2020 Rugpjūčio 13 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Vakaras „Prie garažų“ – pažintis su talentingais atlikėjais

  • Įkelta: 2020-07-31

Meilutė Parnarauskienė. Autorės nuotrauka

 

„Man didžiulė garbė ir didžiulis malonumas yra organizuoti renginį „Prie garažų“, į kurį paprastai susirenka tikrai labai daug žmonių“, – džiaugėsi Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos direktorė Meilutė Parnarauskienė. Tiesa, kiek nuogąstavo, ar šiemet tauragiškiai aktyviai rinksis, bet kartu vylėsi, kad žmonės nepabūgs ir ateis drauge pasidžiaugti gera poezija bei muzika. Kraštiečių mėgstamas ir laukiamas renginys kitąmet minės 10 metų sukaktį.

Renginio nebūtų atšaukę

Su M. Parnarauskiene susitikome pirmadienį. Šią savaitę buvo atliekami paskutiniai organizaciniai darbai.

– Su atlikėjais buvo deramasi netgi sausį, vasarį, tad dabar daugiau liko techninių ir fizinių darbų: paruošti sceną, garso aparatūrą, sunešti suolus. Kadangi visur vis dar tokia padėtis, kad reikia saugotis nuo COVID-19, mes turime apgalvoti, kaip aplinką padaryti saugią, kad žmonės jaustųsi patogiai, – pasakojo direktorė.

Baimę, kad „Prie garažų“ teks atšaukti, M. Parnarauskienė jautė kovą ir balandį, kai visą pasaulį buvo apėmusi nežinomybė, Lietuvą, kaip ir daugelį šalių, kaustė karantinas.

– Tuomet ėmėme galvoti apie kiek kitokį formatą. Tikrai nenorėjome visiškai atsisakyti renginio. Gal vieną koncertą būtume rengę tiesiogiai internetu, gal kokią nors parodą būtume suorganizavę, – tikino pašnekovė. Ji nenorėjo nuliūdinti ištikimų poetų ir bardų vakaro gerbėjų: – Tiems žmonėms, kurie kiekvienais metais ateina, ir reklamos nebereikia. Rodos, vienas vakaras, ne festivalis, bet iš tikrųjų labai daug žmonių jį žino. Jau nuo pavasario daugelis ima klausinėti, kaip bus, kas šiemet atvažiuos. Jiems turbūt būtų buvusi didelė netektis, jei būtume atšaukę.

„Prie garažų“ 2015 m. Dešinėje – Domantas Razauskas. Bibliotekos archyvo nuotrauka  
Renginio plakatas

Atlikėjai atvyksta noriai

Kiekvienais metais su atlikėjais tariamasi dar sausį ar vasarį, nes, norint gauti finansavimą, projektą Tauragės apskrities regioninės kultūros tarybai reikia rašyti anksti. Be to, ne paslaptis, kad vasaromis geri atlikėjai būna labai užimti, tad šis faktas taip pat skatina anksti planuoti. Nors su šiemet atvyksiančiais menininkais buvo susitarta dar gerokai prieš pandemiją, virusas pakoregavo planus, bet galiausiai nė vienas atlikėjas neatsisakė sudalyvauti renginyje.

– Turėjom laikotarpį, kai buvo absoliuti tyla: nei mes kalbinome, nei mus kalbino. Vis dėlto paskui, kai buvo atšauktas karantinas, kai po truputėlį ėmė vykti renginiai, tada jau ir mes pradėjome kalbėtis. Tikrai nė vienas iš dalyvausiančių svečių nepasakė: „Ne, apsigalvojom ir nevažiuosim“, – tvirtino M. Parnarauskienė.

Pašnekovė džiaugėsi, kad visi atlikėjai labai noriai atvažiuoja – paprastai iš pirmo karto sutinka atvykti.

