Modestas Petraitis: „Ačiū, kad tikėjote manimi ir leidote dirbti dėl Tauragės“
Įkelta:
2021-02-19
Nuotrauka
petraitis
Aprašymas

Modestas Petraitis savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas ėjo šešerius metus. „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Trečiadienį savivaldybės tarybos posėdyje iš pareigų atleistas savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis. Nemažai klausimų svarstę ir audringai dėl kai kurių sprendimų pasisakę, diskutavę rajono politikai paskutinį klausimą dėl direktoriaus atleidimo svarstė kukliai slėpdami emocijas ir negailėdami padėkų direktoriui už šešerių metų darbą. Savo noru į privatų sektorių besitraukiantis M. Petraitis atleistas visų politikų pritarimu. 

  Dirbs iki vasario 23-osios 

Savivaldybės taryba trečiadienį iš pareigų atleido savivaldybės administracijos direktorių Modestą Petraitį. Dar vasario 8-ąją administracijos direktorius viešai paskelbė žinią apie jo laukiančius pokyčius – sprendimą savo noru trauktis iš pareigų ir grįžimą į privatų sektorių. 

Pagal politikų patvirtintą sprendimą paskutinė M. Petraičio darbo diena – vasario 22 d. 

Administracijos direktoriui, kaip numatyta teisės aktuose, bus išmokėta kompensacija už nepanaudotas kasmetines atostogas. Kaip teigė klausimą pristačiusi savivaldybės Juridinio ir personalo skyriaus specialistė Agnė Jurkauskė, direktorius atostogų sukaupė 48 darbo dienos.  

Tuo pačiu sprendimu politikai pavedė Tomui Raulinavičiui, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui, nuo vasario 23 d. iki bus paskirtas naujasis administracijos direktorius laikinai eiti šias pareigas. Paskutinę darbo dieną dalyvaujant rajono merui bus pasirašytas direktoriaus reikalų perdavimo-priėmimo aktas.

Atsisveikino

Tarybos posėdyje Socialdemokratų frakcijos vardu kalbėjusi Rita Grigalienė teigė, kad frakcijai nelabai sekėsi su direktoriumi bendrauti ir rasti bendros kalbos, esą buvo ir nekultūros, arogancijos.Vis dėlto opozicinės partijos atstovė palinkėjo sėkmės įgyvendinant naujus iššūkius, renkantis privatų sektorių tokiu sunkiu laikotarpiu.

Nuolatinis administracijos direktoriaus kritikas, kaip pats prisistatė, opozicijos atstovas Viktoras Kovšovas palinkėjo sveikatos, to, ko niekas iš politikų ir nelinkėjo vos 40-metį perkopusiam M. Petraičiui. Kitas opozicijos atstovas Pranas Petrošius prisipažino, kad administracijos direktoriaus pareigų niekada nesutiktų eiti, nes tai labai sunkus darbas, ir palinkėjo direktoriui galbūt pašvelninti aštroką charakterį. 

Tarybos narys Darius Stankus kalbėjo Liberalų frakcijos vardu. 

– Modestas Petraitis pakėlė kartelę administracijos veikloje kartu su komanda, kuri dirbo kartu. Matėme daug įdomių ir gerų idėjų, daug puikių tarybos ir koalicijos pavestų darbų įvykdymo, – sakė D. Stankus, išvardindamas keletą reikšmingų darbų, atliktų savivaldybėje. 

Administracijos direktoriui už ketverius darbo kartu metus dėkojo ir buvęs meras Sigitas Mičiulis. 

Tarybos Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija labiausiai pabrėžė vertinanti direktoriaus pagarbos ir atsakomybės jausmą. 

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija, linkėdama sėkmės tolimesniuose darbuose, paminėjo, kad įgyta patirtis savivaldybėje padės ateityje.

Tarybos narė Eglė Ramanauskaitė išsakė nuomonę, kad buvimas administracijos direktoriaus poste nėra karjeros aukštuma, direktorius esą gali pasiekti dar daugiau.

– Tokios disciplinos, darbo etikos, sąžiningumo, skaidrumo standartų ir rūpesčio, tokio nuoširdaus rūpesčio žmogaus dar nesu sutikęs gyvenime, kad ir dar trumpam. Didžiuojuosi, kad turėjome tokį administracijos direktorių, kad galėjau komandoje dirbti kartu, – prisidėdamas prie kalbėjusiųjų išsakytų minčių, sakė meras D. Kaminskas. 

