2020 Lapkričio 26 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Praėjusios paros statistika: Tauragėje nustatyta 30 COVID-19 susirgimų, šalyje – 1680

  • Įkelta: 2020-11-19
„Tauragės žinių“ inform.
informacija@taurageszinios.lt

Šio ryto preliminariais Statistikos departamento duomenimis, per praėjusią parą Tauragėje nustatytų koronaviruso susirgimų skaičius siekia 30.  Visoje šalyje nustatyta 1680 susirgimų.  
Per praėjusią parą Tauragėje ištirti 134 mėginiai, nustatyta 30 koronaviruso susirgimų: 11 vyrams ir 19 moterims. 
Per 7 dienas teigiamų tyrimų dalis mūsų savivaldybėje siekia 26,9  proc., šalies vidurkis kur kas mažesnis –  14,1 proc. 
Daugiausia užsikrėtusiųjų nustatyta tarp 50–59 m. amžiaus grupei priskiriamų tauragiškių – 9, 30–39 m. amžiaus grupėje – 7.  4  susirgusieji priskiriami 70–79 m. amžiaus grupei. Po 3 ligos atvejus nustatyta 20–29 ir 40–49 m. amžiaus grupėms priklausantiems tauragiškiams. Du ligos atvejai patvirtinti 60–69 m. amžiaus grupės žmonėms. Po vieną ligos atvejį užfiksuota 10–19 ir per 80 m. amžiaus grupėse. 
Didžiausiais mūsų rajono židiniais vakar Nacionalinio visuomenės sveikatos Tauragės departamento atstovai įvardijo Adakavo socialinės paslaugos namus, Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninę, įmonę „Modest“. Praėjusios paros duomenis Tauragės specialistai pateiks surinkę duomenis tiek vėliau.  

Kaimyninėje Šilalės savivaldybėje lapkričio 18-ąją nustatyta 19 koronaviruso nusirgimų, Jurbarko – 6, o Pagėgių savivaldybėje – vienas ligos atvejis. Teigiamų tyrimų dalis per 7 dienas Šilalėje siekia 38,9 proc. 
Iš viso šalyje per praėjusią parą nustatyti 1680 susirgimai, ištirti 10 986 mėginiai.   
Išsamesnę informaciją maždaug vidurdienį turėtų paskelbti Sveikatos apsaugos ministerija. 

 

Per praėjusią parą Tauragėje nustatyti 22 koronaviruso susirgimai. Nuo pandemijos pradžios iš viso COVID-19 susirgo 529 tauragiškiai: 119 jau pasveiko, o 404 vis dar serga.

Pagramančio pagrindinės mokyklai tapus „Aušros“ progimnazijos filialu miestelyje likusio pastato didžioji dalis patalpų liko tuščios. Trečiadienį vykusio tarybos posėdžio metu pritarta siūlymui šį nekilnojamą turtą perduoti  Mažonų seniūnijai.

Ne vienerius metus balas kentusiems verslininkams yra kuo džiaugtis: šią savaitę baigiami Verslininkų gatvės (Tarailių mikrorajonas) asfaltavimo darbai. Dar metų pradžioje apie tai šioje gatvėje verslus turintys asmenys galėjo tik pasvajoti.

Šio ryto preliminariais Statistikos departamento duomenimis, per praėjusią parą Tauragėje nustatytų koronaviruso susirgimų skaičius šoktelėjo aukštyn – užfiksuoti  22 susirgimai, vakar – 9. Šalyje teigiamų tyrimų skaičius vėl gerokai kilstelėjo ir siekia beveik 2 tūkstančius. 

Vokietijos ambasada kartu su Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmais bei renginių organizavimo ir vadybos agentūra „1 Vienintelis“ kviečia mokinius jungtis į nuotolinę konferenciją apie karjeros kūrimą. Renginys vyks trečiadienį, lapkričio 18-ąją, tiesiogiai, platformoje karjeroskonferencija.zoomtv.lt.

Tauragės krašto muziejus „Santaka“ kviečia aplankyti tradicinę regioninę konkursinę liaudies meno parodą „Aukso vainikas“. Tiesa, kaip ir daugelį įprastų dalykų, koronaviruso pandemija ir dėl jos paskelbtas karantinas šiemet ją nukėlė į virtualią erdvę.

Nuo ankstyvo ryto Pilies aikštėje vyksta darbai – statomas eglės karkasas. Iki ketvirtadienio planuojama baigti pastatyti ir šakomis „aprengti“ karkasą, pastatyti pakylas.

Per praėjusią parą, preliminariais Statistikos departamento duomenimis, Tauragėje nustatyti 9 koronaviruso susirgimai. Šalyje teigiamų tyrimų atsakymų skaičius neperkopė tūkstančio – užfiksuoti 966 susirgimai.

Mieste važinėja elektriniai autobusai, netrukus jų daugės, o kai kelionės miesto autobusais tapo nemokamos, jais važiuoti renkasi vis daugiau žmonių. Akivaizdu, kad reikalingi ir nauji autobusų maršrutai, ir naujos stotelės. Apie tai kalbėta savivaldybės tarybos Ekonomikos ir kaimo reikalų komiteto posėdyje. 

