Gerų žmonių netrūksta: baldų prašiusi moteris pagalbos sulaukė per 4 valandas
Įkelta:
2021-02-11
Nuotrauka
Caritas
Aprašymas

Tauragės Caritas patalpos Gintaro gatvėje. „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

,
Nuotrauka
FB
Aprašymas

Ekrano nuotrauka

Vakar Tauragės Caritas savo feisbuko paskyroje publikavo skelbimą, kuriame buvo prašoma nuo smurtaujančio vyro sprunkančiai dviejų vaikų motinai padovanoti baldų. Vyro pažeminimus kentusi moteris ryžosi išsikraustyti į kitą butą. Tauragiškiai į pagalbos šauksmą sureagavo kaip mat.

„Vieniša mama su dviem vaikučiais( mergaitė 5 m.ir sūnus 14 m. ) būtų dėkingi, jei kas padovanotų lovas, rašomajį stalą, virtuvės stalą su kėdėmis. Džiaugiamės, kad ji rado stiprybės atsiskirt nuo smurtaujančio vyro. Padėkime jai išlikti stipriai“, – vakar Tauragės Carito feisbuko paskyroje publikuotas skelbimas.

Juo savo feisbuko paskyrose pasidalino 93 asmenys.

Kaip „Tauragės žinioms“ sakė Vitalija Šlepavičienė, Tauragės Caritas vadovė, norinčių padėti šeimai atsirado kaip mat.

– Per keturias valandas jau buvo sutarta dėl visų reikiamų baldų dovanojimo. Žmonės skambino, siūlė dar ir kitokių daiktų. Moteris teigė priimsianti pagalbą vos tik persikraustys į naujuosius namus. Žinote, kaip Tauragėje sudėtinga rasti nuomojamą butą, labai džiaugiamės, kad jai pavyko ir ji jau ryžosi išsikraustyti nuo ją žeminančio, emocinį smurtą prieš ją naudojusio vyro, – pasakojo V. Šlepavičienė.

Pasak pašnekovės, į Tauragės Caritą dviejų vaikų mama pagalbos kreipėsi ir ankščiau. Prieš kiek daugiau nei metus nuo smurtaujančio vyro bėganti mama su vaikais buvo laikinai apsigyvenusi Caritui priklausančiose patalpose Gintaro gatvėje.

Prie parapijos namų esančio pastato antrame aukšte yra kambarėlis skirtas laikinam apgyvendinimui. Pasak V. Šlepavičienės, jame šeimos nemokamai gali įsikurti dviem mėnesiams, kol ras nuolatinį būstą. Šiose patalpose per metus apgyvendinama keturis kartus. Laikino prieglobsčio kreipiasi ne tik moterys, bet ir vyrai. Prieš kurį laiką Carito kambarėlyje gyveno iš geriančios ir smurtaujančios moters namų laikinai išsikraustęs vyras ir dešimties metų moters sūnus. Dabar vyras jau rado nuolatinius namus, su juo gyvena ir jo įvaikis.

