Kokie buvo 2020-ieji Tauragei: kiek žmonių gimė, mirė, susituokė ir išsiskyrė
Įkelta:
2021-01-08
Nuotrauka
santuokos
Aprašymas

Asociatyvi pixabay.com nuotrauka

 

Sakoma, viščiukus skaičiuoja rudenį, o štai kiek per metus įregistruota santuokų, kiek žmonių gimė ir mirė, įprasta skelbti metų pradžioje. Tauragės rajono savivaldybės Bendrojo ir civilinės metrikacijos skyriaus vyr. specialistė Gintarė Varkalienė, „Tauragės žinių“ paprašyta, atsakė į klausimus apie visus metų „rezultatus“. 

– Kiek per praėjusius metus įregistruota kūdikių? Ir šis skaičius didesnis nei ankstesniais metais? Kiek berniukų, kiek mergaičių, kiek iš jų gimusių Lietuvoje, kiek – kitose šalyse? Jauniausi tėvai?

– 2020 m. Tauragės rajono Bendrasis ir civilinės metrikacijos skyrius sudarė 398 gimimo įrašus (2019 m. – 439). Pernai gimė 201 berniukas ir 197 mergaitės. Iš 398 naujagimių 64 gimė užsienyje: 6 Vokietijoje, 14 Norvegijoje, 21 Jungtinėje Karalystėje, 7 Airijoje, 10 Danijoje, 2 JAV, po vieną Suomijoje, Švedijoje, Šveicarijoje, Egipte. 

Jauniausiai mamai buvo 17, jauniausiam tėvui – 18 metų.

– Populiariausi mergaičių ir berniukų vardai?

– Populiariausi mergaičių vardai: Lėja (8), Ema (7), Iglė (7), Viltė (6), Barbora (6), Ugnė (5), Sofija (5), Urtė (5). Populiariausi berniukų vardai: Benas (10), Markas (9), Nojus (9), Lukas (8), Herkus (8), Matas (6), Gabrielius (6), Joris (5), Augustas (5), Domas (5).

– Kiek porų susituokė? Kiek Metrikacijos skyriuje, kiek – kitose vietose? Ar tai daugiau nei praėjusiais metais?

– 2020 m. susituokė 160 porų. Mūsų skyriuje sutuokta 100 porų, iš jų 3 susituokė jų pasirinktose kitose vietose savivaldybės ribose. Bažnyčioje susituokė 46 poros, užsienyje – 14. Iš jų po vieną porą Mauricijuje, Turkijoje, Vokietijoje, Ispanijoje, Kipre, JAV, Švedijoje, Šveicarijoje ir  Kroatijoje. Jungtinėje Karalystėje susituokė 3 poros,  Rusijoje – 2.

2019 m. susituokė 251 pora, mūsų skyriuje – 166, bažnyčioje – 65, užsienyje – 19.

– Ar daug į apskaitą įtraukta užsienyje sudarytų santuokų?

– Užsienyje 2020 m. susituokė ir į apskaitą santuokas įtrauktos 14 santuokų.

– Kokio amžiaus dauguma porų? Vyriausia ir jauniausia pora? Didžiausias amžiaus skirtumas tarp sutuoktinių? 

– Kokio amžiaus poros tuokiasi, apskaita nevedama. Amžius įvairus, aišku, daugiausia 25–30 metų. Jauniausiems jauniesiems buvo 17 ir 18 metų. Vienoje poroje sutuoktinė vyresnė už sutuoktinį 18 m.

Pernai išsituokė 104 poros, 2019 m. – 106, 2018 m. – 129.

 

– Ir apie pavardes: kiek moterų įregistravus santuoką pasirinko pavardės formą su galūne -ė, kuri nenurodo šeiminės padėties? O kiek dvigubą pavardę pasirinko? Kiek pasiliko savo mergautinę pavardę?

– 29 moterys po santuokos sudarymo pasirinko pavardės formą, nenurodančią šeiminės padėties. 6 moterys po santuokos sudarymo prie savo turimos pavardės prijungė vyro pavardę. 7 moterys po santuokos sudarymo pasiliko savo pavardę. Kitos moterys pasirinko sutuoktinio pavardę. 

– Kiek lietuvių susituokė su užsieniečiais, iš kokių jie šalių?

– Skyriuje įregistruota 1 santuoka su užsienio piliečiu, t.y. Lietuvos pilietis vedė Ukrainos pilietę.

Užsienyje Lietuvos pilietės tuokėsi su PAR, Jungtinės Karalystės, Lenkijos, Mauricijaus, Turkijos, Vokietijos, Ispanijos, Kipro, JAV, Švedijos piliečiais. Lietuvaičiai vyrai vedė Rusijos, Ukrainos pilietes. 

