Muziejui vadovaus Darius Kiniulis: laukia ne tik malonūs darbai
Įkelta:
2020-11-19
Nuotrauka
Aprašymas

Darius Kiniulis. Asmeninio albumo nuotrauka

 

,
Nuotrauka
Aprašymas

Romualdas Vaitkus muziejui vadovavo šešerius metus. Asmeninio albumo nuotrauka

 

Tauragės krašto muziejui „Santaka“ vadovauti paskirtas naujas vadovas – nuo lapkričio 13-osios laikinai pareigas eina Darius Kiniulis, muziejaus Istorijos-etnografijos skyriaus vedėjas. Jis pakeis ilgametį muziejininką ir beveik penkerius metus muziejui vadovavusį Romualdą Vaitkų, kuris tauragiškių sprendimu tapo Seimo nariu. Naujasis muziejaus vadovas iššūkių nebijo, ir pirmasis žodis, kuriuo jis apibūdino savo būseną, – „neramu“. Šalia visų laukiančių, kai kurių ir neblogai žinomų, darbų paminėjo ir jam labai nemalonų konfliktą, kurį teks baigti išspręsti būtent jam.

Meras pasitiki
Savo potvarkiu rajono meras Dovydas Kaminskas laikinai, kol bus konkurso būdu išrinktas nuolatinis vadovas, muziejui vadovauti paskyrė jau beveik šešerius metus muziejuje dirbantį  D. Kiniulį. 
– Darius yra patikimas žmogus. Dabartinis vadovas (Romualdas Vaitkus, pareigas ėjęs iki lapkričio 12 d. – red.) jį rekomendavo. Kalbėjau su Dariumi, jis sutiko imtis iniciatyvos vadovauti. Ir tikrai turi sugebėjimų. Tai žmogus, kuriuo pasitikiu, ir neabejoju, kad per tą pereinamąjį laikotarpį jis sėkmingai susitvarkys, – „Tauragės žinioms“ komentavo meras D. Kaminskas.  
Kada bus paskelbtas konkursas, meras kol kas pasakyti negalėjo.
– Įtakos visiems darbams dabar turi koronos situacija, ji paveikia ir kultūros, ir muziejaus veiklą. Atsižvelgę į teisės aktus ir skelbsime konkursą. Tempti netempsime, bet tai, tikėtina, užtruks 2–3 mėnesius, – teigė D. Kaminskas. 
„Tauragės žinių“ kalbintas D. Kiniulis teigė, kad iššūkių nebijo. Pirmasis žodis, kuriuo jis apibūdino savo būseną – „neramu“. 
– Dėkingesnė situacija, kad paskelbus karantiną nėra renginių, lankytojų, apsukos mažesnės ir galima susitelkti į kitus darbus, tęsti nebaigtus projektus. Rengiam dvi ekspozicijas – Sąjūdžio ir Antano Bagdono kūrinių ekspoziciją reikia baigti. Vykdome nemažai projektų, esame gavę finansavimą, o metų pabaigoje reikia juos užbaigti ir atsiskaityti, – vardijo naujasis vadovas. 
Metų pabaigoje bus šešeri metai, kaip D. Kiniulis dirba muziejuje. Kaip pats sako, ir raštvedybos, ir vadovaujamo darbo patirties turi, vadovauja muziejaus Istorijos-etnografijos skyriui. 
– Bet dabar atsiras dar daugiau darbo, dar daugiau atsakomybės, –  teigė D. Kiniulis. 

