2020 Lapkričio 24 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

„Vilkyškių pieninės“ įmonių grupė tampa „Vilvi Group“

  • Įkelta: 2020-09-16
„Tauragės žinių“ inform.
informacija@taurageszinios.lt

Viena didžiausių šalyje sūrio gamintojų bei pieno perdirbimo įmonių grupių „Vilkyškių pieninė“ pradeda veikti kaip „Vilvi Group“ prekių ženklo vienijama grupė. Šiuo ženklu ji bus atpažįstama tiek Lietuvos, tiek ir pasaulio rinkose. Įvertinus kompanijos pokyčius bei rinkos tendencijas, grupės pagrindiniu prekių ženklu ir identiteto pagrindu buvo pasirinktas prieš tai tik užsienio rinkoms skirtas prekių ženklas.

„Vilvi“ – grupės sėkmės simbolis

„Grupės istorija siekia 1934 metus, o prieš 27 metus, kai žengėme į rinką su „Vilkyškių pieninės“ vardu, savo verslo santykiuose pirmiausia mums buvo svarbu pabrėžti tuo metu nedidelės pieninės artumą klientams, mūsų produkcijos natūralumą, unikalią jos skonio prigimtį. Tuo pačiu metu įvertinome būtinybę rinktis ir kitą svarbų vaidmenį. Puikiai supratome, kad augdami greitai būsime per dideli tokiai mažai rinkai kaip Lietuva ar net Baltijos šalys. Suvokę save kaip pasaulinės rinkos dalyvius, 2011 metais pristatėme eksportui skirtą prekių ženklą „Vilvi“, jį šiandien pagrįstai galime vadinti savo sėkmės ženklu ir mūsų naujojo visos grupės globalaus identiteto pagrindu. Juo šiandien ženklinama žymi dalis mūsų grupės eksportuojamos produkcijos“, – aiškina įmonių grupės generalinis direktorius Gintaras Bertašius.

Pasak G. Bertašiaus, beveik trys dešimtmečiai šių dienų maisto pramonės verslui – didžiulis laikotarpis. Nuo 1993 metų pasikeitė tiek Lietuvos vartotojų poreikiai, tiek ir vartojimo struktūra pasaulio rinkose. Per šį grupės veiklos laikotarpį įvykę pokyčiai ir sėkmės istorijos tapo pagrindu priimti sprendimą suvienodinti įmonių grupės identitetą visose pasaulio rinkose, tokiu būdu sustiprinant globalų prekės ženklo atpažįstamumą.

Besikeičiančiam pasauliui – pieno perdirbimo verslo inovacijos

„Per 2011–2019 metus grupės investicijos siekė 59 mln. eurų, o pagrindinė jų dalis buvo skirta pastarųjų penkerių metų inovacijoms, kurių didžiausia – naujai pastatyta išrūgų perdirbimo gamykla. Šiandien galime džiaugtis turėdami moderniausią Šiaurės Europoje išrūgų perdirbimo gamyklą su pilnai automatizuotu procesu, galinčią rinkai pateikti itin aukštos kokybės produktus“, – pabrėžia G. Bertašius.

Įmonių grupės vadovo teigimu, pastaruosius keletą metų „Vilvi Group“ savo plėtrą grindė tvarumu, esamomis sektoriaus tendencijomis, ateities rinkų vizijomis bei inovacijomis, pasauliui tenkančiais socialiniais ir maisto produktų rinkos iššūkiais. Tai įmonei padėjo auginti savo parduodamos produkcijos dalį užsienio rinkose – per pastaruosius 5 metus ši pardavimų dalis išaugo nuo 67 iki 80 proc., o augimą lėmė inovatyvios technologijos bei jomis grindžiamos pieno perdirbimo verslo perspektyvos.

Šių metų pradžioje įmonių grupė išskirtinai didelį dėmesį skyrė įvertinti savo patirtį ir galimybes pasikeitusioje pieno produktų rinkoje.

„Peržiūrėjome ir išsigryninome strategiją, įsivardijome galimas alternatyvas. Numatėme ir grupės pagrindinę investicijų kryptį artimiausiu metu – tai ir toliau bus inovacijomis grįsti produktai, aktualūs viso pasaulio vartotojams“, – pasakoja G. Bertašius.

Produkciją parduoda 58 pasaulio šalyse

Inovacijų ir naujų rinkų kryptimi žvelgianti grupė savo produkciją šiuo metu parduoda 58 šalyse, 30 proc. iš jų yra Europos Sąjungos šalys. Praėjusiais ir šiais metais „Vilvi Group“ eksporto rinkas papildė Kinija, Čilė, Australija.

