Skaudvilės slaugos ligoninė žengia link reorganizacijos
Įkelta:
2020-11-20
Nuotrauka
Aprašymas
Antanas Guobys: „Slaugos ligoninių Lietuvoje mažėja, jos prijungiamos prie didesnių ligoninių ir tampa jų padaliniais“. „Tauragės žinių“ archyvo nuotraukos

Visos Lietuvos sveikatos apsaugos sistemai susiduriant su iki šiol neregėtu iššūkiu pandemijos akivaizdoje ir toliau užtikrinti pacientų gydymą, Tauragės rajono savivaldybėje netyla kalbos apie Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės darbą. Savivaldybės taryboje nuspręsta, kad ši gydymo įstaiga bus reorganizuota prijungiant ją prie Tauragės ligoninės. Kalbama, kad toks žingsnis padės  Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninei lengviau susidoroti su tokiais iššūkiais, kaip personalo trūkumas ar resursų užtikrinimas. Tiesa, tokiam žingsniui Tauragės rajono tarybos opozicija priešinosi. 

Sujungs su Tauragės ligonine

Dar praėjusį penktadienį Tauragės rajono tarybos Ekonomikos ir kaimo reikalų komiteto posėdyje dalyvavęs Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas paaiškino, kodėl būtina kalbėti apie šios gydymo įstaigos reorganizaciją.

Anot jo, tokiai mažai gydymo įstaigai užtikrinti, kad užtektų resursų ir būtų vykdomas nepertraukiamas darbas, kol kas pavyksta, tačiau tampa vis sudėtingiau. 

– Per pastaruosius trejus metus buvo daug kalbėta apie ligoninių ir sveikatos apsaugos įstaigų tinklą visoje Lietuvoje. Buvo kalbų ir apie tai, kad Tauragės regioninę ligoninę reikėtų jungti prie Jurbarko ir Šilalės ligoninių. Buvo kalbų ir apie Tauragės apskrities (ligoninių – aut. past.) prijungimą prie Klaipėdos. Bet kol kas tie darbai nėra atlikti. <...> Sprendimo esmė tokia, kad iššūkių sveikatos sistemoje daug, todėl norima pakeisti įstatus visose sveikatos apsaugos įstaigose. Yra daug pakeitimų, kurie labai greiti, reikia įvertinti ir apdoroti labai daug informacijos. Turime problemų dėl personalo – trūksta gydytojų, slaugytojų, slaugytojų padėjėjų. Ir manome, kad toks sprendimas (reorganizacija, – aut. past.) padėtų kompleksiškai spręsti medicinos ir sveikatos apsaugos įstaigų darbą ir užtikrintų kokybišką aptarnavimą, – paaiškino D. Kaminskas.

Anot jo, jau daug metų VšĮ Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė naudojasi mažais resursais, kol kas su jais išsiverčiama.

– Teisės aktų pakeitimų vis daugiau, pavaduotojo nėra, yra tikrai daug iššūkių, reikia kažką daryti, kad tokio dydžio kaip Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje problemų nebūtų. Kituose rajonuose panašios ligoninės jau yra prijungtos prie kitų, didesnių ligoninių <...> tam, kad būtų galima kompleksiškiau teikti paslaugas, – kalbėjo Tauragės rajono meras.

Darbuotojai atleisti nebus

D. Kaminskas sakė, kad ne kartą diskutuota, ar tokia įstaiga kaip Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė išliks. Meras pabrėžė, kad ši įstaiga turi ir toliau teikti paslaugas, o reorganizacija padėtų tai užtikrinti. 

– Negali net būti kalbos, kad neliktų, – akcentavo D. Kaminskas. 

Jis teigė, kad vykstant reorganizacijai nė vienas darbuotojas nebus atleistas, kadangi visoje Lietuvoje yra jaučiamas gydytojų, slaugytojų trūkumas, todėl apie tai, jog reikėtų mažinti personalą, negalima net galvoti.

Tauragės rajono tarybos patvirtintame sprendime nurodyta, kad reorganizacija turėtų įvykti iki kitų metų gegužės pabaigos. 

– Iki tos dienos turės įvykti visos procedūros, – sakė D. Kaminskas.

Anot jo, planuojama, kad vykstant reorganizacijai Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje teikiamos paslaugos pacientams nenutrūks.

D. Kaminskas pabrėžė, kad Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės personalui ir vadovui jokių priekaištų neturi.

Opozicija norėjo pakišti koją

Trečiadienį Tauragės savivaldybės taryboje buvo svarstoma, ar pritarti Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės reorganizacijai ją prijungiant prie Tauragės ligoninės. 