– Čia buvusieji išsiveža labai gerų įspūdžių iš šio vakaro, iš Tauragės. Yra atlikėjų, kurie man sako, kad girdėjo apie renginį, žino ir norėtų sudalyvauti. Pavyzdžiui, šiemet koncertuosiantis Mindaugas Ancevičius ir gyvo garso grupė „Apokaliptinis bardakas“ kelerius metus sakydavo, kad labai nori, tad šiemet juos pasikvietėm. Esu girdėjusi juos grojant, tai yra nuostabi grupė, šaunūs, jauni žmonės, atliekantys kokybišką muziką. Manau, tauragiškiai tikrai nenusivils. O ir šįkart eilėraščius skaitysiantis poetas Kornelijus Platelis irgi iškart noriai sutiko atvažiuoti, – džiaugsmingai kalbėjo M. Parnarauskienė.

Kurie atlikėjai kviečiami?

Per devynerius renginio organizavimo metus nusistovėjo tradicija: kviečiami tik du atlikėjai ir vienas poetas.

– Renginys ir taip trunka nuo septintos iki beveik dešimtos valandos vakaro, tad negalime kviestis daugiau poetų, nes per ilgai užsitęstų, – apgailestavo direktorė.

Pašnekovė pasakojo, kad nėra lengva nuspręsti, kuriuos poetus kviestis.

– Man labai sunku parinkti poetus. Aš jų daug pažįstu ir, atrodo, norėčiau ir vieną, ir kitą, ir trečią pasikviesti. Vis dėlto stengiamės kviesti jaunųjų poetų, pavyzdžiui, yra buvę Mantas Balakauskas, Nerijus Cibulskas. Jie bent jau Vilniuje yra pripažinti ir garsūs kultūros sluoksniuose, tad norisi tauragiškius supažindinti. Labai gerą įspūdį žmonėms paliko Mindaugas Nastaravičius. Jau nekalbu apie Alvydą Šlepiką, – teigė M. Parnarauskienė.

Ji išskyrė du atlikėjų atrankos kriterijus: vienas būsimų svečių turėtų būti labiau žinomas šiek tiek vyresnei kartai, o kitas – galbūt ne toks girdėtas Tauragėje, bet toks pat talentingas, todėl jo kūryba taip pat nusipelno dėmesio.

– Tos grupės, kurios pritraukia dideles gerbėjų minias kituose miestuose, Tauragėje galbūt nelabai pritrauks. Ne visada tauragiškiai renginio svečius pažįsta, tad galima sakyti, kad renginys turi ir šviečiamąją dalį, nes supažindina su truputėlį kitokiais atlikėjais. Norisi, kad bent jau vienas atlikėjas būtų labiau mieste žinomas, kad žmonės nepamanytų: „Ne, nieko nepažįstu, todėl neisiu.“ Kai pagalvoju, kiek daug jų buvo: ir Andrius Kulikauskas, ir Kostas Smoriginas, ir Andrius Kaniava, ir Aidas Giniotis, ir t. t. Bet norisi ir jaunų, talentingų žmonių, kurie dar tik tvirtinasi, nors apie Domantą Razauską ar „Kamanių šilelį“ to negali pasakyti – jie taip pat gerai žinomi kaip vyresnieji, – mintimis dalijosi M. Parnarauskienė.

Renginio talismanas

„Prie garažų“ pirmą kartą surengtas 2011 m., ir tais pačiais metais pirmąkart tauragiškiams pasirodė Domantas Razauskas.

– D. Razauską 2011 m. man parekomendavo kaip žmogų, kuris Vilniuje jau rinko sales, bet Tauragėje galbūt dar nelabai kas jį žinojo. Nebent labai dideli melomanai. O jis jau buvo kylanti žvaigždė, – prisiminė pašnekovė.

Nuo to laiko atlikėjas beveik kiekvienais metais pasirodydavo renginyje.

