Steigiama nauja Regiono plėtros taryba
Įkelta:
2020-11-20
Nuotrauka

Tauragės rajono savivaldybės taryba, įpareigota atitinkamų įstatymų, trečiadienį nubalsavo  kartu su Jurbarko rajono, Pagėgių ir Šilalės rajono savivaldybėmis teigti Tauragės regiono plėtros tarybą. Taryba ne tik pritarė Tauragės regiono plėtros tarybos steigimo sutarties ir nuostatų projektui, bet ir įgaliojo Tauragės rajono savivaldybės merą Dovydą Kaminską pasirašyti Tauragės regiono plėtros tarybos steigimo sutartį, dalyvauti Tauragės regiono plėtros tarybos steigiamajame susirinkime, balsuoti už Tauragės regiono plėtros tarybos nuostatus ir juos pasirašyti.

Kaip savivaldybės tarybos Ekonomikos ir kaimo reikalų komiteto posėdyje aiškino šį klausimą pristačiusi mero patarėja Jurgita Choromanskytė, tokią tarybą steigti įpareigoja pasikeitęs Regioninės plėtros įstatymas. Šį steigimą kuruoja Vidaus reikalų ministerija. Pasak jos, savivaldybės taryba turi pritarti tokios tarybos steigimui kartu su Jurbarko, Šilalės rajonų ir Pagėgių savivaldybės tarybomis, tuo pačiu pritarti Regiono plėtros tarybos sutarties ir nuostatų projektams ir įpareigoti merą pasirašyti steigimo sutartį ir dalyvauti steigiamajame susirinkime ir balsuoti už tarybos nuostatus bei juos pasirašyti. Meras įgaliojamas ir tvirtinti kolegijos personalinę sudėtį bei jos darbo reglamentą. Savivaldybė įsipareigoja, kad skirs 2500 eurų šios įstaigos steigimui ir deleguos du rajono savivaldybės tarybos narius į Tauragės regiono plėtros tarybos kolegiją. Kolegija bus vienas pagrindinių jos organų.


Vaclovas Karbauskis klausė apie kolegijos vaidmenį Regiono plėtros taryboje. Pasak mero patarėjos, realiai taryba susidarys iš keturių rajonų savivaldybių tarybų, nors jos kartu niekuomet nesirinks. Visais klausimais sprendimus priims savivaldybių tarybos ir įgalios merus dalyvauti visuotiniuose susirinkimuose ir balsuoti taip, kaip rajonų tarybos nusprendė. Kolegija tvirtina direktoriaus pareigybės aprašymą, skelbia konkursą ir priima į darbą tarybos direktorių, nustato atlyginimą, darbo sąlygas ir atlieka visas Regioninės plėtros įstatymu nustatytas funkcijas. Tai vykdomasis organas, kuris daugiausiai ir dirbs. Visuotinis susirinkimas bus šaukiamas tik kartą ar du per metus – patvirtinti finansines ataskaitas ir regiono plėtros planus.


Komitetų posėdyje Sigitui Mičiuliui pasidomėjus, kokia bus Regiono plėtros tarybos juridinė forma, J. Choromanskytė teigė, kad tai naujas juridinis vienetas, tai nei biudžetinė, nei viešoji įstaiga, tai būtent Regiono plėtros taryba. Pasak jos, įstatymai jau yra atitinkamai pakeisti, net nustatytas atskiras mokestis Registrų centre. 


Kolegijos narių skaičiui turi įtakos savivaldybės dydis: Jurbarko, Tauragės ir Šilalės savivaldybės deleguos po du kolegijos narius, Pagėgiai – vieną. Savivaldybės tarybos nariai nubalsavo, kad į Tauragės regiono plėtros tarybos kolegiją deleguojami S. Mičiulis ir Giedrė Stulginskienė. Savivaldybių merai visuotiniame susirinkime turės lygiavertes galias.
Tarybos nariai pritarė, kad Tauragės regiono plėtros tarybai kaip Tauragės rajono savivaldybės stojamasis įnašas bus perduotas Tauragės rajono savivaldybei nuosavybės teise priklausantis finansinis turtas iš Tauragės rajono savivaldybės biudžeto – 2 500 Eur.  


