir bus, – teigė R. Matemaitis.

 

Praeityje garsėjo pergalėmis

Vyresni futbolo entuziastai su nostalgija prisimena laikus, kai devintojo dešimtmečio pabaigoje, 1987 m., ką tik perėjęs iš žemesnės lygos Tauragės „Tauras“ netikėtai tapo LTSR aukščiausiosios lygos čempionu. Tą kartą finale pergalę pavyko išplėšti po baudinių serijos, sėkmingai varžovų bandymus atrėmus Jaunučiui Šetkui, dabar vieno geriausio šalies futbolininko, vartininko Ernesto Šetkaus tėvui.

Po 2000-ųjų klubui kelis kartus pavyko prasibrauti į UEFA Europos lygos čempionatą. Šalies čempionatuose klubas kurį laiką žaidė I lygoje, bet tuomet nuo 2015-ųjų prasidėjo sunkus periodas. Klubas iškrito iš I lygos, 2016-aisiais nedalyvavo jokiose pirmenybėse, 2018-aisiais nevykdė jokios veiklos. Pastaraisiais metais klubas buvo gavęs LFF II lygos licenciją, bet aukštumų nepasiekė. 

Tačiau ar šiemet pavyks suburti komandą ir startuoti lygoje, kol kas neaišku. 

Kaip „Tauragės žinias“ informavo LFF Licencijavimo vadybininkas Karolis Dieninis, FK „Tauras“ buvo išduota licencija, bet vėliau klubas raštu federaciją informavo apie kitokius planus.

– FK „Tauras“ buvo išduota 2021 m. II lygos licencija, tačiau vėliau pats klubas raštiškai informavo LFF, kad 2021 m. II lygos pirmenybėse nedalyvaus. Klubui ateityje siekiant II lygos licencijos bus atsižvelgiama į bendrą klubo finansinę būklę bei veiklos tęstinumo perspektyvas, – raštu atsakymą pateikė K. Dieninis.

Paprašytas patikslinti nedalyvavimo priežastis, pašnekovas teigė, kad tai komentuoti turėtų klubo vadovybė ir LFF nuo platesnių komentarų susilaikys.

„Tauragės futbolo“ vadovė D. Jonaitė teigė, kad priežastis lėmė pasikeitusi sporto finansavimo tvarka, dėl ko numatyta sporto klubams turėti 20 proc. prašomo biudžeto savo ar rėmėjų lėšomis ir neturėti skolų savivaldybei.

– Klubas skolingas savivaldybei tapo 2021 02 17 d. tarybai priėmus sprendimą nutraukti 2016 m. sudarytą sutartį tarp VšĮ „Tauragės futbolas“ ir savivaldybės. Vasario 19 d. duomenimis, klubo įsiskolinimas savivaldybei yra 86 167 eurai. 2021 sausio 27 d. tarybos posėdyje svarstant klubo prašymą atleisti nuo Nekilnojamojo turto mokesčio buvo iškeltas ir 2016 m. sutarties klausimas. Klubo prašymą dėl atleidimo nuo NT mokesčio savivaldybė tenkino, tačiau dėl 2016 m. sutarties savivaldybės taryba išlygų netaikė ir priėmė sprendimą nutraukti sutartį. Tokiu būdu klubas netenka galimybės pretenduoti į finansavimą ir kartu dalyvauti II lygos pirmenybėse, nes klubui vien savo lėšomis dalyvauti pirmenybėse yra  finansiškai sudėtinga, ypatingai atsižvelgiant į aplinkybes, kad per pastaruosius 2019–2020 metus klubas iš  visos turimos 179 tūkst. eurų skolos yra padengęs 87 tūkst. Klubas kreipėsi į tarybą – ieškoti kitų būdų skolos klausimui spręsti ir nestabdyti įsibėgėjančios futbolo veiklos – buvo pateikti skolų mažinimo skaičiai ir prašymas nenutraukti sutarties, padengiant pradelstus mokėjimus, tačiau situacija yra tokia, kokia yra šiandien. Labai gaila, kad U-19 ir U-17 jaunimas praranda galimybę tobulėti ir integruotis į vyrų futbolą, pasisemti patirties, – teigė D. Jonaitė.

