M. Mažvydo progimnazijos stadionas sulauks atnaujinimo
Įkelta:
2021-01-30
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka

Martyno Mažvydo progimnazijos stadionas sulauks rekonstrukcijos – trečiadienį savivaldybės tarybos nariai pritarė projekto „Tauragės Martyno Mažvydo progimnazijos lauko stadiono rekonstrukcija“ įgyvendinimui. Stadiono rekonstrukcija kainuos daugiau nei pavyks gauti finansavimo, tad prisidėti teks ir savivaldybės biudžeto lėšomis.

Savivaldybės taryba nusprendė Tauragės rajono savivaldybės 2021–2022 m. biudžeto lėšomis prisidėti prie projekto bendrojo finansavimo ne mažiau kaip 31 proc. tinkamų finansuoti išlaidų ir padengti netinkamas finansuoti būtinas išlaidas, ir tinkamas išlaidas, kurių nepadengia projektui skiriamas finansavimas, ir įpareigojo savivaldybės administraciją teikti paraišką Centrinei projektų valdymo agentūrai. 

Ši mokymo įstaiga neseniai rekonstruota, tad natūralu, kad dabar atėjo eilė sporto aikštyno ir aplinkos sutvarkymui. Tauragės Martyno Mažvydo progimnazijos tvarkymas vyksta etapais, stadiono rekonstrukcija – priešpaskutinis, penktasis etapas. Paskutiniame, šeštajame etape bus tvarkoma progimnazijos aplinka.

Šį klausimą bendrame savivaldybės tarybos komitetų posėdyje pristatęs savivaldybės Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus specialistas Andrius Laucius teigė, kad seniausios Tauragės mokymo įstaigos stadionas pasikeis iš esmės: projekto metu ketinama keisti stadiono dangą, dangų bortus, įrengti tinklinio aikštelę, įrengti tam tikrus treniruoklius bei tvora aptverti visą sklypą. Numatoma bendra projekto vertė – 608 153 Eur su PVM. Reikalinga savivaldybės lėšų dalis – 188 527,43 Eur su PVM.

– Progimnazija jau sutvarkyta, liko tik sporto aikštyną ir aplinką sutvarkyti, – „Tauragės žinioms“ sakė progimnazijos vadovas Remigijus Masteika. 

Paklaustas, kada galėtų prasidėti stadiono rekonstrukcijos darbai, direktorius teigė manąs, kad jie prasidės dar šiais metais, kai tik bus atliktos visos būtinos procedūros. 

Pasak jo, po rekonstrukcijos stadionu galės naudotis visi norintieji.

Kiek anksčiau socialiniuose tinkluose savivaldybė išplatino apklausos anketą, kurioje klausė, ar tauragiškiai norėtų sportuoti M. Mažvydo progimnazijos stadione po rekonstrukcijos. Klausimą pristatęs A. Laucius paaiškino, kad apklausos reikia teikiant paraišką stadiono rekonstrukcijos finansavimui gauti. 

 

 

 