M.Petraitis teigė po šešerių darbo metų paliekantis aukštais standartais veikiančią organizaciją. 

– Turbūt net neabejojame dėl sąžiningumo, dėl pagalbos kiekvienam gyventojui, įmonėms sprendžiant  problemas. Tauragės savivaldybė iš tikrųjų tapo pavyzdžiu tarp kitų savivaldybių, – sakė M. Petraitis. – Ypatingai dėkoju tiems, kurie dirbo kartu, o ne trukdė man ir mūsų komandai. Stiprybės ir daugiau meilės darbui ir Tauragės rajonui. Ačiū, kad tikėjote manimi ir leidote dirbti dėl Tauragės. 

Pagal savivaldybės tarybos daugumos, kurią sudaro Liberalų sąjūdis, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, koalicinę sutartį administracijos direktoriaus postas priklauso Liberalų sąjūdžiui. Rajono meras, Liberalų sąjungos Tauragės skyriaus pirmininkas Dovydas Kaminskas, anksčiau paklaustas apie galimą kandidatą eiti administracijos direktoriaus pareigas, teigė, kad konkrečios pavardės įvardinti negalįs, esą kalbamasi su keliais kandidatais. Pasak D. Kaminsko, naujoji kandidatūra savivaldybės tarybai bus siūloma posėdyje, kuris tikėtina vyks kovo pradžioje. 

Administracijos direktorius renkamas slaptu balsavimu. Kaip vyks balsavimas, kai dabar posėdžiai vyksta nuotoliniu būdu, kol kas nenuspręsta. 

Prijungia prie Tauragės ligoninės 

Dar vienas klausimas, svarstytas trečiadienį taryboje – viešosios įstaigos Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės reorganizavimas: patvirtintas reorganizavimo sąlygų aprašas, po reorganizavimo veiksiančios naujos įstaigos nuostatai. Dar praėjusių metų lapkričio 18-ąją savivaldybės taryba priėmė sprendimą dėl sutikimo reorganizuoti Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninę prijungiant ją prie Tauragės ligoninės. Reorganizavimo tikslas – sumažinti viešųjų sveikatos priežiūros įstaigų skaičių, optimizuoti sveikatos paslaugas teikiančių įstaigų tinklą, užtikrinant racionalų sveikatos paslaugoms teikti skirtų materialinių ir finansinių išteklių panaudojimą ir kokybiškų sveikatos paslaugų Tauragės rajono savivaldybės gyventojams teikimą.

Tauragės ligoninei visos reorganizuotos Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės teisės ir pareigos pereina nuo šių metų birželio 1 d.

Pratęsė sutartis 

Dviem rajono bendruomenėms – Dauglaukio „Gimtinei“ ir Eičių „Karšuvai“ panaudos pagrindais 10 metų laikotarpiui perduotos patalpos įstatuose numatytai veiklai vykdyti. Patalpomis bendruomenės naudojosi ir iki šiol, sutartys tik pratęstos. Dauglaukio bendruomenė naudojasi 39 kv. m patalpomis, Eičių bendruomenės naudojamos patalpos – 388 kv. m. 

Pasak savivaldybės Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėjos Genovaitės Pukelytės, dauglaukiškių naudojamų patalpų išlaikymas mėnesiui atsieina 3,1 Eur už kv. metrą, Eičių bendruomenei – 1,88 Eur už kv. metrą. Už patalpų išlaikymą moka pačios bendruomenės. 

