Orai: vasario startą lydės stipresnis šaltis
Įkelta:
2021-02-01
Nuotrauka
Sniegas ir giedra
Aprašymas

Jurbarko raj. sausio 30 d. Margaritos Rimkutės nuotrauka

Šios savaitės pradžioje protarpiais dar sulauksime negausaus sniego papildymo, tačiau palaipsniui į Lietuvą brausis šaltesnės orų permainos. Savaitės pabaigoje naktimis kai kur gali pasikandžioti 20 laipsnių šaltis.

Šiandien šalyje negausiai pasnigs vos kai kur, vietomis numatomi pragiedruliai. Pūs vidutinio stiprumo pietų, pietvakarių krypties vėjas. Dienos metu daug kur laikysis neigiama temperatūra, tik prie jūros ji kils virš nulio laipsnių padalos. Vilniuje dieną šals iki 4, Kaune iki 3 laipsnių. Šiauliuose ir Panevėžyje bus apie 1 laipsnį šalčio. Klaipėdoje oras sušils iki 2 laipsnių šilumos.

Antradienio naktį šalčio gniaužtai stiprės. Temperatūra svyruos tarp 6–11 laipsnių šalčio, kai kur rytiniuose, pietrytiniuose šalies pakraščiuose atšals iki 12–13 laipsnių. Kritulių nenumatoma. Dienos metu dangų niaukstys debesys, sustiprės pietų, pietryčių krypties vėjas. Antroje dienos pusėje pro vakarinius šalies rajonus atkeliaus sniegas. Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje bus apie 4, Kaune apie 3 laipsnius šalčio. Klaipėdoje įdienojus šals iki 2 laipsnių.

Trečiadienį šaltis šiek tiek sušvelnės, bet tik trumpam. Temperatūra naktį kris iki 3–7 laipsnių šalčio, prie jūros bus apie nulį. Daugelyje vietovių negausiai pasnigs. Dienos metu suksis nesmarkus rytų, šiaurės rytų krypties vėjas. Vietomis, daugiausia pietinėse, centrinėse ir pietrytinėse šalies vietovėse debesys pabarstys sniego. Vilniuje ir Šiauliuose šals iki 2, Kaune ir Panevėžyje iki 1 laipsnio. Klaipėdoje bus apie 1 laipsnį šilumos.

Ketvirtadienis numatomas šaltesnis. Nakties valandomis vietomis dar šiek tiek pasnigs, tačiau debesys palaipsniui sklaidysis. Paryčiais temperatūra kris iki 6–12 laipsnių šalčio. Dienos metu vyraus nepastovus debesuotumas, pūs žvarbokas šiaurės rytų krypties vėjas. Vilniuje ir Šiauliuose laikysis 7, Kaune ir Panevėžyje 6 laipsnių šaltis. Klaipėdoje bus apie 5 laipsnius šalčio.

Penktadienį šaltis stiprės, vietomis lengvai pasnigs. Vyraus nesmarkus vakarų, šiaurės vakarų krypties vėjas. Nakties metu šaltis sustiprės iki 6–13, vietomis iki 15 laipsnių. Diena bus šalta. Vilniuje vyraus 8, Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje 6 laipsnių šaltis. Klaipėdoje bus apie 3 laipsnius šalčio.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, savaitgalis taip pat bus žiemiškas. Sulauksime daugiau pragiedrulių, o temperatūros kris dar žemiau. Naktimis vietomis gali atšalti iki 20 laipsnių, dienomis daug kur laikysis dviženkliai šalčio rodmenys.

