Ar praeityje Tauragę garsinęs futbolo klubas liks tik istorija?
Įkelta:
2021-03-30
Nuotrauka
Tauras
Aprašymas

Nuo 2015-ųjų, kada fotografuotas ši akimirka, futbolo klubui prasidėjo sunkus periodas. „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

 

Praeityje dėl aukščiausių apdovanojimų šalies futbolo čempionatuose kovojusi Tauragė vėl pasiekė ribą, ties kuria futbolas mieste gali visai išnykti. FK „Tauras“ prieš dešimtmetį atgaivinę verslininkai išsilakstė, klubą valdančią VšĮ „Tauragės futbolas“ skandina įsiskolinimai. Miesto valdžia situaciją vertina blogai ir įžvelgia prastos vadybos problemą. Įstaigos atstovai sako vietoje pagalbos sulaukiantys žlugdančios politikos. O įstaigą per keletą pastarųjų metų paliko profesionalūs treneriai.

Klubo ateitis miglota

Futbolo klubo „Tauras“ greičiausiai šiemet nebeliks. Tokią žinią prieš keletą savaičių teko išgirsti iš Tauragės futbolo bendruomenės. Viena pagrindinių priežasčių – finansai. Anksčiau iš savivaldybės solidžią sumą kasmet gaudavusį klubą valdanti VšĮ „Tauragės futbolas“ šiemet liko be žymios paramos. Nors metų pradžioje savivaldybės taryba atleido viešąją įstaigą nuo nekilnojamojo turto mokesčio už stadioną bei greta esančias tarnybines patalpas, po mėnesio pareikalavo sugrąžinti beveik 83 tūkst. eurų skolą už tą patį stadioną – skolą, kurią pagal sutartį įstaiga nuo 2016-ųjų turėjo kas mėnesį mokėti dalimis, tačiau pastaruosius dvejus metus įsipareigojimų nevykdė.

Maža to, turėdama pradelstų mokėjimų savivaldybei bei kitoms valstybės institucijoms, pagal savivaldybės sporto finansavimo tvarkos aprašą įstaiga  šiemet negalėjo tikėtis finansinės paramos. Kaip sakė duomenis pateikęs Tauragės rajono savivaldybės Finansų skyriaus vedėjas Ignas Kymantas, VšĮ „Tauragės futbolas“ pradelsti įsipareigojimai pagal skolos grąžinimo grafiką sudaro 22 440 Eur. 

– Kol nebus padengti pradelsti įsipareigojimai pagal tvarkos aprašą, finansavimas negali būti skiriamas. 2021 metais iš VšĮ „Tauragės futbolas“ savivaldybės administracija paraiškos finansavimui gauti pagal minėtą tvarkos aprašą negavo, – teigė I. Kymantas.

Finansavimas keitėsi

Nuo 2015-ųjų finansavimas iš savivaldybės keitėsi. Kaip rodo savivaldybės pateikti skaičiai, didžiausia suma skirta 2017-aisiais. Po metų įstaiga veiklos nevykdė, tad savivaldybės skirtų 30 tūkst. eurų negavo. Dar po metų skirta kur kas mažesnė suma, pernai ji vėl padidinta.

– Savivaldybės administracija VšĮ „Tauragės futbolas“ finansuoja pagal Neformaliojo mokinių sportinio ugdymo programą, iš kurios 2019 metais skirta 10 518,04 Eur, 2020 metais – 46 210 Eur. Finansavimas vykdomas ir 2021 metais. Finansavimas skiriamas ir pagal Mėgėjiškos sportinės veiklos ir didelio sportinio meistriškumo rėmimo programą, iš kurios 2020 metais VšĮ „Tauragės futbolas“ skirta 3750 Eur, – skaičius pateikė Finansų skyriaus vedėjas.

Prasta vadyba

Paklaustas, kaip savivaldybė vertina Tauragės futbolo situaciją, mero patarėjas ryšiams su visuomene Kasparas Bertašius negailėjo kritikos. 

