Orai: artinasi gausus sniegas, kils pūgos, tačiau šaltis išliks
Įkelta:
2021-02-08
Nuotrauka
vilkyškiaižiemą
Aprašymas

Vilkyškiai. Sausio 7 d.

Artimiausiomis dienomis šaltis bus šiek tiek menkesnis nei savaitgalio naktimis, o į šalį atplūs sniego banga. Snigs beveik kasdien, tiesa, vienur sniego iškris gausiau, kitur jis pasirodys tik protarpiais. Nemalonu bus ir dėl stiprėsiančio vėjo: šalčio pojūtis lauke bus stipresnis, kils pūgos, pustys.

Šiandien šalyje išaugs debesuotumas, stiprės žvarbus rytų, šiaurės rytų krypties vėjas. Daug kur pustys, o antroje dienos pusėje pietinę Lietuvos dalį pasieks nauja sniego porcija. Vilniuje dieną bus apie 13, Kaune ir Šiauliuose apie 11 laipsnių šalčio. Panevėžyje šals iki 10, Klaipėdoje iki 8 laipsnių.

Antradienio naktį sniegas apims daugelį šalies vietovių. Gausesnis jis bus pietinėse, pietrytinėse Lietuvos dalyse. Vyraus smarkokas rytų, šiaurės rytų vėjas, tad gali kilti pūgos, pustys. Vis dar bus šalta, tačiau ne taip stipriai, kaip ankstesnėmis naktimis. Temperatūra svyruos tarp 9–15 laipsnių šalčio. Antradienio rytą ir dieną snigs visoje šalyje, išliks pūgų ir pustymo pavojus. Vilniuje bus apie 11, Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje apie 10 laipsnių šalčio. Klaipėdoje šals iki 8 laipsnių.

Trečiadienio naktį snigs negausiai, debesų šydas praplyšinės. Atšals iki 11–17 laipsnių. Dienos metu pūs apysmarkis rytų, šiaurės rytų vėjas, vietomis debesys ir toliau bers sniegą. Vilniuje šals iki 12, Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje iki 11 laipsnių. Klaipėdoje bus apie 8 laipsnius šalčio.

Ketvirtadienį gausesnis sniegas numatomas pietinėse ir pietrytinėse vietovėse. Sustiprės šiaurės rytų vėjas. Tad bus ne tik žvarbu, bet ir vietomis kils pūgos. Mažiausia kritulių bus vakarinėse, šiaurės vakarinėse šalies dalyse. Nakties valandomis temperatūra pasiskirstys tarp 12–17 laipsnių šalčio. Dieną Vilniuje bus apie 12, Kaune ir Panevėžyje apie 11 laipsnių šalčio. Šiauliuose atšals iki 13, Klaipėdoje iki 8 laipsnių.

Penktadienį dažniau pasnigs ten pat: rytiniuose ir pietiniuose šalies rajonuose, kai kur vidurio Lietuvoje. Likusioje šalies dalyje galimi pragiedrėjimai. Suksis žvarbus šiaurys, jo gūsiai stiprės iki 14–20 metrų per sekundę. Naktį temperatūra kris iki 10–16 laipsnių šalčio. Dieną Vilniuje laikysis 13, Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje 11 laipsnių šaltis. Klaipėdoje bus apie 7 laipsnius šalčio.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, savaitgalį šaltis bus vos mažesnis, išsilaikys gūsingas šiaurės vėjas, dėl kurio lauke bus gerokai žvarbiau. Pagal dabartinius duomenis, panašu, kad rytinės ir pietinės vietovės negalės atsikvėpti nuo krentančio sniego, tuo tarpu kitur tarp debesų gali ir saulė šyptelti.     