Šiuo metu grupės produktų krepšelyje yra originalių receptūrų kietieji bei minkštieji sūriai, išskirtinės receptūros sūris su mėlynuoju pelėsiu bei kiti įvairūs sūrių gaminiai, šviežio pieno produkcija, grietinėlė, pieno išrūgų baltymų koncentratas, baltyminiai kokteiliai sportininkams ir kiti produktai. Didžiąją eksportuojamų produktų dalį sudaro fermentiniai sūriai, mocarela, sausi išrūgų produktai.

Pirmąjį metų pusmetį dirbo pelningai

Grupės pardavimų pajamos, neaudituotais duomenimis, per 2020 m. pirmąjį pusmetį siekė 55,8 mln. Eur – 4,1 proc. daugiau negu per tą patį laikotarpį 2019 metais, kai jos siekė 53,6 mln. Eur. 2020 m. sausio–birželio mėnesiais „Vilkyškių pieninės“ įmonių grupė uždirbo 1,2 mln. Eur grynojo pelno.

Karantino laikotarpiu ir jam pasibaigus grupė dirbo stabiliai – pandemija didesnės įtakos verslui neturėjo, prognozuojami palankūs 2020 m. veiklos rezultatai.

Naujo identiteto etapo keliu žengiančios „Vilvi Group“ sudėtyje šiuo metu yra AB Vilkyškių pieninė, AB „Modest“, AB Kelmės pieninė ir AB „Pieno logistika“. Visoje grupėje dirba daugiau kaip 800 darbuotojų. 51 proc. „Vilkyškių pieninės“ grupės akcijų valdo įmonė „Swisspartners Versicherung AG Zweigniederlas sung Österreich“, 17 proc. akcijų priklauso „Multi Asset Selection Fund“, smulkiesiems akcininkams – 32 proc.

Užs. Nr. 54

Šiandien gimtadienį švenčia Tauragės liaudies teatro režisierė Genovaitė Urmonaitė. Teatralė mini 63-ejų metų sukaktį. 

Rugsėjo 16–22 dienomis tauragiškiai kviečiami prisijunkti prie Europos judumo savaitės, kurios metu vyks įvairūs renginiai. Šiandien skelbiama diena, kai į darbą kviečiama vykti be automobilio.

Kai kuriuose Lietuvos miestuose įmonių ar įstaigų darbuotojams bei klientams laikytis reikalavimo dėvėti nosį ir burną dengiančią kaukę, apsaugančią nuo COVID-19 plitimo, tampa tikru iššūkiu. „Tauragės žinios“ aiškinosi, kaip su šiuo reikalavimu sekasi susidoroti Tauragėje klientus aptarnaujančioms įstaigoms.

Vakar Trakų rajone prasidėjo tris dienas vyksiančios Geriausios Lietuvos policijos pareigūnų komandos varžytuvės. Jose dalyvauja ir Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato komanda.

Prasidėjo sulčių spaudimo sezonas. Šiemet jis vėlyvas. Kaip sako sulčių spaudimu užsiimantis tauragiškis Vytautas Zygmanta, paprastai rugsėjo pradžioje būdavo sulčių spaudimo įkarštis. Įtakos tam turi vėlyvas pavasaris.

Tauragės rajono savivaldybės administracijos darbuotojui nustatytas COVID-19 atvejis. 

Savivaldybės taryba pakeitė pedagogų skatinimo tvarkos aprašą. Kandidatams, pretenduojantiems gauti premijas, supaprastinti kriterijai, bet ir premijos dydis nukirstas perpus. Ar atsiras daugiau premijuojamų mokytojų, paaiškės spalio pradžioje.

Į savivaldybės administraciją besikreipiantieji dėl būsto šildymo, geriamo vandens ir karšto vandens išlaidų kompensacijų nuo rugsėjo 17-osios turės registruotis iš anksto.

Nuo šiandien žmonėms, esantiems izoliacijoje ir vykstantiems atlikti tyrimą dėl koronaviruso (COVID-19) į mobiliuosius punktus, iš anksto užsiregistravus Karštąja koronos linija 1808, prašymo leisti palikti izoliacijos vietą Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) teikti nebereikės. Taip pat dėl tokio leidimo nebereikės kreiptis ir tiems, kurie gyvena ar dirba užsienyje ir nori išvykti iš Lietuvos nepraėjus 14-likos dienų laikotarpiui – jiems pakaks apie planuojamo išvykimo datą ir laiką informuoti NVSC specialistus, užpildant anketą NVSC interneto svetainėje. 

Gerųjų patirčių ir sėkmės istorijų įkvėpta socialinio projekto „Draugystė veža“ sumanytoja ir puoselėtoja, TV laidų prodiuserė ir vedėja Žydrė Gedrimaitė bei jos komanda nesustoja – kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuoja mėnesio turą per Lietuvą „Stiprybė tavyje“! „Draugystė veža“ komanda Tauragėje lankysis rugsėjo 17 dieną.