– Praeityje pasiektais žaidėjų ir trenerių pasiekimais galime didžiuotis, bet dabartinę situaciją Tauragės rajono savivaldybės administracija vertina blogai. Nors yra sukurtos sąlygos klubams gauti finansavimą už vaikų ugdymą, klubo valdyme yra problemų, – teigė mero patarėjas.

25 proc. viešosios įstaigos akcijų valdo Tauragės rajono savivaldybė, 75 proc. priklauso verslininkui Arūnui Pukeliui kaip privačiam asmeniui. Pasak Tauragės rajono savivaldybės tarybos nario Raimondo Matemaičio, prieš gerą dešimtmetį klubas buvo atsidūręs gilioje duobėje, tačiau viešąją įstaigą įsteigę apie dešimt verslininkų prikėlė klubą naujam gyvenimui. Tačiau po to problemos vėl ėmė kauptis, politiko žodžiais tariant, atėjus vienam asmeniui.

– Prieš penkiolika metų buvo gėdingas puslapis, kai į kokį rajoną nuvažiavęs klubas pralaimėdavo 16:0 prieš silpną komandą. Tada susivieniję verslininkai įkūrė viešąją įstaigą, atgaivino klubą, jis vėl ėmė žaisti aukštesnėse lygose, kovojo dėl pergalių. Vidinių procesų nemačiau, bet po to keistai mažėjo dalininkų, vienas atėjęs supirkinėjo dalis, klubo lygis nusmuko. Kai tas vienas atėjo, klubas nusirito, esame žemumose. Priklausys, kas imsis iniciatyvos, gal jos ribojamos, nežinau. Visi žinome, kas dabar įstaigos dalininkai, – svarstė politikas, nors paprašytas patikslinti, apie kokį asmenį kalba, tiesiogiai pavardės neįvardijo.

Įžvelgia žlugdymą

VšĮ „Tauragės futbolas“ vadovė Dainora Jonaitė, paprašyta pakomentuoti, ar tikrai FK „Tauras“ likimas pakibo ant plauko, nieko neatsakė, tik paprašė pacituoti dabartinio klubo trenerio komentarus, kuriuos treneris surašė privačioje Tauragės futbolo bendruomenės feisbuko grupėje.

– Kažkiek bus, kaip sakant, kur ne kur pabarstyta. Eilinį kartą matau, kad verslininkai, politikai ir mėgėjai bando daryti įtaką, o ne remti sportą. Mes nykstam, nelieka nei trenerių, nei sportininkų, lieka sportuojantieji savo malonumui, o mūsų valdžiai tik tokių ir reikia, nes jiems nereikia nei rezultatų, nei tikslų, nei infrastruktūros, nei lėšų, tie reikalingiausi, balso donorai, – į kitų komentatorių klausimą, ar Tauragėje neliks futbolo, atsakė Darius Stažys.

Sovietmečiu pergales skynęs Vilniaus „Žalgiris“ po to patyrė krizę ir išnyko. Tada atėjo nauji vadovai, prikėlė klubą tuo pačiu pavadinimu, dabar klubas – aukščiausios lygos lyderis. Tad precedentų yra, nereikėtų sieti FK „Tauras“ su VšĮ „Tauragės futbolas“, lygybės ženklo tarp jų nedėčiau. Įstaiga galėtų atsiskaityti, turi tokių galimybių, bet jie neatsiskaito. Net jeigu viešosios įstaigos neliks, klubo vardas ateityje gali atgimti, neabejoju, kad taip ir bus, – teigė R. Matemaitis.

 

Praeityje garsėjo pergalėmis

Vyresni futbolo entuziastai su nostalgija prisimena laikus, kai devintojo dešimtmečio pabaigoje, 1987 m., ką tik perėjęs iš žemesnės lygos Tauragės „Tauras“ netikėtai tapo LTSR aukščiausiosios lygos čempionu. Tą kartą finale pergalę pavyko išplėšti po baudinių serijos, sėkmingai varžovų bandymus atrėmus Jaunučiui Šetkui, dabar vieno geriausio šalies futbolininko, vartininko Ernesto Šetkaus tėvui.

