Tauragės žinios logotipas
Smulkusis verslas kelia koją į internetą

Smulkusis verslas kelia koją į internetą

Kad šiais laikais galima apsipirkti neišeinant iš namų – ne naujiena. Internetinė prekyba ypač pagyvėjo užklupus pandemijai – saugodami sveikatą, žmonės vis dažniau apsiperka internetu. Vis dėlto iki šiol tai daugiausia buvo prekybos milžinų kovos laukas. Tačiau imtis ryžtingų sprendimų gyvenimas verčia ir smulkiuosius prekybininkus: drąsiausieji irgi jau kelia koją į internetą: internetinę parduotuvę atidarė dvi mažas maisto krautuvėles turinti verslininkė, o prekiaujantieji drabužiais, pristatydami savo prekes, rengia gyvas vaizdo transliacijas.

Kas nori – ieško galimybių

Praėję metai buvo nelengvi visiems – visą pasaulį užgriuvusi pandemija ir dėl jos paskelbtas karantinas daugelio žmonių gyvenimą apvertė aukštyn kojomis. Klastinga liga, pasiglemžianti sveikatą ir ar net gyvybes, stabdo ir verslus. Be pajamų likę smulkieji verslininkai elgiasi skirtingai: vieni pyksta ant viso pasaulio, kiti laukia pagalbos, treti gi nenuleidžia rankų ir patys ieško galimybių išgyventi. Juk sakoma – kas nenori, ieško pasiteisinimų, kas nori – ieško galimybių.

Praėję metai iš visų pareikalavo greitos reakcijos ir sprendimų. Kai kurie verslai Lietuvoje jau pirmąją karantino savaitę savo parduotuves perkėlė į internetinę erdvę, kiti gi tikėjosi, kad karantinas ilgai netruks, reikia tik luktelti. Deja, taip neįvyko – pandemija tęsiasi jau metus, šviesa tunelio gale matyti, tačiau ji dar labai toli. Todėl patys ryžtingiausieji jau imasi priemonių pagyvinti sulėtėjusį verslą – atidaro internetines parduotuves ar bent jau intensyviai reklamuojasi socialiniuose tinkluose.

Internete – net močiučių megztos kojinės

Neseniai rašėme apie močiutę Elytę Zvierkienę, internete pradėjusią prekiauti savo mezginiais. Aštuntą dešimtį baigusi moteris mezga visą gyvenimą, anksčiau megztas kojines, pirštines, riešines pardavinėdavo Vytauto gatvėje, prie turgelio, prekes išdėliojusi tiesiog ant šaligatvio. Jos pensija labai maža, tad uždarbis už mezginius, nors ir nedidelis, padėdavo išgyventi. Dabar, kai karantinas uždarė namuose, moteris buvo nusiminusi, kad nebegali prekiauti. Išeitį pasiūlė dukra – sukūrė mamai paskyrą socialiniame tinkle ir ėmė reklamuoti mezginius įvairiose pardavimų platformose. „Ar nesušalote? Kviečiu įsigyti šiltų kalėdinių dovanėlių sau ir savo draugui. Kadangi karantinas, prie turgelio būti negaliu. Jūsų patogumui ir saugumui savo gaminių gausybę rodau čia. Kainos nedidelės, vilna avies, darbas – rankų. Tik pergyvenu, ar visiems norintiems užteks. Kreipkitės asmenine žinute. Saugus atsiėmimas iš namų“ – tokią žinutę feisbuko naudotojai prieš šventes galėjo rasti Tauragės turgelio paskyroje. Pirkėjų atsirado iškart. Susidomėjusieji paskambina, susitariama, ir pirkinys saugiai perduodamas.

Rengia tiesiogines transliacijas

Prekyba drabužiais internetu – jokia naujiena, tačiau anksčiau tai darydavo tik didelės parduotuvės, prekybos tinklai. Dabar gi, kai pramoninių prekių parduotuvėms teko užverti duris, prekiauti internete vis dažniau bando ir mažos krautuvėlės. Tokių nemažai ir mūsų mieste. Kai kurios žengia dar toliau – ne tik siūlo išsirinkti drabužį internetu ir saugiai jį atsiimti, tačiau dar ir rengia tiesiogines vaizdo transliacijas. Mat norą apsipirkti internetu daugeliui pirkėjui slopina tai, kad internetu drabužio ne tik nepačiupinėsi, bet ir gerai neapžiūrėsi, nepamatysi, kaip jis atrodytų apsivilktas. Tam ir skirtos vaizdo transliacijos. Štai Jolanta Jeriominienė, Tauragės centre turinti vyriškų drabužių parduotuvę, pasakoja internete reklamuojanti savo prekes ir prekiaujanti senokai. Turėjo ji ir internetinę parduotuvę, tačiau ji, pasak Jolantos, nepasiteisino. Tad dabar ji ėmė rengti gyvas transliacijas. Tiesa, kol kas surengė dar tik vieną, tądien, kai kalbėjomės, ruošėsi antrajai.

