Nuo miesto iki Dacijonų nusidrieks takas
Įkelta:
2021-02-02
Nuotrauka
kelias į Dacijonus
Aprašymas

Kol kas į Dacijonus vykstantys dviratininkai yra priversti važiuoti važiuojamąja kelio dalimi ar kelkraščiu. Autorės nuotrauka

Sprendimui, atversiančiam galimybes pradėti darbus, pritarta trečiadienį rajono savivaldybės tarybos posėdžio metu. Dviračių taką ketinama įrengti su nuovažomis, tad nuvykti nuo Dacijonų iki Tauragės centro taps įmanoma praktiškai nenulipant nuo dviračio. Projektas turėtų būti įgyvendintas per 2021–2022 metus.

Trečiadienį taryba pritarė, kad Tauragės rajono savivaldybės administracija kartu su Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos įgyvendintų šiuos projektus: „Pėsčiųjų – dviračių tako Tauragės miesto Gedimino ir Pramonės gatvėse statybos“ ir nuovažų valstybinės reikšmės rajoniniame kelyje Tauragė–Vališkiai–Sakalinė remontą.

Kaip pirmadienį tarybos bendrojo komitetų posėdžio metu teigė rajono savivaldybės Statybos skyriaus vedėjas Aivaras Preikšaitis, projekto tikslas – įrengti pėsčiųjų ir dviračių taką Pramonės gatvėje, kuris tęstųsi nuo Dacijonų kaimo iki sankryžos su Stoties gatve.

– Taip pat keliamas tikslas išasfaltuoti visas žvyruotas nuovažas, kurios patenka į pėsčiųjų ir dviračių tako zoną. Sutvarkytos nuovažos leis užtikrinti saugų ir sklandų važiavimą pėsčiųjų ir dviračių taku, taip pat bus sutvarkytas į Pramonės gatvės teritorijas važiuojančių automobilių eismas. Dar vienas sprendimo projekte numatytas punktas – atkarpoje nuo Gaurės gatvės iki būsimojo žiedo (Pramonės g. – aut. past.), bendradarbiaujant su Kelių direkcija, norėtume suprojektuoti pėsčiųjų-dviračių taką, kuris prasidėtų nuo J. Tumo-Vaižganto g. ir tęstųsi iki Dacijonų, – kalbėjo A. Preikšaitis.

Kaip tarybos posėdžio metu teigė Statybos skyriaus vedėjas A. Preikšaitis, tako nuo Gaurės iki Pramonės g. projektavimo ir darbų išlaidos bus apmokėtos iš savivaldybės biudžeto. Tako dalies Pramonės g. projektavimo išlaidos bus apmokėtos iš savivaldybės biudžeto, o rangos darbus apmokės kelių direkcija.

Pasak pranešėjo, rajono savivaldybė prisidėtų tik projektavimo darbais, kurie kainuotų apie 10 000 eurų. Kelių direkcija atliktų nuovažų asfaltavimo darbus savo lėšomis.

