2020 Rugpjūčio 14 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Po langais papildomų konteinerių gyventojai nenori

  • Įkelta: 2020-07-13

Netoliese esančių požeminių konteinerių, TRATC atstovų teigimu, visos Miško gatvės gyventojų poreikiams patenkinti nepakanka.Eglės Červinskaitės nuotraukos

 

Nors Tauragėje jau eksploatuojami požeminiai konteineriai, visame rajone dar įrengiamos naujos bendro naudojimo antžeminių konteinerių aikštelės,  jų bus net 52. Kai kur gyventojai naujovei priešinasi. Štai Miško g. 10 namo gyventojai kreipėsi ne tik į spaudą, bet ir į savivaldybės administraciją, miesto seniūną, Tauragės regiono atliekų tvarkymo centrą, prašydami neįrengti atliekų aikštelės prie jų namo įvažiavimo, esą ši vieta nebuvo aptarta su namo gyventojais, neatsižvelgta į jų pasiūlymus.

Rašte, kurį pasirašė 26 Miško g. 10 namo gyventojai, teigiama, kad būtų nelogiška įrengti dar vieną atliekų aikštelę, nes požeminiai konteineriai jau įrengti prie automobilių stovėjimo aikštelės, o šalia jų stovėjo ir dabar perkeliami paviršiniai konteineriai.

„Todėl, mūsų manymu, jie ten puikiai gali ir likti. Jei Tauragės miestas nori likti švarus ir tvarkingas, tai dar nereiškia, kad atliekų konteinerius reikia statyti arti gyvenamųjų patalpų. Ši aikštelė tik padidins šiukšlėmis užterštą plotą, o gal miesto tvarkytojai nori, kad Miško gatvės Nr. 10 namas neatrodytų tvarkingai? Namas yra po renovacijos, ir vaizdo ši aikštelė tikrai nepagerins, o atvirkščiai. Todėl prašome atsižvelgti į gyventojų pasiūlymą gražinant gimtą miestą Tauragę“.

Atsakymą į Miško g. 10 gyventojų raštą, TRATC direktoriaus pavaduotojas Virginijus Noreika, laikinai einantis direktoriaus pareigas, atsiuntė ir „Tauragės žinioms“. Jame rašoma, kad Lietuvoje galiojančiuose atliekų tvarkymą reglamentuojančiuose teisės aktuose akcentuojama antrinių žaliavų (pakuočių atliekų) rūšiavimo svarba. Kad rūšiavimo paslauga būtų prieinama gyventojams, Aplinkos ministro įsakymu buvo patvirtintas finansavimo sąlygų aprašas, kuriuo didžiausia ES lėšų suma buvo skirta atliekų rūšiuojamojo surinkimo infrastruktūrai, t. y. rūšiavimo konteineriams ir konteinerinėms aikštelėms įrengti.

Miško g. 10 namo gyventojai piktinasi tuo, kad šioje aikštelėje planuojama pastatyti naujus antžeminius konteinerius. Eglės Červinskaitės nuotraukos

 

„Tauragės rajone iš viso bus įrengtos 52 bendro naudojimo antžeminių konteinerių aikštelės, kiekvienoje iš jų bus pastatyta po konteinerį plastikui, popieriui, stiklui ir mišrioms komunalinėms atliekoms surinkti. Aikštelių įrengimas vykdomas, atsižvelgiant į Aplinkos ministerijos (AM) nustatytus reikalavimus: į atstumą nuo pastato durų ar langų, į galimybę privažiuoti žmonėms su negalia, į galimybę privažiuoti su konteinerius aptarnaujančia technika ir kt. Jei siūlomos statyti aikštelės vieta neišlaiko atstumų nuo pastatų, ją statyti galima tik gavus gyventojų sutikimą. Šiuo metu AM nustatytas atstumas yra ne mažiau 10 m nuo pastato langų ar durų.

