Orai bus žiemiški: kasdien snigs, atkeliaus ir šaltis
Įkelta:
2021-01-07
Nuotrauka
Rasita Li
Aprašymas

Rasita Li feisbuko nuotrauka

Kasdien krentančios snaigės artimiausiu metu kris ir toliau, tad peizažas tikrai primins žiemą. Ir tai dar ne viskas – savaitgalį Lietuvą pasieks šaltesnė oro masė, tad stipriau paspaus šaltis. Neigiama temperatūra tuo metu vyraus ne tik naktimis, bet ir dienomis, tad baimintis, kad sniegas greitai išnyks, nereikės.

Šiandien daug kur numatomi krituliai. Daugiausia vyraus sniegas, tačiau vakarinėse šalies vietovėse krituliai bus skystesnio pavidalo. Pūs nesmarkus rytų, pietryčių krypties vėjas. Išsilaikys plikledžio pavojus. Vietomis, ypač vakarėjant, matomumą apribos rūkas. Dienos metu temperatūra bus kiek švelnesnė. Vilniuje ir Panevėžyje oras šils iki 1, Kaune ir Klaipėdoje iki 2 laipsnių. Šiauliuose bus apie nulį.

Penktadienį šalį pasieks gausesnio sniego porcija. Nakties metu daugiausia snigs šiaurės rytiniuose, rytiniuose šalies rajonuose. Tvyros rūkas, kelius slidins plikledis. Temperatūra svyruos nuo –3 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos. Dienos metu snigs jau daugelyje šalies vietovių, gausiau – rytinėje šalies dalyje. Pūs silpnas, nepastovios krypties vėjas. Diena jau bus šaltesnė nei praėjusi, išliks plikledžio pavojus. Prie sudėtingų eismo sąlygų prisidės ir krituliai. Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje laikysis neigiama –1 laipsnio temperatūra. Kaune ir Klaipėdoje oras sušils iki 1 laipsnio. Vakarėjant atšals stipriau.

Šeštadienį Lietuvoje numatomi šaltesni orai, tiek vairuotojams, tiek pėstiesiems keliones sunkins krituliai, plikledis. Nakties valandomis dar daug kur snigs, kai kur tvyros rūkas. Temperatūra pažemės iki –6–2 laipsnių šalčio. Dienos metu taip pat išsilaikys neigiama temperatūra, vietomis sniegas kris ir toliau. Pūs nesmarkus šiaurės, šiaurės rytų krypties vėjas. Vilniuje ir Kaune bus apie –3, Klaipėdoje apie –2 laipsnius šalčio. Šiauliuose šals iki –5, Panevėžyje iki –4 laipsnių.

Sekmadienį dangų gaubs debesys, o negausus sniegas pasirodys jau tik kai kur. Šalčio gniaužtai stiprės. Nakties metu temperatūra kris –11–5 laipsnių. Dienos metu suksis vakarų, pietvakarių krypties vėjas. Daug kur vyraus neigiama temperatūra, tik prie jūros po pietų termometrų stulpeliai jau kils virš nulio, o vėjas ims stiprėti. Vilniuje šals iki –7, Kaune iki –4 laipsnių. Šiauliuose ir Panevėžyje bus apie –6–5 laipsnius šalčio. Klaipėdoje iki vidurdienio silpnai šals, tačiau antroje dienos pusėje oras šils iki 2 laipsnių.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, ateinančios savaitės pradžioje vėl sulauksime kritulių, daugiausia pasnigs. Šaltis atlėgs, sušvelnės, o prie jūros daugiausia bus teigiama temperatūra, krituliai mišresni. Bus vėjuota, pūs gūsingas pietvakarių krypties vėjas. 

     

Nuotrauka
KATĖS
Įkelta:
prieš 1 dieną
Praėjusią savaitę Seimas priėmė Gyvūnų gerovės įstatymo pataisas, kuriomis numatoma, kad naminiai augintiniai turės būti ženklinami, o gyvūnų veisimas nesilaikant teisės aktų reikalavimų bus laikomas žiauriu elgesiu su gyvūnais ir užtrauks bausmes. Prekiauti gyvūnais nebebus galima ir turguose. Gyvūnų globėjai pataisomis džiaugiasi, nors ir sutinka, kad įstatymas nėra tobulas. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-08
Tauragėje šiuo metu yra keturios moterys, kurios bet kuriuo paros metu pasirengusios į savo namus priimti svetimus iš nesaugios aplinkos paimtus vaikus. Nors už tai gaunamas atlygis, šios atsakomybės nepavadinsi nei darbu, nei pareigomis. Pervargimas ir dirbančiai visuomenei būdingas perdegimo sindromas – labai realus. O globotojai turi būti mylinčios asmenybės, priimančios vaiką tokį, koks yra, besąlygiškai. Kaip sekasi laikinosioms globotojams, kodėl to galėtų imtis tikrai ne kiekvienas, ir susimąstyti verčiančios globojamų vaikų istorijos – laikraščio vedamajame. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
2021-04-08
Iki savaitgalio Lietuvoje išsilaikys gaivesni orai, vis sulauksime kritulių. Didesnė šiluma atkeliaus savaitgalį, pagal dabartinius duomenis, sekmadienį temperatūra gali šoktelti iki 15–17 laipsnių. Visgi, protarpiais dar sulauksime lietaus, vėjas nenurims. 
Nuotrauka
Žaliasis politikos institutas
Įkelta:
2021-04-08
Birželio 5-6 dienomis Lietuvoje ir pasaulyje vyks kasmetinė upių ir jų pakrančių švarinimo iniciatyva „River Cleanup“, – praneša Žaliasis politikos institutas. Šiemet gyventojai kviečiami ne tik tvarkytis, bet ir prisidėti prie vaizdinės bibliotekos kūrimo, kuri padės mokslininkams stebėti ir tirti upių pakrančių būklę.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-04-07
Policijos departamentas skelbia, kad nuo antradienio (balandžio 6 d.) tarnybą pradėjo virtualus patrulis, kurio pagrindinė užduotis – nusikalstamų veikų ar administracinių nusižengimų prevencija elektroninėje erdvėje. Virtualaus patrulio feisbuko paskyrą administruos trys pareigūnai.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-04-05
Nuo vasario 22-osios iš savo pareigų netikėtai pasitraukus savivaldybės administracijos direktoriui Modestui Petraičiui, dirbusiam šį darbą šešerius metus, jo darbus teko perimti pavaduotojui Tomui Raulinavičiui. Pavaduoti direktorių jam teko jau kone pusantro mėnesio – penktadienį savivaldybės tarybos nariai administracijos direktore patvirtino Gintarę Rakauskienę. Su T. Raulinavičiumi kalbėjomės apie tai, kaip jis jautėsi staiga užgriuvus tokiai atsakomybės naštai, kokie projektai dabar įgyvendinami rajone, kaip sekasi dorotis su pandemijos iššūkiais. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Didįjį penktadienį savivaldybės tarybos politikai slaptu balsavimu patvirtino mero siūlytą administracijos direktoriaus kandidatūrą – prie administracijos vairo stoja Gintarė Rakauskienė. Už kandidatūrą pasisakė 22, prieš buvo du tarybos nariai.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje pristatytas naujasis įsakymas dėl privalomų testų prieš atnaujinant veiklas kontaktiniu būdu ir privalomą testavimąsi kai kurioms dirbančiųjų grupėms. Specialistai akcentavo, kad persirgusieji ar vakcinuoti tirtis neprivalo, o švietimiečių atstovai nuogąstavo, kad ne visi pedagogai spės laiku atlikti testus.