Orai: snigs mažiau, estafetę perims šaltis
Įkelta:
2021-01-28
Nuotrauka
Rasita Li
Aprašymas

Pagėgių seniūnija. Sausio 27 d. Rasita Li feisbuko nuotrauka

Antroje savaitės pusėje gausiai krentantis sniegas jau nebevargins, tačiau sustiprės šaltis.

Ketvirtadienio orai didesnėje šalies dalyje jau bus ramūs ir be kritulių, protarpiais pro debesis gali ir giedro dangaus lopinėliai pasirodyti. Šį kartą kritulių sulauks tik vakariniai, pietvakariniai šalies rajonai. Numatomas nesmarkus permainingos krypties vėjas, tik arčiau jūros jis bus juntamesnis. Dienos metu daug kur vyraus silpnai neigiama temperatūra. Vilniuje, Kaune ir Šiauliuose šals iki –2, Panevėžyje iki –3 laipsnių. Klaipėdoje oras šils iki 1 laipsnio. Vakarėjant šaltis stiprės.

Penktadienio naktį sniego išvengs šiaurinė ir šiaurės rytinė šalies dalis, o gausiau pasnigs vakariniuose ir pietiniuose šalies rajonuose. Kai kur suboluos rūkas, bus slidu. Temperatūra svyruos nuo –4 iki –10 laipsnių šalčio, vietomis atšals stipriau. Dienos metu protarpiais numatomi pragiedruliai, kai kur truputį pasnigs. Pūs nesmarkus vakarų, šiaurės vakarų krypties vėjas. Termometrų stulpeliai neperkops nulio laipsnių padalos. Vilniuje šals iki –4, Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje iki –3 laipsnių. Klaipėdoje bus apie –1 laipsnį šalčio.

Šeštadienį didesnių permainų nenumatoma. Nakties valandomis vietomis negausiai pasnigs, šaltis svyruos nuo –3 iki –10 laipsnių, kai kur atšals iki –12 laipsnių. Dienos metu vyraus nepastovus debesuotumas, tad vietomis trumpai gali šyptelti saulė, o kai kur debesys dar pabarstys sniego. Vakarinėje šalies dalyje stiprės šiaurės vakarų krypties vėjas. Vilniuje šals iki –4, Kaune iki –3 laipsnių. Šiauliuose ir Panevėžyje bus apie –2 laipsnius šalčio, Klaipėdoje apie nulį.

Sekmadienį pasisuks apysmarkis vakarų, pietvakarių krypties vėjas, o visa kita išliks labai panašu: temperatūra keisis nedaug, vietomis pasnigs. Nakties metu bus nuo –3 iki –9 laipsnių šalčio, o prie jūros apie nulį. Dieną Vilniuje šals iki –3, Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje iki –2 laipsnių. Klaipėdoje oras sušils iki 1 laipsnio.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, ateinančios savaitės pradžioje šaltis vėl palaipsniui stiprės, protarpiais negausiai pasnigs, gausesni krituliai galimi vakarinėje šalies dalyje. 

