Miesto autobusai: nauji maršrutai, dar daugiau stotelių
Įkelta:
2020-11-16
Nuotrauka
Aprašymas

Redakcijos archyvo nuotraukos

,
Nuotrauka
Aprašymas

Redakcijos archyvo nuotraukos

Mieste važinėja elektriniai autobusai, netrukus jų daugės, o kai kelionės miesto autobusais tapo nemokamos, jais važiuoti renkasi vis daugiau žmonių. Akivaizdu, kad reikalingi ir nauji autobusų maršrutai, ir naujos stotelės. Apie tai kalbėta savivaldybės tarybos Ekonomikos ir kaimo reikalų komiteto posėdyje. 
Lietuvoje, remiantis tyrimu, viešasis transportas pasiekiamas 90-čiai proc., Tauragės regione – 45 proc. žmonių. Sigitas Mičiulis posėdyje kalbėjo apie tai, kad Tauragė neturi aplinkkelio, taigi miestas kenčia nuo užterštumo automobilių išmetamosiomis dujomis, triukšmo. Tikslas – mažinti anglies dioksido išmetimą. 
– Tam taryba yra patvirtinusi Darnaus judumo planą iki 2030 metų, pagal šito plano priemones mes gavome finansavimą elektrinių autobusų pirkimui, važiuojančių autobusais skaičius mieste padidėjo 58 proc., priemiestyje – 20 proc., – teigė komiteto narys S. Mičiulis. – Plane įrašyta, kad iki 2030 metų besinaudojančiųjų viešuoju transportu turi padaugėti 300 proc. Taigi tarybos nariai turi galvoti ir siūlyti priemones, kuriomis reiktų papildyti Darnaus judumo planą, kadangi daug jo punktų jau įgyvendinti. Net ir viršyti: buvo numatytos 5 stotelės, dabar turim 8, autobusai – 4, turim jau 23, elektrinių turėsim 8 ir t. t. Taigi reikia siūlyti, kaip pagerinti paslaugas, padaryti prieinamas visiems, tiek dalyvaujantiems darbo rinkoje, tiek senjorams, socialiai remtiniems žmonėms, kurie norėtų atvažiuoti į kultūros, sporto, sveikatinimo įstaigas. Turėtume apie tai diskutuoti.