Nuotrauka
suolai
Įkelta:
prieš 2 valandas
Šiandien vykusiame savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje paaiškėjo, kad apie tai, jog vyresniųjų klasių mokiniai galėtų grįžti į mokyklas, nekalbama. O jei sergamumas augs ir pasieks savivaldybėse 200 atvejus 100 tūkst. gyventojų, teks kaupinių metodu tirti mokyklose besimokančius pradinukus. Tauragės savivaldybėje šis rodiklis dabar siekia 160 atvejų. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
prieš 4 valandas
Savaitės pradžioje lepins besitęsianti maloni šiluma, tačiau nuo antradienio temperatūra kris žemyn – į Lietuvą brausis vėsa ir mišrūs krituliai, numatomas nemalonus vėjas. Visgi, remiantis dabartiniais duomenimis, savaitės pabaigoje galime sulaukti šilumos revanšo.
Nuotrauka
KATĖS
Įkelta:
2021-04-09
Praėjusią savaitę Seimas priėmė Gyvūnų gerovės įstatymo pataisas, kuriomis numatoma, kad naminiai augintiniai turės būti ženklinami, o gyvūnų veisimas nesilaikant teisės aktų reikalavimų bus laikomas žiauriu elgesiu su gyvūnais ir užtrauks bausmes. Prekiauti gyvūnais nebebus galima ir turguose. Gyvūnų globėjai pataisomis džiaugiasi, nors ir sutinka, kad įstatymas nėra tobulas. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-08
Tauragėje šiuo metu yra keturios moterys, kurios bet kuriuo paros metu pasirengusios į savo namus priimti svetimus iš nesaugios aplinkos paimtus vaikus. Nors už tai gaunamas atlygis, šios atsakomybės nepavadinsi nei darbu, nei pareigomis. Pervargimas ir dirbančiai visuomenei būdingas perdegimo sindromas – labai realus. O globotojai turi būti mylinčios asmenybės, priimančios vaiką tokį, koks yra, besąlygiškai. Kaip sekasi laikinosioms globotojams, kodėl to galėtų imtis tikrai ne kiekvienas, ir susimąstyti verčiančios globojamų vaikų istorijos – laikraščio vedamajame. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
2021-04-08
Iki savaitgalio Lietuvoje išsilaikys gaivesni orai, vis sulauksime kritulių. Didesnė šiluma atkeliaus savaitgalį, pagal dabartinius duomenis, sekmadienį temperatūra gali šoktelti iki 15–17 laipsnių. Visgi, protarpiais dar sulauksime lietaus, vėjas nenurims. 
Nuotrauka
Žaliasis politikos institutas
Įkelta:
2021-04-08
Birželio 5-6 dienomis Lietuvoje ir pasaulyje vyks kasmetinė upių ir jų pakrančių švarinimo iniciatyva „River Cleanup“, – praneša Žaliasis politikos institutas. Šiemet gyventojai kviečiami ne tik tvarkytis, bet ir prisidėti prie vaizdinės bibliotekos kūrimo, kuri padės mokslininkams stebėti ir tirti upių pakrančių būklę.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-04-07
Policijos departamentas skelbia, kad nuo antradienio (balandžio 6 d.) tarnybą pradėjo virtualus patrulis, kurio pagrindinė užduotis – nusikalstamų veikų ar administracinių nusižengimų prevencija elektroninėje erdvėje. Virtualaus patrulio feisbuko paskyrą administruos trys pareigūnai.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-04-05
Nuo vasario 22-osios iš savo pareigų netikėtai pasitraukus savivaldybės administracijos direktoriui Modestui Petraičiui, dirbusiam šį darbą šešerius metus, jo darbus teko perimti pavaduotojui Tomui Raulinavičiui. Pavaduoti direktorių jam teko jau kone pusantro mėnesio – penktadienį savivaldybės tarybos nariai administracijos direktore patvirtino Gintarę Rakauskienę. Su T. Raulinavičiumi kalbėjomės apie tai, kaip jis jautėsi staiga užgriuvus tokiai atsakomybės naštai, kokie projektai dabar įgyvendinami rajone, kaip sekasi dorotis su pandemijos iššūkiais. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Didįjį penktadienį savivaldybės tarybos politikai slaptu balsavimu patvirtino mero siūlytą administracijos direktoriaus kandidatūrą – prie administracijos vairo stoja Gintarė Rakauskienė. Už kandidatūrą pasisakė 22, prieš buvo du tarybos nariai.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje pristatytas naujasis įsakymas dėl privalomų testų prieš atnaujinant veiklas kontaktiniu būdu ir privalomą testavimąsi kai kurioms dirbančiųjų grupėms. Specialistai akcentavo, kad persirgusieji ar vakcinuoti tirtis neprivalo, o švietimiečių atstovai nuogąstavo, kad ne visi pedagogai spės laiku atlikti testus.