Administracijos direktoriui – priemoka prie atlyginimo
Įkelta:
2021-01-28
Nuotrauka
Modestas Petraitis
Aprašymas

Savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis. „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Tauragės savivaldybės meras Dovydas Kaminskas pasiūlė administracijos direktoriui Modestui Petraičiui ne ilgesniam kaip 6 mėnesių laikotarpiui skirti 40 proc. jo pareiginės algos dydžio priemoką. Meras įsitikinęs, kad papildomo atlygio administracijos direktorius nusipelnė dėl padidėjusio darbo krūvio ekstremalios situacijos valdymo metu. Trečiadienio posėdyje  tarybos nariai tokiam sprendimui pritarė, nors opozicija tam įnirtingai priešinosi.

Numatydamas, kad jo pasiūlytas sprendimo projektas sulauks nevienareikšmiškų vertinimų, meras  iš anksto, dar pirmadienį, paskelbė įrašą savo feisbuko paskyroje, kuriame paaiškino tokio sprendimo priežastis. Pasak mero, šitas sprendimas turėjo būti priimtas praėjusiais metais, tačiau tuo metu svarbiausia buvo situacijos valdymas, o ne vertinimas. Geriausias laikas įvertinti, pasak jo, yra būtent ateinantis tarybos posėdis, nes trečiadienį direktorius pristatys praėjusių metų veiklos ataskaitą, todėl bus labai aiškiai matyti, kad šitas sprendimas yra teisingas ir reikalingas. Meras tikėjosi tarybos narių palaikymo.

„Ekstremali situacija rajone paskelbta 2020 metų vasario 28 d. Administracijos direktorius, Ekstremaliųjų situacijų komisijos pirmininkas yra atsakingas už Ekstremaliosios situacijos likvidavimą, organizuoja Savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų komisijos veiklą, numato civilinės saugos pajėgų pasitelkimą, materialinį techninį aprūpinimą, kontroliuoja Valstybės Ekstremaliųjų situacijų komisijos ir Valstybės Ekstremaliųjų situacijų operacijų vadovo sprendimo vykdymą. Nuo pandemijos pradžios įvyko per 70 ESK posėdžių, kurių metu buvo priimta įvairių sprendimų Valstybės lygio Ekstremaliosios situacijos, COVID-19 ligos suvaldymui Tauragės rajono savivaldybėje. Visa įvardyta veikla reikalauja papildomai darbo laiko siekiant užtikrinti rajono gyventojų saugumą ir gyvenimo sąlygų užtikrinimą pandemijos metu. Dar daugiau, praėjusiais metais dėl pandemijos iš Vyriausybės papildomai gauti daugiau nei 5 milijonai eurų įvairiems darbams atlikti, todėl padidėjo darbo krūvis užtikrinant, kad Vyriausybės skirti papildomi asignavimai bus investuoti Tauragės rajone ir nereikės papildomai skirtų lėšų grąžinti į Valstybės biudžetą“, – feisbuke rašė meras.

Meras įsitikinęs, kad visu ekstremalios situacijos valdymo laikotarpiu priimami sprendimai nėra paprasti, iki pat šiol situacija yra greitai besikeičianti, reikalaujanti greitų ir efektyvių ir atsakingų sprendimų, nesvarbu, ar tai šventinė diena, ar savaitgalis. Dėl papildomo darbo krūvio tiek Valstybės, tiek ministerijų ir savivaldybių valstybės tarnautojams yra skiriamos priemokos, kuriomis atsiskaitoma su darbuotojais už jų skirtą laiką dėl gyventojų saugumo užtikrinimo.

Tarybos posėdžio metu valdančiosios koalicijos nariai, kaip ir reikėjo tikėtis, išreiškė palaikymą tokiam sprendimui. Raimondas Matemaitis, Darius Stankus, Sigitas Mičiulis pritarė, kad reikia įvertinti, kiek daug šiuo metu administracijos direktoriui tenka dirbti, kad jis sumaniai valdo savivaldybės lėšas – sumažindamas paskolas, sutaupė jau per pusę milijono eurų savivaldybės lėšų, be to, kai kurių įmonių vadovai ar buhalteriai uždirba daugiau už administracijos direktorių.

Tuo tarpu Sigitas Kancevyčius, Vaclovas Karbauskis, Viktoras Kovšovas, Efrema Bitinienė teigė, kad „užsidirbinėti“ iš pandemijos nepadoru, toks siūlymas esąs ne vietoje ir ne laiku. Esą jei būtų siūloma administracijos direktoriaus atlyginimą padidinti ne 40, o kokiais 15 procentų, niekas neprieštarautų.

Sprendimas valdančiųjų balsų dauguma vis dėlto priimtas.