Tarybos narė socdemė Rita Grigalienė posėdyje klausė, ar su Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės darbuotojais buvo svarstytas reorganizacijos klausimas, į tai meras atsakė, kad tokia diskusija vyko su įstaigos direktoriumi.

– Tarybos nariai turės apsispręsti remdamiesi argumentais. <...> Ta įstaiga veikia, dirba, tad nežinau, kokia gali būti žala bendruomenei, – sakė D. Kaminskas.

Bet Tauragės rajono tarybos posėdyje opozicijos atstovai siūlė šį klausimą atidėti ir diskutuoti su Skaudvilės bendruomene. Tarybos narys Vaclovas Karbauskis teigė nematantis reikalo skubėti, kadangi reorganizacija nebuvo aptarta su gydymo įstaigos kolektyvu. 

– Manau, šis klausimas yra per skubus. Mes ligoninių skaičių galime sumažinti ir vėliau, po 6–7 mėnesių, kada bus aiškesnė situacija. Nemanau, kad kolektyvas nesusitvarko su finansais ar valdymu, – aiškino V. Karbauskis.

Tačiau tarybos narys Kęstutis Balašaitis prieštaravo tokiems kolegų argumentams. Jis teigė, kad neseniai buvo kalbama apie mokyklų reorganizacijų klausimą, šiuo metu procesai toliau vyksta, vaikai toliau mokomi, tad problemos nereikėtų įžvelgti ir reorganizuojant ligonines.

– Ligoninė irgi neuždaroma, o tik reorganizuojama. Nėra situacija šiandien tokia, kad nereikėtų priimti sprendimų, juk nereikia stabdyti gyvenimo, – dėstė  K. Balašaitis

Tauragės rajono tarybos nariai balsuodami pritarė, kad būtų įvykdyta reorganizacija: 10 balsavo už, 7 – prieš, o 5 – nusišalino, tad sprendimas priimtas. 

Sudarys planą

Tauragės ligoninės direktorius Liutauras Indriuška „Tauragės žinioms“ trečiadienį teigė jau girdėjęs apie rajono tarybos priimtą sprendimą, kad prie jo vadovaujamos gydymo įstaigos bus prijungta Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė.

– Meras pasirašys potvarkį, tad suprantu, kad greičiausiai abi įstaigos bus įpareigotos sudaryti planą. Tad sėsime prie bendro stalo ir derinsime klausimus, – ką planuojama daryti toliau, atskleidė L. Indriuška.

Jis teigė, kad ligoninių jungimo klausimai jau ne pirmus metus aptariamas ir nacionaliniu, ne vien regioniniu lygmeniu, gydymo įstaigos reorganizuojamos visoje Lietuvoje.

– Tas pačias paslaugas teikiančios įstaigos neturėtų būti du skirtingi juridiniai vienetai, – tarybos sprendimą komentavo Tauragės ligoninės direktorius. – O (ligoninių, – aut. past.) savininkai yra rajono taryba, jie priima sprendimą, mes tik vykdome nurodymus ir įsipareigojimus. Tad nevertinu to sprendimo nei teigiamai, nei neigiamai. Ligoninių darbuotojai ir toliau atliks savo funkcijas, o paslaugos – identiškos. 

Direktorius serga

Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės direktorius Antanas Guobys šiuo metu serga COVID-19 ir laikosi izoliacijos. Jis „Tauragės žinias“ informavo, kad šiuo metu pačioje ligoninėje yra 21 COVID-19 pacientas: 4 globotiniai ir 17 ligonių. 

Karščiavimo ir kitus koronaviruso simptomus šiuo metu jaučiantis gydymo įstaigos direktorius teigė dar nesusipažinęs su informacija, kad taryba priėmė sprendimą pritarti reorganizacijai, tačiau teigė žinojęs, jog šis klausimas bus svarstomas.

Kur dirbs – dar nežino

Jis dėstė, kad vykstant reorganizacijai bus itin svarbu informuoti gydymo įstaigos personalą apie vykstančius procesus. A. Guobys aiškino, kad tokio sprendimo laukė, nes Lietuvoje ligoninių reorganizavimas tapo tendencija, tad anksčiau ar vėliau tai turėjo įvykti ir Skaudvilėje. 

Jau dabar aišku, kad dėl reorganizacijos Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje bus naikinama direktoriaus pareigybė.

– Ankstyvas klausimas, kol kas neturiu atsakymo, – paklaustas, ką ketina veikti ateityje, atsakė A. Guobys.

Trūksta personalo

A.Guobys dėstė, kad slaugos ligoninių Lietuvoje mažėja, jos prijungiamos prie didesnių ligoninių ir tampa jų padaliniais.

