Naujausias numeris: Gaurės gigantui gresia liūdna baigtis
Įkelta:
2021-02-04
Nuotrauka
anonsas

Šiemet pradedamas spręsti Gaurėje stovinčių gigantiško pastatų ansamblio likimas. Bendruomenė panoro dalį pastatų nugriauti ir vietoj jų pasistatyti mažesnius kultūros namus. Tai, kas šiuo metu stovi miestelyje, yra didžiulių valdžios užmojų iki Lietuvos nepriklausomybės paminklas, nebeatliekantis nė pusės savo funkcijų. Prieš kiek daugiau nei trisdešimt metų miestelyje tikėtasi įkurti ne tik kultūros namus, bet ir sveikatingumo kompleksą. Pastato korpuse, kuriame įsikūrusi seniūnija, dar dabar yra baseinas.

Nors susirgimų skaičiai šalyje ir Tauragėje mažėja, karantinas vis dar neatlaisvinamas. Tikėtasi, kad Vyriausybė trečiadienį leis dirbti grožio salonams ir mažoms parduotuvėms, bet to nepadaryta. O Tauragė jau nuo kitos savaitės laukia nemažų kiekių skiepų – apie tai skaitykite rytdienos numeryje.

Taip pat skaitykite, ar tauragiškiai naudojasi galimybe uždrausti kaimynui rūkyti balkone bei kaip mūsų miestą palies 2023 m. įsigaliosiantis draudimas daugiabučiuose laikyti dujų balionus.

O kiek eurų dar liko grąžinti apgaulingai M. Mažvydo progimnazijos buhalterinę apskaitą tvarkiusiai buhalterei? Suma – įspūdinga. Laikraštyje – žinutė ir apie tai.

Sužinokite, kaip ketinama atnaujinti kelio Pagėgiai–Gudai–Sartininkai 4-ajame kilometre esantį tiltą per Vilkos upę bei kokie mokesčiai laukia individualia veikla pagal verslo liudijimą šiemet nutarę dirbti asmenys.

Sausio 27-osios vakarą Tauragės krašto muziejus „Santaka“ pakvietė į virtualų renginį, kuriame kalbėta apie vaikų auginimą sovietiniais metais, atsivėrusius skirtumus Lietuvai atgavus Nepriklausomybę. Diskusiją aprašė jos organizatorė, Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ renginių organizatorė-edukatorė Renata Jančiauskienė.

Teisėsaugos naujienos. Su skaudžia draugo netektimi praėjusiais metais susitaikyti turėjusi moteris priversta varstyti Tauragės apylinkės teismo duris. Čia nagrinėta byla dėl mirusiojo palikimo – moters mažametė dukra pagal testamentą paveldėjo draugo butą, tačiau vėliau paaiškėjo, kad velionis turi skolų bankui.

Taip pat skaitykite kaltinamųjų suole atsidūrusio vagies istoriją. Šis buvo pričiuptas mėginantis pavogti arklį. Stebina ir savivaldybėje apsilankiusio recidyvisto įžūlumas. Ne kartą teistas tauragiškis nugvelbė ant stalo gulėjusį vienos darbuotojų telefoną.

Taip pat skaitykite, kaip Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurso rajoninio etapo baigiamajame renginyje sekėsi mūsų krašto mažiesiems skaitovams, bei kuo vaikus nuotolinių treniruočių metu motyvuoja juos pajudėti verčiantys treneriai.

Rytdienos numeryje jūsų laukia interviu su dviem kraštiečiais – Remigijumi Žukausku bei Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Mažonų filialo bibliotekininke Ginta Bartkiene.

Na, o smagiausia mums, redakcijos darbuotojams, pristatyti žiemiškų vaizdelių konkurso, skelbto  „Tauragės žinių“ feisbuko paskyroje, laimėtojus. Skaitytojų užfiksuotos akimirkos gniaužia kvapą ir verčia didžiuotis: mažuose dalykuose jūs tikrai mokate pastebėti grožį.