Pasak mero patarėjos, naujasis įstatymas pradeda galioti nuo sausio 1-osios, ir tokios Regiono plėtros tarybos, kokias mes žinome šiandien, tiesiog baigia savo egzistavimą.
Deklaruojami tokie naujosios Regiono plėtros tarybos veiklos tikslai: planuoti, koordinuoti nacionalinės regioninės politikos įgyvendinimą Tauragės regione ir bendrai su kitomis regionų plėtros tarybomis, savivaldybių institucijomis ir įstaigomis įgyvendinamas regioninės plėtros skatinimo priemones, skatinti socialinę, ekonominę Tauragės regiono plėtrą, darnų urbanizuotų teritorijų vystymą, socialinių ir ekonominių skirtumų tarp Tauragės regiono ir kitų regionų bei šių skirtumų tarp Tauragės regiono savivaldybių mažinimą, skatinti savivaldybių bendradarbiavimą, siekiant padidinti funkcinių zonų vystymo ir viešųjų paslaugų teikimo organizavimo efektyvumą, atstovauti Tauragės regionui.

Regiono plėtros taryba informaciją apie savo veiklą skelbs savo interneto svetainėje. 

Šiuo metu Tauragės regioninės plėtros departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos vadovaujantis  Vidas Bičkus „Tauragės žinioms“ sakė, kad yra priimtas naujas įstatymas, keičiantis visą regiono plėtros tarybos formavimą.
Pasak jo, Regiono plėtros departamento Tauragėje, kaip ir Klaipėdoje, Utenoje ir kitose, apskrityse,  nebeliks nuo kovo.
– Taip, o ką darysi. Toks gyvenimas, – atsakė V. Bičkus, paklaustas, ar jis neteks darbo.
Esą iš visų tribūnų deklaruojama, kad reikia stiprinti regionus, taigi taip jie stiprinami – steigiamos naujos regionų plėtros administracijos, jų darbuotojai nebus valstybės tarnautojai. Vilniuje departamentas išliks, tačiau jo padalinių regionuose nebebus. V. Bičkus neslėpė skeptiškos nuomonės apie šią reorganizaciją:
– Žiūrėkim,  kas yra Tauragėj – Kelių tarnyba reorganizuota, jos nebėra, Mokesčių inspekcija Klaipėdai priklauso, Sodra – Šilalėj... Taip kad Tauragės apskrities pavadinimas greičiausiai išnyks... – „Tauragės žinioms“ teigė jis.

 

Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
prieš 10 valandų
Lietuvos kosmetikų ir kosmetologų asociacija įsitikinusi, kad grožio paslaugas teikiančiam smulkiam verslui kyla reali galimybė neišgyventi karantino. „Gaunama 257 eurų išmoka, kurią gauna net ne visi paslaugų teikėjai, nėra pakankama padengti patiriamus nuostolius ir būtinoms reikmėms, tad grožio paslaugų smulkiajam verslui, neturinčiam galimybės užsitikrinti ilgalaikio saugaus finansinio rezervo, kyla reali grėsmė neišgyventi ilgesnio karantino“, – teigiama asociacijos rašte premjerei Ingridai Šimonytei ir sveikatos apsaugos ministrui Arūnui Dulkiui. Kad situacija grėsminga, patvirtina ir su „Tauragės žiniomis“ susisiekusi Liveta Austinaitė – jos grožio studiją ,,Liva nagų stiliaus namai“ teko uždaryti vos spėjus įsivažiuoti darbams. „Esi jaunas žmogus, sukuri pirmiausia darbo vietą sau, tada dar kolegoms, ir tau trenkia lyg su šlapiu skuduru į veidą“, – nusivylimo neslepia ji.
Nuotrauka
orai
Įkelta:
prieš 14 valandų
Šiomis dienomis orų pokyčiai ne tik naikins baltą žiemos peizažą, bet ir privers vairuotojus bei pėsčiuosius būti itin atidiems. Dienomis numatoma teigiama temperatūra, tačiau vakarais, naktimis ir rytais ji nukris, tad formuosis plikledis. Kai kur keliuose papildomų sunkumų kels ir tvyrosiantis rūkas.
Nuotrauka
parduotuves
Įkelta:
prieš 1 dieną
Kad šiais laikais galima apsipirkti neišeinant iš namų – ne naujiena. Internetinė prekyba ypač pagyvėjo užklupus pandemijai – saugodami sveikatą, žmonės vis dažniau apsiperka  internetu. Vis dėlto iki šiol tai daugiausia buvo prekybos milžinų kovos laukas. Tačiau imtis ryžtingų sprendimų gyvenimas verčia ir smulkiuosius prekybininkus: drąsiausieji irgi jau kelia koją į internetą: internetinę parduotuvę atidarė dvi mažas maisto krautuvėles turinti verslininkė, o prekiaujantieji drabužiais, pristatydami savo prekes, rengia gyvas vaizdo transliacijas.
Nuotrauka
Autobusu stotis
Įkelta:
prieš 1 dieną
Šiemet Tauragėje planuojama atnaujinti ir išplėsti miesto ir priemiesčio autobusų maršrutų ir stotelių tinklą. Kiekvienam autobuso maršrutui ketinama priskirti tam tikrą spalvą. Toks maršrutų žymėjimas būtinas kuo paprastesniam informacijos pateikimui autobusų stotelių švieslentėse, kurias mieste tikimasi įrengti jau šį rudenį. Gyventojų prašoma atkreipti dėmesį, ar toks maršrutų suskirstymas juos tenkina.
Nuotrauka
Savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2021-01-19
Sausio 19 dieną Tauragės rajono savivaldybės administracijos savivaldybės gydytojo (vyriausiojo specialisto) pareigas pradėjo eiti Rūta Stasytienė.
Nuotrauka
vėliava
Įkelta:
2021-01-19
Prie tilto per Jūrą jau netrukus iškils net 30 m aukščio stiebas, ant kurio suplevėsuos Lietuvos vėliava. Tai dar vienas gražus projektas Tauragei, prie kurio jau dirba grupė savivaldybės specialistų.
Nuotrauka
Tauragės rajono savivaldybės bendruomeniniai šeimos namai
Įkelta:
2021-01-19
2017 m. buvusio „Šaltinėlio“ patalpose įsikūrę Tauragės rajono savivaldybės bendruomeniniai šeimos namai tarp tauragiškių išpopuliarėjo dėl galimybės pasinaudoti nemokamomis psichologo konsultacijomis. Nuo kito mėnesio prie jau dirbančių trijų psichologių prisijungia psichologė iš Šilalės Alma Žiauberienė.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-01-18
Sudėtingesnės eismo sąlygos dėl snygio išlieka vakarinėje šalies dalyje. Tauragės gatvėse, nors dirba kelius valanti technika, eismo sąlygos sudėtingos.
Nuotrauka
Koliažas
Įkelta:
2021-01-18
Rugsėjį per visą šalį nuskambėjusi nelegalių šunų daugyklų istorija nesibaigia. Vyksta ikiteisminis tyrimas dėl Gaurės gatvėje aptiktos nelegalios daugyklos, iš kurios paimti šunys buvo nualinti nuolatinio kergimo. Meldiklaukio kaime (Lauksargių sen.) aptiktos nelegalios daugyklos byla jau perduota Tauragės apylinkės teismui. O gyvūnų globos organizacijų savanoriai teigia, jog kova prieš šunų nepriežiūrą ir nelegalias šunų daugyklas dar nebaigta, priešingai, ji tik prasideda – šalyje fiksuojamos brangių veislių šunų vagystės.
Nuotrauka
Milgaudziai
Įkelta:
2021-01-18