– Yra sukurta grupė internete „LJ rūbai vyrams“, susiburia narių, pažymi „patinka“, ir tada kelia prekes, dalinasi. Prisijungusių grupėje – 1700. Bet čia dar nedaug. Kitos grupės kur kas daugiau turi. Bet vis tiek gerai: žmonės pamato prekę, gali ją geriau apžiūrėti, sužinoti audinio sudėtį ir, jei patinka – nusipirkti. Pirmąją mano transliaciją stebėjo 200 potencialių klientų, o kitų, matau, ir 600 būna, – pasakoja ji. – Prekes sunumeruojame, kad žiūrovams būtų patogiau. Daug kas rašo tiesiogiai, kad kuri nors prekė sudomino, bet būna, kad ir poros dienų dar parašo, jei vėliau pamato. Transliacija lieka puslapyje. Prekes siunčiame arba saugiai atiduodame parduotuvėje.

Jolanta svarsto, kad toks staigus gyvų transliacijų išpopuliarėjimas – greičiau ne mada, o tiesiog būtinybė, būdas prisitaikyti prie aplinkybių ir išgyventi.

– Matau kartais, kaip kitos tuos „live“ daro – drebančiu balsu kalba, matyt, jaudinasi, – sako ji, – toks laikotarpis, kad turi stengtis, bandyti ir eiti pirmyn, kas bebūtų.

Verslininkė atskleidė, kad smulkieji verslininkai, dabar bandantys prekiauti internete, labai palaiko vieni kitus. Pavyzdžiui, jei žmogus ko nors ieško, visada pataria ir nukreipia pas kolegą, kuri tokią prekę turi, net ir pareklamuoja vienas kitą. Gyvomis transliacijomis dalijasi net ir kitų rajonų gyventojai, taigi prekyba nebeapsiriboja viena teritorija.

– Dabar toks laikas, kad turime suremti pečius, palaikyti vienas kitą, – įsitikinusi ji, – konkurencijos nebeliko. Norime tik išlikti. Nieko neprašom iš valstybės – tik kad leistų mums dirbti...

Versle – 10 metų

Internetu nusipirkti maisto produktų irgi tampa įprastu dalyku. Tačiau tai labiau būdinga didmiesčiams, Tauragėje tuo užsiimanti prekybos milžinė turi tik atsiėmimo punktą – į namus prekių kol kas neveža. Žengti šį žingsnį – pristatyti prekės tiesiai į namus – ryžosi dvi fizines maisto prekių parduotuves turinti verslininkė Živilė Vaitiekutė. Feisbuke ji skelbia: „Maisto prekių pristatymas į namus Tauragėje. Startuojam. Pažadam suktis kuo greičiau. Rinkitės apmokėjimą bankine kortele pristatymo metu ir Jūsų pirkinių krepšelis bus pristatytas per 1 val. Pristatymo laikas 10:00–20:00.“.

Kaip verslininkė ryžosi šiam žingsniui, su kokiais sunkumais susidūrė? „Tauragės žinių“ pakalbinta Ž. Vaitiekutė sutiko papasakoti išsamiau.

– Šie metai mūsų įmonei jubiliejiniai – skaičiuojam dešimtuosius gyvavimo metus. Tas laikas prabėgo neįtikėtinai greitai. Pradžia buvo ieškojimų kelias – kaip dirbti, kaip pritraukti klientą, kuo prekiauti ir t.t. Dabar jau galiu pasakyti, kad atsakymas tik vienas – klausyti ir girdėti savo klientus. Tai jie parodo kryptį, kurios reikia laikytis, – teigia ji.