– Kiek santuokų nutraukta? Ar šis skaičius didėja?

– Pernai išsituokė 104 poros, 2019 m. – 106, 2018 m. – 129.

– Kiek žmonių praėjusiais metais mirė?

– 2020-aisiais įregistruotos 676 mirtys (2019 m. – 528, 2018 m.  – 622). Praėjusiais metais mirė 342 vyrai, 334 moterys. Jauniausias mirusysis buvo gimęs 2020 m., vyriausias – 1921 m.

 

Nuotrauka
KATĖS
Įkelta:
prieš 1 dieną
Praėjusią savaitę Seimas priėmė Gyvūnų gerovės įstatymo pataisas, kuriomis numatoma, kad naminiai augintiniai turės būti ženklinami, o gyvūnų veisimas nesilaikant teisės aktų reikalavimų bus laikomas žiauriu elgesiu su gyvūnais ir užtrauks bausmes. Prekiauti gyvūnais nebebus galima ir turguose. Gyvūnų globėjai pataisomis džiaugiasi, nors ir sutinka, kad įstatymas nėra tobulas. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-08
Tauragėje šiuo metu yra keturios moterys, kurios bet kuriuo paros metu pasirengusios į savo namus priimti svetimus iš nesaugios aplinkos paimtus vaikus. Nors už tai gaunamas atlygis, šios atsakomybės nepavadinsi nei darbu, nei pareigomis. Pervargimas ir dirbančiai visuomenei būdingas perdegimo sindromas – labai realus. O globotojai turi būti mylinčios asmenybės, priimančios vaiką tokį, koks yra, besąlygiškai. Kaip sekasi laikinosioms globotojams, kodėl to galėtų imtis tikrai ne kiekvienas, ir susimąstyti verčiančios globojamų vaikų istorijos – laikraščio vedamajame. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
2021-04-08
Iki savaitgalio Lietuvoje išsilaikys gaivesni orai, vis sulauksime kritulių. Didesnė šiluma atkeliaus savaitgalį, pagal dabartinius duomenis, sekmadienį temperatūra gali šoktelti iki 15–17 laipsnių. Visgi, protarpiais dar sulauksime lietaus, vėjas nenurims. 
Nuotrauka
Žaliasis politikos institutas
Įkelta:
2021-04-08
Birželio 5-6 dienomis Lietuvoje ir pasaulyje vyks kasmetinė upių ir jų pakrančių švarinimo iniciatyva „River Cleanup“, – praneša Žaliasis politikos institutas. Šiemet gyventojai kviečiami ne tik tvarkytis, bet ir prisidėti prie vaizdinės bibliotekos kūrimo, kuri padės mokslininkams stebėti ir tirti upių pakrančių būklę.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-04-07
Policijos departamentas skelbia, kad nuo antradienio (balandžio 6 d.) tarnybą pradėjo virtualus patrulis, kurio pagrindinė užduotis – nusikalstamų veikų ar administracinių nusižengimų prevencija elektroninėje erdvėje. Virtualaus patrulio feisbuko paskyrą administruos trys pareigūnai.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-04-05
Nuo vasario 22-osios iš savo pareigų netikėtai pasitraukus savivaldybės administracijos direktoriui Modestui Petraičiui, dirbusiam šį darbą šešerius metus, jo darbus teko perimti pavaduotojui Tomui Raulinavičiui. Pavaduoti direktorių jam teko jau kone pusantro mėnesio – penktadienį savivaldybės tarybos nariai administracijos direktore patvirtino Gintarę Rakauskienę. Su T. Raulinavičiumi kalbėjomės apie tai, kaip jis jautėsi staiga užgriuvus tokiai atsakomybės naštai, kokie projektai dabar įgyvendinami rajone, kaip sekasi dorotis su pandemijos iššūkiais. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Didįjį penktadienį savivaldybės tarybos politikai slaptu balsavimu patvirtino mero siūlytą administracijos direktoriaus kandidatūrą – prie administracijos vairo stoja Gintarė Rakauskienė. Už kandidatūrą pasisakė 22, prieš buvo du tarybos nariai.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje pristatytas naujasis įsakymas dėl privalomų testų prieš atnaujinant veiklas kontaktiniu būdu ir privalomą testavimąsi kai kurioms dirbančiųjų grupėms. Specialistai akcentavo, kad persirgusieji ar vakcinuoti tirtis neprivalo, o švietimiečių atstovai nuogąstavo, kad ne visi pedagogai spės laiku atlikti testus.