– Aš D. Razauską galėčiau kviestis ir kviestis, nes jis visąlaik suskamba skirtingai. Jis yra pas mus koncertavęs ir vienas, ir su multiinstrumentalistu Sauliumi Petreikiu, ir su akordeonistu Nerijumi Bakula. Buvo įvairiausių variacijų. D. Razauskas yra savotiškas „Prie garažų“ talismanas, nes nuo jo viskas ir prasidėjo, – teigė M. Parnarauskienė.

Vis dėlto šiemet atlikėjas renginyje nepasirodys.

– D. Razauskas kelerius metus važiavo kasmet, paskui jis pats pasakė, kad nebekviestume, kad žmonėms gali nusibosti. Tad dabar susitarėme, kad jis pas mus koncertuos kas antrus metus, – atskleidė direktorė ir pridūrė, kad, kitąmet renginiui švenčiant 10-metį, viliasi sulaukti ir D. Razausko.

Nenublanksta tarp kitų

„Prie garažų“ tradiciškai organizuojamas paskutinį liepos penktadienį. Tokia data nustatyta 2012 m. ir iki šiol sėkmingai pasiteisina.

– Paskutinį liepos savaitgalį visąlaik vykdavo ir jūros šventė Klaipėdoje, bet visuomet pas mus ateina daug žmonių, kuriems patinka „Prie garažų“, – teigė M. Parnarauskienė.

Šis poetų ir bardų vakaras nenublanksta ir tarp kitų puikių, Tauragėje organizuojamų renginių.

– Labai džiaugiuosi, kad tarp tokių ryškių renginių, pavyzdžiui, Liudo Mikalausko vokalinės muzikos festivalio, džiazo festivalių, kuriuos organizuoja labai garsūs žmonės, „Prie garažų“ nepaskęsta. Tai yra vienas tų renginių, kurių tauragiškiai laukia, – sakė M. Parnarauskienė.

Liepos 27 dieną, pirmadienį, atidaryta antroji šunų vedžiojimo ir dresavimo aikštelė Tauragėje. Ji įrengta netoli Žalgirių gimnazijos ir Kartų parko. Priešingai nei 2017 m. liepą mieste įkurta pirmoji šunų aikštelė, kuri labiau skirta didesniems šunims, naujoji tinkama bei patogi ir mažiems, ir didesniems keturkojams.

Šįvakar Pilies kiemelyje turėjęs vykti baleto primarijaus Nerijaus Juškos pasirodymas keliamas į Kultūros rūmus. 

Prieš daugiau nei septynetą metų rengiantis tvarkyti Vytauto gatvės apleisto karinio miestelio teritoriją buvo pasvajota, jog kadaise čia galės įsikurti privačių gyvenamųjų namų kvartalas. Vizija, panašu, ima pildytis. Dalį teritorijos, 3 ha, įsigijusio  UAB „Taurų kedras“ vadovo Roberto Jurkšaičio užsakymu čia projektuojamas gyvenamųjų namų kvartalas. Iš viso buvusio karinio miestelio teritorijoje numatyta pastatyti 52 privačius gyvenamuosius namus. Plačiau apie tai – numerio vedamajame. 

Šiandien Nacionalinė švietimo agentūra skelbia lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino rezultatus. Kaip skelbiama, Lietuvių kalbos ir literatūros egzamine šiemet abiturientai gavo daugiausia šimtukų per penkerius metus. Tauragėje kol kas – tik vienas. 

Paskutinės liepos dienos bus gaivios ir vėjuotos, tačiau pirmasis rugpjūčio savaitgalis sugrąžins vasarišką šilumą.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per vakar parą Lietuvoje patvirtinta devyniolika naujų koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų: devyni nustatyti Panevėžio apskrityje, po tris – Kauno ir Vilniaus apskrityse, tuo metu Šiaulių ir Klaipėdos – po du naujus susirgimus. Iš vakar patvirtintų atvejų penki yra įvežtiniai, kaip užsikrėtė du žmonės – nenustatyta. Dėl turėtų kontaktų su patvirtintais COVID-19 atvejais užsikrėtė dvylika asmenų, iš jų dešimt siejama su infekcijos židiniais. 