Nuotrauka
suolai
Įkelta:
prieš 1 valanda
Šiandien vykusiame savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje paaiškėjo, kad apie tai, jog vyresniųjų klasių mokiniai galėtų grįžti į mokyklas, nekalbama. O jei sergamumas augs ir pasieks savivaldybėse 200 atvejus 100 tūkst. gyventojų, teks kaupinių metodu tirti mokyklose besimokančius pradinukus. Tauragės savivaldybėje šis rodiklis dabar siekia 160 atvejų. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
prieš 3 valandas
Savaitės pradžioje lepins besitęsianti maloni šiluma, tačiau nuo antradienio temperatūra kris žemyn – į Lietuvą brausis vėsa ir mišrūs krituliai, numatomas nemalonus vėjas. Visgi, remiantis dabartiniais duomenimis, savaitės pabaigoje galime sulaukti šilumos revanšo.
Nuotrauka
KATĖS
Įkelta:
2021-04-09
Praėjusią savaitę Seimas priėmė Gyvūnų gerovės įstatymo pataisas, kuriomis numatoma, kad naminiai augintiniai turės būti ženklinami, o gyvūnų veisimas nesilaikant teisės aktų reikalavimų bus laikomas žiauriu elgesiu su gyvūnais ir užtrauks bausmes. Prekiauti gyvūnais nebebus galima ir turguose. Gyvūnų globėjai pataisomis džiaugiasi, nors ir sutinka, kad įstatymas nėra tobulas. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-08
Tauragėje šiuo metu yra keturios moterys, kurios bet kuriuo paros metu pasirengusios į savo namus priimti svetimus iš nesaugios aplinkos paimtus vaikus. Nors už tai gaunamas atlygis, šios atsakomybės nepavadinsi nei darbu, nei pareigomis. Pervargimas ir dirbančiai visuomenei būdingas perdegimo sindromas – labai realus. O globotojai turi būti mylinčios asmenybės, priimančios vaiką tokį, koks yra, besąlygiškai. Kaip sekasi laikinosioms globotojams, kodėl to galėtų imtis tikrai ne kiekvienas, ir susimąstyti verčiančios globojamų vaikų istorijos – laikraščio vedamajame. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
2021-04-08
Iki savaitgalio Lietuvoje išsilaikys gaivesni orai, vis sulauksime kritulių. Didesnė šiluma atkeliaus savaitgalį, pagal dabartinius duomenis, sekmadienį temperatūra gali šoktelti iki 15–17 laipsnių. Visgi, protarpiais dar sulauksime lietaus, vėjas nenurims. 
Nuotrauka
Žaliasis politikos institutas
Įkelta:
2021-04-08
Birželio 5-6 dienomis Lietuvoje ir pasaulyje vyks kasmetinė upių ir jų pakrančių švarinimo iniciatyva „River Cleanup“, – praneša Žaliasis politikos institutas. Šiemet gyventojai kviečiami ne tik tvarkytis, bet ir prisidėti prie vaizdinės bibliotekos kūrimo, kuri padės mokslininkams stebėti ir tirti upių pakrančių būklę.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-04-07
Policijos departamentas skelbia, kad nuo antradienio (balandžio 6 d.) tarnybą pradėjo virtualus patrulis, kurio pagrindinė užduotis – nusikalstamų veikų ar administracinių nusižengimų prevencija elektroninėje erdvėje. Virtualaus patrulio feisbuko paskyrą administruos trys pareigūnai.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-04-05
Nuo vasario 22-osios iš savo pareigų netikėtai pasitraukus savivaldybės administracijos direktoriui Modestui Petraičiui, dirbusiam šį darbą šešerius metus, jo darbus teko perimti pavaduotojui Tomui Raulinavičiui. Pavaduoti direktorių jam teko jau kone pusantro mėnesio – penktadienį savivaldybės tarybos nariai administracijos direktore patvirtino Gintarę Rakauskienę. Su T. Raulinavičiumi kalbėjomės apie tai, kaip jis jautėsi staiga užgriuvus tokiai atsakomybės naštai, kokie projektai dabar įgyvendinami rajone, kaip sekasi dorotis su pandemijos iššūkiais. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Didįjį penktadienį savivaldybės tarybos politikai slaptu balsavimu patvirtino mero siūlytą administracijos direktoriaus kandidatūrą – prie administracijos vairo stoja Gintarė Rakauskienė. Už kandidatūrą pasisakė 22, prieš buvo du tarybos nariai.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje pristatytas naujasis įsakymas dėl privalomų testų prieš atnaujinant veiklas kontaktiniu būdu ir privalomą testavimąsi kai kurioms dirbančiųjų grupėms. Specialistai akcentavo, kad persirgusieji ar vakcinuoti tirtis neprivalo, o švietimiečių atstovai nuogąstavo, kad ne visi pedagogai spės laiku atlikti testus.