2020 Lapkričio 26 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Šiemet į Tauragę atkeliavo net dvi „Auksinės krivūlės“: įvertintos žalios ir darnios iniciatyvos

  • Įkelta: 2020-10-09
„Tauragės žinių“ inform.
informacija@taurageszinios.lt

Penktadienį, Lietuvoje minint Vietos savivaldos dieną, „Auksinės krivūlės“ apdovanojimuose buvo pagerbtos įvairiose srityse labiausiai nusipelniusios šalies savivaldybės. Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) organizuotame renginyje net du „Auksinės krivūlės laureato prizai įteikti Tauragės rajono savivaldybei.

Šių metų nominacijų laureatus įsteigė ir apdovanojimus įteikė 14 šalies ministerijų, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje bei Lietuvos verslo konfederacija. Prizai savivaldoms atiteko už ryškias iniciatyvas ir įgyvendintus reikšmingus darbus.

Net du „Auksinės krivūlės“ apdovanojimus Tauragės rajono savivaldybei pelnė į tvarią ateitį orientuotos iniciatyvos bei projektai.

„Pastaruosius 5 metus Tauragė eina naujų idėjų, reikalingų pokyčių ir inovacijų keliu. Kartais tai reikalauja sunkių ir rizikingų sprendimų, tačiau greitame šių dienų pasaulyje tokie sprendimai – būtini. Tauragės „traukinys“ stovi ant tinkamų bėgių ir juda gera kryptimi, tad už tai labiausiai dėkoju praėjusios kadencijos merui Sigitui Mičiuliui, 5 metus su dideliu atsidavimu dirbančiam administracijos direktoriui Modestui Petraičiui ir tarybos nariams, nuolat demonstruojantiems palaikymą. Didžiausią savo padėką ir pagarbą skiriu administracijos tarnautojams, kurie geba geras idėjas paversti realybe.

Tauragė nėra didelė savivaldybė, galinti viena išspręsti svarbias pasaulio problemas, tačiau Tauragė yra pakankamai didelė, kad galėtų rodyti pavyzdį Lietuvai, Europai ir visam pasauliui. „Žaliasias kursas“, darnus vystymasis ir atsinaujinanti energetika atveria puikias galimybes visai Lietuvai, todėl šiuo keliu privalome eiti proaktyviai, daugiau investuoti į švietimą ir mokslą, susitelkti generuojant ir įgyvendinant naujas idėjas. Tam turime visas galimybes: sumanių žmonių, technologijų įmonių ir netgi Europos komisarą. Ateitis – mūsų rankose!“ – atsiimdamas auksines krivūles renginio metu sakė Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas.

Apdovanojo už tvarius pokyčius

Šių metų Europos komisijos atstovybės Lietuvoje įsteigtos nominacijos „Auksinė krivūlė“ Tauragės rajono savivaldybei atiteko už žaliąsias investicijas.

Užsibrėžus tikslą mažinti neigiamą žmogaus veiklos poveikį aplinkai, tausoti išteklius bei taupyti energijai skiriamas lėšas, Tauragės rajone jau ne vienerius metus įgyvendinami įvairūs žaliosios energijos projektai.

Modernizavus miesto apšvietimą, seni šviesos šaltiniai pakeisti naujais ir energiją tausojančiais LED šviestuvais. Viešosiose rajono įstaigose naudojama atsinaujinanti energija, kurią gamina ant organizacijų stogų įrengtos saulės elektrinės, o miesto gyventojus ir svečius veža elektra varomas viešasis transportas. Šiuo metu miesto viešojo transporto parke – 3 elektrobusai, tačiau planuojama įsigyti dar bent 5. Be to, Tauragės apskrityje atsinaujinančią energiją gamina didžiausias šalyje vėjo jėgainių parkas, Balskų užtvankoje pastatyta antra pagal dydį hidroelektrinė šalyje, veikia dumblo perdirbimo įrenginiai, o miesto centriniam šildymui net 99 proc. energijos išgaunama iš biokuro.

Įvertino darnaus judumo skatinimą

Dar viena „Auksinė krivūlė“, kurios nominaciją įsteigė Susisiekimo ministerija, Tauragės rajono savivaldybei įteikta už draugiškumą aplinkai ir darnaus judumo projektus.

