Ant savivaldybės laiptų – gedulo vainikas smulkiajam verslui
Įkelta:
2021-02-05
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Aprašymas

Smulkiojo verslo atstovai protestuoja negalėdami dirbti ir užsidirbti  

,
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Aprašymas

Autorės nuotraukos

Besitęsiantis karantinas ir žlugusios viltys, kad šią savaitę bus leista atidaryti grožio salonus, grožio paslaugų ir kito smulkiojo verslo atstovus pastūmėjo protestuoti – šiandien savo nepasitenkinimą smulkiojo verslo atstovai išreiškė ant savivaldybių laiptų dėdami gedulo vainikus, gėles ir degdami žvakutes. 

Smulkiojo verslo atstovai – grožio paslaugų teikėjai, sporto klubų, mažų krautuvėlių savininkai – visoje Lietuvoje šiandien prie savivaldybių deda vainikus ir dega žvakutes, taip protestuodami prieš tai, kad negali dirbti ir užsidirbti. 

– „Maximoje“ galima stovėti eilėse, o kirptis negalima. Kažin kodėl patys valdžios atstovai vaikšto susitvarkę? – paklausta, kodėl protestuoja, atsakė viena žvakutę ant Tauragės savivaldybės laiptų uždegusi smulkiojo verslo atstovė.  

– Matyt, jiems plaukai neauga, – prakalbus apie tvarkingus valdžios vyrus, pajuokavo kita protesto dalyvė.  

Kalbintos moterys tikino, kad vietos valdžia gali pasistengti, kad smulkiajam verslui būtų leista dirbti. 

„Tauragės žinių“ kalbintas rajono meras Dovydas Kaminskas sakė suprantantis žmonių lūkesčius.

– Kalbam su Jurbarko meru ir esam už tai, kad savivaldybėse, kuriose sergamumas mažesnis, būtų leista dirbti smulkiajam verslui. Kalbam su Vyriausybe, kad būtų atlaisvinta smulkiojo verslo veikla. Gal reikėtų testavimo sistemą įvesti, nes testuoti mes galėtume. Dabar siekiame, kad apskritis – Šilalės, Jurbarko, Pagėgių  ir mūsų savivaldybės – galėtų sudaryti burbulą, kurio viduje nebūtų ribojamas judėjimas. Ar pavyks, nežinau. Jurbarko meras, kaip Regiono plėtros tarybos pirmininkas, atstovauja regionui Ekspertų grupėje ir bando įtikinti. Ar pavyks, paaiškės kitą savaitę, – pakomentavo meras.  

 

Nuotrauka
suolai
Įkelta:
prieš 2 valandas
Šiandien vykusiame savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje paaiškėjo, kad apie tai, jog vyresniųjų klasių mokiniai galėtų grįžti į mokyklas, nekalbama. O jei sergamumas augs ir pasieks savivaldybėse 200 atvejus 100 tūkst. gyventojų, teks kaupinių metodu tirti mokyklose besimokančius pradinukus. Tauragės savivaldybėje šis rodiklis dabar siekia 160 atvejų. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
prieš 4 valandas
Savaitės pradžioje lepins besitęsianti maloni šiluma, tačiau nuo antradienio temperatūra kris žemyn – į Lietuvą brausis vėsa ir mišrūs krituliai, numatomas nemalonus vėjas. Visgi, remiantis dabartiniais duomenimis, savaitės pabaigoje galime sulaukti šilumos revanšo.
Nuotrauka
KATĖS
Įkelta:
2021-04-09
Praėjusią savaitę Seimas priėmė Gyvūnų gerovės įstatymo pataisas, kuriomis numatoma, kad naminiai augintiniai turės būti ženklinami, o gyvūnų veisimas nesilaikant teisės aktų reikalavimų bus laikomas žiauriu elgesiu su gyvūnais ir užtrauks bausmes. Prekiauti gyvūnais nebebus galima ir turguose. Gyvūnų globėjai pataisomis džiaugiasi, nors ir sutinka, kad įstatymas nėra tobulas. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-08
Tauragėje šiuo metu yra keturios moterys, kurios bet kuriuo paros metu pasirengusios į savo namus priimti svetimus iš nesaugios aplinkos paimtus vaikus. Nors už tai gaunamas atlygis, šios atsakomybės nepavadinsi nei darbu, nei pareigomis. Pervargimas ir dirbančiai visuomenei būdingas perdegimo sindromas – labai realus. O globotojai turi būti mylinčios asmenybės, priimančios vaiką tokį, koks yra, besąlygiškai. Kaip sekasi laikinosioms globotojams, kodėl to galėtų imtis tikrai ne kiekvienas, ir susimąstyti verčiančios globojamų vaikų istorijos – laikraščio vedamajame. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
2021-04-08
Iki savaitgalio Lietuvoje išsilaikys gaivesni orai, vis sulauksime kritulių. Didesnė šiluma atkeliaus savaitgalį, pagal dabartinius duomenis, sekmadienį temperatūra gali šoktelti iki 15–17 laipsnių. Visgi, protarpiais dar sulauksime lietaus, vėjas nenurims. 
Nuotrauka
Žaliasis politikos institutas
Įkelta:
2021-04-08
Birželio 5-6 dienomis Lietuvoje ir pasaulyje vyks kasmetinė upių ir jų pakrančių švarinimo iniciatyva „River Cleanup“, – praneša Žaliasis politikos institutas. Šiemet gyventojai kviečiami ne tik tvarkytis, bet ir prisidėti prie vaizdinės bibliotekos kūrimo, kuri padės mokslininkams stebėti ir tirti upių pakrančių būklę.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-04-07
Policijos departamentas skelbia, kad nuo antradienio (balandžio 6 d.) tarnybą pradėjo virtualus patrulis, kurio pagrindinė užduotis – nusikalstamų veikų ar administracinių nusižengimų prevencija elektroninėje erdvėje. Virtualaus patrulio feisbuko paskyrą administruos trys pareigūnai.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-04-05
Nuo vasario 22-osios iš savo pareigų netikėtai pasitraukus savivaldybės administracijos direktoriui Modestui Petraičiui, dirbusiam šį darbą šešerius metus, jo darbus teko perimti pavaduotojui Tomui Raulinavičiui. Pavaduoti direktorių jam teko jau kone pusantro mėnesio – penktadienį savivaldybės tarybos nariai administracijos direktore patvirtino Gintarę Rakauskienę. Su T. Raulinavičiumi kalbėjomės apie tai, kaip jis jautėsi staiga užgriuvus tokiai atsakomybės naštai, kokie projektai dabar įgyvendinami rajone, kaip sekasi dorotis su pandemijos iššūkiais. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Didįjį penktadienį savivaldybės tarybos politikai slaptu balsavimu patvirtino mero siūlytą administracijos direktoriaus kandidatūrą – prie administracijos vairo stoja Gintarė Rakauskienė. Už kandidatūrą pasisakė 22, prieš buvo du tarybos nariai.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje pristatytas naujasis įsakymas dėl privalomų testų prieš atnaujinant veiklas kontaktiniu būdu ir privalomą testavimąsi kai kurioms dirbančiųjų grupėms. Specialistai akcentavo, kad persirgusieji ar vakcinuoti tirtis neprivalo, o švietimiečių atstovai nuogąstavo, kad ne visi pedagogai spės laiku atlikti testus.