2020 Lapkričio 26 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Skaudvilės slaugos ligoninė žengia link reorganizacijos

  • Įkelta: 2020-11-20
Antanas Guobys: „Slaugos ligoninių Lietuvoje mažėja, jos prijungiamos prie didesnių ligoninių ir tampa jų padaliniais“. „Tauragės žinių“ archyvo nuotraukos

Visos Lietuvos sveikatos apsaugos sistemai susiduriant su iki šiol neregėtu iššūkiu pandemijos akivaizdoje ir toliau užtikrinti pacientų gydymą, Tauragės rajono savivaldybėje netyla kalbos apie Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės darbą. Savivaldybės taryboje nuspręsta, kad ši gydymo įstaiga bus reorganizuota prijungiant ją prie Tauragės ligoninės. Kalbama, kad toks žingsnis padės  Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninei lengviau susidoroti su tokiais iššūkiais, kaip personalo trūkumas ar resursų užtikrinimas. Tiesa, tokiam žingsniui Tauragės rajono tarybos opozicija priešinosi. 

Sujungs su Tauragės ligonine

Dar praėjusį penktadienį Tauragės rajono tarybos Ekonomikos ir kaimo reikalų komiteto posėdyje dalyvavęs Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas paaiškino, kodėl būtina kalbėti apie šios gydymo įstaigos reorganizaciją.

Anot jo, tokiai mažai gydymo įstaigai užtikrinti, kad užtektų resursų ir būtų vykdomas nepertraukiamas darbas, kol kas pavyksta, tačiau tampa vis sudėtingiau. 

– Per pastaruosius trejus metus buvo daug kalbėta apie ligoninių ir sveikatos apsaugos įstaigų tinklą visoje Lietuvoje. Buvo kalbų ir apie tai, kad Tauragės regioninę ligoninę reikėtų jungti prie Jurbarko ir Šilalės ligoninių. Buvo kalbų ir apie Tauragės apskrities (ligoninių – aut. past.) prijungimą prie Klaipėdos. Bet kol kas tie darbai nėra atlikti. <...> Sprendimo esmė tokia, kad iššūkių sveikatos sistemoje daug, todėl norima pakeisti įstatus visose sveikatos apsaugos įstaigose. Yra daug pakeitimų, kurie labai greiti, reikia įvertinti ir apdoroti labai daug informacijos. Turime problemų dėl personalo – trūksta gydytojų, slaugytojų, slaugytojų padėjėjų. Ir manome, kad toks sprendimas (reorganizacija, – aut. past.) padėtų kompleksiškai spręsti medicinos ir sveikatos apsaugos įstaigų darbą ir užtikrintų kokybišką aptarnavimą, – paaiškino D. Kaminskas.

Anot jo, jau daug metų VšĮ Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė naudojasi mažais resursais, kol kas su jais išsiverčiama.

– Teisės aktų pakeitimų vis daugiau, pavaduotojo nėra, yra tikrai daug iššūkių, reikia kažką daryti, kad tokio dydžio kaip Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje problemų nebūtų. Kituose rajonuose panašios ligoninės jau yra prijungtos prie kitų, didesnių ligoninių <...> tam, kad būtų galima kompleksiškiau teikti paslaugas, – kalbėjo Tauragės rajono meras.

Darbuotojai atleisti nebus

D. Kaminskas sakė, kad ne kartą diskutuota, ar tokia įstaiga kaip Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė išliks. Meras pabrėžė, kad ši įstaiga turi ir toliau teikti paslaugas, o reorganizacija padėtų tai užtikrinti. 

– Negali net būti kalbos, kad neliktų, – akcentavo D. Kaminskas. 

Jis teigė, kad vykstant reorganizacijai nė vienas darbuotojas nebus atleistas, kadangi visoje Lietuvoje yra jaučiamas gydytojų, slaugytojų trūkumas, todėl apie tai, jog reikėtų mažinti personalą, negalima net galvoti.

Tauragės rajono tarybos patvirtintame sprendime nurodyta, kad reorganizacija turėtų įvykti iki kitų metų gegužės pabaigos. 

– Iki tos dienos turės įvykti visos procedūros, – sakė D. Kaminskas.

Anot jo, planuojama, kad vykstant reorganizacijai Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje teikiamos paslaugos pacientams nenutrūks.

D. Kaminskas pabrėžė, kad Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės personalui ir vadovui jokių priekaištų neturi.

Opozicija norėjo pakišti koją

Trečiadienį Tauragės savivaldybės taryboje buvo svarstoma, ar pritarti Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės reorganizacijai ją prijungiant prie Tauragės ligoninės. 