Po 2000-ųjų klubui kelis kartus pavyko prasibrauti į UEFA Europos lygos čempionatą. Šalies čempionatuose klubas kurį laiką žaidė I lygoje, bet tuomet nuo 2015-ųjų prasidėjo sunkus periodas. Klubas iškrito iš I lygos, 2016-aisiais nedalyvavo jokiose pirmenybėse, 2018-aisiais nevykdė jokios veiklos. Pastaraisiais metais klubas buvo gavęs LFF II lygos licenciją, bet aukštumų nepasiekė. 

Tačiau ar šiemet pavyks suburti komandą ir startuoti lygoje, kol kas neaišku. 

Kaip „Tauragės žinias“ informavo LFF Licencijavimo vadybininkas Karolis Dieninis, FK „Tauras“ buvo išduota licencija, bet vėliau klubas raštu federaciją informavo apie kitokius planus.

– FK „Tauras“ buvo išduota 2021 m. II lygos licencija, tačiau vėliau pats klubas raštiškai informavo LFF, kad 2021 m. II lygos pirmenybėse nedalyvaus. Klubui ateityje siekiant II lygos licencijos bus atsižvelgiama į bendrą klubo finansinę būklę bei veiklos tęstinumo perspektyvas, – raštu atsakymą pateikė K. Dieninis.

Paprašytas patikslinti nedalyvavimo priežastis, pašnekovas teigė, kad tai komentuoti turėtų klubo vadovybė ir LFF nuo platesnių komentarų susilaikys.

„Tauragės futbolo“ vadovė D. Jonaitė teigė, kad priežastis lėmė pasikeitusi sporto finansavimo tvarka, dėl ko numatyta sporto klubams turėti 20 proc. prašomo biudžeto savo ar rėmėjų lėšomis ir neturėti skolų savivaldybei.

– Klubas skolingas savivaldybei tapo 2021 02 17 d. tarybai priėmus sprendimą nutraukti 2016 m. sudarytą sutartį tarp VšĮ „Tauragės futbolas“ ir savivaldybės. Vasario 19 d. duomenimis, klubo įsiskolinimas savivaldybei yra 86 167 eurai. 2021 sausio 27 d. tarybos posėdyje svarstant klubo prašymą atleisti nuo Nekilnojamojo turto mokesčio buvo iškeltas ir 2016 m. sutarties klausimas. Klubo prašymą dėl atleidimo nuo NT mokesčio savivaldybė tenkino, tačiau dėl 2016 m. sutarties savivaldybės taryba išlygų netaikė ir priėmė sprendimą nutraukti sutartį. Tokiu būdu klubas netenka galimybės pretenduoti į finansavimą ir kartu dalyvauti II lygos pirmenybėse, nes klubui vien savo lėšomis dalyvauti pirmenybėse yra  finansiškai sudėtinga, ypatingai atsižvelgiant į aplinkybes, kad per pastaruosius 2019–2020 metus klubas iš  visos turimos 179 tūkst. eurų skolos yra padengęs 87 tūkst. Klubas kreipėsi į tarybą – ieškoti kitų būdų skolos klausimui spręsti ir nestabdyti įsibėgėjančios futbolo veiklos – buvo pateikti skolų mažinimo skaičiai ir prašymas nenutraukti sutarties, padengiant pradelstus mokėjimus, tačiau situacija yra tokia, kokia yra šiandien. Labai gaila, kad U-19 ir U-17 jaunimas praranda galimybę tobulėti ir integruotis į vyrų futbolą, pasisemti patirties, – teigė D. Jonaitė.

R. Matemaitis sako, kad precedentų Lietuvos futbole jau yra buvę.

– Sovietmečiu pergales skynęs Vilniaus „Žalgiris“ po to patyrė krizę ir išnyko. Tada atėjo nauji vadovai, prikėlė klubą tuo pačiu pavadinimu, dabar klubas – aukščiausios lygos lyderis. Tad precedentų yra, nereikėtų sieti FK „Tauras“ su VšĮ „Tauragės futbolas“, lygybės ženklo tarp jų nedėčiau. Įstaiga galėtų atsiskaityti, turi tokių galimybių, bet jie neatsiskaito. Net jeigu viešosios įstaigos neliks, klubo vardas ateityje gali atgimti, neabejoju, kad taip ir bus, – teigė pašnekovas.