Skatindama gyventojus judėti aplinkai draugiškomis transporto priemonėmis, mažinti transporto srautus bei užterštumą mieste, Tauragės rajono savivaldybė kryptingai investuoja į infrastruktūros gerinimą ir plėtrą. Rajone plečiamos esamos ir planuojamos naujos dviračių bei pėsčiųjų trasos, prie daugiabučių namų ir kitose viešosiose erdvėse planuojama įrengti dviračių saugyklas. Elektra varomus automobilius besirenkančių gyventojų patogumui mieste įrengtos 6 elektromobilių įkrovimo stotelės, dar 4 stotelės planuojamos įrengti artimiausiu metu.

Persėsti iš nuosavų automobilių į viešąjį transportą bei sumažinti automobilių skaičius miesto gatvėse siekiama ir didinant visuomeninio transporto patrauklumą gyventojams. Be miestui pristatytų elektra varomų autobusų, nuo šių metų rugpjūčio mėnesio visais miesto ir rajono vietiniais maršrutais gyventojai bei svečiai važiuoja nemokamai. Šis sprendimas lengvina  finansinę naštą, tenkančią mažiausiai uždirbantiems ir aktyviai autobusais besinaudojantiems gyventojams, kurie neretai išleidžia nemažą dalį savo kasmėnesinių lėšų bilietėlio įkainiui padengti.

Tauragės rajono savivaldybės iniciatyvos bei ambicingi darbuotojai apdovanojami ne vienerius metus.

2019 m. Lietuvos savivaldybių asociacijos organizuotame renginyje pelnytas „Auksinės krivūlės“ apdovanojimas už bendradarbiavimą su nevyriausybinėmis organizacijomis.  2018 metais „Auksinė krivūlė“ skirta už verslumo skatinimą, net du „Auksinės krivūlės“ apdovanojimai buvo įteikti 2015 metais, o „Auksinės krivūlės riterio“ nominacija 2017 metais įteikta Mažonų seniūnui Jonui Samoškai.

Nors turistinis sezonas tradiciškai baigiasi kartu su vasara, o kartu ir Pagramančio regioninio parko lankytojų centro darbas savaitgaliais, šiemet – išimtis. Lankytojai spalio mėnesį į direkciją galės užsukti ir šeštadieniais.

Pastarosiomis savaitėmis iš įvairių informacijos šaltinių sužinome apie Baltarusijos žmonių kovą už demokratiją ir permainas, palaikome juos mintyse ar dalyvaudami solidarumo akcijoje „Laisvės kelias“. Todėl dabar norime supažindinti su Tauragėje gyvenusiu, šį miestą mylinčiu bei šilčiausius eilėraščius jam skyrusiu Baltarusių žurnalistu, poetu, vertėju ir kovotoju prieš diktatūrinį jo šalies valdžios režimą, Konstantinu Severinecu (Кастусь Северинец). Jo sūnus Pavelas yra vienas Baltarusijos krikščionių demokratų partijos lyderių, kandidatavęs šių metų rinkimuose į Baltarusijos prezidentus, tačiau buvo areštuotas. 2006, 2011 ir 2020 m. „Amnesty International“ Pavelą Severinecą pripažino „sąžinės kaliniu“. 2017 m. K. Severinecas Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešajai bibliotekai atsiuntė savo eilėraščių knygą bei atsiminimus su eilėmis apie jaunystės dienas, praleistas mūsų mieste.

Jau šiandien, spalio 10-ąją, – Lietuvos vaikų ir moksleivių TV konkurso „Dainų dainelė 2020“  laureatų apdovanojimai. Šiais metais laureatėmis tapo Tauragės meno mokyklos solistės Toma Mikonytė ir Atėnė Ravinkaitė. Laureatų koncertas Nacionaliniame operos ir baleto teatre LRT kanalu bus rodomas tiesiogiai sekmadienį, spalio 11 d., 16 val.

Vilkaviškio rajono savivaldybės Ramoniškių kaime ūkininkaujanti Valuckų šeima ne tik augina bulves, bet ir aktyviai veisia mišką. Parama pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) priemonės „Investicijos į miško plotų plėtrą ir miškų gyvybingumo gerinimą“ veiklos srities „Miško veisimas“ programa pasinaudojo net keli Valuckų šeimos atstovai. 2018 metais dalį žemių jaunais medžiais apsodino ir Alvytė Valuckienė.