Tarybos narė socdemė Rita Grigalienė posėdyje klausė, ar su Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės darbuotojais buvo svarstytas reorganizacijos klausimas, į tai meras atsakė, kad tokia diskusija vyko su įstaigos direktoriumi.

– Tarybos nariai turės apsispręsti remdamiesi argumentais. <...> Ta įstaiga veikia, dirba, tad nežinau, kokia gali būti žala bendruomenei, – sakė D. Kaminskas.

Bet Tauragės rajono tarybos posėdyje opozicijos atstovai siūlė šį klausimą atidėti ir diskutuoti su Skaudvilės bendruomene. Tarybos narys Vaclovas Karbauskis teigė nematantis reikalo skubėti, kadangi reorganizacija nebuvo aptarta su gydymo įstaigos kolektyvu. 

– Manau, šis klausimas yra per skubus. Mes ligoninių skaičių galime sumažinti ir vėliau, po 6–7 mėnesių, kada bus aiškesnė situacija. Nemanau, kad kolektyvas nesusitvarko su finansais ar valdymu, – aiškino V. Karbauskis.

Tačiau tarybos narys Kęstutis Balašaitis prieštaravo tokiems kolegų argumentams. Jis teigė, kad neseniai buvo kalbama apie mokyklų reorganizacijų klausimą, šiuo metu procesai toliau vyksta, vaikai toliau mokomi, tad problemos nereikėtų įžvelgti ir reorganizuojant ligonines.

– Ligoninė irgi neuždaroma, o tik reorganizuojama. Nėra situacija šiandien tokia, kad nereikėtų priimti sprendimų, juk nereikia stabdyti gyvenimo, – dėstė  K. Balašaitis

Tauragės rajono tarybos nariai balsuodami pritarė, kad būtų įvykdyta reorganizacija: 10 balsavo už, 7 – prieš, o 5 – nusišalino, tad sprendimas priimtas. 

Sudarys planą

Tauragės ligoninės direktorius Liutauras Indriuška „Tauragės žinioms“ trečiadienį teigė jau girdėjęs apie rajono tarybos priimtą sprendimą, kad prie jo vadovaujamos gydymo įstaigos bus prijungta Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė.

– Meras pasirašys potvarkį, tad suprantu, kad greičiausiai abi įstaigos bus įpareigotos sudaryti planą. Tad sėsime prie bendro stalo ir derinsime klausimus, – ką planuojama daryti toliau, atskleidė L. Indriuška.

Jis teigė, kad ligoninių jungimo klausimai jau ne pirmus metus aptariamas ir nacionaliniu, ne vien regioniniu lygmeniu, gydymo įstaigos reorganizuojamos visoje Lietuvoje.

– Tas pačias paslaugas teikiančios įstaigos neturėtų būti du skirtingi juridiniai vienetai, – tarybos sprendimą komentavo Tauragės ligoninės direktorius. – O (ligoninių, – aut. past.) savininkai yra rajono taryba, jie priima sprendimą, mes tik vykdome nurodymus ir įsipareigojimus. Tad nevertinu to sprendimo nei teigiamai, nei neigiamai. Ligoninių darbuotojai ir toliau atliks savo funkcijas, o paslaugos – identiškos. 

Direktorius serga

Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės direktorius Antanas Guobys šiuo metu serga COVID-19 ir laikosi izoliacijos. Jis „Tauragės žinias“ informavo, kad šiuo metu pačioje ligoninėje yra 21 COVID-19 pacientas: 4 globotiniai ir 17 ligonių. 

Karščiavimo ir kitus koronaviruso simptomus šiuo metu jaučiantis gydymo įstaigos direktorius teigė dar nesusipažinęs su informacija, kad taryba priėmė sprendimą pritarti reorganizacijai, tačiau teigė žinojęs, jog šis klausimas bus svarstomas.

Kur dirbs – dar nežino

Jis dėstė, kad vykstant reorganizacijai bus itin svarbu informuoti gydymo įstaigos personalą apie vykstančius procesus. A. Guobys aiškino, kad tokio sprendimo laukė, nes Lietuvoje ligoninių reorganizavimas tapo tendencija, tad anksčiau ar vėliau tai turėjo įvykti ir Skaudvilėje. 

Jau dabar aišku, kad dėl reorganizacijos Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje bus naikinama direktoriaus pareigybė.

– Ankstyvas klausimas, kol kas neturiu atsakymo, – paklaustas, ką ketina veikti ateityje, atsakė A. Guobys.

Trūksta personalo

A.Guobys dėstė, kad slaugos ligoninių Lietuvoje mažėja, jos prijungiamos prie didesnių ligoninių ir tampa jų padaliniais.

– Taupomi finansai. Sujungus gydymo įstaigas kai kurias administracijos funkcijas atlieka mažiau žmonių, – dėstė direktorius. 