R. Matemaitis sako, kad precedentų Lietuvos futbole jau yra buvę.

– Sovietmečiu pergales skynęs Vilniaus „Žalgiris“ po to patyrė krizę ir išnyko. Tada atėjo nauji vadovai, prikėlė klubą tuo pačiu pavadinimu, dabar klubas – aukščiausios lygos lyderis. Tad precedentų yra, nereikėtų sieti FK „Tauras“ su VšĮ „Tauragės futbolas“, lygybės ženklo tarp jų nedėčiau. Įstaiga galėtų atsiskaityti, turi tokių galimybių, bet jie neatsiskaito. Net jeigu viešosios įstaigos neliks, klubo vardas ateityje gali atgimti, neabejoju, kad taip ir bus, – teigė pašnekovas.

Pasitraukė patyrę treneriai

Pernai įstaigą paliko aukštos kvalifikacijos treneris Andrius Bendikas, po to pasitraukė ir jaunimo treneris Tomas Rimas. Jo treniruojami jaunieji auklėtiniai rodė aukštus rezultatus tiek regiono, tiek tarptautiniuose turnyruose. Kaip tada oficialiai aiškinta, treneriai pasitraukė dėl finansinių bei asmeninių priežasčių. Dabar kitomis veiklomis besiverčiantis A. Bendikas, paprašytas pakomentuoti FK „Tauras“ likimą, nenoriai kalba apie susidariusią situaciją, nors sako, kad visiškai atsiriboti nuo futbolo jam nepavyksta.

– Taip, esu tikrai nutolęs nuo tos temos ir nesigilinu, neskiriu daug energijos tam, koncentruojuosi į savo veiklas. Įdomu tik auklėtinių, kurie buvo „Taure“, keliai. Todėl įdomu, ar bus „Tauras“ toliau. O kai tiksliai žinosime, ar jis bus, ar ne, tada gal ir galima kažką pakomentuoti, o dabar nelabai, – nedaugžodžiavo A. Bendikas.

Apie pokyčius neseniai informavo ir kitas patyręs vartininkų treneris Žydrūnas Mačaitis, kuris perėjo dirbti į Telšių „Džiugo“ klubą bei buvo pakviestas treniruoti U-15 nacionalinę rinktinę. Kaip aiškino pats treneris, Tauragės futbolo akademijoje likęs minimaliai, pagrindinis darbo krūvis nukreiptas į naujas pareigas.

 

Tauragės rajono savivaldybės finansavimas FK „Tauras“:
2015 m. 28 962 Eur
2016 m. 23 000 Eur
2017 m. 54 000 Eur
2018 m. (buvo skirta 30 tūkst., bet veiklos nevykdė)
2019 m. 17 400 Eur
2020 m. 30 000 Eur