Pasak V. Noreikos, antžeminių ,,varpo“ formos konteinerių prie naujai įrengtų požeminių konteinerių nebeliks, jie bus pervežti į antžemines aikšteles. Kadangi Miško g. 6 įrengta požeminių konteinerių aikštelė nebus pajėgi aptarnauti visų Miško g. gyventojų, buvo nuspręsta įrengti dar vieną aikštelę adresu Miško g. 10. Ši aikštelė nuo pastato langų yra nutolusi apie 20 m (atstumas didesnis nei reikalaujama teisės aktuose). Kadangi vidiniuose daugiabučių kiemuose vietos nėra daug, visur įrengtos automobilių stovėjimo vietos, todėl konteinerių aikštelės vieta pasirinkta atsižvelgiant į tai, kad nesumažėtų automobilių stovėjimo vietų ir netrukdomai galėtų privažiuoti konteinerius ištuštinti technika.

„Ne įrengtos aikštelės šiukšlina aplinką, tai daro patys gyventojai. Tauragės miestas bus švarus ir tvarkingas, jei gyventojai bus sąmoningi ir nepalikinės šiukšlių neskirtose tam vietose“, – rašoma atsakyme.

Edita Vaitkienė, TRATC Plėtros skyriaus vadovė, patikslino, kad konteinerių aikštelė naujoje vietoje turėtų būti baigta įrengta dar šį mėnesį.

– Tos šešios vietos –  Miško, Stoties, Dobilo g., J. Tumo-Vaižganto g antra pusė, kurios konteinerių aikštelės atkeliamos iš kitur, užsilaikė, nes jos statomos paskutinės. Pirmiausia jose turi būti įrengtos stoginės, gyventojai galės jas rakinti, kad mišrių atliekų neprimestų kiti. Plastiko, popieriaus, stiklo atliekų konteineriai nebus rakinami, nes jais gali naudotis bet kas, – sakė ji.

 

Šiandien Gaurės seniūnijos Kunigiškių kaime – neeilinė šventė: sukanka 350 metų, kai Kunigiškiai paminėti spaudoje, 25 metai, kai rengiamos kraštiečių šventės, ir 25 metai bendruomenei „Kunigiškietis“.

Ar žinojote, kad lyginant su vidutiniu švedu, statistinis Lietuvos vyras be rimtų sveikatos problemų nugyvena net 17 metų trumpesnį gyvenimo periodą? Tokią nemalonią tiesą atskleidė „Eurostat“ tyrimas (2016 m.), kuriame skaičiuota, kiek „sveikų gyvenimo metų“ kiekvienoje Europos Sąjungos valstybėje vidutiniškai nugyvena jos žmonės. Kitaip tariant, kokį amžių jie pasiekia, neturėdami rimtų sveikatos problemų, darančių įtaką gyvenimo kokybei. Paaiškėjo, kad Lietuvos vidurkis (57,9 m.) yra beveik šešeriais metais trumpesnis nei ES (63,8 m.). Kodėl Lietuva pagal sveikatos rodiklius vis dar nemažai atsilieka nuo Europos? Ką gali padaryti valstybė ir visuomenė, kad ši situacija keistųsi, o žmonės mūsų šalyje gyventų ilgiau ir sveikiau?

Kaip sakė, taip padarė: tauragiškių pamėgtas Tauragės kultūros centro Lengvosios muzikos orkestras, prieš dvi savaites surengęs „Penktadienio pikniką“, pažadėjo daugiau koncertų po atviru dangumi. Šiandien, penktadienį, įvairiausių instrumentų harmoniją išgirsime žalumoje skęstančioje Jovarų bendruomenės vasaros estradoje prie Jūros upės. Nors, kaip sako orkestro vadovas Mikas Karosas, šis renginys – visų orkestro narių sumanymas, joks projektas nepajuda be veiklios lyderio rankos ir idėjų kupinos galvos. O jaunam orkestro vadovui jų netrūksta: M. Karoso planuose – pabėgti nuo oficialumo, kad koncertai taptų vienu smagiu pasibuvimu su klausytojais tarsi su senais gerais draugais.

Vis daugiau žmonių savo sodybose ir ūkiuose pastebi apsigyvenusius šliužus, keliančius ne tik  pasišlykštėjimą, bet ir rimtą galvos skausmą dėl niokojamo derliaus. Šįkart pagalbos kovojant su šiais nemaloniais padarais šaukiasi Lomių bendruomenė. Savivaldybė pagalbos šauksmą išgirdo ir žada padėti.