Direktorius atsakė, kad kasmet ligoninei tapdavo vis sunkiau išsiversti, ypač dėl personalo trūkumo.

– Nebuvo nė metų, kad mūsų rodikliai būtų neigiami, visi atlyginimai mokami laiku, vyko renovacijos, tačiau siunčiamų raštų skaičius ėmė didėti, terminai nustatomi trumpesni, o specialistų mes neturime: aš esu direktorius, bet pavaduotojų neturiu, yra buhalterė ir slaugos administratorė. Yra tikrai sunku. Prijungimo mes laukėme, – kalbėjo A.Guobys.

 
 

Tauragės rajono savivaldybės taryba, įpareigota atitinkamų įstatymų, trečiadienį nubalsavo  kartu su Jurbarko rajono, Pagėgių ir Šilalės rajono savivaldybėmis teigti Tauragės regiono plėtros tarybą. Taryba ne tik pritarė Tauragės regiono plėtros tarybos steigimo sutarties ir nuostatų projektui, bet ir įgaliojo Tauragės rajono savivaldybės merą Dovydą Kaminską pasirašyti Tauragės regiono plėtros tarybos steigimo sutartį, dalyvauti Tauragės regiono plėtros tarybos steigiamajame susirinkime, balsuoti už Tauragės regiono plėtros tarybos nuostatus ir juos pasirašyti.

Savivaldybė ims paskolą
  • Įkelta: 2020-11-20

Į savivaldybės biudžetą šiemet planuojama nesurinkti 8 proc. gyventojų pajamų mokesčio, todėl savivaldybės taryba pritarė sprendimui imti trumpalaikę paskolą. 

Šį rytą Statistikos departamentas skelbia preliminarius praėjusios paros duomenis ir jie nėra džiuginantys. Lapkričio 19-ąją Tauragės savivaldybėje liga nustatyta 37 žmonėms, šalyje – 2 270 susirgimo atvejų. Tauragės apskrityje užfiksuoti 87 COVID-19 susirgimai. 

Visos Lietuvos sveikatos apsaugos sistemai susiduriant su iki šiol neregėtu iššūkiu pandemijos akivaizdoje ir toliau užtikrinti pacientų gydymą, Tauragės rajono savivaldybėje netyla kalbos apie Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės darbą. Savivaldybės taryboje nuspręsta, kad ši gydymo įstaiga bus reorganizuota prijungiant ją prie Tauragės ligoninės. Kalbama, kad toks žingsnis padės Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninei lengviau susidoroti su tokiais iššūkiais, kaip personalo trūkumas ar resursų užtikrinimas. Tiesa, tokiam žingsniui Tauragės rajono tarybos opozicija priešinosi. Apie tai – laikraščio vedamajame.

Skandalingai pagarsėjęs Tauragės verslininkas Arūnas Pukelis, nusikalstamo pasaulio aplinkoje žinomas Šviniaus pravarde, traukiasi iš Lietuvos futbolo federacijos viceprezidento pareigų. Apie tai paskelbė portalas LRT.lt bei po to patvirtino pats verslininkas savo feisbuko paskyroje.

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis ketvirtadienį pranešė, jog atsisako Seimo nario mandato ir palieka parlamentą. Naująja LVŽS frakcijos seniūne išrinkta Aušrinė Norkienė.

Jau aiškėja galima Seimo komitetų sudėtis bei sritys, į kurias šią Seimo kadenciją gilinsis Tauragės atstovai Romualdas Vaitkus ir Aušrinė Norkienė. 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento duomenimis, praėjusią parą Tauragėje nuo koronaviruso mirė du tauragiškiai. Abu buvo gydomi Tauragės ligoninėje.

Tauragės krašto muziejui „Santaka“ vadovauti paskirtas naujas vadovas – nuo lapkričio 13-osios laikinai pareigas eina Darius Kiniulis, muziejaus Istorijos-etnografijos skyriaus vedėjas. Jis pakeis ilgametį muziejininką ir beveik penkerius metus muziejui vadovavusį Romualdą Vaitkų, kuris tauragiškių sprendimu tapo Seimo nariu. Naujasis muziejaus vadovas iššūkių nebijo, ir pirmasis žodis, kuriuo jis apibūdino savo būseną, – „neramu“. Šalia visų laukiančių, kai kurių ir neblogai žinomų, darbų paminėjo ir jam labai nemalonų konfliktą, kurį teks baigti išspręsti būtent jam.

Šio ryto preliminariais Statistikos departamento duomenimis, per praėjusią parą Tauragėje nustatytų koronaviruso susirgimų skaičius siekia 30.  Visoje šalyje nustatyta 1680 susirgimų.  

