Orai: savaitgalį šalčio gniaužtai šiek tiek sušvelnės
Įkelta:
2021-02-11
Nuotrauka
Batakiai žiemą
Aprašymas

Batakiai. Vasario 6 d. Zigmo Mozuraičio nuotrauka

Antroje savaitės pusėje vietomis jei ir pasnigs, tai negausiai. Danguje dažniau sulauksime pragiedrulių. Savaitgalį numatomi pokyčiai: šaltis sušvelnės, prie jūros dienomis vyraus silpnai teigiama temperatūra. Poilsio dienomis sustiprės šiaurinių krypčių vėjas, tad malonu nebus. Numatomas nepastovus debesuotumas, protarpiais sulauksime sniego papildymo, o pajūryje kris mišrūs krituliai.

Šiandien diena bus šviesi, žymesnių kritulių nenumatoma. Pūs žvarbokas šiaurės, šiaurės rytų krypties vėjas, vietomis pustys. Vilniuje bus apie 12, Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje apie 11 laipsnių šalčio. Klaipėdoje šals iki 7 laipsnių.

Penktadienio naktį kai kur rytiniuose, pietrytiniuose šalies rajonuose gali truputį pasnigti. Temperatūra svyruos tarp 10–17 laipsnių šalčio. Dienos metu vyraus pragiedruliai, kritulių tikimybė maža. Pūs nemalonus šiaurės, šiaurės rytų krypties vėjas. Vilniuje bus apie 12, Kaune ir Panevėžyje apie 11 laipsnių šalčio. Šiauliuose šals iki 10, Klaipėdoje iki 7 laipsnių.

Nuotrauka
ba
Tauragės žinių archyvo nuotrauka

Šeštadienį šiaurės vėjas įsismarkaus dar labiau, ypač prie jūros, kur gūsiai stiprės iki 15–17 metrų per sekundę. Nakties valandomis vietomis negausiai pasnigs. Rytiniuose ir pietrytiniuose šalies pakraščiuose temperatūra kris iki 14 laipsnių šalčio, tuo tarpu šalies vakaruose, šiaurės vakaruose bus apie 4–9 laipsnius šalčio. Dienos metu numatomas nepastovus debesuotumas, vietomis iškris saujelė snaigių. Prie jūros galimi mišresni krituliai, čia vyraus silpnai teigiama temperatūra, vakarėjant bus slidu. Vilniuje šals iki 7, Panevėžyje iki 4 laipsnių. Kaune ir Šiauliuose bus apie 2 laipsnius šalčio. Klaipėdoje oras šils iki 1 laipsnio.

Nuotrauka
medis
Margaritos Rimkutės nuotrauka

Sekmadienį išsilaikys panašūs orai. Vyraus nepastovus debesuotumas, truputį pasnigs, pajūryje kris mišrūs krituliai, čia pūs stiprokas vėjas. Naktį šalies rytuose bus apie 10 laipsnių šalčio, prie jūros apie nulį. Dienos metu Vilniuje šals iki 6, Kaune iki 1, Šiauliuose ir Panevėžyje iki 2 laipsnių. Klaipėdoje oras šils iki 1 laipsnio.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, kitos savaitės pradžioje šaltis vėl šiek tiek sustiprės, gausesnių kritulių nenumatoma, vyraus pragiedruliai.