– Taupomi finansai. Sujungus gydymo įstaigas kai kurias administracijos funkcijas atlieka mažiau žmonių, – dėstė direktorius. 

Direktorius atsakė, kad kasmet ligoninei tapdavo vis sunkiau išsiversti, ypač dėl personalo trūkumo.

– Nebuvo nė metų, kad mūsų rodikliai būtų neigiami, visi atlyginimai mokami laiku, vyko renovacijos, tačiau siunčiamų raštų skaičius ėmė didėti, terminai nustatomi trumpesni, o specialistų mes neturime: aš esu direktorius, bet pavaduotojų neturiu, yra buhalterė ir slaugos administratorė. Yra tikrai sunku. Prijungimo mes laukėme, – kalbėjo A.Guobys.

   
Nuotrauka
orai
Įkelta:
prieš 14 valandų
Ypač šiltos, vasarą primenančios dienos baigėsi – Lietuvoje įsivyraus labiau gegužei būdinga temperatūra, taip pat lietaus bus atgaivinta pavasariška žaluma. Artimiausiomis dienomis vyraus maloni šiluma, dangumi vis praplauks lietaus debesys, tikėtina, kad šeštadienį kritulių bus mažiau, dažniau nušvis saulė.
Nuotrauka
civilinės pratybos
Įkelta:
prieš 1 dieną
Trečiadienį Vidaus reikalų ministerija su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu (PAGD) organizavo valstybinio lygio civilinės saugos funkcines pratybas, kuriose dalyvavo ir šalies savivaldybės bei institucijos, – praneša LRT. Per pratybas vyko gyventojų apie galimą pavojų perspėjimo ir informavimo sistemos tikrinimas – 15.00 val. visoje Lietuvoje buvo įjungtos sirenos, taip pat gyventojams per Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemą (GPIS) į mobiliuosius telefonus siunčiami pranešimai.
Nuotrauka
Maisto bankas
Įkelta:
2021-05-11
Gegužės 7-8 dienomis visoje Lietuvoje vyko tradicine tapusi pavasarinė „Maisto banko“ akcija, kurios metu buvo siekiama surinkti kuo daugiau paramos ilgo galiojimo maisto produktais socialiai pažeidžiamiems Lietuvos gyventojams. Lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ pirkėjai daugiau kaip 106 tūkst. vienetų ilgo galiojimo maisto produktų, kurių vertė viršijo 99 tūkst. eurų. Paramos skrajutėmis pirkėjai paaukojo dar 14 tūkst. eurų.
Nuotrauka
skiepai
Įkelta:
2021-05-11
Pasiskiepyti nuo koronaviruso jau gali ir visi norintieji nuo 18-os metų. Tiesa, vakcinos pasirinkti nėra galimybės – siūloma „Vaxzevria“ vakcina. Jos rajone susikaupė apie 700. 
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-11
Susisiekimo ministerija primena, kad dėl keičiamų televizijos dažnių Tauragės, Telšių, Šilalės, Laukuvos, Pagėgių ir jų apylinkių gyventojai, kurie televizijos programas žiūri naudodami kambarines ar lauko antenas antradienį, gegužės 11 d., turėtų atlikti automatinę arba rankinę televizijos kanalų paiešką.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-11
Tauragė pelnytai vadinama automobilininkų miestu, tad visos naujienos, susijusios su mašinomis, tauragiškiams itin aktualios. Nuo gegužės 1-osios norint parduoti automobilį jau privalu turėti savininko deklaravimo kodą (SDK) arba gresia bauda. SDK nukreiptas prieš nesąžiningus perpardavinėtojus, kurie nedeklaruoja sandorių, nemoka mokesčių ir dažnai neatsako už parduodamą automobilį. Tačiau ir legaliai dirbantiems automobilių importuotojams gauti tokį kodą tapo iššūkiu: naujoji „Regitros“ sistema stringa, o automobilių prekeiviai netveria pykčiu – jų verslas žlugdomas. „Tauragės žinių“ kalbinti verslininkai naująją tvarką keikia ir vadina ją nesąmone.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-05-10
Šiandien vykusiame savivaldybės administracijos Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje pranešta apie tai, kad į mokyklas grįžo atskiros klasės ne tik Jovarų pagrindinėje mokykloje, bet ir „Šaltinio“ progimnazijoje. Kitų mokyklų bendruomenės irgi tariasi dėl vaikų sugrįžimo į kontaktinį ugdymą.
Nuotrauka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2021-05-10
Šią savaitę vidaus reikalų ministerija su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu (PAGD) organizuoja valstybinio lygio civilinės saugos funkcines pratybas. Jų metu bus vertinamas institucijų gebėjimas operatyviai perduoti ir atnaujinti informaciją apie branduolinę avariją. Be to, bus tikrinama gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos (GPIS) veikla ir tai, kaip teikiama pirminė informacija bei rekomendacijos gyventojams.