Šią savaitę į Lietuvą atkeliaus labai malonios orų permainos – plūstels vasariška šiluma. Visgi, tai netruks labai ilgai.

Savaitgalį skaudviliškiai gražiai paminėjo miesto gimtadienį, bet neatsieita ir be incidentų.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Klaipėdos apygardos valdybos pareigūnai kartu su Klaipėdos apygardos prokuratūra, baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame Tauragėje įsikūrusi mėsos perdirbimo įmonė kaltinama apgaulingu buhalterinės apskaitos tvarkymu ir neteisingų duomenų apie pajamas pateikimu. Įtariama, kad valstybei nesumokėtų mokesčių suma siekia beveik 71 tūkst. eurų.

Naujasis Taksi stotelių įrengimo Tauragės rajono savivaldybės teritorijoje tvarkos aprašas, kuris reikalingas atsižvelgiant į susisiekimo ministro įsakymą, nustato taksi stotelių Tauragės rajono savivaldybės teritorijoje įrengimo ir lengvųjų automobilių taksi vežėjų naudojimosi jomis tvarką. Ji numato, kaip turi būti ar ateityje bus įrengiamos tokios stotelės. Kol kas Tauragėje taksi stotelių lyg ir netrūksta.

Per vakar parą patvirtinti 39 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai. Daugiausiai – 11 – Vilniaus, 7 Klaipėdos, 6 Tauragės, po 5 Šiaulių ir Telšių, po 2 Kauno ir Panevėžio bei 1 Alytaus apskrityse. Kęstučio batalione nustatyti 44 COVID-19 atvejai.

Linksmai vakar pabaigę pirmąją Skaudvilės 260-ojo gimtadienio šventės dieną, skaudviliškai šiandien ir vėl šurmuliuoja miesto Turgaus aikštėje. Tiesa, šios dienos svarbiausias momentas – Šv. Kryžiaus išaukštinimo atlaidai  Skaudvilės Šv. Kryžiaus bažnyčioje.

Per vakar parą, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, šalyje buvo nustatyti 53 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai. Iš jų 13 Kauno, 12 Šiaulių, po 9 Vilniaus ir Panevėžio, 6 Klaipėdos, 2 Tauragės, po 1 Marijampolės ir Alytaus apskrityse.

Penktadienį po pietų kelyje link Kryžkalnio susidūrė automobiliai.

Savaitgalį 260-ąjį miesto gimtadienį švenčianti Skaudvilė kviečia atvažiuoti: mažąja Lietuvos kultūros sostine šiemet tituluojamas miestelis turi kuo pradžiuginti ir nustebinti ir mažus, ir didelius. O grybavimo mėgėjų laukia grybų šventė „Karšuvos gėrybės“ Eičiuose. Neužmiršti ir motociklų sporto mėgėjai.

Neseniai Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) įgyvendinimo stebėsenos komitetas svarstė ir patvirtino programos pakeitimus ir projektų pagal šios programos priemones atrankos kriterijus. Perskirsčius KPP biudžetą, skirta 33 mln. eurų išimtinei paramai.

Savivaldybės taryba patvirtino šių mokslo metų klasių komplektų skaičius. Klasių komplektų, lyginant su praėjusiais metais, sumažėjo penkiais ir šį rugsėjį moksleiviai rinkosi į 207 klasių komplektus. Galutinai dar nepatvirtintais duomenimis, į 1–12 klases šiemet susirinko 4162 mokiniai – 68 mažiau nei pernai. 

Lietuvos mokslininkai penktadienį pristatė pirmus populiacijos tyrimo rezultatus. Tyrimo metu siekta išsiaiškinti, kokia Lietuvos gyventojų dalis galėjo persirgti koronavirusu to nežinodami. Šešiose savivaldybėse, tarp jų ir Tauragėje,  vykdytas testavimas parodė, kad koronavirusu (COVID-19) persirgo nuo 1,3 iki 2,8 proc. gyventojų.

Tauragės bandonininkai ryt kelsis anksčiau – jų lauks kelionė į Vilnių. Sparčiai populiarėjantis kolektyvas pakviestas dalyvauti LRT laidoje „Duokim garo!“.

Pastarosiomis dienomis suaktyvėjo sukčių atakos prieš „Smart-ID“ naudotojus. Gyventojams siunčiamos SMS žinutės su prašymu atnaujinti savo „Smart-ID“ paskyrą. Tauragės policijos duomenimis, patikėję sukčiais Tauragės apskrities gyventojai neteko savo pinigų.

Po poros savaičių, spalio 1-ąją, Tauragės regione ketina apsilankyti Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda. Tai bus įprasta prezidento komandos diena viename iš šalies regionų.