Stovyklavimo sezonas – jau pačiame įkarštyje, ir vis daugiau žmonių traukia atgauti jėgas prie vandens. Į gamtą keliaujantys automobiliais turėtų atsiminti, kad bet kur nudrėbti savo transporto priemonės negalima. Akivaizdus pavyzdys – poilsiautojų prie Balskų užtvankos automobiliai, nepaisantys jokių draudimų. Saugaus eismo komisija gamtos nesaugančius žmones ketina tramdyti.

Nuo šiol Daugiabučių namų modernizavimo programos progresą Lietuvoje stebėti bus dar paprasčiau – visi aktualiausi duomenys apie įgyvendintus ir šiuo metu vykdomus daugiabučių renovacijos projektus pateikti interaktyviame Lietuvos renovacijos žemėlapyje. Šią aplikaciją, bendradarbiaudama su bendrove „Hnit-Baltic“, sukūrė Būsto energijos taupymo agentūra (BETA).

Šiandien vis labiau populiarėja sąmoningas atsitraukimas nuo socialinių tinklų, daugiau dėmesio skiriant gyvam bendravimui ir potyriams. Vis tik norintiems šią informacinę „dietą“ išbandyti, gali kilti sunkumų – kai kurių paskyrų, pavyzdžiui, „Instagram“, pačioje programėlėje ištrinti neįmanoma, tad teks keliauti į naršyklėms skirtą puslapį, o norint paslėpti profilį teks giliai naršyti programų nustatymuose. Kaip socialinių tinklų paskyras ištrinti lengviau, pasakoja „Bitės Profai“.

Panašu, kad sukčiai atrado naują pasipelnymo nišą – nusitaikė į „Smart-ID“ vartotojus. Bankai ir programėlės kūrėjai įspėja savo klientus būti atsargius. Sukčiai telefono SMS žinutėmis platina nuorodas, kurias paspaudę vartotojai prašomi suvesti prisijungimo kodus. Tai padariusieji netenka pinigų banko sąskaitose. Tauragės apskrityje nukentėjusiųjų dar nėra, bet Telšių rajone policija jau pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Žinia,  bus atnaujinama Laisvės gatvės asfalto danga, Jovarų mikrorajono gyventojus pradžiugino. Darbai jau vyksta, tačiau žmonės vis labiau nepatenkinti. Jie nerimauja, ar darbininkai taip ir paliks pernelyg aukštus bortelius, išardytus šaligatvius, o jų vietoje – krūvas žemių.

Praėjusią savaitę „Iššūkio žygį“ įveikęs Petras Kasanavičius gali pasigirti savo rankomis numynęs 100 kilometrų. Jaunas vyras nuo gimimo turi stuburo išvaržos traumą, tad sėdi neįgaliojo vežimėlyje. Ir į žygį jis leidosi būtent dviratį primenančiu neįgaliojo vežimėliu, velomobiliu, kuris kelionėje du kartus jį nuvylė. Sakote, žmonės tokie gimsta, stiprūs, nebijantys iššūkių? Nieko panašaus: į momentą, kai tampi gyvenimu patenkintu žmogumi, veda ilgas kovos su savo klaidingais įsitikinimais kelias, o kaip sako Petras, tas, kuris įveikia save – tampa nenugalimas. Apie viską atvirai Petras papasakojo „Tauragės žinioms“. Skaitykite!

Užsikrėtę jau šeštus metus Tauragėje organizuojamo tarptautinio festivalio dvasia, džiazo daigus Tauragėje leidžia ir vietiniai kolektyvai. Muzikantas, pedagogas, Arūnas Rakevičius kartu su įvairių muzikos instrumentų mokytojais jau trečius metus imasi gražios misijos suburti jaunuosius Tauragės talentus ir prisijungti prie džiazo šventės ne tik klausantis kviestinių kolektyvų, bet ir atliekant savo džiazines kompozicijas. Šį vakarą juos klausytojai išvys parke prie restorano-viešbučio „Banga“. Po jų pasirodys energingieji Latvijos bliuzo karaliai.

Energetikos ministerija pateikė derinimui tvarką dėl suskystintųjų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais. Numatoma, kad parama sieks iki 600 eurų. Ji bus skirta daugiabučio namo vidaus elektros ar dujų tinklų instaliacijai sutvarkyti ir viryklei įsigyti.

Tauragiškių pora, susiviliojusi valstybės pažadais remti įsigyjant pirmąjį būstą, liko su nuoskauda ir kartėliu. Kaip rašo „15min.lt“, valstybė, kaitaliojusi paramos sąlygas, šeimą paliko be paramos, ir tokių pavyzdžių gali būti ne vienas.