Per praėjusią parą Tauragėje nustatyti 22 koronaviruso susirgimai. Nuo pandemijos pradžios iš viso COVID-19 susirgo 529 tauragiškiai: 119 jau pasveiko, o 404 vis dar serga.

Pagramančio pagrindinės mokyklai tapus „Aušros“ progimnazijos filialu miestelyje likusio pastato didžioji dalis patalpų liko tuščios. Trečiadienį vykusio tarybos posėdžio metu pritarta siūlymui šį nekilnojamą turtą perduoti  Mažonų seniūnijai.

Ne vienerius metus balas kentusiems verslininkams yra kuo džiaugtis: šią savaitę baigiami Verslininkų gatvės (Tarailių mikrorajonas) asfaltavimo darbai. Dar metų pradžioje apie tai šioje gatvėje verslus turintys asmenys galėjo tik pasvajoti.

Šio ryto preliminariais Statistikos departamento duomenimis, per praėjusią parą Tauragėje nustatytų koronaviruso susirgimų skaičius šoktelėjo aukštyn – užfiksuoti  22 susirgimai, vakar – 9. Šalyje teigiamų tyrimų skaičius vėl gerokai kilstelėjo ir siekia beveik 2 tūkstančius. 

Vokietijos ambasada kartu su Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmais bei renginių organizavimo ir vadybos agentūra „1 Vienintelis“ kviečia mokinius jungtis į nuotolinę konferenciją apie karjeros kūrimą. Renginys vyks trečiadienį, lapkričio 18-ąją, tiesiogiai, platformoje karjeroskonferencija.zoomtv.lt.

Tauragės krašto muziejus „Santaka“ kviečia aplankyti tradicinę regioninę konkursinę liaudies meno parodą „Aukso vainikas“. Tiesa, kaip ir daugelį įprastų dalykų, koronaviruso pandemija ir dėl jos paskelbtas karantinas šiemet ją nukėlė į virtualią erdvę.

Nuo ankstyvo ryto Pilies aikštėje vyksta darbai – statomas eglės karkasas. Iki ketvirtadienio planuojama baigti pastatyti ir šakomis „aprengti“ karkasą, pastatyti pakylas.

Per praėjusią parą, preliminariais Statistikos departamento duomenimis, Tauragėje nustatyti 9 koronaviruso susirgimai. Šalyje teigiamų tyrimų atsakymų skaičius neperkopė tūkstančio – užfiksuoti 966 susirgimai.

Mieste važinėja elektriniai autobusai, netrukus jų daugės, o kai kelionės miesto autobusais tapo nemokamos, jais važiuoti renkasi vis daugiau žmonių. Akivaizdu, kad reikalingi ir nauji autobusų maršrutai, ir naujos stotelės. Apie tai kalbėta savivaldybės tarybos Ekonomikos ir kaimo reikalų komiteto posėdyje. 

Nors kol kas Lietuvos paštas nefiksuoja žymių vėlavimų, klientai, planuojantys siųsti ar gauti iš užsienio, skatinami nedelsti ir siuntomis pasirūpinti jau dabar. Lietuvos paštas informuoja, kad kasdien sulaukiama vis daugiau oficialių pranešimų iš užsienio paštų apie galimus veiklos sutrikimus – dėl Covid-19 pandemijos antros bangos daugelis šalių susiduria su sunkumais, kurie tiesiogiai liečia pašto veiklą – auga siuntų kiekiai, o darbuotojų pajėgumai mažėja, dėl to galimi siuntų pristatymo vėlavimai.

Šį trečiadienį turėtų paaiškėti, ar trims užsienyje gyvenančioms tauragiškėms bus suteikti garbės ambasadorių vardai.

Didesnę šios savaitės dalį Lietuvoje vyraus apniukę, drėgni, bet ganėtinai šilti orai. Savaitei baigiantis sulauksime permainų – daugės pragiedrulių, šiluma sparčiai trauksis.

Preliminariais duomenimis, praėjusią parą Tauragės savivaldybėje nustatytas 21 susirgimas. Tauragėje praėjusią parą tyrimams paimti tik 65 mėginiai. 

Vaikų lopšeliuose-darželiuose „Kodėlčius“ ir „Žvaigždutė“ nuo gruodžio 23 dienos duris turėtų atverti po tryliktą grupę. Tokios iniciatyvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų direktoriai ėmėsi su rajono savivaldybės palaiminimu: ėmus veikti šioms grupėms tikimasi sumažinti į darželius patekti laukiančių vaikų eiles.

Pirminiais duomenimis, per praėjusią parą, lyginant su ankstesniąja, mūsų rajone nustatyta dvigubai daugiau užsikrėtusiųjų koronavirusu. Beveik kas antram tirtajam nustatytas susirgimas COVID-19.