Sniegas užvertė kelius? Padėti gali „Karšuvos“ bendruomenė
Įkelta:
2021-02-05
Nuotrauka
eičiai
Aprašymas

Prie traktoriuko vairo sėda pats bendruomenės pirmininkas. „Karšuvos“ bendruomenės nuotrauka

„Karšuvos“ bendruomenė, 2019 m. laimėjusi bendruomeninio verslumo projektą, gavo beveik 50 tūkst. eurų, už kuriuos nusipirko 9 vietų mikroautobusą, priekabą kroviniams vežti ir mini traktoriuką su įvairiais padargais. Taigi gali atlikti daug naudingų darbų ne tik savo bendruomenei, bet ir kitoms, o tuo pačiu ir užsidirbti. Sukūrė ir darbo vietą, kurioje įdarbintas žmogus visiems šiems darbams atlikti.

„Eičių bendruomenė „Karšuva“ – valome sniegą sniego freza. Atvykstame į vietą savo transportu Tauragės rajone. Šaligatviai, takai, aikštelės, kiemai, įvažiavimo ir privažiavimo keliai, vienkiemiai, sodybos. Išrašome sąskaitas!“ – skelbia savo feisbuko paskyroje „Karšuvos“ bendruomenė.

Vasarą traktoriuku buvo pjaunama žolė. Traktoriukas turi padargus ir žemės darbams, šluotą bei frezą, skirtą valyti sniegą: priekyje sukasi peiliai, kurie siurbia į save sniegą ir pūstuvu jį išpučia.

Sukurtoje darbo vietoje buvo įdarbintas pats bendruomenės pirmininkas Simas Gaidelionis, nes daugiau norinčių, pasak jo, kol kas neatsirado, mat techniką pradėta gauti labai nepatogiu laiku, vos prasidėjus pirmajam karantinui.

Šioje darbo vietoje dirbantis žmogus privalo pats užsidirbti sau atlyginimą.

– Kol kas sunkiai sekasi, nes veiklos apribotos, – atsidūsta S. Gaidelionis, – pavasarį, kai gavom mikroautobusą, jau galėjom imtis pavėžėjimo, bet karantinas viską uždarė. Tada ėmėmės apipirkimų. Dabar, kai nekursuoja maršrutiniai autobusai, vežame žmones po vieną apsipirkti arba surenkam užsakymus, kam kokių prekių reikia, ir superkam. Pavasarį ta paslauga buvo labai populiari.

Valyti sniegą kol kas nedaug kas prašo, tačiau, pasak bendruomenės pirmininko, stengiamasi kuo plačiau šią paslaugą reklamuoti, kad apie ją sužinotų kuo daugiau žmonių, tada ir užsakovų atsiras daugiau.

Paklaustas apie paslaugų įkainius, S. Gaidelionis svarstė, kad jie apskaičiuojami bandant ir testuojant, įsivertinant, kiek per dieną galima nudirbti, kokios būna sąnaudos. Jis tikino, kad paslaugų kainos bus tikrai konkurencingos ir prieinamos visiems.

Ir šiemet bendruomenė jau pateikė prašymą veiklos plėtrai – norima sukurti dar vieną darbo vietą, o ir technikos dar daugiau nusipirkti. Kol kas projektas vertinimo stadijoje.

