Dėl pandemijos pagalbos tauragiškiams reikia daugiau
Įkelta:
2021-02-03
Nuotrauka
neįgalusis
Aprašymas

Autoriaus nuotrauka

Dėl COVID-19 pandemijos paskelbtas karantinas gerokai pakoregavo mūsų planus: dalis turėjo likti namuose, kiti tiesiog neteko darbo. Užimtumo tarnyba paskelbė, kad šalyje registruojamas net 16,1 procento siekiantis nedarbo lygis. Tai reiškia, kad neturinčių darbo asmenų vis dar yra daugiau nei 654 tūkst. Pagalbą nepasiturintiems arba savimi sunkiai pasirūpinti galintiems gyventojams teikiančio Tauragės šeimos gerovės centro vadovė Lina Baziliauskienė pripažino, kad išaugo ir paslaugų poreikis.

Pagalba namuose

Ekonomistai praėjusių metų vasarą kylant nedarbo lygiui prognozavo, kad šis rodiklis sugrįš į prieškarantininį lygį, kai tik ateis naujieji, 2021-ieji metai, nes iki tol buvo mokamos darbo paieškos išmokos. Esą daliai žmonių buvo naudinga nedirbti ir gauti 200 eurų. Tačiau nedarbo lygis šiuo metu taip sparčiai, kaip ekonomistai prognozavo, nekrenta. Tad galbūt išties nedarbas yra rimtesnė problema nei iš pradžių manyta? Žinia, nedarbas neretai tampa ir skurdo priežastimi.

Dar praėjusių metų pavasarį įpusėjus karantinui Lietuvos žmogaus teisių centras įgyvendino projektą, kurio metu buvo atlikta apklausa. Anot tyrimo autorių, labiausiai pandemijos pasekmes pajuto mažiausias pajamas gaunantys žmonės. Tarp mažas pajamas gaunančių asmenų nemaža dalis – neįgalieji arba tie, kurių vienintelis pajamų šaltinis yra valstybės išmokos.

Tauragės šeimos gerovės centro direktorė Lina Baziliauskienė „Tauragės žinioms“ kalbėjo, kad centras ir karantino metu nenutraukė savo veiklos bei talkino neįgaliesiems, kuriems reikalinga pagalba namuose.

Asmeninio asistento paslauga vis dar naudojasi 4 žmonės.

– Taip pat naudojamasi lankymo priežiūra, kai paslaugos teikiamos pagyvenusiems asmenims, senjorams, kad jiems būtų galima pagelbėti namuose, nupirkti vaistų, maisto, – pasakojo L. Baziliauskienė.

Nuotrauka
baziliauskienė

Tokia paslauga itin praverčia šiuo metu, kai dėl karantino apribojimų dalis vienišų senjorų turi izoliuotis, negali išeiti į parduotuvę, nes turėjo kontaktų su COVID-19 sergančiais asmenimis. Taip pat sunkiai judantys žmonės ne visada gali pasinaudoti šeimos narių pagalba, tad padeda Tauragės šeimos gerovės centro darbuotojai.

Šiuo metu pagalba namuose naudojasi apie 112 žmonių.

Pagalbos poreikis – didesnis

Praėjusiais metais atliktas tyrimas parodė, kad net 11 procentų žmonių trūksta pinigų maistui, 19 procentų asmenų negalėjo sumokėti komunalinių mokesčių ar už būsto nuomą. Apklausa taip pat parodė, kad beveik 4 iš 10 Lietuvos gyventojų nukentėjo nuo pandemijos sukeltų ekonominių pasekmių: 37 proc. patyrė žymų pajamų sumažėjimą; 38 proc. nurodė, kad jų šeimos nariai prarado darbą ar šeimos narių pajamos žymiai sumažėjo; 5 proc. respondentų teigė dėl COVID-19 praradę darbą.

L. Baziliauskienė pasakojo, kad ir centro paslaugomis besinaudojančių asmenų poreikiai, prasidėjus COVID-19 sukeltai pandemijai, pakito, nes jie taip pat pajuto karantino pasekmes.

Pasak jos,  ne visi žmonės turi automobilius, tad smarkiai sumažėjus po Tauragės apskritį važinėjančių autobusų skaičiui žmonės ėmė kreiptis dėl pavėžėjimo paslaugų.

– Atsiranda sunkumų, kai reikia nuvykti į sveikatos priežiūros įstaigas. Buvo atvejis, kai dukra turėjo saviizoliuotis, o tėvams reikėjo maisto. Tad dukra išvirdavo maisto, mes jį tėvams nuveždavome. Tai tik vienas pavyzdžių. Šiuo metu pasigirsta kur kas įvairesnių pagalbos prašymų. Žmonių poreikiai kitokie nei būdavo iki pandemijos, – sakė L. Baziliauskienė.

Nors Lietuvos žmogaus teisių centro atlikto tyrimo išvadose teigiama, kad žmonėms kilo problemų dėl būsto, ne visiems užteko pinigų sumokėti už nuomą, kol kas šios problemos pasekmių Tauragėje nejaučiama arba apie tai kol kas viešai nekalbama.