Iš pradžių ji turėjo vieną parduotuvę – Stoties gatvėje. Živilė pasakoja, kad sprendimą atidaryti dar vieną parduotuvę nulėmė vienas netikėtas skambutis su pasiūlymu nuomotis parduotuvės patalpas Kęsčiuose.

– Tai tikrai nebuvo planuotas žingsnis, tačiau jau turima patirtis leido surizikuoti. Ten dirbame jau 4 metus. Per tiek laiko susibendravome su šio kaimo gyventojais, pažįstame beveik visus ir iš dalykiško bendravimo išsiauginome šiltus, draugiškus santykius. Tai labai džiugina, – pasakojo moteris.

Prisitaikyti teko nedelsiant

Paklausta, kaip verslą paveikė karantinas, Živilė sako:

– Praėję metai, kaip ir daugumai, buvo pilni nemalonių netikėtumų, su daug nerimo, daug nežinios. Pandemija visus užklupo nepasiruošusius. Turbūt visi dar prisimename, kiek buvo sumaišties su dezinfekuojančiais skysčiais, kaukėmis, pirštinėmis – buvo neįmanoma jų gauti. Visa tai palietė ir mus. Turėjome nedelsdami prisitaikyti darbui karantino sąlygomis – dėjome apsaugines pertvaras, reguliavome pirkėjų srautus, nepaliaujamas paviršių dezinfekavimas tapo kasdiene rutina. Tačiau turime kuo ir pasidžiaugti – atsirado naujų klientų, kurie rinkosi apsipirkimą pas mus, norėdami išvengti didesnių žmonių sambūrių. Tą tendenciją stebime ir dabar.

Mintį įpiršo klientai

O kaip kilo mintis kelti verslą į internetą? Živilė sako, kad jau pavasarinės viruso bangos metu iš savų pirkėjų sulaukdavo klausimų, ar nepristato prekių į namus, ar gali surinkti pirkinių krepšelius užsisakius telefonu ir pan.

Norėdami išlikti, mes privalome reaguoti į susiklosčiusią situaciją ir į besikeičiančius vartotojų poreikius, todėl ir atsiradome internetinėje erdvėje, atidarėme elektroninę maisto prekių krautuvėlę. Sulaukiu pastabų, kad to reikėjo anksčiau. Taip, reikėjo. Bet tuomet galvojau, kad visa užklupusi nežinia tuoj baigsis ir grįšim į įprastą gyvenimo ritmą. Niekas nesitikėjom, kad karantino režime teks likti ilgai...

– Taigi, ne kas kitas, o mūsų klientai įsiūlė mintį, kad laikas pokyčiams. Norėdami išlikti, mes privalome reaguoti į susiklosčiusią situaciją ir į besikeičiančius vartotojų poreikius, todėl ir atsiradome internetinėje erdvėje, atidarėme elektroninę maisto prekių krautuvėlę. Sulaukiu pastabų, kad to reikėjo anksčiau. Taip, reikėjo. Bet tuomet galvojau, kad visa užklupusi nežinia tuoj baigsis ir grįšim į įprastą gyvenimo ritmą. Niekas nesitikėjom, kad karantino režime teks likti ilgai... – teigia ji. – Didėjantys užsikrėtimų skaičiai ir vis griežtėjančios karantino sąlygos galutinai nulėmė tai, kad mes privalome pradėti internetinę prekybą ir nebėra laiko dvejonėms.

Žinoma, kol mintis virto kūnu, užtruko šiek tiek laiko. Šiuo metu el. parduotuvė www.maistokrautuvele.lt jau veikia. Verslininkė džiaugiasi, kad jie yra pirmieji Tauragėje, siūlantys nemokamą maisto prekių pristatymo į namus paslaugą. Šią naujieną paviešinusi feisbuke ji sako sulaukusi nemažai palaikančių ir pritariančių šiai idėjai žinučių.

Kainos – tokios pačios

Ž. Vaitiekutė noriai dalijasi ateities planais:

– Asortimente šiuo metu jau galima rasti duonos ir kitų konditerijos gaminių, pieno produktų, bakalėjos prekių ir pan. Orientuojamės į maisto produktus, tačiau pasiūlysime ir būtiniausias namų ūkio prekes – higienos, valymo priemonių ir pan. Suprantame, kad būtume patrauklūs pirkėjams, privalome pasiūlyti kuo platesnį asortimentą. Pasiūlos didinimo linkme dirbame kasdien, ir tai bus nesibaigiantis procesas, kol gyvuosime. Ieškome ir tokių prekių, kurių nėra didžiuosiuose prekybos centruose. Laukiam ir iš pirkėjų pageidavimų, ką jie norėtų rasti mūsų elektroninėje parduotuvėje. Dar vienas aktualus klausimas iš klientų – kainos. Galime nuraminti – jos tikrai nėra dirbtinai sukeltos, ir internetinėje, ir fizinėse parduotuvėse prekiaujame tokiomis pačiomis kainomis.