Nuotrauka

Jis atkreipė dėmesį, kad nors autobusų stotelių planas numatytas, jau dabar situacija yra pasikeitusi: pavyzdžiui, išsiplėtė Pramonės rajonas. Stotelės turėtų atsirasti Smėlynų skersgatvyje, Taurų paukštyne ir kitur. Rajonas turi investuotoją Gaurės gatvėje, buvusioje keramikos gamykloje. Be to, dabar funkcionuoja vieši pastatai: Bendruomenių namai, Jaunimo erdvė, baseinas. Į sodus irgi būtinai reikia naujų maršrutų, nes labai daug žmonių ten gyvena. 
– Autobusų parkui ir savivaldybei reikėtų apklausti bendruomenes, didesnes įmones, viešas įstaigas, kokie yra jų poreikiai, kada prasideda darbas, kada baigiasi, kaip patys žmonės norėtų, kad autobusai kursuotų. Esmė ir yra tokia, kad būtina įpratinti žmones persėsti iš taršaus automobilio į visuomeninį transportą, kad jie norėtų juo naudotis, kad jiems būtų patogu. Tada laimėtų visi, taip pat ir gamta, – teigė S. Mičiulis. 
Ir dar vienas dalykas: S. Mičiulis įsitikinęs, kad geltonieji autobusiukai turėtų pereiti Autobusų parko žinion. Pasak komiteto nario, savivaldybė užtikrina viešąjį transportą per Autobusų parką ir finansuoja geltonųjų autobusiukų maršrutus. Būtų gerai, jei Švietimo ir sporto skyrius surinktų duomenis, kokia yra vieno kilometro savikaina, ir ieškotų teisinių būdų, kaip geltonuosius autobusiukus su vairuotojais perduoti Autobusų  parkui – profesionalams, kurie tą darbą išmano ir atlieka kur kas geriau nei mokymo įstaiga. O joms nukristų papildomas krūvis.
Savivaldybės Plėtros ir turto valdymo skyriaus vedėja Genovaitė Pukelytė posėdyje pristatė autobusų važiavimo schemą ir maršrutus, kuriuos planuojama įgyvendinti – praplėsti senus ir įvesti du naujus. Autobusų reisų padaugės, kai bus įsigyti 8 elektra varomi autobusai, perkami įgyvendinant Europos Sąjungos projektą. 
– Dabar turime 3 autobusus, planuojama su jais nuvažiuoti 117 tūkst. kilometrų mieste, priemiestyje. Yra paskelbtas tarptautinis viešasis pirkimas dviem autobusams, varomiems elektra. Juos įsigijus bendras pravažiuotų kilometrų skaičius turėtų siekti 255 tūkst. km. O 341 tūkst. km per metus bus pasiekta, kai jau turėsime įsigiję 8 elektra varomus autobusus, – sakė G. Pukelytė.
Pasak jos, didinamas autobusų reisų skaičius, plečiamos važiavimo ribos, įsteigti du nauji maršrutai, miesto centre pagal Darnaus judumo planą bus įrengtos švieslentės, daroma viskas, kad autobusai kursuotų dažniau ir apimtų didesnę teritoriją. Beje, 13 švieslenčių bus įrengta mieste, 7 – pačioje Autobusų stotyje. Vėliau švieslenčių bus galima įrengti ir daugiau, kadangi sistema jau bus sukurta, bus platforma, prie kurios prijungti naujas švieslentes bus kur kas paprasčiau ir pigiau. G. Pukelytė pateikė komiteto nariams ir autobusų stotelių įrengimo schemą, kuri turėtų būti įgyvendinta 2022 m., skaičius, kiek turėtų padaugėti reisų jau esančiuose maršrutuose ir kiek jų planuojama naujuose. Antai į sodus dabar yra vidutiniškai 60 reisų per mėnesį, planuojama – 248, į Jovarus dabar yra 84 reisai, o planuojama – 506, į Papušynį – dabar yra 21, planuojama – 225. Bus ir du nauji maršrutai – Jovarai–mikrorajonas ir Žalgiriai–Papušynis.   

Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
prieš 2 valandas
Sudėtingesnės eismo sąlygos dėl snygio išlieka vakarinėje šalies dalyje. Tauragės gatvėse, nors dirba kelius valanti technika, eismo sąlygos sudėtingos.
Nuotrauka
Milgaudziai
Įkelta:
prieš 9 valandas
Savaitės pradžioje šaltis palaipsniui švelnės, nors naktimis temperatūra dar daug kur kris iki –20 laipsnių, visgi, taip šalta, kaip savaitgalį jau nebus. Antroje savaitės pusėje sulauksime ryškesnių pokyčių – plūstels šiluma. 
Nuotrauka
saligatviai
Įkelta:
prieš 11 valandų
Praėjusios savaitės pabaigoje gausiai pasnigus, o vėliau šalį ėmus kaustyti šalčiams kai kurių gatvių šaligatviai buvo užversti sniegu ar sušalusio sniego sankaupomis. Redakcija penktadienį sulaukė Jovarų gyventojo skambučio. Vyras teigė, jog dalies Jovarų šaligatviai nenuvalyti, klausė, ar seniūnija rengiasi juos valyti, o gal tai gyventojų darbas.
Nuotrauka
savivaldybe
Įkelta:
prieš 12 valandų
Nuosavo būsto problema aktuali išlieka visoje Lietuvoje: ne visos jaunos šeimos dėl mažų pajamų gali tikėtis banko paskolos įsigyti būstą, kitiems nepavyksta sutaupyti lėšų būstui įsigyti, tad tenka jį nuomotis. Tačiau ką daryti, jeigu vos suduri galą su galu, o sumokėjus nuomą vargiai lieka pragyvenimui? Tam šalies savivaldybės perka ir už daug mažesnę nei rinkos kaina nuomoja nepasiturintiems gyventojams socialinius būstus. Tačiau juos gauti pretenduojančiųjų eilės skaičiuojamos šimtais.
Nuotrauka
snygis
Įkelta:
2021-01-16
Lietuvos automobilių kelių direkcija praneša, jog sudėtingiausios eismo sąlygos išlieka vakarų ir šiaurės vakarų Lietuvoje, čia dėl buvusio ar besitęsiančio snygio valstybinės reikšmės kelių dangos yra padengtos puraus arba prispausto sniego sluoksniu, daugelyje vietų provėžotos, slidžios.
Nuotrauka
rogutes
Įkelta:
2021-01-15
Savaitgalį pasnigus tauragiškiai suskubo į parduotuves pirkti rogučių. Deja, ne visur jų įsigyti pavyks. O ten, kur jų yra, šios paklausios prekės kaina  siekia ir 50 eurų.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2021-01-14
Kad šiais laikais galima apsipirkti neišeinant iš namų – ne naujiena. Internetinė prekyba ypač pagyvėjo užklupus pandemijai – saugodami sveikatą, žmonės vis dažniau apsiperka  internetu. Vis dėlto iki šiol tai daugiausia buvo prekybos milžinų kovos laukas. Tačiau imtis ryžtingų sprendimų gyvenimas verčia ir smulkiuosius prekybininkus: drąsiausieji irgi jau kelia koją į internetą: internetinę parduotuvę atidarė du mažas maisto krautuvėles turinti verslininkė, o prekiaujantieji drabužiais, pristatydami savo prekes, rengia gyvas vaizdo transliacijas.
Nuotrauka
upė Jūra.
Įkelta:
2021-01-14
Nuo ketvirtadienio į Lietuvą plūs arktinis šaltis. Nors dieną temperatūros dar nebus itin žemos, tačiau vakarėjant termometrų stulpeliai sparčiai kris žemyn. Penktadienio dieną šalčio jau bus dvigubai daugiau, o naktį temperatūra priartės prie –20 laipsnių. Savaitgalį stingdantis šaltis tik stiprės, naktimis bus apie –25 laipsnius, vietomis ir daugiau.  
Nuotrauka
kelias
Įkelta:
2021-01-14
Neseniai Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) pasidalijo informacija apie šalyje planuojamus įrengti greičio matavimo įrenginius. Tauragės prieigose, ruože nuo Papušynės kaimo iki Mažonų, planuojama įrengti vidutinio greičio kontrolės ruožą.
Nuotrauka
poliklinika
Įkelta:
2021-01-14
Šiandien Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centrą pasiekė 72 vakcinos nuo COVID-19, artėjantį pirmadienį – dar 180. Kaip „Tauragės žinioms“ teigė Donatas Petrošius, Tauragės PSPC direktorius, pirmiausia bus skiepijami slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninių darbuotojai.