Tai patvirtino Tauragės šeimos gerovės centro, teikiančio ir apnakvydinimo ar net apgyvendinimo paslaugas, vadovė – kol kas šių paslaugų poreikis nėra išaugęs. L. Baziliauskienė pasakojo, kad net paspaudus šaltukui daugiau gyventojų nei įprastai nakvynės namuose neatsirado. Be sutarties nakvynės namuose žmonės gali gyventi iki 7 parų. Sudarius sutartį žmonėms skiriami kambariai, jie gali gyventi kur kas ilgiau. Šiuo metu sutartis sudariusių asmenų yra apie 14.

 

 

Nuotrauka
suolai
Įkelta:
prieš 1 valanda
Šiandien vykusiame savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje paaiškėjo, kad apie tai, jog vyresniųjų klasių mokiniai galėtų grįžti į mokyklas, nekalbama. O jei sergamumas augs ir pasieks savivaldybėse 200 atvejus 100 tūkst. gyventojų, teks kaupinių metodu tirti mokyklose besimokančius pradinukus. Tauragės savivaldybėje šis rodiklis dabar siekia 160 atvejų. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
prieš 4 valandas
Savaitės pradžioje lepins besitęsianti maloni šiluma, tačiau nuo antradienio temperatūra kris žemyn – į Lietuvą brausis vėsa ir mišrūs krituliai, numatomas nemalonus vėjas. Visgi, remiantis dabartiniais duomenimis, savaitės pabaigoje galime sulaukti šilumos revanšo.
Nuotrauka
KATĖS
Įkelta:
2021-04-09
Praėjusią savaitę Seimas priėmė Gyvūnų gerovės įstatymo pataisas, kuriomis numatoma, kad naminiai augintiniai turės būti ženklinami, o gyvūnų veisimas nesilaikant teisės aktų reikalavimų bus laikomas žiauriu elgesiu su gyvūnais ir užtrauks bausmes. Prekiauti gyvūnais nebebus galima ir turguose. Gyvūnų globėjai pataisomis džiaugiasi, nors ir sutinka, kad įstatymas nėra tobulas. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-08
Tauragėje šiuo metu yra keturios moterys, kurios bet kuriuo paros metu pasirengusios į savo namus priimti svetimus iš nesaugios aplinkos paimtus vaikus. Nors už tai gaunamas atlygis, šios atsakomybės nepavadinsi nei darbu, nei pareigomis. Pervargimas ir dirbančiai visuomenei būdingas perdegimo sindromas – labai realus. O globotojai turi būti mylinčios asmenybės, priimančios vaiką tokį, koks yra, besąlygiškai. Kaip sekasi laikinosioms globotojams, kodėl to galėtų imtis tikrai ne kiekvienas, ir susimąstyti verčiančios globojamų vaikų istorijos – laikraščio vedamajame. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
2021-04-08
Iki savaitgalio Lietuvoje išsilaikys gaivesni orai, vis sulauksime kritulių. Didesnė šiluma atkeliaus savaitgalį, pagal dabartinius duomenis, sekmadienį temperatūra gali šoktelti iki 15–17 laipsnių. Visgi, protarpiais dar sulauksime lietaus, vėjas nenurims. 
Nuotrauka
Žaliasis politikos institutas
Įkelta:
2021-04-08
Birželio 5-6 dienomis Lietuvoje ir pasaulyje vyks kasmetinė upių ir jų pakrančių švarinimo iniciatyva „River Cleanup“, – praneša Žaliasis politikos institutas. Šiemet gyventojai kviečiami ne tik tvarkytis, bet ir prisidėti prie vaizdinės bibliotekos kūrimo, kuri padės mokslininkams stebėti ir tirti upių pakrančių būklę.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-04-07
Policijos departamentas skelbia, kad nuo antradienio (balandžio 6 d.) tarnybą pradėjo virtualus patrulis, kurio pagrindinė užduotis – nusikalstamų veikų ar administracinių nusižengimų prevencija elektroninėje erdvėje. Virtualaus patrulio feisbuko paskyrą administruos trys pareigūnai.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-04-05
Nuo vasario 22-osios iš savo pareigų netikėtai pasitraukus savivaldybės administracijos direktoriui Modestui Petraičiui, dirbusiam šį darbą šešerius metus, jo darbus teko perimti pavaduotojui Tomui Raulinavičiui. Pavaduoti direktorių jam teko jau kone pusantro mėnesio – penktadienį savivaldybės tarybos nariai administracijos direktore patvirtino Gintarę Rakauskienę. Su T. Raulinavičiumi kalbėjomės apie tai, kaip jis jautėsi staiga užgriuvus tokiai atsakomybės naštai, kokie projektai dabar įgyvendinami rajone, kaip sekasi dorotis su pandemijos iššūkiais. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Didįjį penktadienį savivaldybės tarybos politikai slaptu balsavimu patvirtino mero siūlytą administracijos direktoriaus kandidatūrą – prie administracijos vairo stoja Gintarė Rakauskienė. Už kandidatūrą pasisakė 22, prieš buvo du tarybos nariai.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje pristatytas naujasis įsakymas dėl privalomų testų prieš atnaujinant veiklas kontaktiniu būdu ir privalomą testavimąsi kai kurioms dirbančiųjų grupėms. Specialistai akcentavo, kad persirgusieji ar vakcinuoti tirtis neprivalo, o švietimiečių atstovai nuogąstavo, kad ne visi pedagogai spės laiku atlikti testus.