Prekes internetinėje parduotuvėje užsisakyti galima dviem būdais: formuojant pirkinių krepšelį elektroninėje krautuvėlėje arba paskambinus telefonu. Atsiskaitymai – bankiniu pavedimu arba bankine kortele bei grynaisiais pristatymo metu. Skelbiama, kad dėl saugumo bei patogumo rekomenduojama rinktis atsiskaitymus mokėjimo kortele, be to, pasirinkus tokį mokėjimą ir prekių pristatymas bus greitesnis.

Paklausta apie pristatymo terminus, verslininkė tikina, kad visus užsakymus, įvestus iki 13 val., įsipareigojama pristatyti tą pačią dieną. Vėliau suformuoto užsakymo pristatymas gali nusikelti į kitą darbo dieną. Šiuo metu, sako ji, nuolatinio užsakymų srauto dar nėra, tad pristatymas vyksta operatyviai – per valandą nuo užsakymo patvirtinimo pirkinių krepšelis atkeliauja į pirkėjo namus.

– Akivaizdu, kad šiandieninis mūsų gyvenimas, nepriklausomai nuo to, ar gyvename karantino sąlygomis, ar ne, nebeįsivaizduojamas be interneto. Ar šioje terpėje išliks maistokrautuvele.lt – atsakyti sunku. Reikia laiko, kad žmonės apie tokias paslaugas sužinotų, kad išbandytų, kad įsitikintų, jog tai patikima, kad priprastų ir susiformuotų įprotis pirkti tokiu būdu. Didžiuosiuose miestuose prekių pristatymas į namus jau nebe naujiena, o labai populiari paslauga. Tikėkimės, kad ir Tauragėje žmonės bus drąsūs ir imlūs naujovėms. Juolab, kad tai išbandyti šiuo metu nieko nekainuoja. Likite saugūs namuose ir apsipirkite internete, – teigia verslininkė.

Ji dėkinga savo kolektyvui, kuris nepabūgo dirbti tikrai sudėtingomis ir rizikingomis sąlygomis, Sako norinti, pasinaudodama proga, padėkoti ir visiems klientams, kurie ištikimi jau visą dešimtmetį ir kurie tapo daugiau nei klientais.

– Ačiū, kad atleidžiate mums už klaidas. Ačiū už kiekvieną šiltą žodį. Ačiū ir tiems, kurie peikiate ir kritikuojate – tai mus skatina judėti pirmyn ir tobulėti, – sako Živilė.

Pasidalinkite su drauge ar draugu

Daugiau naujienų

Bijotų dvaro festivalis kviečia į vasaros šventę su muzika, pramogomis ir dvaro dvasia

Jau tapo tradicija, iškart po miuziklo vakaro Bijotuose, organizuoti ir didžiausią festivalio renginį - šventę, kuri džiugina ir mažus, ir didelius. Liepos 19-ąją, šeštadienį, Bijotų dvaro sodyba vėl prisipildys šurmulio, muzikos ir vasariško džiaugsmo – čia vyks vienas iškiliausių Šila

„Ar Amerika pirtyje?!“: kai miuziklas tampa kultūriniu veidrodžiu

Bijotų dvaro festivalis – kaip tas karamelinis saldainis: ilgai „grojantis“ ir suteikiantis saldų malonumą. O su kuo dar galima palyginti daugiau kaip mėnesį trunkantį renginį? Prieš porą savaičių Bijotų dvaro festivalio sumanytojai ir organizatoriai kvietė į Teatrų subuvimą, o jau šią savaitę į dar porą renginių. Vi

„Via Lietuva“ informuoja: liepos 20 d. nebus galima įsigyti elektroninių vinječių – kelių naudotojus kviečia jomis pasirūpinti iš anksto