Nemalonus sprendimas
O koks pats didžiausias iššūkis naujojo vadovo laukia artimiausiu metu?
– Neslėpsiu, pats didžiausias iššūkis artimiausiu laiku – Viktoro Kovšovo (muziejaus direktoriaus pavaduotojas – red.) atleidimo reikalai. Konfliktas iškilo R. Vaitkaus vadovavimo metu, buvo pasirašytas atleidimo įsakymas, bet V. Kovšovas dėl sveikatos problemų tęsia nedarbingumą, o viską užbaigti turėsiu aš savo parašu, – teigė D. Kiniulis. – Bet tai labai nemalonu, nes iš V. Kovšovo išmokau daug teigiamų dalykų. Nelengva bus tą padaryti, tiesiog taip aplinkybės susidėliojo ir man teks priimti sprendimus. 
Dar metų pradžioje, vasario 27-ąją, direktoriaus pavaduotojo-vyriausiojo fondų saugotojo pareigas einantis politikas V. Kovšovas darbo vietoje aptiktas galimai neblaivus. Nors viešai neigė darbe gėręs, muziejaus direktorius R. Vaitkus tada tikino, jog įrodymų pakanka. Remdamasis įvykį tyrusios komisijos, kuri pripažino V. Kovšovą buvusį neblaivų, išvadomis vasario 28 d. R. Vaitkus pasirašė įsakymą atleisti savo pavaduotoją iš darbo dėl šiurkštaus darbo tvarkos pažeidimo. Kadangi V. Kovšovas tą dieną turėjo nedarbingumą, priimtas įsakymas dėl atleidimo datos pakeitimo – atleisti pirmąją darbuotojo darbo dieną pasibaigus atostogoms arba laikinam nedarbingumui. 

Susidomėjo archeologija
Trisdešimtmetis D. Kiniulis gimė Šiauliuose. Mokėsi dabartinėje Tauragės Martyno Mažvydo progimnazijoje, baigė „Versmės“ gimnaziją. Kaip muziejininkas rašo savo biografijoje, gimnazijoje rimtai susidomėjo archeologija ir jau 10 klasėje tvirtai žinojo, ką norės veikti toliau. Įgijo Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto archeologijos bakalauro, magistro laipsnius. Kursinis, bakalauro ir magistro darbai buvo susiję su skalvių genties tyrimais.
Bakalauro darbas – „Skalva I–XIII a. ir ryšiai su Lamata“, magistro – „Archeologinio paveldo pritaikymas turizmui ir pažinimo sklaida: teoriniai modeliai, praktinės galimybės. Skalvos regiono atvejis“.
Tauragės krašto muziejuje Darius įsidarbino studijuodamas magistrantūroje. Rūpinosi archeologinių radinių kaupimu, sisteminimu, priežiūra, archeologijos mokslo sklaida. Inicijuoja projektus, moderniai ir populiariai visuomenę supažindinančius su skalvių gentimi, mokiniams veda edukaciją „Archeologija įdomiai“.
Archeologinių tyrimų laukas – skalvių genties teritorija, ryšys su kitomis gentimis, jos archeologiniai objektai, kompleksai, radiniai, padėtis pietų Skalvoje (Karaliaučiaus krašte). Domisi Tauragės dvaro archeologija.
D. Kiniulis publikacijas istorijos temomis skelbia rajono žiniasklaidoje, jo straipsnių galima rasti žurnaluose „Rambynas“, „Voruta“. 

Nuotrauka

Buvęs vadovas ramus
R. Vaitkus paklaustas, ar į patikimas rankas atiduoda vadovavimą muziejui, atsakė teigiamai.
– Turintis patirties, gabus. Perduodu su visomis rekomendacijomis, patarimais, ką padariau per penkerius metus, ką dar planavau padaryti. Mūsų bendra vizija sutampa, manau, kad Darius pratęs pradėtus darbus, – įsitikinęs R. Vaitkus. 
Vadovaujant R. Vaitkui rugsėjį 30-metį minėjęs Tauragės krašto muziejus atnaujintas ir prieš gerus metus vėl atvėręs duris lankytojams stebina savo inovatyvumu ir modernumu, o pilies menėse, kuriose vyksta reprezentaciniai renginiai, pavyko išlaikyti autentiškumą, paliekant senovinius skliautus ir „geležytų“ plytų grindis. Viename iš 4 pilies bokštų – Amžių bokšte, pasitelkus užsienio ekspertų pagalbą, įrengtos analogų Lietuvoje neturinčios vaizdo projekcijos, bokšto rūsyje veikia instaliacija „Dingusi Tauragė“, modernių sprendimų, veiklų netrūksta ir gamtos, istorijos bei etnografijos ekspozicijose.