Pasitraukė patyrę treneriai

Pernai įstaigą paliko aukštos kvalifikacijos treneris Andrius Bendikas, po to pasitraukė ir jaunimo treneris Tomas Rimas. Jo treniruojami jaunieji auklėtiniai rodė aukštus rezultatus tiek regiono, tiek tarptautiniuose turnyruose. Kaip tada oficialiai aiškinta, treneriai pasitraukė dėl finansinių bei asmeninių priežasčių. Dabar kitomis veiklomis besiverčiantis A. Bendikas, paprašytas pakomentuoti FK „Tauras“ likimą, nenoriai kalba apie susidariusią situaciją, nors sako, kad visiškai atsiriboti nuo futbolo jam nepavyksta.

– Taip, esu tikrai nutolęs nuo tos temos ir nesigilinu, neskiriu daug energijos tam, koncentruojuosi į savo veiklas. Įdomu tik auklėtinių, kurie buvo „Taure“, keliai. Todėl įdomu, ar bus „Tauras“ toliau. O kai tiksliai žinosime, ar jis bus, ar ne, tada gal ir galima kažką pakomentuoti, o dabar nelabai, – nedaugžodžiavo A. Bendikas.

Apie pokyčius neseniai informavo ir kitas patyręs vartininkų treneris Žydrūnas Mačaitis, kuris perėjo dirbti į Telšių „Džiugo“ klubą bei buvo pakviestas treniruoti U-15 nacionalinę rinktinę. Kaip aiškino pats treneris, Tauragės futbolo akademijoje likęs minimaliai, pagrindinis darbo krūvis nukreiptas į naujas pareigas.

 

Tauragės rajono savivaldybės finansavimas FK „Tauras“:
2015 m. 28 962 Eur
2016 m. 23 000 Eur
2017 m. 54 000 Eur
2018 m. (buvo skirta 30 tūkst., bet veiklos nevykdė)
2019 m. 17 400 Eur
2020 m. 30 000 Eur