Nuotrauka
suolai
Įkelta:
prieš 2 valandas
Šiandien vykusiame savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje paaiškėjo, kad apie tai, jog vyresniųjų klasių mokiniai galėtų grįžti į mokyklas, nekalbama. O jei sergamumas augs ir pasieks savivaldybėse 200 atvejus 100 tūkst. gyventojų, teks kaupinių metodu tirti mokyklose besimokančius pradinukus. Tauragės savivaldybėje šis rodiklis dabar siekia 160 atvejų. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
prieš 4 valandas
Savaitės pradžioje lepins besitęsianti maloni šiluma, tačiau nuo antradienio temperatūra kris žemyn – į Lietuvą brausis vėsa ir mišrūs krituliai, numatomas nemalonus vėjas. Visgi, remiantis dabartiniais duomenimis, savaitės pabaigoje galime sulaukti šilumos revanšo.
Nuotrauka
KATĖS
Įkelta:
2021-04-09
Praėjusią savaitę Seimas priėmė Gyvūnų gerovės įstatymo pataisas, kuriomis numatoma, kad naminiai augintiniai turės būti ženklinami, o gyvūnų veisimas nesilaikant teisės aktų reikalavimų bus laikomas žiauriu elgesiu su gyvūnais ir užtrauks bausmes. Prekiauti gyvūnais nebebus galima ir turguose. Gyvūnų globėjai pataisomis džiaugiasi, nors ir sutinka, kad įstatymas nėra tobulas. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-08
Tauragėje šiuo metu yra keturios moterys, kurios bet kuriuo paros metu pasirengusios į savo namus priimti svetimus iš nesaugios aplinkos paimtus vaikus. Nors už tai gaunamas atlygis, šios atsakomybės nepavadinsi nei darbu, nei pareigomis. Pervargimas ir dirbančiai visuomenei būdingas perdegimo sindromas – labai realus. O globotojai turi būti mylinčios asmenybės, priimančios vaiką tokį, koks yra, besąlygiškai. Kaip sekasi laikinosioms globotojams, kodėl to galėtų imtis tikrai ne kiekvienas, ir susimąstyti verčiančios globojamų vaikų istorijos – laikraščio vedamajame. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
2021-04-08
Iki savaitgalio Lietuvoje išsilaikys gaivesni orai, vis sulauksime kritulių. Didesnė šiluma atkeliaus savaitgalį, pagal dabartinius duomenis, sekmadienį temperatūra gali šoktelti iki 15–17 laipsnių. Visgi, protarpiais dar sulauksime lietaus, vėjas nenurims. 
Nuotrauka
Žaliasis politikos institutas
Įkelta:
2021-04-08
Birželio 5-6 dienomis Lietuvoje ir pasaulyje vyks kasmetinė upių ir jų pakrančių švarinimo iniciatyva „River Cleanup“, – praneša Žaliasis politikos institutas. Šiemet gyventojai kviečiami ne tik tvarkytis, bet ir prisidėti prie vaizdinės bibliotekos kūrimo, kuri padės mokslininkams stebėti ir tirti upių pakrančių būklę.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-04-07
Policijos departamentas skelbia, kad nuo antradienio (balandžio 6 d.) tarnybą pradėjo virtualus patrulis, kurio pagrindinė užduotis – nusikalstamų veikų ar administracinių nusižengimų prevencija elektroninėje erdvėje. Virtualaus patrulio feisbuko paskyrą administruos trys pareigūnai.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-04-05
Nuo vasario 22-osios iš savo pareigų netikėtai pasitraukus savivaldybės administracijos direktoriui Modestui Petraičiui, dirbusiam šį darbą šešerius metus, jo darbus teko perimti pavaduotojui Tomui Raulinavičiui. Pavaduoti direktorių jam teko jau kone pusantro mėnesio – penktadienį savivaldybės tarybos nariai administracijos direktore patvirtino Gintarę Rakauskienę. Su T. Raulinavičiumi kalbėjomės apie tai, kaip jis jautėsi staiga užgriuvus tokiai atsakomybės naštai, kokie projektai dabar įgyvendinami rajone, kaip sekasi dorotis su pandemijos iššūkiais. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Didįjį penktadienį savivaldybės tarybos politikai slaptu balsavimu patvirtino mero siūlytą administracijos direktoriaus kandidatūrą – prie administracijos vairo stoja Gintarė Rakauskienė. Už kandidatūrą pasisakė 22, prieš buvo du tarybos nariai.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje pristatytas naujasis įsakymas dėl privalomų testų prieš atnaujinant veiklas kontaktiniu būdu ir privalomą testavimąsi kai kurioms dirbančiųjų grupėms. Specialistai akcentavo, kad persirgusieji ar vakcinuoti tirtis neprivalo, o švietimiečių atstovai nuogąstavo, kad ne visi pedagogai spės laiku atlikti testus.