 

 

Nuotrauka
orai
Įkelta:
prieš 12 valandų
Ypač šiltos, vasarą primenančios dienos baigėsi – Lietuvoje įsivyraus labiau gegužei būdinga temperatūra, taip pat lietaus bus atgaivinta pavasariška žaluma. Artimiausiomis dienomis vyraus maloni šiluma, dangumi vis praplauks lietaus debesys, tikėtina, kad šeštadienį kritulių bus mažiau, dažniau nušvis saulė.
Nuotrauka
civilinės pratybos
Įkelta:
prieš 1 dieną
Trečiadienį Vidaus reikalų ministerija su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu (PAGD) organizavo valstybinio lygio civilinės saugos funkcines pratybas, kuriose dalyvavo ir šalies savivaldybės bei institucijos, – praneša LRT. Per pratybas vyko gyventojų apie galimą pavojų perspėjimo ir informavimo sistemos tikrinimas – 15.00 val. visoje Lietuvoje buvo įjungtos sirenos, taip pat gyventojams per Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemą (GPIS) į mobiliuosius telefonus siunčiami pranešimai.
Nuotrauka
Maisto bankas
Įkelta:
2021-05-11
Gegužės 7-8 dienomis visoje Lietuvoje vyko tradicine tapusi pavasarinė „Maisto banko“ akcija, kurios metu buvo siekiama surinkti kuo daugiau paramos ilgo galiojimo maisto produktais socialiai pažeidžiamiems Lietuvos gyventojams. Lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ pirkėjai daugiau kaip 106 tūkst. vienetų ilgo galiojimo maisto produktų, kurių vertė viršijo 99 tūkst. eurų. Paramos skrajutėmis pirkėjai paaukojo dar 14 tūkst. eurų.
Nuotrauka
skiepai
Įkelta:
2021-05-11
Pasiskiepyti nuo koronaviruso jau gali ir visi norintieji nuo 18-os metų. Tiesa, vakcinos pasirinkti nėra galimybės – siūloma „Vaxzevria“ vakcina. Jos rajone susikaupė apie 700. 
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-11
Susisiekimo ministerija primena, kad dėl keičiamų televizijos dažnių Tauragės, Telšių, Šilalės, Laukuvos, Pagėgių ir jų apylinkių gyventojai, kurie televizijos programas žiūri naudodami kambarines ar lauko antenas antradienį, gegužės 11 d., turėtų atlikti automatinę arba rankinę televizijos kanalų paiešką.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-11
Tauragė pelnytai vadinama automobilininkų miestu, tad visos naujienos, susijusios su mašinomis, tauragiškiams itin aktualios. Nuo gegužės 1-osios norint parduoti automobilį jau privalu turėti savininko deklaravimo kodą (SDK) arba gresia bauda. SDK nukreiptas prieš nesąžiningus perpardavinėtojus, kurie nedeklaruoja sandorių, nemoka mokesčių ir dažnai neatsako už parduodamą automobilį. Tačiau ir legaliai dirbantiems automobilių importuotojams gauti tokį kodą tapo iššūkiu: naujoji „Regitros“ sistema stringa, o automobilių prekeiviai netveria pykčiu – jų verslas žlugdomas. „Tauragės žinių“ kalbinti verslininkai naująją tvarką keikia ir vadina ją nesąmone.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-05-10
Šiandien vykusiame savivaldybės administracijos Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje pranešta apie tai, kad į mokyklas grįžo atskiros klasės ne tik Jovarų pagrindinėje mokykloje, bet ir „Šaltinio“ progimnazijoje. Kitų mokyklų bendruomenės irgi tariasi dėl vaikų sugrįžimo į kontaktinį ugdymą.
Nuotrauka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2021-05-10
Šią savaitę vidaus reikalų ministerija su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu (PAGD) organizuoja valstybinio lygio civilinės saugos funkcines pratybas. Jų metu bus vertinamas institucijų gebėjimas operatyviai perduoti ir atnaujinti informaciją apie branduolinę avariją. Be to, bus tikrinama gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos (GPIS) veikla ir tai, kaip teikiama pirminė informacija bei rekomendacijos gyventojams.
Nuotrauka
spiečius
Įkelta:
2021-05-10