 

 

Nuotrauka
suolai
Įkelta:
prieš 2 valandas
Šiandien vykusiame savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje paaiškėjo, kad apie tai, jog vyresniųjų klasių mokiniai galėtų grįžti į mokyklas, nekalbama. O jei sergamumas augs ir pasieks savivaldybėse 200 atvejus 100 tūkst. gyventojų, teks kaupinių metodu tirti mokyklose besimokančius pradinukus. Tauragės savivaldybėje šis rodiklis dabar siekia 160 atvejų. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
prieš 4 valandas
Savaitės pradžioje lepins besitęsianti maloni šiluma, tačiau nuo antradienio temperatūra kris žemyn – į Lietuvą brausis vėsa ir mišrūs krituliai, numatomas nemalonus vėjas. Visgi, remiantis dabartiniais duomenimis, savaitės pabaigoje galime sulaukti šilumos revanšo.
Nuotrauka
KATĖS
Įkelta:
2021-04-09
Praėjusią savaitę Seimas priėmė Gyvūnų gerovės įstatymo pataisas, kuriomis numatoma, kad naminiai augintiniai turės būti ženklinami, o gyvūnų veisimas nesilaikant teisės aktų reikalavimų bus laikomas žiauriu elgesiu su gyvūnais ir užtrauks bausmes. Prekiauti gyvūnais nebebus galima ir turguose. Gyvūnų globėjai pataisomis džiaugiasi, nors ir sutinka, kad įstatymas nėra tobulas. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-08
Tauragėje šiuo metu yra keturios moterys, kurios bet kuriuo paros metu pasirengusios į savo namus priimti svetimus iš nesaugios aplinkos paimtus vaikus. Nors už tai gaunamas atlygis, šios atsakomybės nepavadinsi nei darbu, nei pareigomis. Pervargimas ir dirbančiai visuomenei būdingas perdegimo sindromas – labai realus. O globotojai turi būti mylinčios asmenybės, priimančios vaiką tokį, koks yra, besąlygiškai. Kaip sekasi laikinosioms globotojams, kodėl to galėtų imtis tikrai ne kiekvienas, ir susimąstyti verčiančios globojamų vaikų istorijos – laikraščio vedamajame. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
2021-04-08
Iki savaitgalio Lietuvoje išsilaikys gaivesni orai, vis sulauksime kritulių. Didesnė šiluma atkeliaus savaitgalį, pagal dabartinius duomenis, sekmadienį temperatūra gali šoktelti iki 15–17 laipsnių. Visgi, protarpiais dar sulauksime lietaus, vėjas nenurims. 
Nuotrauka
Žaliasis politikos institutas
Įkelta:
2021-04-08
Birželio 5-6 dienomis Lietuvoje ir pasaulyje vyks kasmetinė upių ir jų pakrančių švarinimo iniciatyva „River Cleanup“, – praneša Žaliasis politikos institutas. Šiemet gyventojai kviečiami ne tik tvarkytis, bet ir prisidėti prie vaizdinės bibliotekos kūrimo, kuri padės mokslininkams stebėti ir tirti upių pakrančių būklę.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-04-07
Policijos departamentas skelbia, kad nuo antradienio (balandžio 6 d.) tarnybą pradėjo virtualus patrulis, kurio pagrindinė užduotis – nusikalstamų veikų ar administracinių nusižengimų prevencija elektroninėje erdvėje. Virtualaus patrulio feisbuko paskyrą administruos trys pareigūnai.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-04-05
Nuo vasario 22-osios iš savo pareigų netikėtai pasitraukus savivaldybės administracijos direktoriui Modestui Petraičiui, dirbusiam šį darbą šešerius metus, jo darbus teko perimti pavaduotojui Tomui Raulinavičiui. Pavaduoti direktorių jam teko jau kone pusantro mėnesio – penktadienį savivaldybės tarybos nariai administracijos direktore patvirtino Gintarę Rakauskienę. Su T. Raulinavičiumi kalbėjomės apie tai, kaip jis jautėsi staiga užgriuvus tokiai atsakomybės naštai, kokie projektai dabar įgyvendinami rajone, kaip sekasi dorotis su pandemijos iššūkiais. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Didįjį penktadienį savivaldybės tarybos politikai slaptu balsavimu patvirtino mero siūlytą administracijos direktoriaus kandidatūrą – prie administracijos vairo stoja Gintarė Rakauskienė. Už kandidatūrą pasisakė 22, prieš buvo du tarybos nariai.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje pristatytas naujasis įsakymas dėl privalomų testų prieš atnaujinant veiklas kontaktiniu būdu ir privalomą testavimąsi kai kurioms dirbančiųjų grupėms. Specialistai akcentavo, kad persirgusieji ar vakcinuoti tirtis neprivalo, o švietimiečių atstovai nuogąstavo, kad ne visi pedagogai spės laiku atlikti testus.