Akcinė bendrovė „Via Lietuva“ informuoja, kad 2025 m. liepos 20 d. nuo 9:00 iki 24:00 val. dėl planinių sistemos migravimo darbų į valstybinį duomenų centrą, laikinai neveiks kelių naudotojo mokesčio sumokėjimo sistema, todėl elektroninės vinjetės (e-vinjetė) nebus galimybės nusipirkti nei svetainėje keliumokestis.lt, nei iš plat

Kodas MKČ" – išskirtinis simfoninis koncertas, skirtas Mikalojui Konstantinui Čiurlioniui

Rugpjūčio 14 d. 20 val. Klaipėdos festivalio klausytojai kviečiami į unikalų simfoninės muzikos koncertą „Kodas MKČ", skirtą Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 150-ajam jubiliejui. Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro simfoninis orkestras ir choras, Klaipėdos koncertų salės choras „Aukuras", diriguojami vyriausiojo teatro dirigento Tom

Menininkus subūrė devintasis Bilionių pleneras

Prie Bilionių piliakalnio, etnografinėje sodyboje „Gīvenėms“, vėl susirinko tautodailininkai iš visos Lietuvos – kurti, bendrauti, dalintis idėjomis, tampančiomis medžio dirbiniais, skulptūromis, paveikslais, puošiančiais jau ne vien Bilionių seniūniją, bet visą Šilalės kraštą. Tradicinio tautodailės pl

Į geležinkelio stotį susirinkę tauragiškiai leidosi į muzikinę kelionę

Neįtikėtina, kaip aiškiai gitara ir akordeonas, grojant jais drauge, gali pasakoti istorijas. Vakar Tauragės geležinkelio  stotyje įvykusiame koncerte tauragiškiai pabuvojo ir Pietų Amerikoje, ir Italijoje, ir Japonijoje. Tikėtina, jog dažnas, užmerkęs akis, mintimis paklajojo ir po savo gyvenimą – netradicinio instrumentų

Komandos formavimo žaidimai: efektyvus būdas pagerinti komandos dinamiką

Komandos formavimo žaidimai yra puikus būdas stiprinti bendradarbiavimą ir pasitikėjimą tarp darbuotojų. Įmonė siūlo platų įvairių veiklų spektrą, kuris apima komandinę dinamiką, kūrybines užduotis ir fizinio aktyvumo rungtis. Šie žaidimai leidžia darbuotojams atsiskleisti, gerinti bendravimo įgūdžius ir siekti bendro tikslo. Pasirinkti tin

Tauragės apskrities policija pradėjo tyrimus dėl narkotinių medžiagų ir fizinio smurto atvejų

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas informuoja apie pradėtus ikiteisminius tyrimus dėl narkotinių ir psichotropinių medžiagų disponavimo bei fizinio smurto atvejų. Narkotinės ir psichotropinės medžiagos 2025 m. liepos 9 d. apie 19.10 val. Tauragėje, Dariaus ir Girėno gatvėje, patikrinimui buvo sustabdytas automobilis „Su

Pagalba vaikui – ne tik psichologas

Paauglystė – išskirtinai jautrus ir iššūkių kupinas laikotarpis ne tik vaikams, bet ir jų tėvams bei mokytojams. Šiuolaikinius paauglius veikia nuolatinis informacijos srautas, socialinių tinklų įtaka ir išaugęs elektroninių patyčių mastas. Visa tai prisideda prie prastėjančios emocinės sveikatos, didėjančio

Amatų ir skonių mugė Tauragėje: tradicijos, kūryba ir gardūs atradimai vienoje vietoje

Liepos 12 dieną Tauragėje Pilies aikštėje užlies amatininkų, tautodailininkų ir kūrėjų šurmulys. Čia vyks „Amatų ir skonių mugė“ – renginys, kuriame ne tik galima įsigyti išskirtinių rankų darbo dirbinių, bet ir susipažinti su jų kūrėjais. „Mugėje susirinks kūrėjai, tautodailininkai ir amatininkai i&sca

Dubajuje dingo žinomas Lietuvos sportinių šokių šokėjas, tauragiškis Vykintas Širmas

Dubajuje dingo žinomas Lietuvos sportinių šokių šokėjas, tauragiškis Vykintas Širmas. Suteikti bet kokios informacijos apie dingusį brolį socialiniuose tinkluose prašo sesuo Dovilė Širmaitė. Portalas Lrt.lt praneša, kad paskutinė žinoma V. Širmo žinoma buvimo vieta – butų kompleksas &bd