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nuotrauka
saugi vasara
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
prieš 9 valandas
Kad galėtum džiaugtis saugia vasara, reikia prisiminti svarbiausias taisykles, kaip elgtis prie vandens bei nutikus nelaimei gelbėti skęstančius ir suteikti pirmąją pagalbą. Šiuo tikslu Tauragės visuomenės sveikatos biuras (VSB) kviečia į prevencinį renginį.
Nuotrauka
draudeniai
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
prieš 12 valandų
Gegužės 31 d. Tauragės rajono savivaldybė su UAB „Šilutės polderiai“ pasirašė sutartis dėl vandens transporto priemonių nuleidimo ir iškėlimo vietos (slipo) įrengimo Draudenių ežere.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
prieš 1 dieną
516-ąjį gimtadienį Tauragė šiemet švenčia ypatingai – Lietuvos kultūros sostinės vėliavą nešdamas gimtasis miestas dešimt dienų pilnas šurmulio, dainų ir šokių ritmo, parodų po atviru dangumi, šiltų pabendravimų. Nuskambėjo ir įspūdingas dainų ir šokių ansamblių vakaras „Gyvybės medis“, užbūręs teatralizuotu koncertu, apjungusiu liaudiškus šokius, dainas ir įspūdingą šviesos dailę. Jo metu Garbės piliečio regalijos įteiktos dviem tauragiškiams. Miesto šventė dar nesibaigia – laukia įspūdingas savaitgalis. Plačiau skaitykite laikraščio vedamajame. 
Nuotrauka
greitoji
Autorės nuotrauka 
Įkelta:
prieš 1 dieną
Nuo liepos 1-osios veiklą pradeda naujoji Greitosios medicinos pagalbos (GMP) įstaiga, apjungsianti visas šalies GMP stotis. Į bendrą sistemą jungiasi ir Tauragės GMP, vis dar priklausanti Tauragės rajono pirminės sveikatos pagalbos centrui (PSPC). Apie šią pertvarką kalbėjo ir sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, metų pradžioje lankęsis Tauragėje. Šios reformos įgyvendinimui reikalingus sprendimus antradienį svarstė ir Tauragės savivaldybės taryba – naujajai įstaigai perduotos patalpos, kuriose veikia GMP stotis, ir visa įranga bei kitas turtas. 
Nuotrauka
batakiu stovykla
Batakių stovyklos archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-06-06
Mokslo metų pabaiga ir prasidedanti vasara vaikams žada poilsį ir linksmybes. Vasaros stovyklose siūlomų veiklų įvairovė, įgūdžių lavinimas ir bendravimas su bendraamžiais – dalis smagaus vaikų laisvalaikio. Šiemet vaikų ir jaunimo socializacijos (vasaros poilsio) programoms Tauragės rajono savivaldybė skyrė 70 000 Eur. 
Nuotrauka
Autobusas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-06-06
Į posėdį susirinkę naujosios savivaldybės tarybos nariai išklausė kelių įmonių ataskaitas. UAB Autobusų parko ataskaitą pateikė laikinai Autobusų parko direktoriaus pareigas einantis direktoriaus pavaduotojas Rimantas Martinavičius. Pasak jo, įmonė praėjusius metus baigė su 14 tūkst. eurų pelnu. „Pernai susidūrėme su tikai nemažai iššūkių, tačiau matom labai daug pozityvo“, – teigė įmonės vadovas. Taryba ataskaitą praėjusį antradienį patvirtino.
Nuotrauka
ŠMSM inform.
Įkelta:
2023-06-05
Nuo rugsėjo 1-osios 1, 3, 5, 7, 9 ir III gimnazijos klasių mokiniai mokysis pagal atnaujintas ugdymo programas. Kitose klasėse dar bus tęsiamos ir užbaigiamos dabartinės programos. Taip pereiti prie atnaujinto turinio apsispręsta dėl to, kad būtų išlaikytas mokinių ugdymo nuoseklumas, prie atnaujintų ugdymo programų būtų pereinama laipsniškai, be to, tai ir mažesnė apkrova mokykloms. Dar kitais mokslo metais, 2024–2025 m. m., jau visos klasės dirbs pagal atnaujintas programas.
Nuotrauka
vaikų taryba
Įkelta:
2023-06-05
Dvejus metus vaiko teisių gynėjų patariamasis balsas – Vaikų taryba – diskutavo svarbiausiais vaiko teisių apsaugos klausimais, susitiko su įvairių sričių ekspertais bei originaliais pasiūlymais ir jaunatviškomis idėjomis atkreipė institucijų bei visuomenės dėmesį. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Ilma Skuodienė džiaugiasi pasiektu rezultatu, jog vaikų balsas Lietuvoje yra girdimas, o temos, kuriomis norėjo diskutuoti patys vaikai – sudėtingos, bet svarbios ir aktualios kiekvienam žmogui.
Nuotrauka
nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-04
Lietuvos Raudonasis Kryžius (RK) aktyviai veikia 16 miestų Lietuvoje, tarp jų ir Tauragėje. Jis įsikūręs V. Kudirkos g. 2A. Tauragės skyrius gali pasigirti ilga ir garbinga istorija. Nuo balandžio 18 dienos jam vadovaujančiai Danguolei Jatautienei problemos, kurias siekia spręsti RK, nesvetimos – daugiau nei tris dešimtmečius ji vadovavo Tauragės kaimiškajai seniūnijai. „Gebėti dalintis yra labai svarbu. Jeigu kiekvienas iš mūsų išmoktų pasidalinti, gyvenimas taptų prasmingesnis“, – įsitikinusi ji.