Nuotrauka
suolai
Įkelta:
prieš 1 valanda
Šiandien vykusiame savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje paaiškėjo, kad apie tai, jog vyresniųjų klasių mokiniai galėtų grįžti į mokyklas, nekalbama. O jei sergamumas augs ir pasieks savivaldybėse 200 atvejus 100 tūkst. gyventojų, teks kaupinių metodu tirti mokyklose besimokančius pradinukus. Tauragės savivaldybėje šis rodiklis dabar siekia 160 atvejų. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
prieš 4 valandas
Savaitės pradžioje lepins besitęsianti maloni šiluma, tačiau nuo antradienio temperatūra kris žemyn – į Lietuvą brausis vėsa ir mišrūs krituliai, numatomas nemalonus vėjas. Visgi, remiantis dabartiniais duomenimis, savaitės pabaigoje galime sulaukti šilumos revanšo.
Nuotrauka
KATĖS
Įkelta:
2021-04-09
Praėjusią savaitę Seimas priėmė Gyvūnų gerovės įstatymo pataisas, kuriomis numatoma, kad naminiai augintiniai turės būti ženklinami, o gyvūnų veisimas nesilaikant teisės aktų reikalavimų bus laikomas žiauriu elgesiu su gyvūnais ir užtrauks bausmes. Prekiauti gyvūnais nebebus galima ir turguose. Gyvūnų globėjai pataisomis džiaugiasi, nors ir sutinka, kad įstatymas nėra tobulas. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-08
Tauragėje šiuo metu yra keturios moterys, kurios bet kuriuo paros metu pasirengusios į savo namus priimti svetimus iš nesaugios aplinkos paimtus vaikus. Nors už tai gaunamas atlygis, šios atsakomybės nepavadinsi nei darbu, nei pareigomis. Pervargimas ir dirbančiai visuomenei būdingas perdegimo sindromas – labai realus. O globotojai turi būti mylinčios asmenybės, priimančios vaiką tokį, koks yra, besąlygiškai. Kaip sekasi laikinosioms globotojams, kodėl to galėtų imtis tikrai ne kiekvienas, ir susimąstyti verčiančios globojamų vaikų istorijos – laikraščio vedamajame. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
2021-04-08
Iki savaitgalio Lietuvoje išsilaikys gaivesni orai, vis sulauksime kritulių. Didesnė šiluma atkeliaus savaitgalį, pagal dabartinius duomenis, sekmadienį temperatūra gali šoktelti iki 15–17 laipsnių. Visgi, protarpiais dar sulauksime lietaus, vėjas nenurims. 
Nuotrauka
Žaliasis politikos institutas
Įkelta:
2021-04-08
Birželio 5-6 dienomis Lietuvoje ir pasaulyje vyks kasmetinė upių ir jų pakrančių švarinimo iniciatyva „River Cleanup“, – praneša Žaliasis politikos institutas. Šiemet gyventojai kviečiami ne tik tvarkytis, bet ir prisidėti prie vaizdinės bibliotekos kūrimo, kuri padės mokslininkams stebėti ir tirti upių pakrančių būklę.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-04-07
Policijos departamentas skelbia, kad nuo antradienio (balandžio 6 d.) tarnybą pradėjo virtualus patrulis, kurio pagrindinė užduotis – nusikalstamų veikų ar administracinių nusižengimų prevencija elektroninėje erdvėje. Virtualaus patrulio feisbuko paskyrą administruos trys pareigūnai.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-04-05
Nuo vasario 22-osios iš savo pareigų netikėtai pasitraukus savivaldybės administracijos direktoriui Modestui Petraičiui, dirbusiam šį darbą šešerius metus, jo darbus teko perimti pavaduotojui Tomui Raulinavičiui. Pavaduoti direktorių jam teko jau kone pusantro mėnesio – penktadienį savivaldybės tarybos nariai administracijos direktore patvirtino Gintarę Rakauskienę. Su T. Raulinavičiumi kalbėjomės apie tai, kaip jis jautėsi staiga užgriuvus tokiai atsakomybės naštai, kokie projektai dabar įgyvendinami rajone, kaip sekasi dorotis su pandemijos iššūkiais. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Didįjį penktadienį savivaldybės tarybos politikai slaptu balsavimu patvirtino mero siūlytą administracijos direktoriaus kandidatūrą – prie administracijos vairo stoja Gintarė Rakauskienė. Už kandidatūrą pasisakė 22, prieš buvo du tarybos nariai.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje pristatytas naujasis įsakymas dėl privalomų testų prieš atnaujinant veiklas kontaktiniu būdu ir privalomą testavimąsi kai kurioms dirbančiųjų grupėms. Specialistai akcentavo, kad persirgusieji ar vakcinuoti tirtis neprivalo, o švietimiečių atstovai nuogąstavo, kad ne visi pedagogai spės laiku atlikti testus.