Vyriausybė trečiadienį pasitarime pritarė COVID-19 komiteto siūlymui ir grąžino privalomą kaukių dėvėjimą viešosiose vietose. Nuo šeštadienio, rugpjūčio 1-osios, kaukes bus privaloma dėvėti viešajame transporte, prekybos vietose, kavinėse, masiniuose susibūrimuose.

Liepos 22 dieną, trečiadienį, bendradarbystės centre „Spiečius“ surengta atvirų durų diena. 2018 m. VšĮ „Versli Lietuva“ Tauragėje įsteigtas „Spiečius“ stipriai išaugo – anot Tauragės „Spiečiaus“ koordinatorės Indrės Gendroliūtės-Gerulienės, daugelis tauragiškių jau žino šį centrą, kuris šiandien turi 18 narių ir kuriuo domisi ne tik vietiniai. „Galiu pasidžiaugti, kad atvyksta ir iš Jurbarko, ir iš Šilalės. Jei jau važiuoja į kitą miestą, suprantame, kad esame reikalingi, kad vertina tai, ką gali gauti „Spiečiuje“, – sako I. Gendroliūtė-Gerulienė.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdybos pareigūnai, vadovaujant Klaipėdos apygardos prokuratūrai, atliko kratas vienoje Tauragės transporto įmonėje, kuri įtariama nesumokėjusi apie pusę milijono eurų mokesčių valstybei, o dar beveik milijonas galėjo būti išmokėtas darbuotojams „vokeliuose“. Šiuo metu įtarimai pareikšti 2 asmenims.

Ketvirtus metus veikianti UAB „Darbo turas“ įdarbina iš trečiųjų šalių į Lietuvą atvykstančius žmones. Iki šių metų pradžios verslas augo sparčiai – iš viso, pasak bendrovės vadovo Tomo Juodikio, pavyko į šalies darbo rinką įlieti apie 1000 profesijų, kurių Lietuvoje trūksta, darbuotojų. Žemę iš po kojų išmušė kaip žaibas iš giedro dangaus trenkusi pandemija ir dėl jos paskelbtas karantinas. Direktorius neslepia – nors dabar karantinas  atšauktas, kol kas grįžti į normalias vėžes nepavyksta ir nežinia kada pavyks – „Darbo turas“ vis dar prastovoje.

Antradienį atkurta didžiausios šalyje informacinės sistemos E. sveikata veikla, praneša Registrų centro specialistai.

Šie ženklai grįžta į Šilalės ir Dariaus ir Girėno bei J.Tumo-Vaižganto ir Gedimino gatvės sankryžas. Kiek ankščiau į miestą buvo grąžintos rodyklės Dariaus ir Girėno bei Vytauto gatvių sankryžoje.

Pirmomis dienomis šalyje vyraus itin šilti orai, tačiau vis pasirodys lietaus debesys. Savaitei įpusėjus įsismarkaus vėjas, o šiluma atslūgs, tad antra savaitės pusė bus gerokai gaivesnė.

Prekybos centras internete „Pigu.lt“ plečia savo tinklą – pirmadienį Tauragėje planuojamas punkto atidarymas. Šio tinklo prekes nuo šiol tauragiškiai galės atsiimti prekybos tinklo „Iki“ patalpose (Šilalės g. 83A).

Lomių kaimo gyventojai nuo šiol laisvalaikį gali leisti ką tik sutvarkytoje poilsio ir sporto zonoje prie užtvankos, kurioje – saugi ir patogi vieta maudytis net vaikams, tinklinio aikštele, persirengimo kabina, suoliukai. Tokia vieta, apie kurią kaimo gyventojai svajojo daugelį metų, atidaryta šį šeštadienį.

