Orai: žiema šieps dantis – savaitės gale stiprės šaltis
Įkelta:
2021-02-04
Nuotrauka
Rasita Li
Aprašymas

Plynosios pažintinis takas, Tauragės r., vasario 3 d. Rasita Li feisbuko nuotrauka

Antroje savaitės pusėje dienos bus vis šaltesnės. Protarpiais sulauksime pragiedrulių, menkai pasnigs tik kai kur. Šalčiausios bus savaitgalio naktys ir dienos. Naktimis kai kur temperatūra sieks 20, vietomis ir daugiau laipsnių šalčio. Laukiantys bent kiek šiltesnių orų turės apsiginkluoti kantrybe, mat didesnių permainų nematyti net ir kitą savaitę. 

Šiandien dieną vietomis galimi nedideli pragiedrėjimai, vietomis negausiai snyguriuos. Pūs apysmarkis šiaurės, šiaurės rytų krypties vėjas, kai kur pustys. Vilniuje ir Kaune šals iki 5, Šiauliuose ir Panevėžyje iki 6–7 laipsnių. Klaipėdoje bus apie 4 laipsnius šalčio. Vakare temperatūra sparčiai kris.

Penktadienį vyraus nepastovus debesuotumas, vietomis trumpai ir negausiai pasnigs. Pūs vidutinio stiprumo vakarinių krypčių vėjas. Naktį šaltis pasikandžios dar stipriau, temperatūra svyruos tarp 9–15 laipsnių šalčio, prie jūros šals kiek kukliau. Dienos metu Vilniuje bus apie 6, Kaune apie 5 laipsnius šalčio. Šiauliuose ir Panevėžyje šals iki 4, Klaipėdoje iki 2 laipsnių.

Šeštadienio naktį numatomi pragiedruliai, vos kai kur debesys dar gali paberti negausaus sniego. Atšals iki 13–19, vietomis iki 20 laipsnių. Prie jūros temperatūra svyruos apie 10 laipsnių šalčio. Dieną pro debesis žvilgčios saulė, vietomis pasirodys būrelis snaigių. Pūs nesmarkus šiaurinių krypčių vėjas. Vilniuje šals iki 11, Kaune ir Panevėžyje iki 10 laipsnių. Šiauliuose bus apie 9, Klaipėdoje apie 6 laipsnius šalčio.

Sekmadienį išsilaikys ramūs, be gausių kritulių, tačiau šalti orai. Nakties valandomis temperatūra svyruos tarp 14–20 laipsnių šalčio, vietomis gali atšalti ir stipriau. Dienos metu Vilniuje šaltis atlėgs iki 10, Kaune iki 9 laipsnių. Šiauliuose ir Panevėžyje bus apie 8, Klaipėdoje apie 5 laipsnius šalčio.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, pirmadienį ir antradienį Lietuvoje ir toliau laikysis šalti orai. Pagal dabartinius prognozių modelius, pirmadienio vakarą pietines šalies vietoves gali pasiekti sniegas. Iš pirmadienio į antradienį daug kur snigs, stiprės vėjas. Tikėtina, kad vietomis snygis tęsis ir antradienio dieną. Kitomis dienomis, panašu, kad šaltis neskubės trauktis ir gali vėl sustiprėti.

 