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nuotrauka
uzi
Įkelta:
prieš 14 valandų
Darbo neturinčių jaunuolių gretos retėja, tačiau tuo pačiu metu ryškėja kitas svarbus reiškinys. Užimtumo tarnybos duomenimis, tarp nedirbančių jaunuolių net 50,4 proc. neturi jokios kvalifikacijos. Su aukštuoju išsilavinimu yra kas ketvirtas (24 proc.) darbo neturintis jaunuolis.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-11-24
Gydytojų darbas – gydyti ar tramdyti agresyvius ir apsvaigusius pacientus? Girti žmonės neretai patenka į ligoninių priėmimo skyrius, nes krisdami patiria galvos traumų, kaulų lūžių. Kiti randami tiesiog gatvėse ir reikia patikrinti, ar nieko nesusižeidė. Tačiau vietoje to, kad leistų jiems suteikti kvalifikuotą pagalbą, dalis jų daro viską, kad sukeltų kuo daugiau problemų. Apie tokį atvejį Tauragės ligoninėje skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame. 
Nuotrauka
Įkelta:
2022-11-24
Spalio pabaigoje šalies savivaldybių administracijos, Lietuvos savivaldybių asociacija ir Nacionalinių parkų ir saugomų teritorijų direkcijos (NPSTD) gavo Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos (VSTT) raštą dėl privalomo lankytojo bilieto ir renginių derinimo su šiomis institucijomis. Savivaldybės, kuriose saugomų teritorijų ypač gausu, ketina atsižvelgti į VSTT prašymą ir papildyti esamus renginių organizavimo tvarkos aprašus, nustatant lankytojo bilieto privalomumą masinių komercinių renginių organizatoriams.
Nuotrauka
pspc
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-11-23
Tauragėje, kaip ir visoje Lietuvoje, įsibėgėja Greitosios medicinos pagalbos (GMP) reforma. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) žada, kad ją įgyvendinus gyventojai pagalbos sulauks greičiau, ji bus teikiama kokybiškiau. Tačiau kol kas mažai kas žinoma – nežinia, nei kokią tiksliai teritoriją Tauragės medikai aptarnaus, nei kaip bus sprendžiamos problemos, susijusios su ne visuomet per 15–20 minučių atvykti spėjančiomis brigadomis. Esą tai turėtų paaiškėti tik suformavus GMP tarnybą, kuriai bus patikėta teikti medicinos paslaugas. Tiesa, nors nemažai atsakymų bus pateikta vėliau, Tauragės rajono savivaldybė sprendimą, leidžiantį toliau įgyvendinti reformą, buvo paprašyta priimti dabar.
Nuotrauka
laida
Įkelta:
2022-11-23
Hibridinis karas, propaganda, informacinis karas. Kaip atskirti informaciją nuo dezinformacijos? Ir kokios mūsų laukia informacinės grėsmės viešojoje erdvėje? Ar gebame savarankiškai atsirinkti ir vertinti informaciją? Apie visa tai Tauragės radijo laidų cikle „Kova dėl širdžių ir protų“.
Nuotrauka
daugiabutis
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-22
Trečiadienį į posėdį susirinkę Tauragės rajono savivaldybės tarybos nariai pritarė Tauragės rajono savivaldybės socialinio būsto fondo plėtrai ir leido savivaldybės administracijai  organizuoti dviejų socialinių būstų (3 kambarių) Tauragės mieste pirkimą. Butai bus perkami skelbiamų derybų būdu.
Nuotrauka
pinigai
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-11-21
Europos Parlamentas ir Europos Taryba priėmė direktyvą, kurioje įtvirtino nuostatas dėl deramo minimaliojo atlyginimo nustatymo. Tai galios ir nustatant minimalųjį darbo užmokestį mūsų šalies dirbantiesiems. Tikimasi, kad tai užtikrins tinkamas gyvenimo ir darbo sąlygas.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-11-21
Šįryt į darbą ar mokyklas skubėję tauragiškiai ne tik mėgavosi sniegu padengta žeme, bet ir turėjo būti itin atidūs – nors pagrindinės gatvės nuvalytos, sniego sankaupų netrūko, šaligatviai labai slidūs, o pačiame miesto centre – Dariaus ir Girėno bei Vytauto gatvių sankryžoje – jau nuo sekmadienio neveikia šviesoforas.
Nuotrauka
lauksargiai
Įkelta:
2022-11-21
Tauragės savivaldybės taryboje trečiadienį pritarta savivaldybės bendradarbiavimo su Pabėgėlių priėmimo centru sutarties sudarymui. Nors visi politikai išreiškė pritarimą tokio centro įkūrimui, opozicija piktinosi, kad net tarybos nariai apie pasitraukusiųjų nuo karo apgyvendinimui reikalingus vežamus daiktus į Lauksargius sužinojo tik iš žiniasklaidos.
Nuotrauka
langai
Įkelta:
2022-11-19
