Tauragės kultūros centras kviečia švęsti Lietuvos Valstybės atkūrimo šventę
Įkelta:
2021-02-10
Nuotrauka
Tauragės kultūros centras
Aprašymas

Tauragės kultūros centro feisbuko nuotrauka

Šiemet Lietuvos valstybės atkūrimo šventė bus paminėta neįprastai. Didžioji dalis veiklų vyks nuotoliniu būdu. Tauragės kultūros centras tauragiškius kviečia į virtualų muzikinį pasakojimą – ekskursiją „Šviesą nešantys“, internetu vyks viktorina, o šventinę dieną vainikuos muzikos ir šviesų instaliacijos tiesioginė transliacija Tauragės kultūros centro Facebook paskyroje.

Tauragės kultūros centro iniciatyva miesto gatves jau mėnuo puošia trispalvės.

„Dėl pandemijos koncertų ir viešų minėjimų teko atsisakyti, tačiau šventė tikrai įvyks ir internetu atkeliaus į kiekvienus namus, į kiekvieno širdį. Šių metų Lietuvos valstybės atkūrimo šventės tema – valstybingumo simboliai, kurie mums primins apie šalies istoriją jungiantį laiką. Vasario  16 - oji tradiciškai prasidės šventomis mišiomis už Tėvynę Lietuvą. 12 val. mišios bus tiesiogiai transliuojamos Tauragės Švč. Trejybės bažnyčios YouTube paskyroje“, – spaudai išplatintame pranešime skelbia Kultūros centras.

12 val. eiti Lietuvos Nepriklausomybės keliu taip pat pakvies viktorina, skirta šiai, iškiliai datai paminėti. Viktorina, kurią organizuoja centro savanorės, vyks Zoom platformoje. Dėl riboto dalyvių skaičiaus būtina išankstinė registracija, kuri iki vasario 15 dienos vyksta kultūros centro socialinio tinklo Facebook paskyroje.

16 val. Tauragės kultūros centras pakvies į virtualų muzikinį pasakojimą – ekskursiją „Šviesą nešantys“. Kelionės po Tauragę metu mus lydės ne tik pasakojimai, bet ir skambanti klarneto, smuiko, kauklių muzika.

Šventinę dieną vainikuos muzikos ir šviesų instaliacijos tiesioginė transliacija Tauragės kultūros centro Facebook paskyroje.

„Visagalis laikas jungia ir tolimą praeitį ir ateitį. Ta jungtis gali būti šviesa – ryški kaip mūsų trispalvė. Tauragės rajono savivaldybės pastatas ir Kultūros rūmai pasipuoš šventiškomis šviesų instaliacijomis. Trispalviai šviesų motyvai atsikartos ir ant paminklo Kęstučio apygardos partizanams Bažnyčios skvere, ant V. Kudirkos paminklo J.V. Kalvano parke bei ant V. Putvinskio paminklo prie Kultūros rūmų. Pagrindinė muzikos ir šviesų instaliacija vyks prie Kultūros rūmų. 30 min. truksianti programa žavės ne tik išskirtinėmis projekcijomis, bet ir muzikiniais pasirodymais. Šventinę nuotaiką, laikantis visų saugumo reikalavimų, kurs choras „Glorija”, dainų ir šokių ansamblio „Jūra” šokėjai, dainuos Gabrielė Nausėdaitė, Jogailė Tutlytė ir Marija Kuperskytė. Sveikins L R Seimo nariai Aušrinė Norkienė ir Romualdas Vaitkus bei Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas. Kviečiame kartu švęsti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną“, – skelbia Tauragės kultūros centras.

 