Raimondas Matemaitis Valstybinės miškų urėdijos Tauragės padalinio vadovu tapo laimėjęs konkursą. Yra jis urėdijoje dirbęs ir anksčiau, net du kartus – trejus ir ketverius metus. Taigi patirties šioje srityje jam tikrai netrūksta, juo labiau, kad ir išsilavinimas atitinkamas – miškų ūkio inžinierius. O ir su kolektyvu sutarė puikiai. Vis dėlto vos po pusantrų metų iš pareigų jam teko trauktis. Kodėl taip atsitiko, skaitykite laikraščio vedamajame.

Nuo pirmadienio šalyje vyksta išankstinis balsavimas Seimo rinkimuose. Tauragiškiai balsuoja savivaldybės pastato pirmame aukšte, civilinės metrikacijos skyriaus, liaudyje vadinamo „zaksu“, patalpose. Nors didelio rinkėjų antplūdžio nėra, už durų nuolat rikiuojasi keleto žmonių eilutė. Atiduoti balsą išankstiniame balsavime šiandien dar galima iki 20 valandos.

Šiąnakt dviem savaitėms lokalus karantinas įvedamas Raseinių rajono savivaldybėje. Epidemiologinei situacijai šiame rajone pasiekus nekontroliuojamą ribą, nuspręsta apriboti judėjimą, įvesti nuotolinį darbą. Nors vyriausybė iki šiol kalbėjo tik apie lokalias pandemijos valdymo priemones labiausiai paveiktuose rajonuose ir sektoriuose, šįryt „Žinių radijo“ radijo laidoje kalbintas premjeras Saulius Skvernelis užsiminė, jog yra tikimybė, kad gali būti įvestas visuotinis karantinas.

Pavasarį rašėme, jog rajono savivaldybė puoselėja planus Vytauto g. 141 numeriu pažymėtame pastate įrengti dviejų salių kino teatrą. Administracijos direktorius Modestas Petraitis vakar vakare paskelbė, jog ledai pajudėjo – kino teatro projektavimo darbai jau užbaigti.

Rugpjūčio pabaigoje iš Tauragės profesinio rengimo centro vadovo pareigų pasitraukus pensinio amžiaus socialdemokratui Stasui Lapei, įstaigai ieškoma naujo direktoriaus. Laikinai šias pareigas einantis pavaduotojas ugdymui Virginijus Remeikis teigia į nuolatinio vadovo kėdę nepretenduojantis – anot jo, įstaigai reikia jauno lyderio. Juolab, kad profesinės mokyklos šalyje išgyvena renesansą. Stiebtis bando ir Tauragės PRC – šiemet įsigijo naujos mokymo įrangos už kelis šimtus tūkstančių eurų, jaunuoliams siūlo darbo rinkoje paklausias specialybes. Visgi, anot pavaduotojo, įstaigos progresą stabdo provincijoje gajūs stereotipai apie profesinį mokymą bei finansavimo problemos – PRC pavaldus tiesiogiai ministerijai, tad jo mokiniai Tauragės rajono savivaldybės paramos priemonėmis, skirtomis švietimo bendruomenei, naudotis negali.

Po išankstinės premjeros Vilniuje ir premjeros Rygos trumpo metro filmų festivalyje „2Annas ISFF“ žiūrovai arba tramdė prasiveržusias emocijas, arba teiravosi, kur dokumentinį filmą „Kaubojus“ galėtų išvysti jų draugai ir artimieji. Jau šį penktadienį, spalio 9-ąją, stiprių reakcijų sulaukusią istoriją apie vienišą tėvą, auginantį neįgalų sūnų, pamatyti Tauragės žiūrovus kvies tauragiškiai režisierius Raimondas Kavaliauskas ir animatorius Martynas Auz. Tauragės kultūros centre tądien numatomi net du nemokami seansai. 15 val. ir 19 val. pamatyti filmą kviečiami visi pasiilgę įtaigaus lietuviško kino. 

Šiandien Tauragės kultūros rūmuose vyko Trečiojo amžiaus universiteto mokslo metų pradžios šventė ir ataskaitinis susirinkimas, kurį dėl pandemijos pavasarį teko nukelti. Vienbalsiai perrinkta universiteto pirmininkė Albina Senkuvienė džiaugėsi studentų aktyvumu bei gausėjančiomis gretomis.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Tauragės AVPK) Šilalės rajono policijos komisariato pareigūnai prašo visuomenės pagalbos, kurie matė ar užfiksavo vaizdo registratoriais eismo įvykį kai automobilis kliudė dviratininkę.