Antroje savaitės pusėje po truputį temperatūra kils aukščiau, tačiau dangus vis šliūkštels lietaus, pūs nemalonus vėjas.

Ketverius metus muzikos klubą „Rūsys“ valdęs Šarūnas Paulikas nusprendė šią veiklą perduoti jaunesniam įpėdiniui. Vyras teigia persiorientavęs į sveiką gyvenseną, daug laiko praleidžiantis pirtyje ir aktyviuose žygiuose, tad su naktiniu gyvenimu jam – nebe pakeliui. Užtat Vidas Metrikis, „Rūsyje“ anksčiau sukęsis virtuvėje, o tauragiškiams labiau pažįstamas kaip „Siaubo kambario“ organizatorius – kupinas entuziazmo. Perėmęs „Rūsį“ jis tikisi jį vėl paversti mėgstama vieta ne tik pasilinksminti, bet ir pavalgyti.

Kitąmet dešimtmetį švęsiančios Sungailiškių bendruomenės nariai pluša iš negailėdami jėgų – jie renovuoja seną daržinę, kurioje ketina įrengti klojimo teatro salę. Darbai vyksta sparčiai, tad įkurtuvės tikriausiai vyks laiku. Jos numatytos rudenį.

Lietuva planuoja įsigyti antivirusinio vaisto remdesiviro, skirto koronaviruso infekcijai (COVID-19 ligai) gydyti. Dalis suplanuoto vaisto kiekio bus perkama centralizuotai, t. y. kartu su kitomis Europos Sąjungos (ES) valstybėmis, kitą dalį Lietuva įsigys individualiai. Mūsų šalies poreikis yra daugiau nei 2,4 tūkst. ampulių remdesiviro, šiuo metu yra siekiama įsigyti kiek daugiau nei 700 ampulių.

Pilies aikštėje nuo ketvirtadienio karaliauja atrakcionai. Įrengtos trys karuselės ir du pripučiami batutai mažiems vaikams, vyresnieji gali pramogauti šokinėdami ant batutų su gumomis, aplankyti siaubo kambarį.

Nauja liepos savaitė startuoja atnešdama orų pokyčius. Kuriam laikui atsisveikinsime su aukštesnėmis vasariškomis temperatūromis. Lietuvoje įsivyraus gaivūs orai, tad pavargę nuo karščių džiaugsis galėdami atsipūsti.

Tauragės rajono savivaldybė nutarė pagerinti eismo efektyvumą ir užtikrinti eismo dalyvių saugumą prie Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos. Planuojama įrengti tris naujas eismo saugumo priemones J. Tumo-Vaižganto gatvėje: reguliuojamą perėją, mini žiedą ir pėsčiųjų saugumo salelę

Sekmadienį minėtos Mindaugo karūnavimo dienos proga visoje šalyje ir už jos ribų tautiečiai vieningai traukė Lietuvos himną. Nesnaudė ir Tauragės rajono bendruomenės, kas susibėgo spontaniškai numatę susitikimo vietą, organizuoti ir oficialūs susibūrimai.  

Vyras rastas šeštadienį, apie 18.20 val., Pagramančio miestelyje.

Tyrimas parodė, kad Lietuvos žmonės atostogas dažniau nei kitų Baltijos šalių gyventojai leidžia su partneriu ar sutuoktiniu, estai vis dažniau atostogauja su vaikais, latviai – renkasi giminaičių bei tėvų draugiją. Pastaraisiais metais Baltijos šalyse labiausiai sumažėjo po vieną atostogaujančių žmonių skaičius.

Internetinėje erdvėje plinta nuotaikingas politinės satyros laidos „Dviračio žinios“ muzikos klipas „Himnas Tauragei“. Jame aktoriai tauragietišku akcentu apdainuoja, kuo įžymus mūsų miestas.

Futbolo treneriu dvidešimt metų išdirbęs Andrius Bendikas pasitraukė iš futbolo akademijos bei klubo „Tauras“ veiklos. Treneris buvo vienas šios akademijos įkūrėjų. Kalbama, kad treneris dėl kažkokių priežasčių netikėtai tapo nebereikalingas. Pats treneris juokauja, kad galbūt laikas į pensiją.