Nuotrauka
ugniagesiai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-06-03
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas šeštadieniais nuo 10 iki 12 val. kviečia šeimas su vaikais, jaunimą ir vyresnius žmones apsilankyti šalies gaisrinėse, susipažinti su ugniagesių gelbėtojų darbu ir saugios gyvensenos pagrindais. Užsukti pas ugniagesius į svečius bus galima kiekvieną šeštadienį visus šiuos metus.
Nuotrauka
Elektromobilis
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-02
Šiandien devintą kartą vyksiančių elektromobilių varžybų „Ignitis ON: pažink Lietuvą!“ dalyviai, vairuojantys naujausius elektromobilius, šiemet aplankys naujas vietas ir miestus.
Nuotrauka
paspirtukas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-06-02
Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) atliktas eksperimentas rodo, kad daugiau nei pusė visų elektrinių paspirtukų vairuotojų nepaiso  Kelių eismo taisyklių. Akivaizdu, kad dauguma paspirtukininkų nėra susipažinę su jiems taikomomis taisyklėmis, o dalyvaudami eisme nesirūpina savo ir kitų eismo dalyvių saugumu.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2023-06-01
Į posėdį susirinkę naujosios Tauragės rajono savivaldybės tarybos politikai svarstė savivaldybės įmonių praėjusių metų veiklos ataskaitas. Iš jų paaiškėjo, kad daugiausiai nuostolių – per 600 tūkst. eurų – pernai patyrė UAB Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras (TRATC). Bendrovės vadovo Virginijaus Noreikos paaiškinimai tarybos narių neįtikino – už tai, kad ataskaita būtų patvirtinta, balsavo tik trys tarybos nariai iš 24-ių. Išsamiau apie tai skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
LRV nuotrauka
LRV nuotrauka
Įkelta:
2023-06-01
Šeimos, žmonės su negalia ir jų artimieji, kiti pažeidžiami asmenys greičiau gaus socialines paslaugas, už jas reikės mokėti mažiau, o dalis socialinių paslaugų krizinėje situacijoje atsidūrusiems žmonėms bus teikiamos nemokamai. Taip pat plėsis socialinių paslaugų teikėjų ratas prižiūrintiems artimuosius su negalia, įteisinamas nuolatinis globotojas likusiems be tėvų globos vaikams. Vyriausybė pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos teikiamiems Socialinių paslaugų įstatymo  pakeitimams.
Nuotrauka
Įkelta:
2023-05-30
Nuo birželio 1 iki liepos 31 d. laukiama paraiškų pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) priemonės „Bendradarbiavimas“ veiklos sritį „Parama trumpoms tiekimo grandinėms ir vietos rinkoms skatinti vietos lygmeniu“. Yra remiamas ir skatinamas paramos gavėjų bendradarbiavimas, todėl paraišką būtina teikti kartu su partneriais. Šio paraiškų teikimo etapo biudžetas – 4 870 243 Eur paramos lėšų.
Nuotrauka
kelias
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-05-30
Vykstant migracijai, susidūrimai su laukiniais gyvūnais – vienas dažniausių pavojų vairuojant, ypač užmiesčio aplinkoje. AB Lietuvos automobilių kelių direkcija pataria vairuotojams būti atidiems keliuose, ypač kelio ženklu „Laukiniai žvėrys“ pažymėtuose ruožuose. Taip pat patariama labiau sutelkti dėmesį važiuojant keliu, kuris kerta ne tik mišką, bet ir pievas. Laukiniai gyvūnai kelyje gali atsirasti ištisus metus. Gyvūnai keliuose dažniausiai pasirodo prietemoje ir naktį, 17–23 valandomis, taip pat anksti ryte.
Nuotrauka
tarsa
Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-30
Aplinkos ministerija parengė Pavojingųjų atliekų identifikavimo ir klasifikavimo metodikos projektą, kuris nustato atliekų pavojingųjų savybių vertinimo, nustatymo ir atliekų priskyrimo pavojingosioms atliekoms tvarką. Taip pat parengti ir Atliekų tvarkymo taisyklių pakeitimai, numatantys reikalavimus namų ūkiuose susidarančioms pavojingųjų medžiagų atliekoms.
Nuotrauka
Egzaminai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-05-30
Abiturientams – įtemptas metas. Jau po kiek daugiau nei savaitės valstybiniu lietuvių kalbos ir literatūros egzaminu prasidės didžioji brandos egzaminų sesija. Baigsis ji birželio 26-ąją fizikos egzaminu. Tiesa, užsienio kalbos egzamino kalbėjimo dalis vyko dar balandžio mėnesį.