Iniciatyva „Judėkime kartu“ organizuoja 15 kilometrų pėsčiųjų žygį neseniai dėl onkologinės ligos mirusiai Kęstučio bataliono savanorei pagerbti. Starto vieta – prie Šilinės girininkijos miške esančios raketinės bazės, renginys vyks kitą šeštadienį.

Tauragiškių pamėgtas Šilalės restoranas „Meldai“ vakar pranešė laikinai užsidarysiantis – vienai darbuotojų nustatytas COVID-19. Skelbiama, jog sergančioji šią savaitę įstaigoje nedirbo.

Vyriausioji rinkimų komisija jau prieš kurį laiką patvirtino tvarką, kaip koronaviruso pandemijos sąlygomis bus organizuojami Seimo rinkimai – akivaizdu, jog šįkart jie bus kitokie. Tauragės apygardos Nr. 34 komisijos pirmininkė Gintarė Rakauskienė paaiškino, kas gi bus kitaip: nebebus vardinių rinkėjų kortelių, prailgintas balsavimo laikas, be to, tiek komisijų nariams, tiek rinkėjams balsavimo patalpoje dėvėti kaukes bus privaloma. Yra ir įdomesnių naujienų: vienas kandidatas – jau nebe kandidatas.

Tauragės ligoninė paskelbė, kad apie dvi savaites nebus teikiamos planinės ir skubios akušerinės-ginekologinės pagalbos paslaugos. „Tauragės žinios“ šiandien rašė, jog koronavirusas nustatytas ligoninės darbuotojui. Nepatvirtintais duomenimis, susirgo būtent Akušerijos-ginekologijos skyriaus medikė.

Vakar dieną Tauragės mobiliajame punkte koronavirusas nustatytas vienam, o šiandien – dar trims asmenims. Vienas sergančiųjų – Tauragės ligoninės darbuotojas.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) praneša, kad iš gydymo įstaigų praėjusią parą gauta informacija apie 5 mirtis nuo koronaviruso (COVID-19) – 4 registruotos Šiaulių apskrityje, 1 – Kauno apskrityje. Šiuo metu infekcija yra pasiglemžusi 99 gyvybes.

Jau šiais metais bus pradėti dar keturių Tauragės žvyruotų gatvių atnaujinimo darbai. Su UAB „Tauragės Agrotecnika“ pasirašytos sutartys dėl I. Simonaitytės, Bendruomenės, Pūtvės ir Sodybos gatvių remonto.

Kebabų mėgėjai jaukios vietelės pasistiprinimui miesto centre neapleidžia keletą metų. Tai Dariaus ir Girėno 24 namo kieme prie krepšinio aikštelės esantys suolai. Nebūtų tai problema, jei ištuštinta greitojo maisto dėžutė nusileistų tiesiai į šiukšliadėžę, o ne po suolu. Gyventojai piktinasi: esą varnos tas šiukšles išnešioja, o seniūnija nesiteikia šios netvarkos sutvarkyti.

Administracijos direktorius Modestas Petraitis savo feisbuko paskyroje pasidalijo anonimiškai atsiųstu gyventojų užfiksuotu vaizdo įrašu, kaip du vyriškiai iš automobilio iškrauna ir prie konteinerių išrikiuoja kelias dėžes uogienių.

Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnyba (PGT) išplatino pranešimą, kuriame gyventojams primenama atidžiai įvertinti savo kaminų būklę. Vėstant orui pradedamas šildymo sezonas, o su juo ir problemos – neišvalytuose kaminuose užsidegantys suodžiai.

Savaitės pradžioje Lietuvoje išsilaikys ganėtinai maloni šiluma, tačiau dažniau prakiurs dangus, kai kur palis gausiau, numatomas smarkesnis vėjas. Antroje savaitės pusėje bus truputį vėsiau, lietaus debesys lankysis ir toliau.

Šįryt, nuo 7 valandos, prasidėjo išankstinis balsavimas Seimo rinkimuose. Kad būtų išvengta COVID-19 pandemijos plitimo, balsuoti iš anksto galima neįprastai ilgai –  net keturias dienas, iki  spalio 8-osios vakaro, nuo 7 iki 20 valandos. O atvykstant balsuoti reikia pasiimti asmens dokumentą, dėvėti nosį ir burną dengiančią veido apsaugos priemonę bei turėti savo asmeninį rašiklį.

Praėjusią savaitę afrikinis kiaulių maras (AKM) nustatytas vienam šernui, sumedžiotam Gaurės seniūnijos teritorijoje (Tauragės r.). Apie tai praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).