Nuotrauka
suolai
Įkelta:
prieš 1 valanda
Šiandien vykusiame savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje paaiškėjo, kad apie tai, jog vyresniųjų klasių mokiniai galėtų grįžti į mokyklas, nekalbama. O jei sergamumas augs ir pasieks savivaldybėse 200 atvejus 100 tūkst. gyventojų, teks kaupinių metodu tirti mokyklose besimokančius pradinukus. Tauragės savivaldybėje šis rodiklis dabar siekia 160 atvejų. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
prieš 3 valandas
Savaitės pradžioje lepins besitęsianti maloni šiluma, tačiau nuo antradienio temperatūra kris žemyn – į Lietuvą brausis vėsa ir mišrūs krituliai, numatomas nemalonus vėjas. Visgi, remiantis dabartiniais duomenimis, savaitės pabaigoje galime sulaukti šilumos revanšo.
Nuotrauka
KATĖS
Įkelta:
2021-04-09
Praėjusią savaitę Seimas priėmė Gyvūnų gerovės įstatymo pataisas, kuriomis numatoma, kad naminiai augintiniai turės būti ženklinami, o gyvūnų veisimas nesilaikant teisės aktų reikalavimų bus laikomas žiauriu elgesiu su gyvūnais ir užtrauks bausmes. Prekiauti gyvūnais nebebus galima ir turguose. Gyvūnų globėjai pataisomis džiaugiasi, nors ir sutinka, kad įstatymas nėra tobulas. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-08
Tauragėje šiuo metu yra keturios moterys, kurios bet kuriuo paros metu pasirengusios į savo namus priimti svetimus iš nesaugios aplinkos paimtus vaikus. Nors už tai gaunamas atlygis, šios atsakomybės nepavadinsi nei darbu, nei pareigomis. Pervargimas ir dirbančiai visuomenei būdingas perdegimo sindromas – labai realus. O globotojai turi būti mylinčios asmenybės, priimančios vaiką tokį, koks yra, besąlygiškai. Kaip sekasi laikinosioms globotojams, kodėl to galėtų imtis tikrai ne kiekvienas, ir susimąstyti verčiančios globojamų vaikų istorijos – laikraščio vedamajame. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
2021-04-08
Iki savaitgalio Lietuvoje išsilaikys gaivesni orai, vis sulauksime kritulių. Didesnė šiluma atkeliaus savaitgalį, pagal dabartinius duomenis, sekmadienį temperatūra gali šoktelti iki 15–17 laipsnių. Visgi, protarpiais dar sulauksime lietaus, vėjas nenurims. 
Nuotrauka
Žaliasis politikos institutas
Įkelta:
2021-04-08
Birželio 5-6 dienomis Lietuvoje ir pasaulyje vyks kasmetinė upių ir jų pakrančių švarinimo iniciatyva „River Cleanup“, – praneša Žaliasis politikos institutas. Šiemet gyventojai kviečiami ne tik tvarkytis, bet ir prisidėti prie vaizdinės bibliotekos kūrimo, kuri padės mokslininkams stebėti ir tirti upių pakrančių būklę.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-04-07
Policijos departamentas skelbia, kad nuo antradienio (balandžio 6 d.) tarnybą pradėjo virtualus patrulis, kurio pagrindinė užduotis – nusikalstamų veikų ar administracinių nusižengimų prevencija elektroninėje erdvėje. Virtualaus patrulio feisbuko paskyrą administruos trys pareigūnai.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-04-05
Nuo vasario 22-osios iš savo pareigų netikėtai pasitraukus savivaldybės administracijos direktoriui Modestui Petraičiui, dirbusiam šį darbą šešerius metus, jo darbus teko perimti pavaduotojui Tomui Raulinavičiui. Pavaduoti direktorių jam teko jau kone pusantro mėnesio – penktadienį savivaldybės tarybos nariai administracijos direktore patvirtino Gintarę Rakauskienę. Su T. Raulinavičiumi kalbėjomės apie tai, kaip jis jautėsi staiga užgriuvus tokiai atsakomybės naštai, kokie projektai dabar įgyvendinami rajone, kaip sekasi dorotis su pandemijos iššūkiais. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Didįjį penktadienį savivaldybės tarybos politikai slaptu balsavimu patvirtino mero siūlytą administracijos direktoriaus kandidatūrą – prie administracijos vairo stoja Gintarė Rakauskienė. Už kandidatūrą pasisakė 22, prieš buvo du tarybos nariai.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje pristatytas naujasis įsakymas dėl privalomų testų prieš atnaujinant veiklas kontaktiniu būdu ir privalomą testavimąsi kai kurioms dirbančiųjų grupėms. Specialistai akcentavo, kad persirgusieji ar vakcinuoti tirtis neprivalo, o švietimiečių atstovai nuogąstavo, kad ne visi pedagogai spės laiku atlikti testus.