Nuotrauka
suolai
Įkelta:
prieš 1 valanda
Šiandien vykusiame savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje paaiškėjo, kad apie tai, jog vyresniųjų klasių mokiniai galėtų grįžti į mokyklas, nekalbama. O jei sergamumas augs ir pasieks savivaldybėse 200 atvejus 100 tūkst. gyventojų, teks kaupinių metodu tirti mokyklose besimokančius pradinukus. Tauragės savivaldybėje šis rodiklis dabar siekia 160 atvejų. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
prieš 4 valandas
Savaitės pradžioje lepins besitęsianti maloni šiluma, tačiau nuo antradienio temperatūra kris žemyn – į Lietuvą brausis vėsa ir mišrūs krituliai, numatomas nemalonus vėjas. Visgi, remiantis dabartiniais duomenimis, savaitės pabaigoje galime sulaukti šilumos revanšo.
Nuotrauka
KATĖS
Įkelta:
2021-04-09
Praėjusią savaitę Seimas priėmė Gyvūnų gerovės įstatymo pataisas, kuriomis numatoma, kad naminiai augintiniai turės būti ženklinami, o gyvūnų veisimas nesilaikant teisės aktų reikalavimų bus laikomas žiauriu elgesiu su gyvūnais ir užtrauks bausmes. Prekiauti gyvūnais nebebus galima ir turguose. Gyvūnų globėjai pataisomis džiaugiasi, nors ir sutinka, kad įstatymas nėra tobulas. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-08
Tauragėje šiuo metu yra keturios moterys, kurios bet kuriuo paros metu pasirengusios į savo namus priimti svetimus iš nesaugios aplinkos paimtus vaikus. Nors už tai gaunamas atlygis, šios atsakomybės nepavadinsi nei darbu, nei pareigomis. Pervargimas ir dirbančiai visuomenei būdingas perdegimo sindromas – labai realus. O globotojai turi būti mylinčios asmenybės, priimančios vaiką tokį, koks yra, besąlygiškai. Kaip sekasi laikinosioms globotojams, kodėl to galėtų imtis tikrai ne kiekvienas, ir susimąstyti verčiančios globojamų vaikų istorijos – laikraščio vedamajame. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
2021-04-08
Iki savaitgalio Lietuvoje išsilaikys gaivesni orai, vis sulauksime kritulių. Didesnė šiluma atkeliaus savaitgalį, pagal dabartinius duomenis, sekmadienį temperatūra gali šoktelti iki 15–17 laipsnių. Visgi, protarpiais dar sulauksime lietaus, vėjas nenurims. 
Nuotrauka
Žaliasis politikos institutas
Įkelta:
2021-04-08
Birželio 5-6 dienomis Lietuvoje ir pasaulyje vyks kasmetinė upių ir jų pakrančių švarinimo iniciatyva „River Cleanup“, – praneša Žaliasis politikos institutas. Šiemet gyventojai kviečiami ne tik tvarkytis, bet ir prisidėti prie vaizdinės bibliotekos kūrimo, kuri padės mokslininkams stebėti ir tirti upių pakrančių būklę.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-04-07
Policijos departamentas skelbia, kad nuo antradienio (balandžio 6 d.) tarnybą pradėjo virtualus patrulis, kurio pagrindinė užduotis – nusikalstamų veikų ar administracinių nusižengimų prevencija elektroninėje erdvėje. Virtualaus patrulio feisbuko paskyrą administruos trys pareigūnai.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-04-05
Nuo vasario 22-osios iš savo pareigų netikėtai pasitraukus savivaldybės administracijos direktoriui Modestui Petraičiui, dirbusiam šį darbą šešerius metus, jo darbus teko perimti pavaduotojui Tomui Raulinavičiui. Pavaduoti direktorių jam teko jau kone pusantro mėnesio – penktadienį savivaldybės tarybos nariai administracijos direktore patvirtino Gintarę Rakauskienę. Su T. Raulinavičiumi kalbėjomės apie tai, kaip jis jautėsi staiga užgriuvus tokiai atsakomybės naštai, kokie projektai dabar įgyvendinami rajone, kaip sekasi dorotis su pandemijos iššūkiais. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Didįjį penktadienį savivaldybės tarybos politikai slaptu balsavimu patvirtino mero siūlytą administracijos direktoriaus kandidatūrą – prie administracijos vairo stoja Gintarė Rakauskienė. Už kandidatūrą pasisakė 22, prieš buvo du tarybos nariai.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje pristatytas naujasis įsakymas dėl privalomų testų prieš atnaujinant veiklas kontaktiniu būdu ir privalomą testavimąsi kai kurioms dirbančiųjų grupėms. Specialistai akcentavo, kad persirgusieji ar vakcinuoti tirtis neprivalo, o švietimiečių atstovai nuogąstavo, kad ne visi pedagogai spės laiku atlikti testus.