Lapkričio 19-ąją minint Pasaulinę smurto prieš vaikus prevencijos dieną, vaiko teisių gynėjai kviečia visuomenę nelikti abejingai vaikams ir šeimoms, kurioms reikia pagalbos. Tylėti smurto akivaizdoje – reiškia palikti vaiką problemas spręsti vieną. Tačiau net vienas skambutis gali tapti didžiausia investicija į vaiko ir visos šeimos ateitį. Ryžtis tokiam skambučiui vaiko teisių gynėjai šiemet skatina akcija „Šviesa languose“.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-11-18
Dėl buvusio ar besitęsiančio snygio didžiojoje šalies dalyje, kaip informuoja kelininkai, valstybinės reikšmės kelių dangos slidžios, su šlapio sniego provėžomis, vietomis susiformavęs plikledis.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-11-17
Tauragėje, kaip ir visoje Lietuvoje, įsibėgėja Greitosios medicinos pagalbos (GMP) reforma. Sveikatos apsaugos ministerija žada, kad ją įgyvendinus gyventojai pagalbos sulauks greičiau, ji bus teikiama kokybiškiau. Tačiau kol kas nežinia, nei kokią tiksliai teritoriją Tauragės medikai aptarnaus, nei kaip bus sprendžiamos problemos, susijusios su ne visuomet pas ligonį per 15–20 minučių atvykti spėjančiomis brigadomis. Esą tai turėtų paaiškėti tik suformavus GMP tarnybą, kuriai bus patikėta teikti medicinos paslaugas. Tiesa, nors nemažai atsakymų bus pateikta vėliau, Tauragės rajono savivaldybė sprendimą, leidžiantį toliau įgyvendinti reformą, buvo paprašyta priimti dabar. Išsamiau apie tai skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
kaledos
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-17
Artėjant gražiausioms metų šventėms jau šį savaitgalį Pilies aikštėje iškils Kalėdų eglė, o po poros savaičių suplanuota ir žaliaskarės įžiebimo šventė. Visą ikikalėdinį laikotarpį tauragiškiai bus kviečiami į adventinius renginius, gruodžio viduryje Pilies aikštėje bus galima pasivažinėti traukinuku. 
Nuotrauka
lomiai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-16
Lomiuose jau daugiau nei metus sklando idėja buvusiame mokyklos pastate įkurti globos namus. Deja, nors visi kaimo gyventojai šiam sumanymui pritaria, toliau diskusijų kol kas  nepasistūmėta. Savivaldybės administracijos direktorė mano, kad savivaldybė lėšų tokiam planui įgyvendinti neturi, taigi bendruomenė pati turėtų ieškoti finansavimo šaltinio. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-11-15
Lapkričio 15 d., antradienį, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotajame pėstininkų batalione sunegalavo profesinės karo tarnybos karys,  kuris greitosios medicinos pagalbos automobiliu buvo išvežtas į Tauragės ligoninę, iš kur netrukus gauta žinia apie kario mirtį.
Nuotrauka
stotis
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-15
Autobusų stotis yra tarsi miesto vizitinė kortelė. Ir nors tarpmiestiniais autobusais keliaujančiųjų šiandien ne tiek ir daug, Tauragės autobusų stotyje stabtelėjęs pakeleivis gali susidaryti vaizdą apie miestą. Kai kurių patirtis ne itin maloni – pasirodo, atvykęs į autobusų stotį po 18 val. randi užrakintą tualetą.
Nuotrauka
eso
Įkelta:
2022-11-15
Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) vykdo didžiausią išmaniosios apskaitos projektą Baltijos šalyse – diegia išmaniuosius elektros energijos apskaitos prietaisus. Kas dieną Lietuvoje virš 2 tūkst. senųjų elektros skaitiklių yra pakeičiami į naujuosius, išmaniuosius. Prieš vykdant keitimą, ESO informuoja vartotojus: sužinokite kaip ir kada.
Nuotrauka
lauksargiai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-14
Aktualiausia tema lauksargiškiams – ukrainiečių apgyvendinimas mokyklos pastato antrajame aukšte. Trečiadienį rajono valdžios atstovų susitikime su vietos gyventojais kilo nemažai klausimų dėl įvairių aktualių apgyvendinimo reikalų. Ne visi norėtų, kad  mokykloje, virš besimokančių vaikų, būtų triukšmaujama.
Nuotrauka
migracijos tarnyba
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-11-12
Rusijai paskelbus mobilizaciją iš šalies agresorės ėmė bėgti dar daugiau žmonių. Dalies Rusiją paliekančių rusų tikslas – Lietuva. Kai kurie atsiduria ir Tauragėje. Tiesa, valstybės institucijos kartoja, kad vengimas kariauti nėra ta priežastis, dėl kurios būtų galima suteikti leidimą gyventi Lietuvoje.
Nuotrauka
rokas baciuska sutikimas
Raimondos Alysienės nuotrauka  
Įkelta:
2022-11-11
Kitą savaitę, trečiadienį, savivaldybės tarybos nariai svarstys garbės ženklus „Už nuopelnus Tauragės rajonui“ skirti keturiems asmenims – dviem tauragiškiams ir dviem su Taurage draugaujančio bičiulio Zestafonio miesto atstovams. Tarp kandidatų – ir neseniai pasaulio čempiono titulą pelnęs lenktynininkas Rokas Baciuška.