Nors kol kas Lietuvos paštas nefiksuoja žymių vėlavimų, klientai, planuojantys siųsti ar gauti iš užsienio, skatinami nedelsti ir siuntomis pasirūpinti jau dabar. Lietuvos paštas informuoja, kad kasdien sulaukiama vis daugiau oficialių pranešimų iš užsienio paštų apie galimus veiklos sutrikimus – dėl Covid-19 pandemijos antros bangos daugelis šalių susiduria su sunkumais, kurie tiesiogiai liečia pašto veiklą – auga siuntų kiekiai, o darbuotojų pajėgumai mažėja, dėl to galimi siuntų pristatymo vėlavimai.

Šį trečiadienį turėtų paaiškėti, ar trims užsienyje gyvenančioms tauragiškėms bus suteikti garbės ambasadorių vardai.

Didesnę šios savaitės dalį Lietuvoje vyraus apniukę, drėgni, bet ganėtinai šilti orai. Savaitei baigiantis sulauksime permainų – daugės pragiedrulių, šiluma sparčiai trauksis.

Preliminariais duomenimis, praėjusią parą Tauragės savivaldybėje nustatytas 21 susirgimas. Tauragėje praėjusią parą tyrimams paimti tik 65 mėginiai. 

Vaikų lopšeliuose-darželiuose „Kodėlčius“ ir „Žvaigždutė“ nuo gruodžio 23 dienos duris turėtų atverti po tryliktą grupę. Tokios iniciatyvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų direktoriai ėmėsi su rajono savivaldybės palaiminimu: ėmus veikti šioms grupėms tikimasi sumažinti į darželius patekti laukiančių vaikų eiles.

Pirminiais duomenimis, per praėjusią parą, lyginant su ankstesniąja, mūsų rajone nustatyta dvigubai daugiau užsikrėtusiųjų koronavirusu. Beveik kas antram tirtajam nustatytas susirgimas COVID-19. 

Tauragės rajone per praėjusią parą užfiksuotas didžiausias susirgusiųjų Covid-19 skaičius – 52. 

Sekmadienį, lapkričio15-ąją, minima Pasaulinė vargšų diena. Šia proga Švc. Trejybės bažnyčioje laikomos Mišios, po jų nepasiturintiesiems bus dalinamas kugelis.

Kaip ir pirmojo karantino metu, taip ir šį, gatvėmis riedės mikroautobusas su garso įrašu raginančiu laikytis karantino reikalavimų.

Šiandien po pietų pranešta apie antrąją Adakavo socialinių paslaugų namų gyventojo mirtį – koronavirusu užsikrėtusi močiutė mirė ligoninėje. Vakar mirė įstaigos gyventojas pačioje įstaigoje. 

Kalėdinės eglutės įžiebimas Pilies aikštėje numatytas gruodžio 5-ąją. Nors tauragiškiams įprastos gražios šventės su pramogomis, koncertais šiemet dėl šalyje paskelbto karantino nebus, savivaldybės administracijos atstovai sako, kad akis paganyti tikrai bus kur. Šiemet visas dėmesys bus skirtas eglutės vizualizacijai. Kartu Bažnyčių gatvėje bus atidaryta ir eglučių alėja. 

Europoje madingi smulkiųjų ūkininkų susivienijimai aktualūs tampa ir Lietuvoje, nes išvien dirbantiems ūkininkams lengviau konkuruoti su stambiais žemdirbiais, susivienijus atsiranda daugiau galimybių integruotis į rinką. Visų svarbiausia, kad sutelkę jėgas smulkūs žemės ūkio subjektai gali pasiekti geresnių finansinių rezultatų.

35 metų Indrė ir Justinas Petručiai gyvulininkystės ūkį įkūrė 2016 metais Plungės rajone. Augina mėsinius limuzinų veislės galvijus. Ūkiui kurti pasinaudojo Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos parama, skirta jaunųjų ūkininkų įsikūrimui. Šiemet skirta parama ir šiam ūkiui modernizuoti.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, praėjusią parą Lietuvoje užfiksuoti 2066 koronaviruso susirgimai. 6 žmonės mirė. Pirmoji mirtis ketvirtadienį užfiksuota ir Adakavo socialinių paslaugų namuose.  

Klimato kaita yra viena didžiausių aplinkosauginių, socialinių ir ekonominių grėsmių. Todėl pastaraisiais metais visame pasaulyje skiriama daug dėmesio kovai su šia globalia problema – ieškoma būdų, padedančių tausoti aplinką ir sumažinti CO2 dujų išmetimą. Vienas iš jų – energetiškai neefektyvių daugiabučių modernizavimas.

Lapkričio 13 d., penktadienį, 12 val. į pirmąjį posėdį rinksis 2020–2024 metų kadencijos Seimas. Parlamento darbas prasidės iškilminga dalimi istorinėje Kovo 11-osios Akto salėje. Tarp naujųjų Seimo narių – tauragiškių išrinktas Romualdas Vaitkus, Tauragėje pirmajame rinkimų ture iškritęs konservatorius Arūnas Valinskas, į Seimą patekęs pagal sąrašą. Seime matysime ir tauragiškę „valstietę“ Aušrinę Norkienę, dirbsiančią Seime jau antrą kadenciją ir taip pat ten patekusią pagal sąrašą, ir iš Šilalės krašto kilusį, tačiau ir tauragiškiams gerai pažįstamą ilgametį Seimo narį Stasį Šedbarą.