Sekmadienį šalyje patvirtinti dar septyni nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai. Naujas užsikrėtimo atvejis – ir Tauragės rajone: susirgo anksčiau užsikrėtusiojo šeimos narys.

Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) pareigūnai kaip ir kiekvienais metais vykdo prevencinę akciją „Saugi javapjūtė“. Akcijos metu pareigūnai tikrina ar laukuose dirbanti žemės ūkio technika tinkamai aprūpinta pirminėmis gaisro gesinimo priemonėmis.

Rajono taryba kitą savaitę svarstys nemokamo viešojo transporto Tauragės gyventojams idėją. Jei politikai pritars, nemokamai rajono autobusais vežti keleivius Autobusų parkas pradėtų jau nuo rugpjūčio 1-osios. Apie tai politikai šiandien diskutavo Ekonomikos ir kaimo reikalų komiteto posėdyje.

Praėjusią savaitę Tauragės pilies menėse išdėstyta stendinė „Klaipėdos (Memel) krašto paroda „Baltijos auksas“. Parodą atvežė dalis Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus personalo bei direktorius dr. Jonas Genys.

Tauragė rajono savivaldybės administracija kartu su Centrine projektų valdymo agentūra pradeda įgyvendinti pirmąjį funkcinės zonos Tauragė+ plėtros strategijos projektą – mažąjį aplinkkelį Tauragėje. 4,3 mln. eurų vertės darbus planuojama pradėti 2021 m. rudenį ir užbaigti iki 2023 m. pabaigos.

Per vakar parą fiksuotas infekcijos atvejų didėjimas daugiausia susijęs su protrūkiu Kauno įmonėje – ten koronavirusas nustatytas 13-ai asmenų. 9 asmenys susirgo Vilniaus apskrityje.

Adakave apvogtas garažas
  • Įkelta: 2020-07-24

Policija apklausia asmenis galinčius turėti informacijos apie ketvirtadienį Adakave įvykdytą vagystę.

Antradienio vakarą savivaldybės mažojoje posėdžių salėje vyko pirmasis Tauragės apygardos rinkimų komisijos posėdis. Prisiekę 10 komisijos narių ir komisijos pirmininkė Gintarė Rakauskienė pradėjo rinkimų maratoną – jau priimami kandidatų pareiškiniai dokumentai. Apygardos rinkimų komisija ne tik kuruos rinkimų apylinkių darbą, bet ir stebės politinę reklamą, tirs rinkėjų papirkinėjimo atvejus. Dauguma jų šia veikla užsiima ne vienerius metus, o dirba, galima sakyti, iš idėjos – komisijos pirmininkė pabrėžė, jog užsidirbti iš to nepavyks. Tačiau atsakomybė didelė – privalu kaip iš natų išmanyti rinkimų organizavimo tvarką bei užtikrinti rinkimų skaidrumą.

Vietoje nenustygstantis nuotykių ieškotojas Vidas Stašaitis liepos mėnesį sau užsibrėžė ir įgyvendino tikslą – per tris savaites nuėjo 513 kilometrų. Be maršruto, konkrečių vietų, kurias norėtų aplankyti, tiesiog vaikštinėdamas po Tauragės miestą ir apylinkes.

Koronos virusas, žaibiškai paskleidęs ligą visame pasaulyje, smogė visiems verslams, tačiau, ko gero, smarkiausiai – turizmo sektoriui. Kelionių agentūra „1000 mylių“, pernai sparčiai  šoktelėjusi aukštyn, šį pavasarį būtų trankiai paminėjusi 5-ąjį gimtadienį. Vis dėlto jos įkūrėja Inga Dikšaitienė nusiminti nelinkusi – atvirkščiai, nusprendė savo planų nekeisti ir jau rugsėjį kelsis į erdvesnes patalpas! Kelionių agentūros vadovė atskleidė, kur vis dar galima keliauti šį sezoną.