Nuotrauka
Sodra
Įkelta:
prieš 16 valandų
Prisijungę prie asmeninės paskyros sodra.lt/gyventojui jau galite patikrinti, kokį pensijų stažą ir kiek pensijos apskaitos vienetų (taškų) įgijote iki 2020 metų pabaigos. Nuo šių rodiklių priklauso, kokio dydžio pensiją gausite ateityje. Šią informaciją „Sodra“ atnaujina kas pusę metų pagal kiekvieno dirbančiojo duomenis.
Nuotrauka
kovo 8
Įkelta:
prieš 18 valandų
Minint Tarptautinę moters dieną miesto centre šurmuliuoja prekiautojai gėlėmis. Pirkėjų netrūksta, prie kai kurių gėlių parduotuvių susiformuoja eilutės, mat į vidų galima patekti tik po vieną asmenį.
Nuotrauka
Asociatyvios Dainoros asmeninio albumo nuotraukos
Asociatyvios Dainoros asmeninio albumo nuotraukos
Įkelta:
2021-03-05
Poilsio reikia visiems. Tačiau neįgalius vaikus auginančios šeimos ilgą laiką tokios galimybės neturėjo – net ir ištikus nelaimei ar sutrikus sveikatai palikti savo neįgalaus vaiko jos neturėjo kam. Prieš bene penkerius metus pradėta kalbėti apie atokvėpio paslaugą – apie tai, kad ir Lietuvoje turi atsirasti galimybė negalią turinčius artimuosius prižiūrinčioms, slaugančioms šeimoms trumpam atitrūkti nuo slaugymo. Neseniai tokią paslaugą pradėjo teikti Skaudvilės ugdymo ir vaiko gerovės centras. Atsiliepimai – patys geriausi.
Nuotrauka
kakiai
Įkelta:
2021-03-05
Tikriausiai visiems teko matyti gyvūnų išmatomis „užminuotų“ šaligatvių, parkų, žaidimų aikštelių ir vaikščioti bandant neįlipti į tas krūveles. Visuomenės sveikatos specialistai teigia, kad gyvūnų išmatos ne tik atrodo neestetiškai, bet ir daro didelę žalą. Tauragėje, pasak miesto seniūno, specialių dėžučių šunų išmatoms sudėti įrengta daug, belieka tik patiems būti sąmoningiems ir atsakingiems. 
Nuotrauka
šunys
Įkelta:
2021-03-05
Ketvirtadienį Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Tauragės departamento specialistės kartu su policijos pareigūnais surengė neplaninį patikrinimą pas registruotą šunų veisėją Jurbarke. Šunų laikymo sąlygos pribloškė, išsiaiškinta, jog vienas ten laikomų šuniukų buvo įsigytas Dainavos gatvėje. Įtariama, jog ir šio šuns balso stygos buvo pakirptos.
Nuotrauka
Jūros krantinė
Įkelta:
2021-03-05
Tai, kad susirinkime dalyvavo tik 5 gyventojai, skamba lyg ir juokingai, tačiau, pasak susirinkimo organizatorių, tai daug. Taip jau yra, kad viešo gyventojų susirinkimo prieš pradedant įgyvendinti projektus organizavimas neretai yra tiesiog formalumas. Tačiau būtent tokių susirinkimų metu gyventojai dar gali pakoreguoti projekto sprendinius. Šį pirmadienį ZOOM platformoje su Jūros upės krantinės ir šlaito nuo pėsčiųjų tilto iki Tilžės plento kraštovaizdžio sutvarkymo projekto užsakovais ir projekto autoriumi susitikę gyventojai buvo aktyvūs: klausė, ar bus pasirūpinta šlaito drenažo sistema, domėtasi dėl apšvietimo ir suolelių pamėgtame take įrengimo.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2021-03-04
Apie brandos egzaminus šiemet viešojoje erdvėje girdėti visokių kalbų – sunku pasiruošti mokantis nuotoliniu būdu, gal vertėjo jų atsisakyti, rezultatai bus prastesni. Nedžiūgauja ir kalbinti abiturientai – rezultatai tikrai bus gerokai prastesni, nes mokytis baigiamosios klasės kursą nuotoliniu būdu tikrai nėra lengva ir paprasta. Abiturientai save įvardija karta, kuriai teko išgyventi šį baisų laikotarpį tikrai nepavydėtinomis sąlygomis ir labai tikisi, jog ties jų karta tai užsibaigs ir kiti galės grįžti į normalų, visiems priimtiną gyvenimą.
Nuotrauka
Krantinė
Įkelta:
2021-03-04
Šiomis dienomis žiema dar primins apie save, tad pavasarinę šilumą teks kuriam laikui pamiršti. Sugrįš ne tik neigiama temperatūra, bet ir mišrūs krituliai. Vėl sulauksime šlapdribos, protarpiais ir sniego. Negana to, žvarbumo pojūtį lauke stiprins ir gūsingas vėjas. 
Nuotrauka
kovo 11
Įkelta:
2021-03-04