 

Nuotrauka
suolai
Įkelta:
prieš 2 valandas
Šiandien vykusiame savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje paaiškėjo, kad apie tai, jog vyresniųjų klasių mokiniai galėtų grįžti į mokyklas, nekalbama. O jei sergamumas augs ir pasieks savivaldybėse 200 atvejus 100 tūkst. gyventojų, teks kaupinių metodu tirti mokyklose besimokančius pradinukus. Tauragės savivaldybėje šis rodiklis dabar siekia 160 atvejų. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
prieš 4 valandas
Savaitės pradžioje lepins besitęsianti maloni šiluma, tačiau nuo antradienio temperatūra kris žemyn – į Lietuvą brausis vėsa ir mišrūs krituliai, numatomas nemalonus vėjas. Visgi, remiantis dabartiniais duomenimis, savaitės pabaigoje galime sulaukti šilumos revanšo.
Nuotrauka
KATĖS
Įkelta:
2021-04-09
Praėjusią savaitę Seimas priėmė Gyvūnų gerovės įstatymo pataisas, kuriomis numatoma, kad naminiai augintiniai turės būti ženklinami, o gyvūnų veisimas nesilaikant teisės aktų reikalavimų bus laikomas žiauriu elgesiu su gyvūnais ir užtrauks bausmes. Prekiauti gyvūnais nebebus galima ir turguose. Gyvūnų globėjai pataisomis džiaugiasi, nors ir sutinka, kad įstatymas nėra tobulas. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-08
Tauragėje šiuo metu yra keturios moterys, kurios bet kuriuo paros metu pasirengusios į savo namus priimti svetimus iš nesaugios aplinkos paimtus vaikus. Nors už tai gaunamas atlygis, šios atsakomybės nepavadinsi nei darbu, nei pareigomis. Pervargimas ir dirbančiai visuomenei būdingas perdegimo sindromas – labai realus. O globotojai turi būti mylinčios asmenybės, priimančios vaiką tokį, koks yra, besąlygiškai. Kaip sekasi laikinosioms globotojams, kodėl to galėtų imtis tikrai ne kiekvienas, ir susimąstyti verčiančios globojamų vaikų istorijos – laikraščio vedamajame. 
Nuotrauka
orai
Įkelta:
2021-04-08
Iki savaitgalio Lietuvoje išsilaikys gaivesni orai, vis sulauksime kritulių. Didesnė šiluma atkeliaus savaitgalį, pagal dabartinius duomenis, sekmadienį temperatūra gali šoktelti iki 15–17 laipsnių. Visgi, protarpiais dar sulauksime lietaus, vėjas nenurims. 
Nuotrauka
Žaliasis politikos institutas
Įkelta:
2021-04-08
Birželio 5-6 dienomis Lietuvoje ir pasaulyje vyks kasmetinė upių ir jų pakrančių švarinimo iniciatyva „River Cleanup“, – praneša Žaliasis politikos institutas. Šiemet gyventojai kviečiami ne tik tvarkytis, bet ir prisidėti prie vaizdinės bibliotekos kūrimo, kuri padės mokslininkams stebėti ir tirti upių pakrančių būklę.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-04-07
Policijos departamentas skelbia, kad nuo antradienio (balandžio 6 d.) tarnybą pradėjo virtualus patrulis, kurio pagrindinė užduotis – nusikalstamų veikų ar administracinių nusižengimų prevencija elektroninėje erdvėje. Virtualaus patrulio feisbuko paskyrą administruos trys pareigūnai.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-04-05
Nuo vasario 22-osios iš savo pareigų netikėtai pasitraukus savivaldybės administracijos direktoriui Modestui Petraičiui, dirbusiam šį darbą šešerius metus, jo darbus teko perimti pavaduotojui Tomui Raulinavičiui. Pavaduoti direktorių jam teko jau kone pusantro mėnesio – penktadienį savivaldybės tarybos nariai administracijos direktore patvirtino Gintarę Rakauskienę. Su T. Raulinavičiumi kalbėjomės apie tai, kaip jis jautėsi staiga užgriuvus tokiai atsakomybės naštai, kokie projektai dabar įgyvendinami rajone, kaip sekasi dorotis su pandemijos iššūkiais. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Didįjį penktadienį savivaldybės tarybos politikai slaptu balsavimu patvirtino mero siūlytą administracijos direktoriaus kandidatūrą – prie administracijos vairo stoja Gintarė Rakauskienė. Už kandidatūrą pasisakė 22, prieš buvo du tarybos nariai.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje pristatytas naujasis įsakymas dėl privalomų testų prieš atnaujinant veiklas kontaktiniu būdu ir privalomą testavimąsi kai kurioms dirbančiųjų grupėms. Specialistai akcentavo, kad persirgusieji ar vakcinuoti tirtis neprivalo, o švietimiečių atstovai nuogąstavo, kad ne visi pedagogai spės laiku atlikti testus.