Savaitės pradžioje šaltis palaipsniui švelnės, nors naktimis temperatūra dar daug kur kris iki –20 laipsnių, visgi, taip šalta, kaip savaitgalį jau nebus. Antroje savaitės pusėje sulauksime ryškesnių pokyčių – plūstels šiluma. 
Nuotrauka
saligatviai
Įkelta:
2021-01-18
Praėjusios savaitės pabaigoje gausiai pasnigus, o vėliau šalį ėmus kaustyti šalčiams kai kurių gatvių šaligatviai buvo užversti sniegu ar sušalusio sniego sankaupomis. Redakcija penktadienį sulaukė Jovarų gyventojo skambučio. Vyras teigė, jog dalies Jovarų šaligatviai nenuvalyti, klausė, ar seniūnija rengiasi juos valyti, o gal tai gyventojų darbas.
Nuotrauka
savivaldybe
Įkelta:
2021-01-18
Nuosavo būsto problema aktuali išlieka visoje Lietuvoje: ne visos jaunos šeimos dėl mažų pajamų gali tikėtis banko paskolos įsigyti būstą, kitiems nepavyksta sutaupyti lėšų būstui įsigyti, tad tenka jį nuomotis. Tačiau ką daryti, jeigu vos suduri galą su galu, o sumokėjus nuomą vargiai lieka pragyvenimui? Tam šalies savivaldybės perka ir už daug mažesnę nei rinkos kaina nuomoja nepasiturintiems gyventojams socialinius būstus. Tačiau juos gauti pretenduojančiųjų eilės skaičiuojamos šimtais.
Nuotrauka
snygis
Įkelta:
2021-01-16
Lietuvos automobilių kelių direkcija praneša, jog sudėtingiausios eismo sąlygos išlieka vakarų ir šiaurės vakarų Lietuvoje, čia dėl buvusio ar besitęsiančio snygio valstybinės reikšmės kelių dangos yra padengtos puraus arba prispausto sniego sluoksniu, daugelyje vietų provėžotos, slidžios.
Nuotrauka
rogutes
Įkelta:
2021-01-15
Savaitgalį pasnigus tauragiškiai suskubo į parduotuves pirkti rogučių. Deja, ne visur jų įsigyti pavyks. O ten, kur jų yra, šios paklausios prekės kaina  siekia ir 50 eurų.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2021-01-14
Kad šiais laikais galima apsipirkti neišeinant iš namų – ne naujiena. Internetinė prekyba ypač pagyvėjo užklupus pandemijai – saugodami sveikatą, žmonės vis dažniau apsiperka  internetu. Vis dėlto iki šiol tai daugiausia buvo prekybos milžinų kovos laukas. Tačiau imtis ryžtingų sprendimų gyvenimas verčia ir smulkiuosius prekybininkus: drąsiausieji irgi jau kelia koją į internetą: internetinę parduotuvę atidarė du mažas maisto krautuvėles turinti verslininkė, o prekiaujantieji drabužiais, pristatydami savo prekes, rengia gyvas vaizdo transliacijas.
Nuotrauka
upė Jūra.
Įkelta:
2021-01-14
Nuo ketvirtadienio į Lietuvą plūs arktinis šaltis. Nors dieną temperatūros dar nebus itin žemos, tačiau vakarėjant termometrų stulpeliai sparčiai kris žemyn. Penktadienio dieną šalčio jau bus dvigubai daugiau, o naktį temperatūra priartės prie –20 laipsnių. Savaitgalį stingdantis šaltis tik stiprės, naktimis bus apie –25 laipsnius, vietomis ir daugiau.  
Nuotrauka
kelias
Įkelta:
2021-01-14
Neseniai Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) pasidalijo informacija apie šalyje planuojamus įrengti greičio matavimo įrenginius. Tauragės prieigose, ruože nuo Papušynės kaimo iki Mažonų, planuojama įrengti vidutinio greičio kontrolės ruožą.
Nuotrauka
poliklinika
Įkelta:
2021-01-14
Šiandien Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centrą pasiekė 72 vakcinos nuo COVID-19, artėjantį pirmadienį – dar 180. Kaip „Tauragės žinioms“ teigė Donatas Petrošius, Tauragės PSPC direktorius, pirmiausia bus skiepijami slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninių darbuotojai.
Nuotrauka
namas
Įkelta:
2021-01-13
Praėjusios Kalėdos dešimčiai Adakavo socialinių paslaugų namų gyventojų atnešė patį tikriausią stebuklą – jie įsikūrė naujutėlaičiuose, specialiai jiems pastatytuose grupinio gyvenimo namuose. Po daugybės įstaigoje praleistų metų pagaliau jie džiaugiasi ramybe ir mokosi savarankiškumo. Namas Norkaičiuose pastatytas įgyvendinant globos namų institucinę pertvarką. Tai jau antras toks namas Tauragėje, o netrukus bus pradėti statyti dar du tokie namai Skaudvilėje, vėliau dar du – Tauragėje.
Nuotrauka
rukymas
Įkelta:
2021-01-13
Nuo šių metų įsigaliojo pernai seimo įteisintas draudimas rūkyti balkonuose, kai tam prieštarauja bent vienas daugiabučio gyventojas.
Nuotrauka
ugniagesių cisterna
Įkelta:
2021-01-13
Vakar, apie 19.50 val., Pajūralio kaime (Šilalės r.) kilus gaisrui sudegė tuo metu savo lovoje buvusi 80 m. senjora.