Nuotrauka
suolai
Įkelta:
prieš 2 valandas
Šiandien vykusiame savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje paaiškėjo, kad apie tai, jog vyresniųjų klasių mokiniai galėtų grįžti į mokyklas, nekalbama. O jei sergamumas augs ir pasieks savivaldybėse 200 atvejus 100 tūkst. gyventojų, teks kaupinių metodu tirti mokyklose besimokančius pradinukus. Tauragės savivaldybėje šis rodiklis dabar siekia 160 atvejų. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
prieš 4 valandas
Savaitės pradžioje lepins besitęsianti maloni šiluma, tačiau nuo antradienio temperatūra kris žemyn – į Lietuvą brausis vėsa ir mišrūs krituliai, numatomas nemalonus vėjas. Visgi, remiantis dabartiniais duomenimis, savaitės pabaigoje galime sulaukti šilumos revanšo.
Nuotrauka
KATĖS
Įkelta:
2021-04-09
Praėjusią savaitę Seimas priėmė Gyvūnų gerovės įstatymo pataisas, kuriomis numatoma, kad naminiai augintiniai turės būti ženklinami, o gyvūnų veisimas nesilaikant teisės aktų reikalavimų bus laikomas žiauriu elgesiu su gyvūnais ir užtrauks bausmes. Prekiauti gyvūnais nebebus galima ir turguose. Gyvūnų globėjai pataisomis džiaugiasi, nors ir sutinka, kad įstatymas nėra tobulas. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-08
Tauragėje šiuo metu yra keturios moterys, kurios bet kuriuo paros metu pasirengusios į savo namus priimti svetimus iš nesaugios aplinkos paimtus vaikus. Nors už tai gaunamas atlygis, šios atsakomybės nepavadinsi nei darbu, nei pareigomis. Pervargimas ir dirbančiai visuomenei būdingas perdegimo sindromas – labai realus. O globotojai turi būti mylinčios asmenybės, priimančios vaiką tokį, koks yra, besąlygiškai. Kaip sekasi laikinosioms globotojams, kodėl to galėtų imtis tikrai ne kiekvienas, ir susimąstyti verčiančios globojamų vaikų istorijos – laikraščio vedamajame. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
2021-04-08
Iki savaitgalio Lietuvoje išsilaikys gaivesni orai, vis sulauksime kritulių. Didesnė šiluma atkeliaus savaitgalį, pagal dabartinius duomenis, sekmadienį temperatūra gali šoktelti iki 15–17 laipsnių. Visgi, protarpiais dar sulauksime lietaus, vėjas nenurims. 
Nuotrauka
Žaliasis politikos institutas
Įkelta:
2021-04-08
Birželio 5-6 dienomis Lietuvoje ir pasaulyje vyks kasmetinė upių ir jų pakrančių švarinimo iniciatyva „River Cleanup“, – praneša Žaliasis politikos institutas. Šiemet gyventojai kviečiami ne tik tvarkytis, bet ir prisidėti prie vaizdinės bibliotekos kūrimo, kuri padės mokslininkams stebėti ir tirti upių pakrančių būklę.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-04-07
Policijos departamentas skelbia, kad nuo antradienio (balandžio 6 d.) tarnybą pradėjo virtualus patrulis, kurio pagrindinė užduotis – nusikalstamų veikų ar administracinių nusižengimų prevencija elektroninėje erdvėje. Virtualaus patrulio feisbuko paskyrą administruos trys pareigūnai.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-04-05
Nuo vasario 22-osios iš savo pareigų netikėtai pasitraukus savivaldybės administracijos direktoriui Modestui Petraičiui, dirbusiam šį darbą šešerius metus, jo darbus teko perimti pavaduotojui Tomui Raulinavičiui. Pavaduoti direktorių jam teko jau kone pusantro mėnesio – penktadienį savivaldybės tarybos nariai administracijos direktore patvirtino Gintarę Rakauskienę. Su T. Raulinavičiumi kalbėjomės apie tai, kaip jis jautėsi staiga užgriuvus tokiai atsakomybės naštai, kokie projektai dabar įgyvendinami rajone, kaip sekasi dorotis su pandemijos iššūkiais. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Didįjį penktadienį savivaldybės tarybos politikai slaptu balsavimu patvirtino mero siūlytą administracijos direktoriaus kandidatūrą – prie administracijos vairo stoja Gintarė Rakauskienė. Už kandidatūrą pasisakė 22, prieš buvo du tarybos nariai.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje pristatytas naujasis įsakymas dėl privalomų testų prieš atnaujinant veiklas kontaktiniu būdu ir privalomą testavimąsi kai kurioms dirbančiųjų grupėms. Specialistai akcentavo, kad persirgusieji ar vakcinuoti tirtis neprivalo, o švietimiečių atstovai nuogąstavo, kad ne visi pedagogai spės laiku atlikti testus.