Miestas puošiamas trispalvėmis – ruošiamasi atminties akcijai
Įkelta:
2021-01-08
Nuotrauka
trispalve
Aprašymas

Penktadienį mieste iškabintos trispalvės. Simonos Valinčiūtės nuotrauka

Penktadienį miesto apšvietimų stulpai papuošti trispalvėmis. Taip rengiamasi trečiadienį įvyksiančiam Laisvės gynėjų dienos paminėjimui bei atminties akcijai „Sustok už didvyrius“. Sausio 13-ąją 13 valandą vienai minutei miesto ir rajono gyventojai prisijungs prie iniciatyvos sustodami akimirkai ir pagerbdami kovotojus už laisvę.

Kaip rašoma Tauragės rajono savivaldybės išplatintame pranešime, atminties akcija „Sustok už didvyrius“ šįkart bus kitokia – visi rajono gyventojai kviečiami sustoti ne pagrindinėse Tauragės gatvėse, o savo namų kiemuose, daugiabučių balkonuose.

„Taip pat kviečiame iškelti trispalvę ar papuošti namų langus piešiniais, simbolizuojančiais laisvę ir Lietuvą. Sausio 13-ąją 13 valandą Tauragėje gaus bažnyčios varpai, sirenos, skambės daina „Laisvė“. Vienai minutei bus sustabdytas eismas judriausiose miesto gatvių sankryžose: Vytauto g. bei Dariaus ir Girėno g., Šilalės g. – Gedimino g. bei Dariaus ir Girėno g., Gedimino g. ir J. Tumo-Vaižganto g.“, – rašoma pranešime.

2020-ųjų metų pabaigoje Tauragės LIONS klubui už bendruomenių telkimą ir patriotinės iniciatyvos sklaidą – Atminties akcijos „Sustok už didvyrius“ organizavimą, skirtas LIONS Clubs International klubo meistrystės apdovanojimas. Taip pat Mero padėkos vakaro metu įteikta Tauro rago statulėlė už patriotiškumą skatinančią iniciatyvą.

Laisvės gynėjams pagerbti ir atminti skirta akcija pernai pritraukė daugiau kaip 2000 tauragiškių. Už Didvyrius sustojo įstaigų, organizacijų darbuotojai, įvairios bendruomenės, patriotiški gyventojai.

Šių metų renginio akimirkas iniciatyvos organizatoriai kviečia fotografuoti, kelti į socialinius tinklus, žymėti Tauragės rajono savivaldybę ir grotažymę #SustokUžDidvyrius. Nuotraukas taip pat galite siųsti elektroniniu paštu [email protected]. Gražiausi piešiniai ir akimirkos bus publikuotos Savivaldybės nuotraukų kataloge ir vaizdo klipe.

Nuotrauka
KATĖS
Įkelta:
prieš 1 dieną
Praėjusią savaitę Seimas priėmė Gyvūnų gerovės įstatymo pataisas, kuriomis numatoma, kad naminiai augintiniai turės būti ženklinami, o gyvūnų veisimas nesilaikant teisės aktų reikalavimų bus laikomas žiauriu elgesiu su gyvūnais ir užtrauks bausmes. Prekiauti gyvūnais nebebus galima ir turguose. Gyvūnų globėjai pataisomis džiaugiasi, nors ir sutinka, kad įstatymas nėra tobulas. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-08
Tauragėje šiuo metu yra keturios moterys, kurios bet kuriuo paros metu pasirengusios į savo namus priimti svetimus iš nesaugios aplinkos paimtus vaikus. Nors už tai gaunamas atlygis, šios atsakomybės nepavadinsi nei darbu, nei pareigomis. Pervargimas ir dirbančiai visuomenei būdingas perdegimo sindromas – labai realus. O globotojai turi būti mylinčios asmenybės, priimančios vaiką tokį, koks yra, besąlygiškai. Kaip sekasi laikinosioms globotojams, kodėl to galėtų imtis tikrai ne kiekvienas, ir susimąstyti verčiančios globojamų vaikų istorijos – laikraščio vedamajame. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
2021-04-08
Iki savaitgalio Lietuvoje išsilaikys gaivesni orai, vis sulauksime kritulių. Didesnė šiluma atkeliaus savaitgalį, pagal dabartinius duomenis, sekmadienį temperatūra gali šoktelti iki 15–17 laipsnių. Visgi, protarpiais dar sulauksime lietaus, vėjas nenurims. 
Nuotrauka
Žaliasis politikos institutas
Įkelta:
2021-04-08
Birželio 5-6 dienomis Lietuvoje ir pasaulyje vyks kasmetinė upių ir jų pakrančių švarinimo iniciatyva „River Cleanup“, – praneša Žaliasis politikos institutas. Šiemet gyventojai kviečiami ne tik tvarkytis, bet ir prisidėti prie vaizdinės bibliotekos kūrimo, kuri padės mokslininkams stebėti ir tirti upių pakrančių būklę.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-04-07
Policijos departamentas skelbia, kad nuo antradienio (balandžio 6 d.) tarnybą pradėjo virtualus patrulis, kurio pagrindinė užduotis – nusikalstamų veikų ar administracinių nusižengimų prevencija elektroninėje erdvėje. Virtualaus patrulio feisbuko paskyrą administruos trys pareigūnai.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-04-05
Nuo vasario 22-osios iš savo pareigų netikėtai pasitraukus savivaldybės administracijos direktoriui Modestui Petraičiui, dirbusiam šį darbą šešerius metus, jo darbus teko perimti pavaduotojui Tomui Raulinavičiui. Pavaduoti direktorių jam teko jau kone pusantro mėnesio – penktadienį savivaldybės tarybos nariai administracijos direktore patvirtino Gintarę Rakauskienę. Su T. Raulinavičiumi kalbėjomės apie tai, kaip jis jautėsi staiga užgriuvus tokiai atsakomybės naštai, kokie projektai dabar įgyvendinami rajone, kaip sekasi dorotis su pandemijos iššūkiais. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Didįjį penktadienį savivaldybės tarybos politikai slaptu balsavimu patvirtino mero siūlytą administracijos direktoriaus kandidatūrą – prie administracijos vairo stoja Gintarė Rakauskienė. Už kandidatūrą pasisakė 22, prieš buvo du tarybos nariai.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje pristatytas naujasis įsakymas dėl privalomų testų prieš atnaujinant veiklas kontaktiniu būdu ir privalomą testavimąsi kai kurioms dirbančiųjų grupėms. Specialistai akcentavo, kad persirgusieji ar vakcinuoti tirtis neprivalo, o švietimiečių atstovai nuogąstavo, kad ne visi pedagogai spės laiku atlikti testus.