Nuotrauka
suolai
Įkelta:
prieš 1 valanda
Šiandien vykusiame savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje paaiškėjo, kad apie tai, jog vyresniųjų klasių mokiniai galėtų grįžti į mokyklas, nekalbama. O jei sergamumas augs ir pasieks savivaldybėse 200 atvejus 100 tūkst. gyventojų, teks kaupinių metodu tirti mokyklose besimokančius pradinukus. Tauragės savivaldybėje šis rodiklis dabar siekia 160 atvejų. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
prieš 3 valandas
Savaitės pradžioje lepins besitęsianti maloni šiluma, tačiau nuo antradienio temperatūra kris žemyn – į Lietuvą brausis vėsa ir mišrūs krituliai, numatomas nemalonus vėjas. Visgi, remiantis dabartiniais duomenimis, savaitės pabaigoje galime sulaukti šilumos revanšo.
Nuotrauka
KATĖS
Įkelta:
2021-04-09
Praėjusią savaitę Seimas priėmė Gyvūnų gerovės įstatymo pataisas, kuriomis numatoma, kad naminiai augintiniai turės būti ženklinami, o gyvūnų veisimas nesilaikant teisės aktų reikalavimų bus laikomas žiauriu elgesiu su gyvūnais ir užtrauks bausmes. Prekiauti gyvūnais nebebus galima ir turguose. Gyvūnų globėjai pataisomis džiaugiasi, nors ir sutinka, kad įstatymas nėra tobulas. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-08
Tauragėje šiuo metu yra keturios moterys, kurios bet kuriuo paros metu pasirengusios į savo namus priimti svetimus iš nesaugios aplinkos paimtus vaikus. Nors už tai gaunamas atlygis, šios atsakomybės nepavadinsi nei darbu, nei pareigomis. Pervargimas ir dirbančiai visuomenei būdingas perdegimo sindromas – labai realus. O globotojai turi būti mylinčios asmenybės, priimančios vaiką tokį, koks yra, besąlygiškai. Kaip sekasi laikinosioms globotojams, kodėl to galėtų imtis tikrai ne kiekvienas, ir susimąstyti verčiančios globojamų vaikų istorijos – laikraščio vedamajame. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
2021-04-08
Iki savaitgalio Lietuvoje išsilaikys gaivesni orai, vis sulauksime kritulių. Didesnė šiluma atkeliaus savaitgalį, pagal dabartinius duomenis, sekmadienį temperatūra gali šoktelti iki 15–17 laipsnių. Visgi, protarpiais dar sulauksime lietaus, vėjas nenurims. 
Nuotrauka
Žaliasis politikos institutas
Įkelta:
2021-04-08
Birželio 5-6 dienomis Lietuvoje ir pasaulyje vyks kasmetinė upių ir jų pakrančių švarinimo iniciatyva „River Cleanup“, – praneša Žaliasis politikos institutas. Šiemet gyventojai kviečiami ne tik tvarkytis, bet ir prisidėti prie vaizdinės bibliotekos kūrimo, kuri padės mokslininkams stebėti ir tirti upių pakrančių būklę.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-04-07
Policijos departamentas skelbia, kad nuo antradienio (balandžio 6 d.) tarnybą pradėjo virtualus patrulis, kurio pagrindinė užduotis – nusikalstamų veikų ar administracinių nusižengimų prevencija elektroninėje erdvėje. Virtualaus patrulio feisbuko paskyrą administruos trys pareigūnai.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-04-05
Nuo vasario 22-osios iš savo pareigų netikėtai pasitraukus savivaldybės administracijos direktoriui Modestui Petraičiui, dirbusiam šį darbą šešerius metus, jo darbus teko perimti pavaduotojui Tomui Raulinavičiui. Pavaduoti direktorių jam teko jau kone pusantro mėnesio – penktadienį savivaldybės tarybos nariai administracijos direktore patvirtino Gintarę Rakauskienę. Su T. Raulinavičiumi kalbėjomės apie tai, kaip jis jautėsi staiga užgriuvus tokiai atsakomybės naštai, kokie projektai dabar įgyvendinami rajone, kaip sekasi dorotis su pandemijos iššūkiais. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Didįjį penktadienį savivaldybės tarybos politikai slaptu balsavimu patvirtino mero siūlytą administracijos direktoriaus kandidatūrą – prie administracijos vairo stoja Gintarė Rakauskienė. Už kandidatūrą pasisakė 22, prieš buvo du tarybos nariai.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje pristatytas naujasis įsakymas dėl privalomų testų prieš atnaujinant veiklas kontaktiniu būdu ir privalomą testavimąsi kai kurioms dirbančiųjų grupėms. Specialistai akcentavo, kad persirgusieji ar vakcinuoti tirtis neprivalo, o švietimiečių atstovai nuogąstavo, kad ne visi pedagogai spės laiku atlikti testus.