Nuotrauka
suolai
Įkelta:
prieš 1 valanda
Šiandien vykusiame savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje paaiškėjo, kad apie tai, jog vyresniųjų klasių mokiniai galėtų grįžti į mokyklas, nekalbama. O jei sergamumas augs ir pasieks savivaldybėse 200 atvejus 100 tūkst. gyventojų, teks kaupinių metodu tirti mokyklose besimokančius pradinukus. Tauragės savivaldybėje šis rodiklis dabar siekia 160 atvejų. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
prieš 3 valandas
Savaitės pradžioje lepins besitęsianti maloni šiluma, tačiau nuo antradienio temperatūra kris žemyn – į Lietuvą brausis vėsa ir mišrūs krituliai, numatomas nemalonus vėjas. Visgi, remiantis dabartiniais duomenimis, savaitės pabaigoje galime sulaukti šilumos revanšo.
Nuotrauka
KATĖS
Įkelta:
2021-04-09
Praėjusią savaitę Seimas priėmė Gyvūnų gerovės įstatymo pataisas, kuriomis numatoma, kad naminiai augintiniai turės būti ženklinami, o gyvūnų veisimas nesilaikant teisės aktų reikalavimų bus laikomas žiauriu elgesiu su gyvūnais ir užtrauks bausmes. Prekiauti gyvūnais nebebus galima ir turguose. Gyvūnų globėjai pataisomis džiaugiasi, nors ir sutinka, kad įstatymas nėra tobulas. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-08
Tauragėje šiuo metu yra keturios moterys, kurios bet kuriuo paros metu pasirengusios į savo namus priimti svetimus iš nesaugios aplinkos paimtus vaikus. Nors už tai gaunamas atlygis, šios atsakomybės nepavadinsi nei darbu, nei pareigomis. Pervargimas ir dirbančiai visuomenei būdingas perdegimo sindromas – labai realus. O globotojai turi būti mylinčios asmenybės, priimančios vaiką tokį, koks yra, besąlygiškai. Kaip sekasi laikinosioms globotojams, kodėl to galėtų imtis tikrai ne kiekvienas, ir susimąstyti verčiančios globojamų vaikų istorijos – laikraščio vedamajame. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
2021-04-08
Iki savaitgalio Lietuvoje išsilaikys gaivesni orai, vis sulauksime kritulių. Didesnė šiluma atkeliaus savaitgalį, pagal dabartinius duomenis, sekmadienį temperatūra gali šoktelti iki 15–17 laipsnių. Visgi, protarpiais dar sulauksime lietaus, vėjas nenurims. 
Nuotrauka
Žaliasis politikos institutas
Įkelta:
2021-04-08
Birželio 5-6 dienomis Lietuvoje ir pasaulyje vyks kasmetinė upių ir jų pakrančių švarinimo iniciatyva „River Cleanup“, – praneša Žaliasis politikos institutas. Šiemet gyventojai kviečiami ne tik tvarkytis, bet ir prisidėti prie vaizdinės bibliotekos kūrimo, kuri padės mokslininkams stebėti ir tirti upių pakrančių būklę.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-04-07
Policijos departamentas skelbia, kad nuo antradienio (balandžio 6 d.) tarnybą pradėjo virtualus patrulis, kurio pagrindinė užduotis – nusikalstamų veikų ar administracinių nusižengimų prevencija elektroninėje erdvėje. Virtualaus patrulio feisbuko paskyrą administruos trys pareigūnai.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-04-05
Nuo vasario 22-osios iš savo pareigų netikėtai pasitraukus savivaldybės administracijos direktoriui Modestui Petraičiui, dirbusiam šį darbą šešerius metus, jo darbus teko perimti pavaduotojui Tomui Raulinavičiui. Pavaduoti direktorių jam teko jau kone pusantro mėnesio – penktadienį savivaldybės tarybos nariai administracijos direktore patvirtino Gintarę Rakauskienę. Su T. Raulinavičiumi kalbėjomės apie tai, kaip jis jautėsi staiga užgriuvus tokiai atsakomybės naštai, kokie projektai dabar įgyvendinami rajone, kaip sekasi dorotis su pandemijos iššūkiais. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Didįjį penktadienį savivaldybės tarybos politikai slaptu balsavimu patvirtino mero siūlytą administracijos direktoriaus kandidatūrą – prie administracijos vairo stoja Gintarė Rakauskienė. Už kandidatūrą pasisakė 22, prieš buvo du tarybos nariai.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje pristatytas naujasis įsakymas dėl privalomų testų prieš atnaujinant veiklas kontaktiniu būdu ir privalomą testavimąsi kai kurioms dirbančiųjų grupėms. Specialistai akcentavo, kad persirgusieji ar vakcinuoti tirtis neprivalo, o švietimiečių atstovai nuogąstavo, kad ne visi pedagogai spės laiku atlikti testus.