Kovo 11 dieną Tauragės kultūros centras organizuoja iniciatyvą „Vėliavų tiltai“. Tą dieną nuo tiltų vėliavų leitmotyvas trispalviais ornamentais nubanguos per viso rajono kaimus ir miestelius. Keletą dienų prieš aktyvaus poilsio mėgėjai kviečiami jungtis į interaktyvų žygį „Valstybingumo keliu“.
Nuotrauka
ledas
Įkelta:
2021-03-03
Šiuo metu ledas vis dar dengia Keramikos, Batakių, Skaudvilės tvenkinių ir ant kitų rajone esančių  mažesnių vandens telkinius. Savaitgalį sinoptikams prognozuojant nedidelį atšalimą, gali susidaryti įspūdis, kad ledas bus pakankamai tvirtas ir saugus, lipti ant jo yra pavojinga, – įspėja Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai.
Nuotrauka
laipteliai
Įkelta:
2021-03-01
Pirmadienį gyventojai nuotolinio susitikimo metu bus supažindinti su projektu, kurio metu ketinama sutvarkyti Jūros krantinės ir šlaito dalį nuo pėsčiųjų tilto iki Tilžės plento. Projektas skirtas kraštovaizdžio formavimui. Kitapus pėsčiųjų tilto, link Vasaros estrados, nuslinkusi krantinė kol kas nebus tvarkoma – vyksta teisminiai procesai su šlaito tvarkymo darbus atlikusia įmone. 
Nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2021-02-27
​​​​​​​Grūdines kultūras auginantys žemdirbiai susirūpinę. Nerimo atsirado iškritus sniegui ant šiltos žemės. Sniego daug, ir jei jo danga išliktų ilgiau, padidėtų sniego pelėsio atsiradimo tikimybė, o tai grėsmė netekti derliaus. 
Nuotrauka
ledonešis
Įkelta:
2021-02-26
Jūros ir Akmenos upėse prasidėjo ledonešis. Apie piet ledų sangrūda fiksuota ties Pagramančiu. Tauragę ledo lytys turėtų pasiekti šį vakarą.
Nuotrauka
šuo
Įkelta:
2021-02-26
Pirmadienį Tauragėje aptikta dar viena nelegali šunų veisykla. Trijų kambarių bute buvo laikomi 27 šunys. Kai kuriems, kaip spėjama, kad nelotų, buvo pakirptos balso stygos. Įtariama, kad dalis augintinių gali priklausyti šunų veisėjai iš Gaurės gatvės, moteriai, kuriai dar rugsėjį uždrausta veisti šunis. Pasak veterinarijos specialistų, šunų veisėjai, kuriems uždrausta vykdyti veiklą, neretai draudimų nepaiso. Ši veikla jiems – tarsi pinigų „kalykla“, stengiamasi užauginti kuo daugiau įvairių veislių šuniukų ir juos parduoti. Jų požiūris į gyvūną – atsainus, o negaudami meilės šių šunų „gamyklų“ augintiniai auga mažais monstriukais. Patekę į naujų šeimininkų rankas jie nemoka tvarkingai atlikti gamtinių reikalų, nejaučia poreikio susidraugauti su žmogumi.
Nuotrauka
Mažvydo mokykla
Įkelta:
2021-02-25
Tauragės rajono savivaldybės taryba patvirtino naują priėmimo į Tauragės rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas tvarkos aprašą. Jame patikslintos mokyklų teritorijos, ypač tai aktualu mokykloms, prie kurių prijungti nauji skyriai. Šiemet prašymo priimti į mokyklą nereikia rašyti pirmokėlių tėvams – jie automatiškai pateks į įstaigos, kurioje lanko priešmokyklinę klasę, pirmokų sąrašus. 
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-25
Valstybiniai brandos egzaminai, kaip skelbia Švietimo, sporto ir kultūros ministerija, šiemet prasidės birželio 7 dieną, arba dviem savaitėmis anksčiau nei pernai. Pagrindinė egzaminų sesija baigsis liepos 2 dieną.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2021-02-25
Pirmadienį Tauragėje aptikta dar viena nelegali šunų veisykla. Trijų kambarių bute buvo laikomi 27 šunys. Kai kuriems, kaip spėjama, kad nelotų, buvo pakirptos balso stygos. Įtariama, kad dalis augintinių gali priklausyti šunų veisėjai iš Gaurės gatvės, moteriai, kuriai dar rugsėjį uždrausta veisti šunis. Pasak veterinarijos specialistų, šunų veisėjai, kuriems uždrausta vykdyti veiklą, neretai draudimų nepaiso. Ši veikla jiems – tarsi pinigų „kalykla“, stengiamasi užauginti kuo daugiau įvairių veislių šuniukų ir juos parduoti. Jų požiūris į gyvūną – atsainus, o negaudami meilės šių šunų „gamyklų“ augintiniai auga mažais monstriukais. Patekę į naujų šeimininkų rankas jie nemoka tvarkingai atlikti gamtinių reikalų, nejaučia poreikio susidraugauti su žmogumi.