Nuotrauka
suolai
Įkelta:
prieš 2 valandas
Šiandien vykusiame savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje paaiškėjo, kad apie tai, jog vyresniųjų klasių mokiniai galėtų grįžti į mokyklas, nekalbama. O jei sergamumas augs ir pasieks savivaldybėse 200 atvejus 100 tūkst. gyventojų, teks kaupinių metodu tirti mokyklose besimokančius pradinukus. Tauragės savivaldybėje šis rodiklis dabar siekia 160 atvejų. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
prieš 4 valandas
Savaitės pradžioje lepins besitęsianti maloni šiluma, tačiau nuo antradienio temperatūra kris žemyn – į Lietuvą brausis vėsa ir mišrūs krituliai, numatomas nemalonus vėjas. Visgi, remiantis dabartiniais duomenimis, savaitės pabaigoje galime sulaukti šilumos revanšo.
Nuotrauka
KATĖS
Įkelta:
2021-04-09
Praėjusią savaitę Seimas priėmė Gyvūnų gerovės įstatymo pataisas, kuriomis numatoma, kad naminiai augintiniai turės būti ženklinami, o gyvūnų veisimas nesilaikant teisės aktų reikalavimų bus laikomas žiauriu elgesiu su gyvūnais ir užtrauks bausmes. Prekiauti gyvūnais nebebus galima ir turguose. Gyvūnų globėjai pataisomis džiaugiasi, nors ir sutinka, kad įstatymas nėra tobulas. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-08
Tauragėje šiuo metu yra keturios moterys, kurios bet kuriuo paros metu pasirengusios į savo namus priimti svetimus iš nesaugios aplinkos paimtus vaikus. Nors už tai gaunamas atlygis, šios atsakomybės nepavadinsi nei darbu, nei pareigomis. Pervargimas ir dirbančiai visuomenei būdingas perdegimo sindromas – labai realus. O globotojai turi būti mylinčios asmenybės, priimančios vaiką tokį, koks yra, besąlygiškai. Kaip sekasi laikinosioms globotojams, kodėl to galėtų imtis tikrai ne kiekvienas, ir susimąstyti verčiančios globojamų vaikų istorijos – laikraščio vedamajame. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
2021-04-08
Iki savaitgalio Lietuvoje išsilaikys gaivesni orai, vis sulauksime kritulių. Didesnė šiluma atkeliaus savaitgalį, pagal dabartinius duomenis, sekmadienį temperatūra gali šoktelti iki 15–17 laipsnių. Visgi, protarpiais dar sulauksime lietaus, vėjas nenurims. 
Nuotrauka
Žaliasis politikos institutas
Įkelta:
2021-04-08
Birželio 5-6 dienomis Lietuvoje ir pasaulyje vyks kasmetinė upių ir jų pakrančių švarinimo iniciatyva „River Cleanup“, – praneša Žaliasis politikos institutas. Šiemet gyventojai kviečiami ne tik tvarkytis, bet ir prisidėti prie vaizdinės bibliotekos kūrimo, kuri padės mokslininkams stebėti ir tirti upių pakrančių būklę.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-04-07
Policijos departamentas skelbia, kad nuo antradienio (balandžio 6 d.) tarnybą pradėjo virtualus patrulis, kurio pagrindinė užduotis – nusikalstamų veikų ar administracinių nusižengimų prevencija elektroninėje erdvėje. Virtualaus patrulio feisbuko paskyrą administruos trys pareigūnai.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-04-05
Nuo vasario 22-osios iš savo pareigų netikėtai pasitraukus savivaldybės administracijos direktoriui Modestui Petraičiui, dirbusiam šį darbą šešerius metus, jo darbus teko perimti pavaduotojui Tomui Raulinavičiui. Pavaduoti direktorių jam teko jau kone pusantro mėnesio – penktadienį savivaldybės tarybos nariai administracijos direktore patvirtino Gintarę Rakauskienę. Su T. Raulinavičiumi kalbėjomės apie tai, kaip jis jautėsi staiga užgriuvus tokiai atsakomybės naštai, kokie projektai dabar įgyvendinami rajone, kaip sekasi dorotis su pandemijos iššūkiais. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Didįjį penktadienį savivaldybės tarybos politikai slaptu balsavimu patvirtino mero siūlytą administracijos direktoriaus kandidatūrą – prie administracijos vairo stoja Gintarė Rakauskienė. Už kandidatūrą pasisakė 22, prieš buvo du tarybos nariai.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje pristatytas naujasis įsakymas dėl privalomų testų prieš atnaujinant veiklas kontaktiniu būdu ir privalomą testavimąsi kai kurioms dirbančiųjų grupėms. Specialistai akcentavo, kad persirgusieji ar vakcinuoti tirtis neprivalo, o švietimiečių atstovai nuogąstavo, kad ne visi pedagogai spės laiku atlikti testus.