Nuotrauka
spiečius
Įkelta:
2021-05-10
Tauragės rajono savivaldybės jaunimo užimtumo ir verslo skatinimo programos konkurso projektų atrankos komisija, vadovaujama mero pavaduotojos Virginijos Eičienės, paskirstė jaunimo užimtumo ir verslo skatinimo programai skirtas lėšas. Dešimčiai projektų įgyvendinti skirta 13 249 Eur. Už šias lėšas vyks jaunimo verslumo ugdymo užsiėmimai, bus organizuojami filmų vakarai ir kitos veiklos.
Nuotrauka
konteineris
Įkelta:
2021-05-10
Tarp Vasario 16-osios ir Respublikos gatvių, daugiabučių kieme stovi žalias nežymėtas atliekų konteineris. O greta jo, nepriklausomai nuo metų laiko, nuolat susikaupia krūva žaliųjų atliekų.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-09
Ką daryti, kai nugaišęs, dažniausiai po automobilio ratais žuvęs gyvūnas taip ir lieka gulėti gatvėje ar jos pakraštyje? Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Tauragės departamento atstovai tokiu atveju pataria skambinti bendruoju pagalbos telefonu. 
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-09
Tauragės kultūros centras kviečia prisijungti puošiant miestą šventei – įkurti šventinę alėją „Tauro ragas 2021“. Per Kalėdas Bažnyčių gatvė džiugino nuostabia eglučių alėja, o štai per miesto šventę visi norintys galės prisidėti papuošdami šią gatvę savo sukurtais tauro ragais. 
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-08
Europos dieną, kuri švenčiama kiekvienų metų gegužės 9-ąją, džiaugiamasi taika ir vienybe Europoje. Šią dieną kasmet švenčia tūkstančiai žmonių: klausosi koncertų, dalyvauja ekskursijose, diskusijose ir kituose renginiuose. Tai progai skirtų renginių netrūks ir Tauragėje.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-08
Šiltą dieną smagu kavinės ar restorano terasoje papietauti, pasėdėti su kavos puodeliu ar pavakaroti. Užsitęsus karantinui žmonės to išties pasiilgo. Praėjusią savaitę po daugiau nei penkių mėnesių tylos lauko kavinės, restoranai ir barai veiklą atnaujino. Deja, džiaugsmu jų darbuotojai netrykšta: įvairiausi apribojimai niekur nedingo, o taip lauktą lankytojų antplūdį sustabdė atvėsę ir lietingi orai.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-05-07
Pirmą kartą Tauragėje įgyvendinamas dalyvaujamasis biudžetas. Tauragės rajono gyventojai siūlė idėjas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti. Iš viso gauta 14 kriterijus atitinkančių paraiškų. Kitas etapas – balsavimas. Jau nuo gegužės 10 d. (pirmadienio) gyventojai galės balsuoti už labiausiai patikusias iniciatyvas, o daugiausiai palaikymo sulaukusias idėjas įgyvendins Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
rūkymas
Įkelta:
2021-05-07
Nuo sausio įsigaliojus Lietuvos Respublikos tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pakeitimui gyventojai gali pareikšti pageidavimą, kad daugiabutyje, kuriame jie gyvena, nebūtų rūkoma. Tauragėje draudimas rūkyti įsigaliojo šešiuose daugiabučiuose. Nepaisantiems draudimo gresia baudos.
Nuotrauka
savivaldybė
Įkelta:
2021-05-07
Pirmą kartą Tauragėje įgyvendinamas dalyvaujamasis biudžetas. Tauragės rajono gyventojai siūlė idėjas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti. Iš viso gauta 14 kriterijus atitinkančių paraiškų. Kitas etapas – balsavimas. Jau nuo gegužės 10 d. (pirmadienio) gyventojai galės balsuoti už labiausiai patikusias iniciatyvas, o daugiausiai palaikymo sulaukusias idėjas įgyvendins Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-07
Nuo trečiadienio visą mėnesį prekybos centro „Senukai“ hole eksponuojama Tauragės profesinio rengimo centro mokinių darbų paroda. Tauragiškiai kviečiami balsuoti už labiausiai patikusį darbą bei laimėti vieną eksponuojamų paveikslų.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-07
Jau šiandien startuoja gegužės 7–8 dienomis Tauragės rajone vyksianti aplinkosauginė akcija „Darom 2021“. Kviečiame prisijungti prie komandos ir jos kilnaus tikslo!