Nuotrauka
namas
Įkelta:
2021-01-13
Praėjusios Kalėdos dešimčiai Adakavo socialinių paslaugų namų gyventojų atnešė patį tikriausią stebuklą – jie įsikūrė naujutėlaičiuose, specialiai jiems pastatytuose grupinio gyvenimo namuose. Po daugybės įstaigoje praleistų metų pagaliau jie džiaugiasi ramybe ir mokosi savarankiškumo. Namas Norkaičiuose pastatytas įgyvendinant globos namų institucinę pertvarką. Tai jau antras toks namas Tauragėje, o netrukus bus pradėti statyti dar du tokie namai Skaudvilėje, vėliau dar du – Tauragėje.
Nuotrauka
rukymas
Įkelta:
2021-01-13
Nuo šių metų įsigaliojo pernai seimo įteisintas draudimas rūkyti balkonuose, kai tam prieštarauja bent vienas daugiabučio gyventojas.
Nuotrauka
ugniagesių cisterna
Įkelta:
2021-01-13
Vakar, apie 19.50 val., Pajūralio kaime (Šilalės r.) kilus gaisrui sudegė tuo metu savo lovoje buvusi 80 m. senjora.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-01-12
Antradienį šalį pasiekusi pūga ir snygis sukėlė sumaištį Šiaurės ir Vakarų Lietuvoje. Pranešama apie eismo įvykius, ekstremalias sąlygas. Kelininkai barsto kelius, bet sako, kad esant tokioms oro sąlygoms jų darbas didelės naudos neduoda.
Nuotrauka
Vytauto Butkaus nuotraukos
Vytauto Butkaus nuotraukos
Įkelta:
2021-01-12
Sausio 13-osios istorija – tai įvykiai, kuriuos patyrė dabar gyvenanti, kurianti šalies karta. Sausio įvykiai, taip staiga ir netikėtai sukrėtę visuomenę, įrėžė gilų randą Lietuvos žmonių širdyse. Tiems, kuriems likimas lėmė juos išgyventi, to nepamirš niekada. Žmonės, ištisomis paromis nemiegoję, sušalę, kantriai saugojo neseniai iškovotą Laisvę. Tai buvo ypatingo susikaupimo ir vienybės laikotarpis. Tauragiškis Seimo narys Romualdas Vaitkus, tuomet Žemės ūkio akademijos studentas, kartu su bendramoksliais, tarp kurių buvo ir jo žmona Edita, tomis rūsčiomis sausio dienomis saugojęs Juragių retransliacijos stotį, sako, kad tų dienų prisiminimai ir dabar kelia jaudulį.
Nuotrauka
Margaritos Rimkutės nuotrauka
Įkelta:
2021-01-11
Savaitės pradžioje sniego atsargos didės – daugelyje vietovių snigs. Antroje savaitės pusėje į Lietuvą plūstels gerokai šaltesni orai. Naktimis dangui pragiedrėjus kai kur temperatūra gali pasiekti –18 laipsnių šaltį, kai kur ir didesnį. Pagal dabartinius duomenis, sekmadienį šalčio gniaužtai turėtų sušvelnėti.    
Nuotrauka
egle
Įkelta:
2021-01-11
Kiek daugiau nei mėnesį miestiečius džiuginusi Kalėdų eglė šiandien nupuošta.
Nuotrauka
uzi
Įkelta:
2021-01-11
Koronaviruso pandemija ir dėl jos paskelbtas karantinas negailestingai purto darbo rinką: nedarbo lygis sparčiai auga – darbo ieškančių asmenų Tauragės rajone pernai užregistruota net triskart daugiau nei 2019 metais. Tiesa, Užimtumo tarnybos specialistų nuomone, nedarbo lygio pakilimui įtakos turėjo ne tik karantino ir ekstremalios situacijos laikotarpiu įvesti ribojimai verslams ir iš dalies ar visiškai nevykdytos veiklos, bet ir nuo pernai birželio įsigalioję Užimtumo įstatymo pakeitimai, leidžiantys Užimtumo tarnyboje registruotiems darbo neturintiems asmenims gauti darbo paieškos išmokas.
Nuotrauka
trispalve
Įkelta:
2021-01-08
Penktadienį miesto apšvietimų stulpai papuošti trispalvėmis. Taip rengiamasi trečiadienį įvyksiančiam Laisvės gynėjų dienos paminėjimui bei atminties akcijai „Sustok už didvyrius“. 13 valandą vienai minutei miesto ir rajono gyventojai prisijungs prie iniciatyvos sustodami akimirkai ir pagerbdami kovotojus už laisvę.