Tauragės rajono savivaldybės jaunimo užimtumo ir verslo skatinimo programos konkurso projektų atrankos komisija, vadovaujama mero pavaduotojos Virginijos Eičienės, paskirstė jaunimo užimtumo ir verslo skatinimo programai skirtas lėšas. Dešimčiai projektų įgyvendinti skirta 13 249 Eur. Už šias lėšas vyks jaunimo verslumo ugdymo užsiėmimai, bus organizuojami filmų vakarai ir kitos veiklos.
Nuotrauka
konteineris
Įkelta:
2021-05-10
Tarp Vasario 16-osios ir Respublikos gatvių, daugiabučių kieme stovi žalias nežymėtas atliekų konteineris. O greta jo, nepriklausomai nuo metų laiko, nuolat susikaupia krūva žaliųjų atliekų.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-09
Ką daryti, kai nugaišęs, dažniausiai po automobilio ratais žuvęs gyvūnas taip ir lieka gulėti gatvėje ar jos pakraštyje? Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Tauragės departamento atstovai tokiu atveju pataria skambinti bendruoju pagalbos telefonu. 
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-09
Tauragės kultūros centras kviečia prisijungti puošiant miestą šventei – įkurti šventinę alėją „Tauro ragas 2021“. Per Kalėdas Bažnyčių gatvė džiugino nuostabia eglučių alėja, o štai per miesto šventę visi norintys galės prisidėti papuošdami šią gatvę savo sukurtais tauro ragais. 
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-08
Europos dieną, kuri švenčiama kiekvienų metų gegužės 9-ąją, džiaugiamasi taika ir vienybe Europoje. Šią dieną kasmet švenčia tūkstančiai žmonių: klausosi koncertų, dalyvauja ekskursijose, diskusijose ir kituose renginiuose. Tai progai skirtų renginių netrūks ir Tauragėje.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-08
Šiltą dieną smagu kavinės ar restorano terasoje papietauti, pasėdėti su kavos puodeliu ar pavakaroti. Užsitęsus karantinui žmonės to išties pasiilgo. Praėjusią savaitę po daugiau nei penkių mėnesių tylos lauko kavinės, restoranai ir barai veiklą atnaujino. Deja, džiaugsmu jų darbuotojai netrykšta: įvairiausi apribojimai niekur nedingo, o taip lauktą lankytojų antplūdį sustabdė atvėsę ir lietingi orai.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-05-07
Pirmą kartą Tauragėje įgyvendinamas dalyvaujamasis biudžetas. Tauragės rajono gyventojai siūlė idėjas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti. Iš viso gauta 14 kriterijus atitinkančių paraiškų. Kitas etapas – balsavimas. Jau nuo gegužės 10 d. (pirmadienio) gyventojai galės balsuoti už labiausiai patikusias iniciatyvas, o daugiausiai palaikymo sulaukusias idėjas įgyvendins Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
rūkymas
Įkelta:
2021-05-07
Nuo sausio įsigaliojus Lietuvos Respublikos tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pakeitimui gyventojai gali pareikšti pageidavimą, kad daugiabutyje, kuriame jie gyvena, nebūtų rūkoma. Tauragėje draudimas rūkyti įsigaliojo šešiuose daugiabučiuose. Nepaisantiems draudimo gresia baudos.
Nuotrauka
savivaldybė
Įkelta:
2021-05-07
Pirmą kartą Tauragėje įgyvendinamas dalyvaujamasis biudžetas. Tauragės rajono gyventojai siūlė idėjas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti. Iš viso gauta 14 kriterijus atitinkančių paraiškų. Kitas etapas – balsavimas. Jau nuo gegužės 10 d. (pirmadienio) gyventojai galės balsuoti už labiausiai patikusias iniciatyvas, o daugiausiai palaikymo sulaukusias idėjas įgyvendins Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-07
Nuo trečiadienio visą mėnesį prekybos centro „Senukai“ hole eksponuojama Tauragės profesinio rengimo centro mokinių darbų paroda. Tauragiškiai kviečiami balsuoti už labiausiai patikusį darbą bei laimėti vieną eksponuojamų paveikslų.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-07
Jau šiandien startuoja gegužės 7–8 dienomis Tauragės rajone vyksianti aplinkosauginė akcija „Darom 2021“. Kviečiame prisijungti prie komandos ir jos kilnaus tikslo!